Provincie Zeeland De omgeving Brommeren op de rijbaan Help de Sint 'n handje... giro 404040 Deventer Fa.EFFECT LAMINAAT ■■Officiële Mededelingen Maak kans op een ballonvaart! Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Vrijdag 12 november debatteren Provinciale Staten (PS) over de begroting van de provincie in het jaar 2000. Over de besteding van het geld hebben Gedeputeerde Staten (GS) een brief geschreven. Deze begrotingsbrief, met als aparte bijlage een terugblik van het jaar 0 tot 2000, is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. In beroep Verkeer en Vervoer Taxivervoer Provinciale regeling interlokaal openbaar vervoer Zeeland Verkeersbesluit in verband met nieuwe maatregel "bromfiets op de rijbaan" Milieu Vergunning Thermphos International B.V, Commissies Woensdag 3 november 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Nieuws tiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de President van de Arrondissements rechtbank in Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Straks op de rijbaan Met ingang van vijftien december komt er een nieuwe verkeers regel voor bromfietsers. Deze regel heet "bromfiets op de rijbaan". Dit houdt het volgende in: brommers moeten de hoofdrij- baan gebruiken, in plaats van het fietspad. Dit geldt alleen op wegen waar de maximumsnelheid minder'dan 70 km per uur is. Bij de provinciale wegen zijn dat hoofdzakelijk de weggedeelten binnen de bebouwde kom en de wegen waarvoor een maximum snelheid van 60 km per uur geldt. 80-km wegen De meeste provinciale wegen in Zeeland zijn 80-km wegen en blijft de situatie hier ongewijzigd. Brommers zullen gewoon gebruik moeten maken van de fietspaden. Deze fietspaden wor den aangewezen als zogenaamde fiets-en bromfietspaden en zijn te herkennen aan een nieuw ver keersbord. Waar dit bord met staat, moet de brommer op de hoofdrijbaan. Twee weggedeelten Op dit moment zijn er voorlopig twee weggedeelten gekozen, waarbij de bromfietser op de hoofdrijbaan of een parallelweg moet rijden. De bromfietsers worden hier goed zichtbaar naar verwezen. Dit is langs de weg Veere-Vrouwenpolder (N663) en Westdorpe-Hulst (N258). Na de winter zal bekend zijn welke wegen hierbij komen. Bromfietsongelukken In de periode 1993 t/m 1997 waren er 9 bromfietsongelukken op de N563. Hiervan vijf met let sel en in totaal acht slachtoffers. Op de N258 was er één bromfiet- songeluk. Uit landelijke proefpro jecten blijkt dat het effect van "bromfietsers op de rijbaan" is: de helft minder ongelukken. Postbus 51 campagne Vanaf 15 november start Postbus 51 met een landelijke voorlich tingscampagne over de invoering van de nieuwe verkeersregel. De campagne duurt tot en met 15 december 1999. Ter inzage Het verkeersbesluit ligt vanaf 29 oktober tot en met 10 december 1999 ter inzage bij het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg en in de regiokantoren in Zierikzee (Havenpark 8), Goes (Kloetingse- weg 46) en Terneuzen (Willem Alexanderlaan 45). Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelichting of kopieen van de ter inzage gelegde stukken, kunt u bellen naar dhr. W.L.Houmes (0118- 631545). Bezwaarschrift Belanghebbenden kunnen tot en met 10 december 1999 tegen dit verkeersbesluit een gemo Dinsdag 9 november komt de adviescommissie bezwaarschriften bijeen om in een openbare zitting indieners van bezwaarschriften te horen. Het Kruiningse bedrijf Koel Vriesveem Reimerswaal B.V. is om 15.00 uur uitgenodigd te komen toelichten waarom het bedrijf het met mee eens is dat Gedeputeerde Staten (GS) niet wil ingrijpen in de activiteiten van aannemersbedrijf Sinke in Kruiningen. Grondverzet- en schelpenverwerk ingsbedrijf van Oeveren uit Yerseke is het er niet mee eens dat GS het bedrijf een last onder dwangsom heeft opgelegd, en krijgt om 15.30 uur de gelegen heid haar visie te geven. Om 16.00 uur komt het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oostburg in het geweer tegen het besluit van GS geen projectbijdrage te ver strekken in de kosten van de ver plaatsing van Internationaal Transportbedrijf Fieret uit Oostburg naar het buitengebied; voorts zijn de gemeentebestuur ders het niet mee eens dat GS een projectbijdrage voor ver plaatsing van transporteur Fieret naar het bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg hebben ingetrokken. De hoorcommissie bestemmings plannen komt donderdag 11 november, aanvang 14.00 uur bijeen voor de behandeling van rond de vijftig bezwaren op het bestemmingsplan Buitengebied gemeente Veere. De zittingen zijn in het provin ciehuis, Abdij 6 in 'Middelburg. Het is bij uitstek een taak van de provincie om op hoofdlijnen vorm te geven aan de ruimte waarin wij leven: onze omgeving. In het licht van wensen voor die omgeving hebben PS eerder dit jaar ge schetst aan welke voorwaarden de omgeving moet voldoen. Dat staat beschreven in de nota Om gevingsbeleid die op haar beurt de grondslag vormt voor een nieuw op te stellen milieubeleids plan en voor het waterhuishoud ingsplan; twee pijlers in het beleid als het gaat om mogelijkheden en voorwaarden. De nota Omge vingsbeleid krijgt verder gestalte in het uitwerken van vier Thema's voor de Toekomst: stedelijke vernieuwing, vitaal platteland, Deltawateren en gebiedenbeleid. Economie en infrastructuur, even- als te maken afspraken met Belgische en Nederlandse provin cies (grensoverschrijdend beleid) zijn bindende elementen bij de aanpak van deze thema's. De stad De steden zijn in de ogen van GS de motor van het economische, sociale en culturele leven. De kwaliteit van wat gebeurt in de steden is ook van belang voor de bewoners van de dorpen en het platteland. Maar de omvang van de steden is beperkt. Elk voor zich zijn ze niet in staat het scala aan voorzieningen te bieden die passen bij een grote stad. Vandaar dat GS er voor kiezen de samenwerking te stimuleren en te versterken tussen de ste delijke industriële gebieden: Vlissingen/Middelburg, Goes en Terneuzen/Kanaalzone. Een omvangrijk stedelijk project als het Scheldeterrein in Vlissingen kan dan ook rekenen op de steun van het dagelijks provinciebestuur. Vitaal platteland Een vitaal platteland is gediend met een integrale aanpak. Dat betekent onder meer dat het beleid voor de omgeving en economisch beleid uitmonden in een breder assortiment produc ten, vernieuwing van productie methoden en meer mogelijkhe den om producten af te zetten. Dat komt de leefbaarheid op het platteland ten goede. De aanpak vanuit samenhangende thema's en projecten hebben niet alleen met landbouw te maken, maar ook met bijvoorbeeld toerisme, natuurbouw en waterbeheer. Het totale programma wat GS voor ogen staan, is wat het dagelijks provinciebestuur betreft de opmaat voor een beroep op de vernieuwde Europese regelge ving. Het ingezette beleid voor onder meer bedrijfsnatuurplan- nen, opvanggebieden voor winter vogels, het beheer van akkerran den en de biologische landbouw wil het college voortzetten. Natuur Het verbeteren van de kwaliteit van natuur en landschap is voor GS met uitsluitend een doel op zich. Het draag ook sterk bij aan de totale kwaliteit van Zeeland als een aantrekkelijke provincie om te wonen, te werken en te re creëren. Nu de grenzen van het natuurbeleidsplan zijn vastgesteld is de aankoop van grond aan de orde van de dag. Voor het eerst sinds lange tijd ontstaat ruimte voor natuur. Maar dat neemt niet weg dat problemen als verdro ging, vermesting en versnipper ing van gebieden een bedreiging vormen. Vandaar dat het realis eren van de ecologische hoofd structuur (EHS) een belangrijk aandachtspunt is. De voltooiing van het plan Tureluur aan de boorden van de Oosterschelde is een voorbeeld van projecten bin nen de EHS. Water Water is op veel verschillende manieren te gebruiken en heeft meerdere functies. Om maar eens twee uitersten te noemen: de Oosterschelde, een Nationaal Natuurpark waar ook de visserij en de (onder)watersport uit de voeten moeten kunnen, en de Westerschelde, een internationale vaarweg die kan samengaan met kansen voor de natuur. Nieuwe ideeën en inzichten leiden miss chien tot het laten vervallen van de vaak kunstmatige scheidingen tussen zilt en zoet, getij en getij loos. Volgend jaar willen GS het ont werp Waterhuishoudingsplan 2001 - 2007 (WHP2) vrijgeven voor inspraak en commentaar. Dat gebeurt tegelijk met het ont werp voor het derde milieu beleidsplan. Met de ervaringen van de wateroverlast van vorig jaar nog vers in het geheugen kiest het dagelijks provinciebestu ur voor het principe 'ruimte voor water' en 'water als ordenend principe'. Gebieden Gebiedsgericht beleid is bij uit stek geschikt voor een even wichtige ontwikkeling van een gebied: ruimtelijke ordening, woon- en leefklimaat, bedrijvig heid, natuur, waterbeheer, ver keer en vervoer in hun onderlinge samenhang bekijken en te nemen maatregelen zo afstemmen dat op een ander terrein geen nieuwe problemen ontstaan. Walcheren 2000+ en het project Kust van Zeewsch-Vlaanderen zijn voor beelden die op steun van GS kun nen rekenen. Ruimtelijk beleid GS zijn voorstander van concen tratie van glastuinbouw en werken toe naar een van 500 tot 700 ha. Bij het goedkeuren van gemeen telijke bestemmingsplannen ligt de nadruk op duurzame steden bouw. En in plaats van beslag te leggen op nieuwe ruimte zien GS liever dat gemeenten er voor kiezen bestaande situaties te her structureren. Milieubeleid Het aangekondigde integraal omgevingsbeleid (via de nota Thema's voor de toekomst) geeft de richting aan van het derde milieubeleidsplan dat in de maak Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van L.A. Ista te Oosterland is gewijzigd in: L.A. Ista en A.L. Ista h.o.n. W.C. Ista Zoon, Sint Joost- dijk 41 te Oosterland. De tenaamstelling van P. de Pree te Oost-Souburg is gewij zigd in: M.A. de Pree en E. Jobse h.o.n. M.A. de Pree en Zoon, Oranjeplein 16-18 te Oost-Souburg. De tenaamstelling van Taxi J.A. Roctus-de Maat te Hulst is gewijzigd in: J.A. Roctus en A.M.L. Roctus-de Maat h.o.n. Taxibedrijf J.A. Roctus-de Maat, Frisostraat 12 te Hulst. Taxibedrijf J.A. Roctus-de Maat te Hulst heeft uitbreiding gekregen met 1 auto tot einde schooljaar 1999/2000 (was ten hoogste 6 auto's). VEBOCAB B.V. te Terneuzen heeft uitbreiding gekregen met 1 auto (was ten hoogste 3 auto's). Garage van Hoek te Rilland heeft uitbreiding gekregen met 5 auto's; 1 auto voor onbepaalde tijd en 4 auto's tot einde school jaar 1999/2000 (was ten hoog ste 9 auto's). De besluiten liggen van 3 novem ber t/m 14 december 1999 ter inzage op het bureau voorlich ting van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het in zien buiten kantooruren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118-631657). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Op 15 oktober hebben de staten der provincie Zeeland bij besluit- nummer I&V-75, vastgesteld de wijziging van de Provinciale rege ling interlokaal openbaar vervoer Zeeland. De wijziging betreft de volgende onderdelen: Artikel 6 buurtbusregeling, in dit artikel worden de regels gesteld waaraan een buurt busvoorziening moet voldoen. Artikel 8 reserve openbaar ver voer, in dit artikel zijn de voor waarden opgenomen waaron der bijdragen kunnen worden verleend aan o.a. innovatieve initiatieven t.b.v. het openbaar vervoer. In de appendix wordt het cri terium voor de ontsluiting van een kern, de afstand van 1.250 meter teruggebracht naar 800 meter, (t.a.v. artikel 3 lid 4) In artikel 5 is de procedure voor de vaststelling van de dienstregeling aangepast. Voor een exemplaar van de Pro vinciale regeling interlokaal ver voer Zeeland kunt u zich wenden tot de: Provincie Zeeland, directie Infra- sructuur en Vervoer, afdeling Ver keer en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg, (telefoon 0118-631478 de heer J.R. Mon- tenarie) In verband met het van kracht worden van de nieuwe verkeers regel "bromfiets op de rijbaan" per 15 december 1999, hebben Gedeputeerde Staten van Zee land besloten, om de verplichte fietspaden langs de provinciale wegen aan te wijzen als fiets-/ bromfietspad. Dit met uitzon dering van de volgende gedeel ten fietspad: langs de weg Westdorpe- Hulst (N258), van km 1,650 tot km 3,800 en van km 4,080 tot km 4,780; de bromfiets wordt hier verwezen naar de parallelweg; langs de weg Veere- Vrouwenpolder (N663), ongeveer van km 4,700 tot km 10,000; de bromfiets wordt hier verwezen naar de hoofdrij baan. In overleg met andere wegbe- heerders vindt nog nader onder zoek plaats naar mogelijke situ aties in het provinciale wegennet, waar de bromfiets eveneens naar de hoofdrijbaan kan worden ver wezen. Bij de fietspaden die nu worden aangewezen als fiets-/bromfiets- pad, zullen de bestaande ver keersborden Gil worden vervan gen door de nieuwe borden G12a. Het betreffende verkeersbesluit, dat al eerder in de dagbladen is gepubliceerd, ligt vanaf 29 okto ber tot en met 10 