i J Voorbereid skiën i i Verbouwde Dominicus heropend Hoorweek bij Schoonenberg Grote drukte bij Wonen en Wensen I DEZE WEEK IN PARTY: KOMT BABY CAROUNE DE BRUYN AL IN MAART? PLAYBOY TYGO GERNANOT FRUNNIKT AAN WOUWEN EN MANNEN! Architectenbureaus samen verder GERT BERG KOOPT VOOR MILJOENEN GEHEIM LANDHUIS Er is een klein apparaatje voor nodig, dat wel. Maar wie de ThuisChipper eenmaal in bezit heeft, kan - vanuit de luie stoel - behalve telefo nisch bioscoopkaartjes reserveren ook telefo nisch afrekenen. Voordeel voor de klant: geen wachttijden meer bij kassa's. Cinecity is één van de eerste bedrijven in Nederland die ge bruik maakt van het Thuischipsysteem. In de toekomst zullen allerlei soorten bedrijven deze manier van betalen aanbieden, is de verwach ting van ontwikkelaars Postbank, ING, KPN en Chipper. Gele zuil Euro Sport- en Gezondheidsinstituut Peter Smid uit Vlissingen begint in november weer met een snow-cardio-fitnessprogramma. Bijzonder aan het programma is dat er een 'gipsgarantie' aan verbonden is: wie de vakantie door blessu res of breuken voortijdig moet onderbreken krijgt het volledige bedrag van de voorberei dingscursus terug. Consumptiebon Met het tekenen van een intentieverkla ring hebben Rothuizen Van Doorn 't Hooft Architecten Stedebouwkundigen en Architectenburo Gruisen Sanderse de eer ste aanzet gegeven om per 1 januari 2000 gezamenlijk als één bureau verder te gaan. Het bedrijfspand van Gebr. Dominicus in Westkapelle is deze maand opnieuw geo pend. Een flinke verbouwing zorgde voor een verdriedubbeling van het showroom-opper vlak. De openingshandeling werd verricht door burgemeester A.C. de Bruijn van Veere. Zaterdag is het in heel Nederland 'Dag van het Oor'. Bij Schoonenberg is het daarom tot en met zaterdag Hoorweek: iedereen kan gratis zijn of haar gehoor laten testen en krijgt daarbij de cd 'Een Leven Lang Luisteren' ca deau. Heel internationaal; zo werd de lustrumeditie van de beurs Wo nen en Wensen in de Zeelandhallen te Goes aangekondigd. Niet zonder reden en evenmin zonder succes. Want de beurs trok tijdens de herfstvakantie vele duizenden be zoekers. Met name op zondagmid dag stond het parkeerterrein van de Zeelandhallen vol met auto's van de vele bezoekers. Best of Scandinavia Gratis vakantie Poseidon steekt Ardito in 't nieuw Gratis Internet Nieuwe Freedent White Woensdag 27 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Primeur voor Nederland in Cinecity door Ellen de Dreu De nieuwe dienst maakt het mogelijk om met één telefo- ntje direct producten en dien sten te bestellen èn te beta len. De werkwijze is hetzelfde als bij een chipbetaling in de winkel. Naast betalen kunnen klanten zich via de chipper ook identificeren (bijvoorb- eld voor het afhalen van een bioscoopkaartje). Voordeel voor de aanbieder is dat het afgenomen product gelijk wordt betaald, zodat die geen risico meer loopt. De consu ment ervaart het gemak van bestellen en betalen zonder dat daar de deur voor uit hoeft te worden gegaan, zo legt een persbericht over ThuisChipper uit. De ThuisChipper is een speci aal randapparaat dat in com binatie met de telefoon ge bruikt kan worden. De Thui sChipper kent verschillende gebruiksmogelijkheden: thuis geld opladen, bestellen en betalen, thuis geld overma ken via de Girofoon, Num- merweergave, VoiceMailmel- der en de mogelijkheid om telefoonnummers te pro grammeren op de pas. Het apparaat kost rond de hon derd gulden. Ad Westrate, directeur van Cine City, legt uit hoe klanten in het bezit kunnen komen van een telefonisch gereser veerd en betaald kaartje. Hij wijst op een gele zuil in de entree van de bioscoop: „Daar is dit apparaat voor ontwikkeld. Je belt thuis de BelBios en reserveert een kaartje. Je krijgt wat instruc ties op een schermpje en als je die volgt kun je ook gelijk met je Chipper betalen. Je pas neem je vervolgens mee naar de bioscoop". Daar hoeft de Chipper alleen nog maar in de zuil te worden ge stoken. „Kaartjes worden dan direct uitgeprint", aldus Westrate. Vorige week maandag, 18 ok tober, werd het systeem in Nederland geïntroduceerd