i INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN VE GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 10 november 1999 INFORMATIE r OVERHEID BESTEMMINGSPLAN POELENDAELESINGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg geven, ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 31 van de Wet op de ruimtelijke ordening en 3:12, Ie lid, van de Al gemene wet bestuursrecht, kennis van het volgende. Het bestem mingsplan "Poelendaelesingel", zo als dat op 26 april I999 door de gemeenteraad is vastgesteld en bij besluit van 17 augustus 1999 door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd, is onher roepelijk geworden. Terzake is na melijk geen beroep ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State of een ver zoek om een voorlopige voorzie ning ingediend bij de voorzitter van genoemde afdeling.Voor noemd bestemmingsplan ligt met ingang van 12 november 1999 voor een ieder ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Ruimtelijke Ordening, Vlissingse- straat 21 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van de keuken en bijkeuken en het vernieuwen van de berging op het perceel Prins Clausstraat 7 te Arnemui- den; het bouwen van een GSM stati on op een perceel aan de Ar- nesteinweg; e het plaatsen van een dakkapel op het perceel Korenbloemlaan 16 te Arnemuiden; het bouwen van een gasdrukre- gelstation op een perceel aan de Kleverskerkseweg; het uitbreiden van de rijwielstal ling op het perceel Waldamme- weg 11; het bouwen van een bedrijfs pand op een perceel aan de Voltaweg; het verbouwen van een kanto- rpand op het perceel Korte Burg 3. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 25 t/m 29 okto ber 1999 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het plaatsen van een tuinhuis/geitenhok op het per ceel Leliëndaalseweg 6; het aanbouwen van een ber ging op het perceel Van Kleffenslaan 44; het verbouwen/restaureren van het pand op het perceel Balans 17; het bouwen van een woning op het perceel Gruttostraat 18; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Ooststraat 2; het verbouwen/restaureren van de woning tot kantoorgebouw op het perceel Koudekerkseweg I29; het bouwen van een woning op het perceel Gruttostraat 9; het plaatsen van een reclame op het perceel Nederstraat 35; het uitvoeren van een casco restauratie en een casco-ver bonden verbouwing van het pand op het perceel Stads- schuur 2. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AM Middelburg. AANVRAAG OM MONUMENTEN VERGUNNING Van 12 november I999 tot en met 25 november 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het verbou wen van de winkel en het bouwen van twee appartementen op de bovenverdieping op het perceel Nieuwe Burg 315. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeente lijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. GEMEENTE POSTBUS I 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Se- rooskerke, Gapingseweg la en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Alg. Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. ART 19 Wet RO Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor het bouwen van drie woningen op het Bastion te Veere. Het bouwplan is in strijd friet het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Door de gemeenteraad is ver klaard, dat voor desbetreffend be stemmingsplan een herziening wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Wij zijn voornemens door toepas sing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouw plan met ingang van 11 t/m 24 november 1999 gedurende de openingstijden ter inzage op de af deling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de gelegenheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. ARTIKEL I8AWRO Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Zuiverseweg I te Dom burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 11 t/m 24 november 1999 tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter in zage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor; - het vernieuwen van een con sumptietent op het perceel Duinweg 115 te Oostkapelle; - het uitbreiden van een werk plaats Hondegemsweg 6 te Se rooskerke; - het bouwen van een bedrijven- verzamelgebouw op het bedrij venterrein aan de Molenweg te Zoutelande. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om met ge bruikmaking van de in de betref fende bestemmingsplannen opge nomen mogelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee lig gen de bouw- en situatietekenin gen van 10 november t/m 9 de cember 1999 tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter in zage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-/'sloopver gunning zijn ingekomen voor: Domburg - het bouwen van een woning Prinsepark 31; Koudekerke - het uitbreiden van een woning en het slopen van een schuur Tramstraat 12; Oostkapelle - het bouwen van een berging Anjerlaan 3; - het uitbreiden van een woning Lijdijkweg 2; - het bouwen van een bijkeuken en het vergroten van een gara ge Ambachtstraat 16; - het bouwen van een carport en veranda Vroonweg 12b Serooskerke - het bouwen van een woning Kleine Putweg 5; Westkapelle - het geheel vernieuwen van een zomerhuis Joossesweg 104; Zoutelande - het uitbreiden van een fietswin kel Timmermansstraat 4; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvragen om een bouw-/sloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een be zwaarschrift kan pas worden in gediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 we ken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellin gen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Se rooskerke. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging oprichtings vergunning Wet milieubeheer voor kantoor en werkplaats Woningstichting Walcheren aan het Karreveld ong. te Koudekerke Een oprichtingsvergunning is ver leend aan Woningstichting Wal cheren, met betrekking tot de in richting Karreveld ong. te Koude kerke (sectie K, nummer 1844) voor een kantoor en werkplaats. De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Terinzagelegging revisiever gunning inrichting Noordker- kepad 16 te Westkapelle. Een revisievergunning is verleend aan de heer P.VanVaardegem, met betrekking tot de inrichting Noordkerkepad te Westkapelle (sectie B, nummer 5994) voor een aannemers- en houtbewer- kingsbedrijf. Tot en met 24-12-1999 kan be roep ingesteld worden bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp- vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 25-12-99, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schor sing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Deze stukken liggen ter inzage in Serooskerke en Kou dekerke. Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking op richten en in werking hebben inrichting Dorpsstraat I te Biggekerke. Vanaf vrijdag 12 november 1999 tot en met 10 december 1999 ligt ter inzage een aanvraag om een milieuvergunning, alsmede de ontwerp-beschikking tot vergun ningverlening voor een cafébedrijf en opslag en reparatie van strandpaviljoens. De voornoemde stukken liggen ter inzage op de locaties Serooskerke en Koudeker ke (zie inzage en openingstijden) en 's avonds na telefonische af spraak (0118-597610). Deze oprichtingsvergunning is ingediend door v.o.f. Herwegh voor de inrich ting Dorpsstraat I te Biggekerke (sectie F, nummer 276). Tot en met 10 december 1999 kunnen gemotiveerde bedenkin gen tegen de aanvraag en de ont werp-beschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. De persoonlijke gege vens van degene die schriftelijke bedenkingen hebben ingediend worden, indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet tegelijker tijd met de bedenkingen worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 10 de cember 1999 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het be voegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ont werp-beschikking kunnen beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Kapvergunning voor houtop standen langs diverse wegen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Ten behoeve van de uitvoering van het Groenbeheerplan van het Waterschap Zeeuwse Eilanden is een kapvergunning verleend voor het rooien van de houtopstanden langs de volgende wegen: Poppekerkseweg. Mariekerksewegde zuidelijke berm. Zuidweg, de noordelijke berm. Breeweg, de noordelijke berm, ge legen tussen de Meinersweg en de grens met Middelburgs Galgeweg. Meliskerkseweg, klein gebied ter hoogte van huisno. 3. Een aantal vitale essen zullen ge spaard blijven. Tegen deze vergunning kan be zwaar gemaakt worden. Openbare voorbereidings procedure rond het vaststel len van beleidsregels over het plaatsen van huisraad op de openbare weg bij een (drei gende) ontruiming van wo ningen c.a. Wij hebben besloten concept-be leidsregels vast te stellen, waar verzoeken tot het (tijdelijk) op de openbare weg plaatsen van huis raad bij een (dreigende) ontrui ming van woningen aan worden getoetst. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht en de Inspraakver ordening liggen de concept be leidsregels voor iedereen van 10- 11 t/m 7-12 ter inzage.(zie ope ningstijden) ledereen kan zijn zienswijze over de beleidsregels kenbaar maken, schriftelijk bij b&w van Veere of mondeling met de heer J.C. Wa verijn, tel. 565570. Na afloop van de genoemde ter mijn zullen wij, na beoordeling van de ingebrachte zienswijzen, de be leidsregels definitief vaststellen en bekend maken. Koudekerke, 10 november 1999 Burgemeester en wethouders van Veere. BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van pen berging Nieuwstraat 29 - het verbouwen van twee dakka pellen Bouwen Ewoutstraat 3 - het bouwen van een woning Heideveld 21 - het tijdelijk plaatsen van twee varianthallen Engelandweg 22 - het bouwen van een dakkapel in het achtergeveldakvlak Gra- vestraat 100-102 - het bouwen van een berging Vlissingsestraat 223 Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de a- nvragen is beslist N.B,:Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het aanbrengen van een lichts- culptuur Oranjestraat 2-8 - het plaatsen van een drie tijde lijke porto cabines achterzijde Boulevard Evertsen 244 (aan de Kenau Hasselaarstraat) - het bouwen van een garage anex berging Middelburg sestraat 60 - het slopen van asbesthoudende dakplaten en wandbekleding aan de binnenzijde van een houten schuur Haaksbergen straat 19 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. 