GEMEENTE MIDDELBURG Gladheidbestrij ding Afval: anders en beter Commissievergaderingen Aankomst Sinterklaas 4 Dagvergunning parkeren op belanghebben denplaatsen Kaartjes concert Mozart Snelle realisering Veiligheidshuis "Stromenpoort nu dichtbij Week 45 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Op woensdag 3 novem ber jl. werd er op het Stadhuis wederom een avond georganiseerd voor de nieuwe inwoners van Middelburg. Ruim 225 genodigden waren van de partij. Woensdag 10 november 1999 FAAM/VLISSINGER 3 iiiiiiviiililiiiiiliiviiiSliiUiiiii, Jl. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl aMWWB ^Pfffl'lll'l'll 188888 ■i 'Avond nieuwe inwoners' groot succes Informatiemarkt in het Stadhuis Foto: Frank Viergever Gedurende de hele avond heerste er een enthousiaste stemming in het Middelburgse Stadhuis. Hel werd als zeer positief ervaren dal er zo wel genoeg gelegenheid bestond om persoonlijk kennis te maken met het gemeentebestuur, medewer kers van de gemeentelijke diensten en andere nieuwe inwoners als dat er daarnaast ook alle gelegenheid was om meer te weten te komen over de Middelburgse toekomst plannen. "Je slaat op die manier eigenlijk meerdere vliegen in één klap, ter wijl de combinatie van die vliegen juist zorgt voor betrokkenheid bij de woongemeente", aldus een en thousiaste nieuwe inwoner. Informeel Het doel van de avond was om op informele wijze de nieuwe inwo ners kennis te laten maken met het college van burgemeester en wet houders, de gemeenteraad, de di verse diensten van de gemeente en andere nieuwe inwoners van de ge meente Middelburg. Zo was er on der andere een informatiemarkt in de Voorhal van het Stadhuis, waar de diverse gemeentelijke diensten zich in een kraam aan de bewoners presenteerden. Ook het Zeeuws Archief hield een dergelijke kraampresentatie. De medewerkers achter de kraampjes vertelden 'life' over alles wat er binnen hun afdeling gebeurt en wat zij specifiek voor inwoners (kun nen) betekenen. Daarbij kon men informatie- en fotomateriaal inzien, Bij de sectie Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 zijn vanaf heden twee etalages ingericht rondom het project 'Afval: an ders en beter'. Per thema (blik, glas, oud papier) wordt uitge legd hoe de afvalinzameling bin nen de gemeente Middelburg in de nabije toekomst zal geschie den. Zeker een kijkje waard! "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 15 november tot en met 21 november 1999 Maandag Paprikaschnitzel, groente, rijst Dinsdag Gehaktballen in saus met zilver uitjes, rode bieten, aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Donderdag Kipfilet, bloemkool, aardappe len met peterselie Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet, wortel tjes, gestampte aardappelen Zaterdag Fou Young Hai, groente, rijst Zondag Wat de pot schaft De winter staat weer voor de deur. Ook dit jaar heeft de afde ling Stadsreiniging een draaiboek opgesteld om mogelijke gladheid in de gemeente Middelburg zo snel en efficiënt mogelijk te be strijden, zonder dat al te veel vertraging optreedt voor wegge bruikers. Het draaiboek ligt vanaf heden ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2, en bij de afdeling Stadsreiniging, Waldammerweg 11, van de gemeente Middelburg. In onderstaand overzicht worden de strooiroutes alvast weergegeven. Zelf gladheid melden Zelf kunt u bij de afdeling Stads reiniging ook melding maken van (mogelijke) gladheid bij u in de buurt. Vanaf 13 december 1999 tot en met 3 maart 2000 is er in Middel burg elke dag een organisatie stand-by voor gladheidbestrijding. Binnengekomen meldingen wor den dan beoordeeld, waarna de op zichter van Stadsreiniging beslist óf, wanneer en met hoeveel materi aal uitgerukt wordt. Eerste prioriteit hebben busroutes, doorgaande verkeersroutes, wij- kontsluitingswegen en hoofdfiets paden. Meldingen inzake (mogelijke) gladheid, kunnen telefonisch wor den doorgegeven bij de afdeling Stadsreiniging, telefoonnummer 675322. HOOFDROUTES VOOR GLADHE1DSBESTR1JD1NG Achter de Houttuinen Akkerlaan (tot Docleweg) Amnestylaan Arnestraat Armeniaans Schuitvlol B Bachlensteene Balans Banckertplein Banckertstraat Bernhardstraat, Prins (Amemuiden) Beatrixstraal, Prinses (Arnemuiden) Beatrixbrug Begraafplaats Berkenlaan Bierkaai Blauwedijk (+opril parkeergarage) Brakmanstraat Breestraat Breeweg