in De Kuip in Rotterdam. Behal ve in Cinecity staat er ook een zuil in de Pathé-bioscoop in Rotterdam. Daarnaast zui len bloemist Fleurop, hotel cheque Benelux en de week bladen Margriet en Libel Ie binnen afzienbare tijd op het systeem worden aangeslo ten. Bioscoop-directeur Ad Westrate verwacht dat uitein delijk veel meer bedrijven de ThuisChipper-service kunnen bieden. „Dit is pas het begin. Ikzelf denk echt dat hier de toekomst ligt. De grote om slag komt straks, als de Euro echt een feit is. Plastic geld hoef je niet om te rekenen en dat is een enorm voordeel, toch?" Zijn verwachting is dan ook dat het systeem goed ge bruikt zal worden. „De BelBi os is hier echt ook al heel be kend. Ik schat dat zo'n zestig, misschien zelfs wel zeventig procent van al onze reserve ringen al gedaan wordt via de BelBios. Dat is ook lande lijk gezien heel hoog. En wie op deze manier een kaartje Wie goed voorbereid op wintersport gaat heeft minder spierpijn en kan dus meer ge nieten van de vakantie zelf, stelt het Vlissingse sportinsti tuut. Het programma omvat oefeningen en bewegingen die alles te maken hebben met de wintersport. Bewegin gen die tijdens het skiën veel gemaakt worden zijn omgezet in fitvorm-bewegingen. Zo wordt - onder deskundige be geleiding - de conditie, het uit houdingsvermogen en de le nigheid getest. Een cursus bestaat uit tien les sen. Wie zichzelf nog vóór 1 november opgeeft, krijgt vijf entwintig procent korting. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 V Omschrijving. De woorden van de tweede kolom worden gevormd door de letters van het woord in de eerste kolom plus een door uzelf toe te voegen letter; de woorden van de derde kolom worden ge vormd door de letters van de woorden in de tweede kolom plus door uzelf toe te voegen letter. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verticale kolom de naam van een vogel. Omschrijving: 1 voldoende gekookt - langzaam - borg; 2 soort van mijt - voor zetsel - bestuurder; 3 draskolk - landbouwwerktuig - aantal ge drukte exemplaren; 4 ree - niet gebogen - niettemin; 5 overblijf sel - flink - eerbiedwaardig oud heer; 6 staak - deel van het ho- fd - deel van het bloed; 7 koeienmaag - lekkernij - plotseling; 8 vrucht - krachtig - groep musici; 9 deel van de voet - soort van mijt (mv.) - kampeergerei (mv.); 10 onbepaald - onzekere zaak - vernieling; 11 wandelhoofd - soort boor - scheidsrechter (ten nis); 12 hoofdtelwoord - openbaar vervoermiddel - verblijf; 13 kleur - leeg maken - poot van een waterdier; 14 maal - omdraai en - rechtmatig; 15 draaikolk - groot water (mv.) - tegenwerken (fig.). De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'brandschilderen' Ad Westrate bij de zuil waarmee thuis betaalde kaartjes uitgeprint worden: „De grote omslag komt straks, als de Euro echt een feit is. Plastic geld hoefje niet om te rekenen en dat is een enorm voordeel, toch?" foto Jaap Wolterbeek koopt, hoeft ook echt niet meer in de rij te staan. Een belangrijk voordeel voor de klant". Alhoewel hij erkent dat het systeem nog in de kinder schoenen staat, denkt Westrate niet dat zich veel problemen zullen voordoen met de zuil. ,,'t Werkt, 't Is al uitgebreid getest en ik heb vanmiddag nog iemand kaar tjes eruit zien halen, 't Werkt echt. Trouwens, wie in de introductieperiode, zeg maar voor 1 januari, kaartjes koopt via de ThuisChipper, zal zien dat tegelijk met de kaartjes nog een consumptiebon wordt uitgeprint. Als extraat je, dus". Ook Postbank, ING, KPN en Chipper doen hun best om de ThuisChipper aan de man te brengen. Een grootscheepse reclamecampagne is het ge volg. Ad Westrate: „De be doeling is dat ze in het ge bied Vlissingen-Rotterdam binnen afzienbare tijd twin tigduizend van die kastjes neer gaan zetten". Eén van de belangrijkste overwegingen die aan de fusie overname van Grui sen Sanderse door Rothui zen van Doorn 't Hooft ligt is dat beide bureaus elkaar aanvullen. Niet alleen geo grafisch, maar ook wat be treft ontwerpkwaliteiten en marktsegmenten. De toevoeging van de vesti ging in Terneuzen aan de vestigingen in Goes, