^A=*iOn Tènce MEEUS bijleveld fnYITl 10 genomineerden Lijst van Deelnemers Sponsors: irsji POPPE Transportbedrijf Bosman Zn. elandNet De spanning was te snijden, afgelopen vrijdag in Hotel Arion in Vlissingen. Zo'n driehonderd genodig den woonden er de uitreiking van de BOV (Beste Ondernemings Visie)-trofee 1999 bij. De prestigieuze prijs van de Junior Kamer Midden-Zeeland is dit jaar gewonnen door Hubro Vleesprodukten uit Goes. Rundertong Koffiejuffrouw Autoritair ✓X Schipper Accountants <P> m BOOM KOLLEKTIEF FULL SERVICE RECLAMEBUREAU GOES tj\ 8 e a dHv II ADIUS IN STY II meulenberg I Boogaard advocaten I Brasserij De Kluizenaer Lammerensteeg 5 Coremans Metaalbewerking Haltestraat 78 Echte Bakker Piet Daane Sint Jacobsstraat 5 High Five Lifestyle Center Geldeloozepad 7 Hubro Vleesprodukten B.V. Gebr. Spykerstraat Imkerij Poppendamme Magnum Holland Nestaan Holland B.V. Paree Elektro-Telecon Topsy Baits B.V. Poppendamseweg3 Slabbekoornweg 41A 4331 MB Middelburg 4411 NH Rilland 4381 EK Vlissingen 4463 AJ Goes 4462 GJ Goes 4364 SL Grijpskerke 4691 RZTholen Postbus 32/Slabbekoornweg 314690 AA Tholen Postbus 20 4453 ZG 's Heerenhoek Dhr. E. Rotte Dhr. F. Coremans Dhr. P. Daane jr. Dhr. J. de Jong Dhr. J. Hugense Dhr. P.J. de Meester Dhr. G. Cleophas Dhr. K. Hennekens Dhr. P.B.P. Paree Oosthavendijk 1-A 4475 AA Wilhelminadorp Dhr. A.I M. Meijering Woensdag 10 november 1999 FAAM/VLISSINGER 11 EN DE (advertentie) Het Goese bedrijf, specialist op het gebied van runder- en varkenstongen, Zeeuwa grill- spek en worst, wist de andere twee genomineerden (Paree Elektro en Telecom uit 's-Hee- renhoek en Echte Bakker Piet Daane uit Vlissingen) voorbij te streven. Vooraf was de spanning duidelijk te zien op de gezichten van de genomi neerden. Gezamenlijk aan één tafel bleek hoe groot de waarde is die wordt gehecht aan de trofee. Toch kon er volgens voorzitter van de jury H. Eversdijk (Eerste Kamer-lid) maar één de winnaar zijn. „Bij wielren nen is er altijd ééntje eentien- de seconde sneller dan de rest", sprak hij. „Maar daar pakken de num mers twee en drie toch nog zilver of brons. Bij de BOV- De gebroeders Hugense met de felbegeerde BOV-trofee. Foto Jaap Wolterbeek Hubro grote ris dacht heeft genomen om goed te kupnen investeren. En niet op de laatste plaats om dat meer dan tachtig procent geëxpor- van de productie teerd wordt". Hubro heeft verder volgens de jury 'een financieel gezonde achtergrond en een uitsteken de organisatie structuur. De taken onder de drie broers zijn goed verdeeld, mede waardoor aan recente proble men rond dioxine en BSE het hoofd kon worden geboden'. Hubro - een samentrekking van Hugénse Brothers - wordt geleid door de gebroeders Hugense. i De prijsuitreiking werd inge- or Kamer legt hij nog eens uit waarom ze weg moést: „Ik ben coach en heb In die hoe- anigheid veel 'klanten'", leg- x.e hij de link met het onder hemen uit. „De supporters, want die willen mooi voetbal zien. Het bestuur, want die willen wat met het team. Maar ook de voetballers. Want die willen dat ik ze beter maak", legde hij uit. „De spelers mo gen van mij niet roken of drin ken. En als er dan een spelers home is en de beheerders zit ten daar dusdanig te paffen dat er voetballers happend naar lucht over de grond rol len, dan kan ik dat niet goed vinden. Ik kan me herinneren dat er op een gegeven mo ment een bloedtest bij ieder- w leid door Willefn-ll coach Co een moest worden afgeno- verkiezing is er alleen eeuwi ge roem voor de nummer één". Hubro Vleesprodukten kwam in 1979 voort uit de slagerij van J. Hugense sr. in Dom burg. Zeven jaar later werd een nieuw productiebedrijf geopend in Goes. Sinds die tijd ontwikkelde het bedrijf zich tot een middelgroot ge specialiseerd productiebedrijf voor vleeswaren, dat zijn pro ducten voornamelijk afzet in het buitenland. Het bedrijf is marktleider in Noord-Europa voor