I N E C I T Y CHUTTERSHOF EST Travolta als verbeten opsporingsambtenaar Angstaanjagende baaien-thriller Deep Blue Sea D Avond vol cabaret in Rilland Festivaltrots in 't Beest Goes M Mister Cowboy in Beef Beans ©iiERAi'S DAUGHTER 18jr DO NOT DISTURB 16jr FSGtfff CLUB 16 jr RANDOM HEARTS 12jr THE HAUNTING 16jjr BIG DADDY AL SI HEKS AL THE BLAIR WITCi PROJECT 16jr STAR WARS: Til PHANTOM MENACE AL INSPECTOR GADGET AL KABOUTER PLOP AL NOTTING HILL 12ir TWENTYFOUR SEVEN HAPPINESS DIS-MO! QUI JE RÉVE HET VIJFDE SEIZOEN F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K VUSStNGhN première MIDDELBURG wmsmmm De echte filmlief hebber heeft The General's Daugh ter natuurlijk ai tijdens filmfestival Film by the Sea gezien. Voor de rest van Nederland gaat de nieuwste film van John Travolta, ge woon volgende week in première. Verlichting speelt Vader Zoon eep Blue Sea, heet de nieuwste thriller over uit de hand gelopen experimenten met echte killer sharks. Shiver in Het Karrewiel Oratoriumvereniging in Concertzaal Dubbelpunk in De Piek De Werkgroep Kulturele Evenementen Reimerswaal is er dit seizoen in ge slaagd zeven schitterende cabaret avonden te organiseren. Na het succesvolle optreden van Crème Fraïche, vorige week, vrijdag 12 november een avond met het duo Plien en Bianca en Patrick Stoof in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. l v V Het Kopenhaagse trio Kashmir - gezien op Lowlands en Pinkpop - en de Gent se formatie Arid - grote verrassing van het Belgische popfestival Werchter - spelen vrijdag 12 november in 't Beest in Goes. Wereld niet genoeg voor Bond Woensdag 10 november 1999 FAAM/VLISSINGER Donderdag 11 t/m woensdag 17 november 1999 Dagelijks 13.45 *16.15 19.00 21.45 uur John Travolta in een vastbesloten zoektocht naar de naar van de dochter van zijn grote held moorde- Dagelijks 16.15 19.00 uur dochter van Amerikaanse zakenman is getuige van een moord in een vooraanstaand Amsterdams hotel Dagelijks 19.00 22.00 uur zakenman Brad Pitt bedenkt de ultieme vorm van ontspanning Dagelijks 19.00 21.45 uur door het lot worden Harrison Ford en Kristin Scott Thomas tot elkaar gedreven Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur angstaanjagende thriller met popster LL Cool J Dagelijks *21.45 uur film van Jan de Bont over huis waar zich tragische gebeurtenis sen afgespeeld hebben Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur in een poging zijn ex-vriendin te imponeren adopteert Adam Sandler een vijfjarig jongetje Dagelijks 13.45 uur de ondernemende en nieuwsgierige Kirikou in strijd met heks in West-Afrikaans sprookje Dagelijks *21.45 uur een jaar na de verdwijning van drie mannen in Maryland komt de documentaire die zij aan het maken waren boven water Dagelijks 13.00 16.00 19.00 22.00 uur eindelijk! het langverwachte begin van het StarWars verhaal Dagelijks 13.45 16.15 uur geestige avonturenfilm gebaseerd op de populaire cartoonserie Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn ka boutervrienden Dagelijks 19.00 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur een geestige, intelligente en humorvolle film over twaalf onder ling met elkaar verbonden mensen Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag en dinsdag 20.30 uur absurd-komische film over de licht verstandelijk gehandicapte Julien die vastbesloten is om zijn broer te redden Donderdag en zaterdag 20.30 uur komedie over twee families die al zo lang ruzie hebben dat nie mand meer weet waarom BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) wmm RBHSM John Travolta, Madeleine Sto- we, James Cromwell, Timothy Hutton, Clarence Williams III, Leslie Stefanson en James Woods zijn de hoofdpersonen uit The General's Daughter. De film gaat over top-opsporings- ambtenaar Paul Brenner (John Travolta) die de op dracht krijgt om in de moord op Kapitein Elisabeth Camp bell (Leslie Stefanson) te dui ken. Gaandeweg ontdekt hij hoe langer hoe meer enorme schandalen. Gewapend met het recht om elk aan het leger verbonden persoon te arreste ren - ongeacht rank of aan zien - vertrekt hij, vastbeslo ten om de zaak op te lossen. Zelfs wanneer alle aanwijzin gen naar zijn grote voorbeeld De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. mmmmmsmm Na de voorstelling Kooibos, die vorige week in 't Beest te zien was, speelt toneelgezelschap De Verlichting donderdag 11 no vember de voorstelling Vader Zoon in 't Beest in Goes. In het stuk wordt de aloude complexe relatie tussen vaders en zonen in een modern tijdsbeeld geplaatst. Regisseur Matthijs Rühmke - die ook de supervisie had over Kooibos - nodigde zeven to neelschrijvers uit om een fragment te schrijven over het thema. Daarna smeedde hij alle inzendingen, al improviserend met de acteurs, tot een wonderbaarlijk geheel. Leuk detail is in elk ge val dat de twee acteurs die Vader Zoon spelen, ook in het da gelijks leven vader en zoon zijn. generaal 'Fighting Joe' Camp bell wijzen, gaat hij door met zijn onderzoek. Campbell, die bekend staat om zijn leiders kwaliteiten en trouw tijdens oorlogstijd en die door ieder een wordt geroemd om zijn integriteit en eer, wil een gooi doen naar het vice-president- schap bij de aanstaande ver kiezingen. Hij is een publiek man, maar zijn privé-leven blijft een groot geheim. Campbells dochter was zijn grote trots, tot zij vastgebon den (en dood!) gevonden wordt op een militair oefen terrein. Samen met collega Sarah Sunhill (Madelein Sto- we) bijt Brenner zich vast in de zaak. Hoofdrollen zijn weggelegd voor Samuel L. Jackson, Saf fron Burrows en popster L.L. Cool J. Dr. Susan McAlester (Saffron Burrows) voert op het drijvende laboratorium Aquati- ca experimenten uit op haaien. Daarbij schendt ze alle. ethi sche regels door het DNA-ma- teriaal van de Mako-haai gene tisch te manipuleren. Hierdoor wordt één van 's werelds dode lijkste haaien nog gevaarlijker. Maar de mooie dokter heeft meer zorgen dan alleen de ge vaarlijke haaien. Haar metho den geven spanningen met de teamleden, waaronder haaien- deskundige Carter Blake (Tho mas Jane). Bovendien dreigen de geldschieters van het pro ject hun financiële steun op te zeggen. Als Susan en haar team een operatie aan een haai uitvoeren, gebeurt er een reeks ongelukken die enorme schade aan het laboratorium tot gevolg heeft. Terwijl een tropische storm het laboratori um teistert, is het lab gedoemd te zinken. De onderzoekers re aliseren zich dat de nieuwe ge neratie haaien die zij gecreëerd hebben, hun grootste vijand is geworden... De regie van deze werkelijk angstaanjagende thriller was in handen van Ren- ny Harlin. Thomas Jane, Saffron Burrows en L.L. Cool J. in Deep Blue Sea. Foto Merle W. Wallace In Bar Dancing Het Karrewiel, net buiten Koudekerke, treedt za terdag 13 november de country/rock 'n roll band Shiver op. Op het repertoire bekende en minder bekende nummers uit de country western en rock 'n roll. Aanvang 22 uur. De Koninklijke Oratoriumvereniging Tot Oefening en Uitspan ning voert zaterdag 13 november een concert uit in de Concert zaal aan de Singelstraat in Middelburg. Op het programma het Kyrie KV 341, de Vesperae Solennes de Confessore KV 339 en het Requim KV 626, alle drie werken van Wolfgang Amadeus Mozart. Kaarten zijn voor dertig gulden verkrijgbaar aan de kas sa of in de voorverkoop bij Muziekhandel Van Damme en Mu ziekhandel Het Muziekcentrum in Middelburg. In De Piek in Vlissingen staat zaterdag 13 november een dub belconcert van de punkrockformaties Beyond '93 en Against Time geprogrammeerd. Beide bands timmeren flink aan de weg en hebben een platencontract op zak. Aanvang van het concert 21.30 uur, kaarten voor ƒ12,50 verkrijgbaar aan de zaal. Vrijdag 12 november is De Piek weer het podium voor muzikan ten tijdens de tweewekelijkse jamsessie. Rilland spelen ze een try- out. Plien Bianca spelen twee plattelandsmeisjes die een groot feest geven, waar plotseling vanalles door de lucht vliegt. In Biks! spelen blote mannen strandvolley- bal zonder hun polstasje af te doen; ze rijgen in een hoog tempo de draden aan elkaar tot een sterke muzika le voorstelling. In korte broek en rubberlaarzen en soms een latexpakje nemen ze ons mee naar het platte land van hun fantasie, waar geen berg te hoog is om overheen te