25 november 1999 Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. BESTEMMINGSPLAN BUI TENGEBIED, Ie herziening Gedeputeerde Staten van Ze- land hebben op 12 augustus 1997 de Ie algehele herziening van het bestemmingsplan Buiten gebied goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan hebben van 25 september 1997 t/m 5 november 1997 ter inzage gelegen op het stadhuis. Tegen de goedkeuring van Gede puteerde Staten zijn de binnen de beroepstermijn ingediende beroe pen en verzoeken om voorlopige voorziening bij de Afdeling Bestu- rsrechtspraak van de Raad van State ingetrokken. Op grond van artikel 28, lid 8, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning is voornoemde planherzie ning daardoor daags na afloop van de beroepstermijn, dus op 6 november 1997, in werking getre den en daarmee tevens onherroe pelijk geworden. DRANK- EN HORECAWET Kennisgeving terinzagelegging Wij zijn voornemens vergunning ingevolge de Drank- en Horeca- wet te verlenen aan: Schaakclub Souburg voor hun clubgebouw aan de De Deckerestraat I te Oost-Sou burg. Op grond van artikel 3a van de Drank- en Horecawet worden aan deze vergunning voorschriften verbonden. Het ontwerp van het besluit ligt met ingang van 11 november 1999 gedurende 4 weken in het stadhuis (2e verdieping) tijdens kantooruren voor belanghebben den ter inzage. Gedurende deze periode kunnen zij hun zienswijze over aanvraag of ontwerp schrif telijk of mondeling naar voren brengen. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een a- nvraag om een kapvergunning (in gevolge art. 4.5.2. van de Algeme ne Plaatselijke Verordening Vlissin- gen) is ontvangen van: - mevrouw H.de Jongh-Walscha- erts, Poortugaalstraat 26 Oost- Souburg, voor het verwijderen van een kers uit de voortuin. - de heer C. Hoornick, Pres. Ro- seveltlaan 16 Vlissingen, voor het verwijderen van een esdo- rn uit de achtertuin. - de heer P.TH.M. Serrarens, Bad huisstraat 185 Vlissingen, voor het verwijderen van een esdo- rn uit de achtertuin van pand Gravestraat 6 te Vlissingen. - mevr. R.E.A. Baes en de heer S.J. Postma, p/a Wielingenlaan 8 Vlissingen, voor het verwijderen van twee essen staande in de achtertuin C.Huygenslaan 8 en Wielingenlaan 8. Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krij gen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen,Vredehoflaan 50, telefoon 487373. PUBLICATIE VERKEERS MAATREGELEN Wij delen u mede dat in verband met de uitvoering van het Start programma Duurzaam Veilig de maatregel bromfiets op de rijbaan wordt ingevoerd.Wij wensen uit voering te geven aan deze maat regel die door een wijziging van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 van kracht wordt per 15 december 1999. Door de wetswijziging krijgt het bord G11 "verplicht fietspad" een andere betekenis. Bromfietsers mogen geen gebruik meer maken van paden die zijn voorzien met deze bebording. In het belang van de algemene verkeersveiligheid, de doorstro ming van het verkeér en de be reikbaarheid wensen wij onder staande paden en kruispunten van de wettelijke maatregel middels een verkeersbesluit uit te sluiten: - de parallelweg van de Sloeweg (zuidzijde) - de Langeleenweg (noordelijk ge deelte van de Sloeweg) - het Bossenburghpad - het Papegaaienburgpad - hetWeijevlietpad - het Baskensburgpad - de paden die leiden naar en vallen onder het regime van de verkeersinstallaties van de kruispunten Sloeweg/Koude- kerkseweg/Gerbrandystraat en Nieuwe Vlissingseweg/Paul Kru- gerstraat, - de Prins Hendrikweg en Oude Veerhavenweg - (Op de Sloeweg gedeelte A58 tot en met het kruispunt Kou- dekerkseweg/Gerbrandystraat geldt reeds een verbod). Deze paden zullen worden voor zien van nieuwe borden GI2a "fiets/bromfietspad G 12b "einde fietslbromfietspad". In principe verandert daar niets ten opzichte van de huidige situatie. Het ontwerp-verkeersbesluit ligt vanaf heden voor een periode van 4 weken ter inzage in het stad huis van de gemeente Vlissingen, 2e verdieping bij de sector Stads ontwikkeling op de daarvoor be stemde informatietafel. Nadere in formatie over deze maatregel is te verkrijgen bij dhr F.J.C. Slager (tel.487235, kamer 203a). Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld hun zienswij zen over het voornemen monde ling of schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, sector Stadsontwik keling, sectie Nieuwe werken. Wij delen u mede dat voor deze ingrijpende maatregel het Ministerie van verkeer en waterstaat een uitgebreide voorlichtingscampagne zal opstarten. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Maximaal TV, Teletekst pagina 810. Vlissingen, 10 november 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen EERSTVOLGENDE VERGADERING VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE:

de Faam | 1999 | | pagina 6