Brigdamseweg Burg, Korte Bosschaartsweg (lol Oost-Souburg) Churchill-laan, Sir Winston Clasinastraat D Dam Damplein Dauwendaelselaan Delft, Korte Dokstraat (Amemuiden) Doelenweg Dwarskaai E Europalaan G Gerbrandylaan Gortstraat Grevelingenstraat Groene Woud, Het Groenmarkt H Hackstraat, Burgemeester Hakewill-Smithlaan, Generaal Haven, Nieuwe Havendijk Herengracht Hof van Tange (parkeerterrein) Hofplein Houtkaai Julianalaan, Koningin (Arnemui den) K Kalverstraat (toegangsweg parkeer garage) Kanaalweg Keel weg (onder/boven) Kerklaan (Arnemuiden) Kinderdijk Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg (tot Arnebrug) Arnestein 1 Koebrug Koepoortlaan Koepoortstraat Koestraat Koninginnelaan Koningsbrug Korcnbloemlaan Korendijk Korteweg Koudekerkseweg Krommeweele Kruitmolenlaan Laan der Verenigde Naties Langcbcckstraat, Burgemeester Langeviele Langevielebuitenbrug Langevielesingel Langcvieleweg Lauwereyszstraat, Adriaan Londensekaai Looierssingel Loskade M Maasstraat Maisbaaigebied (oprillen parkeer kelders) Markt Marktstraat Middelgat Moerstraat, dr. v/d Molendijk (op-en afritten) Molenwater Molenzicht Molenweg (Amemuiden) Molstraat N Nassaulaan Nederstraal Nieuwelandseweg (Amemuiden) Nieuwstraat (Arnemuiden) Nieuwstraat Noordpoortplein Noordsingel Noordslraal (Amemuiden) Noordstraal, Lange en Korte Noord weg O Olmenlaan Oostkerkstraat Oostperkweg Oosterscheldestraat Oosterse, Nieuwe Oude Havenstraat Oude Rijksweg (tol gemeentegrens) Oude Veersewee Perrestraal v/d Pietersstraat, Sint Plein 1940 Poelcndaelesingel Poelendaelseweg Punt, de R Rademacherstraat (Arnemuiden) Ramsburgerweg Reigersbergstraat, J. van Regentenlaan Roosevcltaan, President Roozenburglaan Rotterdamsekaai Rouaansekaai Ruytcrstraat, de Rijkestraat, Doms S Sandbcrglaan Schorerstraat Schuttershof (Arnemuiden) Schroeweg Scisbrug Seisdam Seisplein Seissingel Singel (Arnemuiden) Sint Laurens, dorp Spinhuisweg Spoorstraat Sportlaan Stadhuisstraat Statenlaan Stationstraat Stationplein (Arnemuiden) Slromenweg Thibautstraat, J.W. Torentrans Torenweg Arnestein 2 Tuindorp Turfkaai Veersegat (Arnemuiden) Veerseweg (tot Gem. grens) Veerstraat Vlasmarkt Vlissingsesingel Vlissingseweg, Nieuwe (venlweg v/a Braakmanstraat (Gem. grens) Vlissingseweg, Oude (tot Amnesty laan) Volderij laagte Vrijlandstraat W Wagenaarstraal Walensingel Wal straat Westdijkstraat Westerscheldestraat Z Zandstraat Zuidsingel Zuidwal HOOFDFIETSROUTES VOOR GLA D HEID BES TRI JDING Alcmanstraat. F.G. Arondcusstraat. Willem B Baanstraat (met fietspad naar Lan gevielebuitenbrug) Bastion (voetpaden) Beddewijkstraat Buitenruststraat D Delft, Lange Doeleweg (tot spoorwegovergang) Driellaanj Arie van E Edelstenenbuurt (fietspaden) Elzenlaan (fietspad) Erasmuspad G Gravestraat Griffioenpad Groencwoud, Het K Kanaalweg Klein Vlaanderen Kleverskerkseweg Koudekerkseweg Kruisweg L Laan der Verenigde Naties Langeviele M Markt Meiveldpad N Nieuwe Burg Nieuwe Kleverskerkseweg Nieuwelandseweg (incl. op- en af ritten) Noordweg (v/a Gerbrandylaan tol Sint Laurens gedeelte fietspad bij Brigdamme) NS-Slation (voorzijde achterzij de) O Ooslcrsclageweg Overloper P Parelwegje Poelcndaelesingel Poelendaeleweg Pottenbakkerssingel R Reijersweg Rooseveltlaan, President Sandbcrglaan Schroeweg Schuiffelstraat Segeerstraat Segcerssingel (richting Buitenrust straat) Seisbuitenbrug Seisstraat Seissingel Seisweg Statenlaan Stommesweg. Laurens Stromcnweg T Torenweg V Veersweg Vlissingsbolwerk Vlissingscstraat brug Vlissingseweg, Nieuwe (parallel weg Poelendaeleweg lot Heinstraat, Piet) Vlissingseweg, Oude (incl, 5 x toe- gangspaden Erasmuswijk) Volderij laagte een PC-demonstralie van de eigen woning (waardebepaling, luchtfoto e.d.) verkrijgen, informalicvideo's of power point-presentaties bekij ken en zo veel vragen stellen als men maar wilde, zowel aan het ge meentebestuur als aan de medewer kers van de gemeente. Behalve aan de informatiemarkt, werd er door de nieuwe inwoners ook enthousiast aan de rondleidin gen door het gotische gedeelte van het Stadhuis deelgenomen. Al met al een zeer geslaagde avond dus. Dagvergunningen worden slechts verstrekt aan bewoners van het voor vcrgunningparkcren aangewezen gebied. Deze vergunningen kunnen worden aangevraagd onder overleg ging van een geldig legitimatiebe wijs. Per aanvraag worden maxi maal 15 vergunningen verstrekt. Zaterdag 13 november a.s. brengt de Koninklijke Orato riumvereniging "Tot oefening en uitspanning" weer haar jaarlijkse najaarsconcert ten gehore. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. De volgende werken zullen uit gevoerd worden: het Kyrie, de Vespers solennes de conlessore en tenslotte hel Requim (allen van W.A. Mozart). Aan hel con cert gaat om 19.00 uur een le zing vooraf door de heer L. de Brockcrt, musicus en docent aan de muziekschool. Dankzij het Bomme van de Broeckefonds kunnen belang hebbenden (personen met een minimum inkomen) voor deze uitvoering kaarten krijgen tegen een zeer gereduceerd tarief: een dubbeltje. Deze kaarten zijn donderdag 11 en vrijdag 12 no vember verkrijgbaar bij de dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraat. 95 Het regionaal college van politie Zeeland heeft toegestemd om voor de nieuw- en verbouw van de politiebureaus in Zeeland af te stappen van de constructie met het Politie Huisvestingsconsor- tium (PHC). Alle nieuwbouw- plannen van de politiebureaus in Zeeland zouden in deze construc tie als één groot project worden uitgevoerd. Op woensdag 3 november jl. stemde hel Regionaal College in met het voorstel van de beheers driehoek om af te stappen van deze PHC-constructie. De driehoek had haar voorstel mede gebaseerd op een brief van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties, waarin opnieuw reserves werden geuit over de PHC- constructie. De korpschef van de Politic Zeeland heeft nu zelf het project ter hand genomen, zodat tot snelle realisatie van het Vciligheid- shuis kan worden overgegaan. Uitgangspunten Bij de realisering van het Veilighei dshuis "Stromenpoort", zijn de vol gende uitgangspunten afgesproken: Het totale bouwprogramma van hel Veiligheidshuis wordt onverkort uitgevoerd. De diverse onderdelen van het Vei ligheidshuis worden losgekoppeld. Op deze manier kan datgene wal snel kan worden gerealiseerd, ook direct worden uitgevoerd en hoeft dat niet te wachten op dc projecten die in dc voorbereiding meer tijd vergen. Eventuele veranderingen in het bouwprogramma worden teruggekoppeld aan het Regionaal College. Het Regionaal College ontvangt zo spoedig mogelijk een nieuwe tijd splanning. De korpschef van de Politie Zee land heeft op zeer korte termijn reeds een afspraak met dc andere huurders van hel Veiligheidshuis "Stromenpoort" om hen te in formeren en om definitieve deel name van huurders vast te leggen. In de komende periode vergade ren de diverse raadscommissies op de volgende dagen: Vanavond vergadert de Commissie Welzijn, Personeelszaken en Mi lieu om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531 De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert op donderdag 1 I november 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. dc Wolf, telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur vergadert op maandag 15 november 1999 om 19.30 uur. Dc secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531. De Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 16 november 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in dc Raadzaal van liet Stadhuis van Middelburg. De agenda en de daarbij behorende stukken liggen vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de secre taris van desbetreffende commissie en bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van tevoren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 22 november om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is< ook openbaar. Voor deze vergade ring kan geen spreekrecht worden aangevraagd. Zaterdag 13 november is de feestelijke intocht van Sinter klaas en zijn Pieten. De goed heiligman komt om 13.30 uuur per schip aan bij de gedenk naald aan de Punt/Rouaanse- kaai. Burgemees-ter mr. L. H. B. Spahr van der Hoek haalt de Sint met zijn Pieten daar op. Als iedereen veilig aan land is, begint de intocht. Het rondje Middelburg ziet er als volgt uit: via de Dam naar de Korte en Lange Delft, dan naar dc Markt. Plein 1940, Geeregebied en ver volgens via de Beenhouwerssin gel en Langevieleweg terug naar de Markt. De burgemeester zal de Sint om streeks 14.45 uur op de Markt of ficieel ontvangen. Daarna opent de burgemeester een kindcrkcr- mis. De gocdheiligman neemt omstreeks 16.30 uur afscheid.

de Faam | 1999 | | pagina 3