INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN ■i i I k iKi8 Éi iii m §jj adverteren in f(KH1t/vllSSII1C|Gf de hoogste respons in uw streek K GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE Woensdag 3 november 1999 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE T OVERHEID COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MIDDELBURG. De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over de te ne men beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op don derdag 11 november 1999 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden (onder voorbe houd) de navolgende zaken: De gemeenteraad heeft het voor keursrecht verlengd, dat rust op diverse percelen grond in het Mortieregebied. Een van de grond eigenaren heeft een bezwaar schrift ingediend tegen deze ver lenging. De commissie hoort de in diener van het bezwaarschrift en het gemeentebestuur om 16.30 uur. Burgemeester en wethouders heb ben een verzoek tot het rooien van een berk achter de woningen Buitenhove 173/1 75, afgewezen. De indiener van het verzoek is het niet eens met dit besluit. Zijn be zwaarschrift wordt behandeld om 17.00 uur. Ten behoeve van een bewoner van de Koestraat is besloten tot de aanleg van een invalidenpar keerplaats in de Roosterstraat. Een omwonende heeft een be zwaarschrift ingediend tegen dit besluit. De commissie hoort be trokkenen om 17.20 uur. Vervolgens behandelt de commis sie om 19.30 uur het bezwaar schrift, dat is ingediend door de Stichting "Vrienden van Middel burg" tegen de aan NS verleende BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het verbouwen van het portaal Westerstraat 15 - het vergroten van een woning Kanaalstraat 53 - het bouwen van een woning Kreekrug 7 - het bouwen van een garage Giessenburg 10 - het verbouwen uitbreiden van de zolderverdieping Steen- grachtstraat 25 - het vernieuwen van een dakka vergunning voor het slopen van een seinhuisje aan de Kanaalweg te Middelburg. Burgemeester en wethouders heb ben geweigerd, een bouwvergun ning te verlenen voor het plaatsen van een antennemast op het per ceel De Meylaan 14. De aanvra ger van de vergunning heeft be zwaar gemaakt tegen deze weige ring. Zijn bezwaarschrift wordt be handeld om 19.50 uur. Om 20.15 uur tenslotte behan delt de commissie het bezwaar schrift van een bewoner van de Noordweg tegen de procedure die wordt gevolgd terzake van het aanwijzen van de Noordweg als beschermd stadsgezicht De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw mr.A.C. Beije (tel. 0118-675434). PLAN BOUWRIJPMAKEN "DE LAGE LANDEN" - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een verzoek is ontvangen dat niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende be- stemmingsplan.Voor het desbe treffende gebied is een voorberei- dingsbesluit van kracht en een be stemmingsplan in voorbereiding. Het gaat om het bouwrijp maken van een perceel grond aan de Van Cittersweg te Arnemuiden ten behoeve van de realisatie van het pel Burchtstraat 43 - het plaatsen van een tijdelijke 3 luxe porto cabines Boulevard Evertsen 244 aan de achterzij de van de Kenau Hasselaar straat - het uitbreiden van een winkel (Hennes Mauritz) Wolstraat 108 - het bouwen van een garage en het slopen van een berging Sterkenburg 15 Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. toekomstige bestemmingsplan "De Lage Landen", hetwelk de bouw van 20 vrijstaande- en 10 twee- onder-een-kapwoningen omvat. Het bouwrijpmaken behelst de aanleg van enkele (bouw)straten, het leggen van kabels, leidingen en buizen, het afgraven, ophogen en egaliseren van gronden, de aanleg van een vijver als waterberging enz. De werkzaamheden zijn gedeelte lijk in strijd met het ter plaatse vi gerende bestemmingsplan "Tuin centrum van Citters weg". Het college van burgemees ter en wethouders wil positief be slissen op de aanvraag middels het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening. Voordat zij hiertoe overgaat ligt het verzoek met situatie tekening met ingang van 5 novem ber 1999 gedurende twee weken (dus tot en met 18 november 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, Vlissingsestraat 21 te Middelburg en op het kantoor van het Wijkondersteuningspunt Arnemuiden (WOP) aan de Koren bloemlaan 3A te Arnemuiden (tel. 603242). Tijdens genoemde periode kan een ieder zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van een serre op het perceel Noordweg 199; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Brandenburglaan 8; het bouwen van een vrijstaande N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het aanbrengen van antenne installatie voor het mobielnet werk op en nabij een bestaande lichtmast Irislaan 210 (sport park) - het vernieuwen van een dakka pel Burchtstraat 45 - het plaatsen van een stalen ci linder als expositieruimte Arse naalplein - het bouwen van een woning Haagland 13 - het bouwen van een bedrijfs woning met garage op het per ceel Gruttostraat 13; het verbouwen van het bedrijfs gebouw op het perceel Oost- perkweg 23; het bouwen van een serre op het perceel Oude Vlissingseweg 50B; tot het verbouwen van een koetshuis tot woning op het per ceel Penninghoeksingel 55; het bouwen van een carport op het perceel Schotelweg/Noord- weg. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 18 t/m 22 okto ber 1999 zijn de volgende bouw en/of sloopvergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: het slopen van een schuur en het gedeeltelijk slopen van de woning/schuur op het perceel Walravenstraat 15 te Nieuw -en Sint Joosland; het uitbreiden van de woning op het perceel Prinses Beatrixstraat 21 te Arnemuiden; het vervangen van de kademuur aan de Korendijk; het plaatsen van een blokhut op het perceel Van Kleffenslaan 145; het verwijderen en het aanbren gen van een keldervloer op het perceel Lange Delft 133; het verwijderen van asbesthou dende beplating op het perceel Noordsingel 154; het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Lutulistraat 3; het herstellen van de voorgevel loods Productweg 5 - het bouwen van 12 woningen Van Oorschotlaan 3 t/m 25 (on even nrs.) - het bouwen van vier billboard Veerhavenweg - het plaatsen van een tuinhuisje Hellenburg 5 - het bouwen van een berging Groen Van Prinstererlaan 62 - het bouwen van een garage Oc- trooiweg 2 - het bouwen van 16 woningen type c en 4 woningen type b Strandwal 1-31 (oneven nrs.) en Vloedlijn 3-9 (oneven nrs.) - het intern verbouwen van een appartement Boulevard De Ruij- ter 3 72 - het vergroten van het balkon Boulevard Bankert 236 - het bouwen van zes woningen Rietkraag 12, 14, 16, 46, 48 en op het perceel Zuidwal 21 te Arnemuiden; het bouwen van een berging en een hobbykas in de tuin op het perceel President Kennedylaan 19; het bouwen van een woning op het perceel Tureluurstraat 6; het bouwen van een berging en een tuinmuur op het perceel Lingestraat 55; het vernieuwen en vergroten van de woning met schuur op het perceel Walravenstraat 15 te Nieuw -en Sint Joosland; het bouwen van een garage/ber ging op het perceel Klaproos straat 23 te Arnemuiden; het bouwen van twee opslag loodsen op een perceel aan de Voltaweg; het aanbrengen van reclame aan het pand op het perceel Langeviele 21; het verwijderen van asbesthou dende vloerbedekking op het perceel Grootmede 23. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AM Mid delburg. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 oktober 1999 heeft verklaard dat wordt voorbe reid een herziening van de be stemmingsplannen: Brakenburg I (Korenbloemlaan 14 te Arnemuiden); Hofplein-Lange Delft (Nieuwe Burg 3/5); 50 (even nrs.) Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het College van Burgemeester en Wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERING VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 11 november 1999 Uw plan moet tenminste twee da gen voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat op grond van artikel 8.19 van de Wet mi lieubeheer de volgende meldingen zijn ontvangen I. van Alleghany Warehouse Euro pe b.v. te Oost-Souburg tot het Klarenbeek IIB (Nieuwenhoven- seweg). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekeningen, waarop de gebieden zijn aangege ven waarvoor de betreffende be sluiten gelden, met ingang van 5 november 1999 tijdens kantooru ren voor een ieder te inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissings estraat 21. De besluiten treden in werking op 5 november 1999. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 5 november tot en met 18 november 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om vergunningen op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor het uitbreiden van de winkel op het perceel Sint Janstraat 8; vernieuwen van de winkelpui op het perceel Langeviele 2; verbouwen van een winkelpand op het perceel Lange Delft I; verbouwen en uitbreiden van een bankgebouw op het perceel Markt 7. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 61,4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedures De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeen stemming zijn met de voorschrif ten van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Het gaat om het: uitbreiden van een inrichting voor ruwe tabak door loods te voorzien van een aanbouw, een laad/losruimte met 4 dockshel- ters inclusief laadkuil. De inri- ching is gelegen op het perceel Engelandweg I teVlissingen- Oost 2. van Overlasko Konstructie b.v. te Nieuwdorp tot het uitbreiden van een metaalbewerkingsbe- drijf met een productieruimte. De inrichting is gelegen op het perceel Frankrijkweg 9 te Vlissin- gen-Oost 3. Petroplus Tankstorage Vlissingen te Vlissingen voor het uitbreiden van een inrichting voor de op en overslag van vloeistoffen, waaronder olieproducten, met een tijdelijke proefinstallatie voor grondreiniging (landfarm). De inrichting is gelegen op het bouwen van een opbergruimte op het perceel Ooststraat 2C; verbouwen van de winkel en het bouwen van twee appartementen op de bovenverdieping op het per ceel Nieuwe Burg 3/5; bouwen van een berging op het perceel Korenbloemlaan 14 te Ar nemuiden. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 18a en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 5 november 1999 twee weken (tot en met 18 november 1999) ter inzage bij de dienst Stadsont wikkeling, sectie Bouwen en Wo nen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schrifte lijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VERKEERSMAATREGELEN Nederstraat Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de laad- en loszo- ne in de Nederstraat ter hoogte van de panden 19 en 21, wordt ingericht als parkeerlocatie. Verwerijstraat Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat een parkeerver bod (gele onderbroken streep) wordt ingesteld voor het pand Ver werijstraat 28. Inzage De volledige verkeersbesluiten lig gen van 4 november tot en met 15 december 1999 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlis singsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Indien u het niet eens bent met perceel Oosterhavenweg 14 te Vlissingen. Voor deze inrichtingen zijn reeds vergunningen verleend De meldingen liggen van 4 novem ber tot en met I december 1999 (gedurende vier weken) ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (tweede verdieping van het stad huis). Op aanvraag kan de melding ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden. Voor informatie over genoemde melding kunt u tijdens kantooru ren bellen: 0118-487204. ONTWERP-VOORSTEL NEELTJE JANS Ter inzage ligt tot 22 november a.s. een ontwerp-voorstel aan Pro vinciale Staten tot het in water- schapsverband brengen van het deze besluiten, kunt u ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van deze besluiten bij ons bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; d. de gronden van het bezwaar. Uitbreiding betaald parkeren Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat ze hebben beslo ten tot het aanleggen en aanwij zen voor betaald parkeren van: a. I parkeerplaats ter hoogte van Brakstraat 10 en I ter hoogte van Brakstraat 22; b. 2 parkeerplaatsen ter hoogte van Breestraat 74/76; c. 4 parkeerplaatsen tegenover Molenwater 137; d. 2 parkeerplaatsen tegenover Punt 3; e. I parkeerplaats ter hoogte van Rotterdamsekaai 47; Tegen dit aanwijzingsbesluit kan geen bezwaar v/orden ingesteld. Dit aanwijzingsbesluit treedt in werking op 4 november 1999, en ligt van 4 november tot en met 15 december 1999 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissings estraat 21 te Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.Middelburg.nl. voormalig werkeiland Neeltje Jans en de daarbij behorende wijziging van het Reglement voor het Wa terschap Zeeuwse Eilanden. Gede puteerde Staten van de Provincie Zeeland hebben reeds zorg gedra gen voor publicatie op voor hen gebruikelijke wijze. De publicatie ligt bij het stafbureau Communica tie op de begane grond in het stadhuis. Vlissingen, 3 november 