december 1999 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D006 en in de regiokantoren te Zie rikzee (Havenpark 8), Goes (Kloe- tingseweg 46) en Terneuzen (Willem Alexanderlaan 45), op werkdagen van 8 -17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toe lichting of kopieën van ter in zage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 december 1999 tegen dit verkeersbesluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Thermphos In ternational B.V. te Vlissingen een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend voor het drogen en calcineren van cot- trellstof en de opslag hiervan in containers. De inrichting is gele gen aan de Europaweg 4 te Vlis singen. De vergunning ligt van 4 novem ber tot en met 15 december 1999 ter inzage bij de Direc tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. mmmmm Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben in gebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 16 december 1999 tegen de ver gunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 17 de cember 1999 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is ver leend. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. extraatjes is er vaak niet. Kinderhulp helpt de Sint 'n handje. Helpt u mee? Deze kinderen kunnen niet bij hun ouders wonen en zijn bijvoorbeeld in Met een 'noodbijdrage van 25,- op giro 404040 bezorgt u een kind al 'n een tehuis geplaatst. Daar vinden ze een liefdevol thuis, maar geld voor heerlijk avondje! Wilt u eerst meer informatie, bel ons dan even. Als u vóór 5 december een 'noodbijdrage doet, loot u mee voor een ge sponsorde ballonvaart in de Kinderhulpballon! L UIJUI <1£C m C -b NATIONAAL FONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer. Tel 0570 - 61 I 899 Internet: www kinderhulp.nl e-mail: receptie@kinderhulp.nl is. De forse milieuresultaten van de afgelopen jaren krijgen nu een aanscherping in de sfeer van energiegebruik door bedrijven en in bodemsanering. Ook het benutten van alter natieve, milieuvriendelijke energiebronnen komt aan bod. Bij bodemsanering willen GS rekening houden met de toekom stige functie van het te saneren gebied. Een strakkere aanpak is te voorzien bij bodemsanering van bedrijfsterreinen: bij weiger aars valt in de zogenaamde eerste fase al een onderzoeks- bevel in de bus. Meer nieuws Drie achtereenvolgende weken gaat AbdijNieuws in op de begrot ingsbrief van de provincie. Vorige week is aandacht besteed aan de sociale infrastructuur van Zeeland. Volgende week, twee dagen voor het openbare debat in de Statenvergadering van 12 november, komen infrastructuur en economie aan bod. In datzelfde nummer staat ook de agenda van de Statenvergadering en volgt een uitleg over de manier van debatteren. Vrijdag 5 november, aanvang 12.00 uur, vergadert de Commissie Luchtvaartwet. De agenda luidt: herziening huishoudelijk reglement; begro ting 2000; wijziging routestruc tuur luchtvaartterrein Midden- Zeeland; ingekomen klachten; wijziging valschermspringgebie- den; -3 bkl-operatie; uitgangs punten zonering; terugmelding afhandeling klachten; ontwikkelin gen en activiteiten rond het vlieg veld; presentatie Loket Lucht vaartveiligheid. Ter inzage De commissie vergadert in het provinciehuis, Abdij 6 jn Middelburg. De agenda van de vergadering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Red de bossen... FSC kies FSC! Koop houl mei het internationale FSC- keurmerk, aanbevolen door Wereld Na tuur Fonds, Novlb en Milieudefensie. Dan weel u zeker dat het hout uit goed beheerde bossen komt. WIN EEN GRATIS FSC-TUINMEUBEL! Doe mee1 Bel de Milieudefensie Serviceli|n: 020 - 62 62 620 of stuur de bon naar Milieudefensie, antvvoordnr. 8391,1000 RA Amsterdam NAAM M/V STRAAT POSTC /PLAATS /06 Gezocht 15 mensen die 8 kg of meer willen verliezen in 30 dagen mei gloednieuw gewichtsprogramma en geld terug garantie Bel voor graüs info-boekje Rightlife International naar ons gratis nummer 0800-235.4372 gelegd v a 59,95 nv. tncl. ondervloeren plint HDF Woonkamerkwaliteit Minimaal 5 jr garantie Keuze uit alle dessins Nieuw verhuisbaar laminaat' Nu 79,95 gelegd all in! Laagste ull-in-pnjzcn Vrijblijvend bezoek aan huis Middelburg 0118 - 64(1 105 Alphen a/d Rijn 0172 - 435 483 06 - 5473 3333 4

de Faam | 1999 | | pagina 7