vliegen. Recen senten omschrijven de voor- Zowel Plien Bianca als Pa trick Stoof wonnen Cameret- ten; respectievelijk in 1996 en 1998. Dit zegt al een hele boel over de verwachtingen voor deze avond. Plien Bianca zijn aan hun tweede cabaretprogramma toe. Het eerste Changezl, dat een groot succes was, speelden ze twee seizoenen geleden ook in Rilland. Het duo is ook regelmatig te zien op de televisie. Alle schouwbur gen wilden het duo graag terug hebben. Plien en Bian ca hebben een nieuw pro gramma gemaakt dat de ti tel Biks heeft gekregen. In Het duo Plien en Bianca speelt vrijdag 12 november de voorstelling Biks in Rilland. Foto Katinka Krijgsman stelling als bijzonder, eigen zinnig en komisch cabaret. Patrick Stoof, die in zijn vrije tijd graag bokst, schreef zijn programma Sparren hele maal zelf. Als sparring-part ner heeft hij Diederik van Vleuten, zelf ook een be gaafd cabaretier, die overi gens ook Plien en Bianca als regisseur terzijde staat. Tijdens Cameretten '98 werd vooral zijn imitatie van Her man van Veen geprezen en de laatste zin uit het jury rapport zegt voldoende over de kwaliteit van Patrick Stoof: 'De wijze waarop lite ratuur in cabaret en perfor mance is uitgewerkt is heel bijzonder en smaakt naar meer!'. In Sparren bokst Pa trick Stoof tegen de lucht en tegen de dingen in zijn hoofd. Dingen die er inzitten en er met moeite uit komen. Het is een programma over lastige keuzen, met een combinatie van literaire ver wijzingen en fysieke ele menten. Hoe smal is de grens tussen droom en daad? „Ik wil er gewoon even lekker op beuken. Geen mensen pijn doen. Niet in donkere steegjes. Maar open en bloot laten voelen wat ik bedoel". Ook dit is een gedeeltelijke try- out. Stoof is bezig zijn pro gramma uit te bouwen tot een avondvullend program ma. Kaarten voor de cabaret avond zijn verkrijgbaar bij de gemeente Reimerswaal (Bachten Vaete) en het VVV kantoor in Yerseke. Telefo nisch kunnen kaarten wor den gereserveerd via 0113- 395326 (bureau burgerza ken) en bij Jacques Boon man, tel. 0113-551552. Kashmir, vrijdagavond in 't Beest. Kashmir is in Denemarken al een gevestigde naam. De band stond al drie keer ge programmeerd op het inter nationaal bekende Roskilde- festival. Nederland maakte kennis met de drie Denen op Pinkpop en Lowlands, al waar de band de sfeer en kwaliteit van het laatste al bum The Good Life ook op het podium waar wist te ma ken. Het repertoire laat zich omschrijven als toeganke lijk, melodieus en niet op pervlakkig. Zo wordt de ste vigheid van de jaren tachtig en negentig gecombineerd met de melodie uit de jaren zestig en zeventig. 'De ver rassing van Werchter', 'de nieuwe Belgische trots' en 'een wonder uit de rock 'n rollhemel'. Het zijn slechts een paar van de uitspraken uit de pers na het optreden op popfestival Werchter van de Gentse viermansformatie Arid. De band stond een tijd lang bekend als antwoord op Kuyss, maar specialiseer de zich de laatste tijd meer in pure en rauwe emoties, bedekt met een gepaste do sis theatraliteit. Afgelopen jaar kwam de laatste cd van Arid uit, getiteld Little Thing's of Venom. In het Vlissingse restaurant Beef Beans wordt zater dag (13 november) een cow girl en cowboy-verkiezing gehouden. De avond wordt opgeluisterd door zanger/gi tarist Michael Weston. Wes ton, die zeker geen nieuwko mer in de countrymuziek is te noemen, brengt een mo dern en goed dansbaar countryrepertoire. Wie een gooi wil doen naar de titel Miss Cowgirl of Mr. Cowboy trekt zaterdag de mooiste country western- kleding uit de kast om er voor te zorgen dat Michael Weston, die uiteraard deel uitmaakt van de jury, het ziet. John Travolta en Madeleine Stowe in The General's Daughter. Foto Paramount UBngg De nu al veelbespro ken nieuwe James Bond film The World is not Enough gaat begin de cember in première. 'The World' is opnieuw Bond- zoals publiek graag vol ac tie, spanning en bloedstol- een film het die ziet: Pierce Brosnan als geheim agent 007. lende momenten. Voor acteur Pierce Brosnan is het de derde keer dat hij de rol van geheim agent 007 voor zijn rekening neemt.

de Faam | 1999 | | pagina 9