wat betreft de gekookte rundertongen. In Nederland is het zelfs de laatst overgebleven producent van het gecompliceerde en ambachtelijke product. De jury had geen gemakke lijke taak, vertelde H. Eversdijk in zijn toespraak. „Je hebt hier te maken met ongelijksoortige bedrijven. Dat is als het ware appels met peren vergelijken. Toch is de keuze van de jury gevallen op Hubro. Op de eer ste plaats omdat het bedrijf uit wist te groeien van een ambitieus slagersbedrijf in Domburg tot een volwaardige fabriek in Goes. Verder omdat Adriaanse, een begenadigd spreker die het publiek ervan wist te overtuigen dat onder nemen een topsport is, en topsport een kwestie van ondernemen. Zo af en toe luisterde hij zijn inleiding op met leuke weetjes uit de voet ballerij. Bijvoorbeeld over de 'koffie- juffrouw'-affaire die niet lang na zijn aantreden bij Willem II speelde. Eén van de eerste ac ties in zijn nieuwe baan was het ontslaan van de koffiejuf frouw, een breed uitgemeten zaak in de pers. Voor de Juni- men. Die jongens zeiden over de beheerster: 'nou, prik die maar niet, daar komt toch al leen maar schuim uit'. Je wil met z'n allen een bepaalde kant op. Dan moet daar ook iedereen aan meewerken. En als er dan één groepje is dat niet mee wil doen, tsja". Dat Adriaanse af en toe be hoorlijk autoritair uit de hoek kan komen, geeft hij zelf toe. Toch is er ook zeer zeker een hartelijke kant aan de voorma lige Ajacied. Een ander voor beeld, uit het leven gegrepen: „In de pers is natuurlijk vol doende aandacht geweest voor die zaak rond het zesen twintig kilometer hardlopen. Dat heb ik die jongens eens een keer laten doen bij wijze van straf". In de zaal gaat een mobiele telefoon af. „Dat be doel ik nou", zegt Adriaanse. „Kijk, in de voetballerij zijn boetes heel gewoon. Dus vroeger stond er een straf van vijfentwintig gulden op als er een mobiele telefoon afging tijdens een bespreking ofzo. Maar wat krijg je dan, die jon gens verdienen gemiddeld twee en een halve ton per jaar. Die leggen die vijfentwin tig gulden op tafel en gooien er een briefje bij voor het ge val dat dat ding straks nog een keer afgaat". Om die re den begon Adriaanse met 'al ternatieve straffen'. „Zo is dat idee van die zesentwintig ki lometer hardlopen ontstaan. Maar daar is zoveel over te doen geweest dat ik mijn tac tiek heb veranderd", vertelde Adriaanse. Hij haalt een voor beeld aan waarbij hij - als straf voor het ongewenst af gaan van zijn telefoon - Ab- dellaoui aan het werk zette. „Hij wilde toch zo graag tele- fonerèn? Dat heb ik voor hem geregeld. Hij moest de vol gende ochtend van negen tot tien de taken van de telefo niste overnemen. Drie keer ra den wie dan de eerste is die hem belt..." BOV- Commissie De BOV-trofee wordt jaarlijks uitgereikt door de Junior Ka mer Midden-Zeeland. Aan het begin van dit jaar werden der tienhonderd bedrijven aange schreven met het verzoek om zich op te geven voor de ver kiezing. Bijna vijfentachtig ondernemers stuurden de for mulieren ingevuld terug. „On der die bedrijven is een telefo nische enquête gehouden", legde voorzitter van de BOV- commissie van de Junior Ka mer Frank A. Bijleveld uit. „Aan de hand van die enquête hebben we tien bedrijven ge selecteerd en bezocht". Die tien bedrijven zijn vervol gens voorgelegd aan een jury, bestaande uit de voorzitter van de Kamer van Koophan del H. van Gelder, voorzitter Raad van Bestuur Hogeschool Zeeland L. Labruyère en jury voorzitter/Eerste Kamerlid H. Eversdijk. Trainer Co Adriaanse (Willem II): „Veel raakvlakken tussen ondernemen en topsport". Foto Jaap Wolterbeek De BOV-commissie: vlnr. Bob de Haan, Leo Zuidweg, Frank Bijleveld, Mirjam van Riet, Henk Slab- bekoom en Joop Maas. Op de foto ontbreekt Ard van de Kreeke. Hoofdsponsors: RAND HOTEL ACCOUNTANTS SN «ti»»liNli«l)VIS£uBS o MEN'S FASHION drukkers vormgevers

de Faam | 1999 | | pagina 11