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Maximaal TV, Tele tekst pagina 810. gemeent e postbus i wm 4370 aa koudekerke d iv 1 tel. 0118 - 555 444 i fax 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Se rooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor sommige stukken, zoals b.v. bestemmingsplannen, bouwaan vragen, sloopvergunningen en mi lieuvergunningen geldt een aparte regeling die steeds vermeld wordt BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondisementsrecht- bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het uitbreiden van een loods Vroonweg 3; Serooskerke - het uitbreiden van een werk plaats Hondegemsweg 6; Koudekerke - het verwijderen van asbest, bouwdeel W, Ter Poorteweg 15; - het verwijderen van asbest, bouwdeel V, Ter Poorteweg 15; Westkapelle - het bouwen van een zomerhuis Joossesweg 78; - het verbouwen van een winkel pand Markt 20; Zoutelande - het bouwen van een bedrijven- verzamelgebouw aan de Molen weg; - het bouwen van een dakkapel Zwinstraat 2. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd:(tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Aagtekerke - het wijzigen van een dakkapel gevels Zuidweg 4( 19/10); - het verbouwen van een woning Schoolstraat 11(19110); Domburg - het uitbreiden van een woning Duinenburg 12(25110); Grijpskerke - het ged. slopen en verbouwen van een woning Jacob Cats- straat 21(25/10); Koudekerke - het uitbreiden van een woning Tramstraat 15(19/10); - het verbouwen van een dakka pel Tramstraat 24(25110); Meliskerke - het bouwen van een bedrijfs pand Rapenburgweg 12(25/10); - het bouwen van een tuinhuisje Molenwerf 14(25/10); Oostkapelle - het slopen van asbestgolfplaten Brouwerijstraat 36b( 19110); - het vervangen van vier lichtmas ten Magnolialaan 33( 19/10); - het geheel slopen van een wo ning en bouwen van een woning met bijgebouw Brouwerijstraat 52(19/10); - het verbouwen van een woning Randduinweg 39(25110); Veere - het verbouwen van een opslag gebouw Kanaalweg 20(19/10); - het verbouwen van een logiesge bouw Landschuurweg 5(25110) Vrouwenpolder - het uitbreiden van een verkoop punt Faelweg( 19/10); - het aanbrengen van een riool persleiding, een telefoonkabel en een mantelbuis bij de duinover gang de Zandputf 19/10); Westkapelle - het bouwen van een tuinberging Markt 98(19/10); - het bouwen van een bergruimte Joossesweg 202(19110); - het verbouwen van een woning Zuidstraat 16(19/10); Zoutelande - het bouwen van een berging Werendijkseweg 11(19/10); - het plaatsen van een dakkapel Stroming 9(19/10); - het bouwen van een berging Zandput 50(25/10). Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellin gen).(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Ser ooskerke. VERKEERSMAATREGELEN VEERSEWEG TE VEERE In verband met het waarborgen van de verkeersveiligheid is beslo ten voor een gedeelte van de Veer- seweg verkeersmaatregelen in te stellen. Het gaat hierbij om de vol gende maatregelen: a. Het instellen van een zgn."30 km- zone" voor het gedeelte van de Veerseweg, vanaf het pand met het huisnummer 71a tot een punt gelegen op circa 100 meter ten oosten van het kruis punt van de Veerseweg en de Zanddijkseweg; b. Het aanbrengen van fietsstro ken aan beide zijden van de Veerseweg, vanaf het pand met het huisnummer 30 tot en met het pand met het huisnummer 60. Tegen deze beslissing kan ieder belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van de genoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen.voor adressen, zie ter inzage) VERKEERSBESLUITEN PAR KEERPLAATSEN VOOR INVALIDEN Wij hebben besloten op de navol gende locaties parkeerplaatsen voor invaliden aan te wijzen: - ter hoogte van het pand Kon.Ju- lianastraat 9 te Westkapelle ten behoeve van de bewoner dit pand; - ter hoogte van het pand Kerk straat 71 te Koudekerke ten be hoeve van de bewoner van dit pand; - ter hoogte van het pand Joos sesweg 88 te Westkapelle een algemene parkeerplaats. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht bin nen 6 weken een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het colle ge- Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van de genoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen.(voor adressen zie inza ge) Koudekerke, 3 november 999 Burgemeester en wethouders van Veere. ssk&

de Faam | 1999 | | pagina 13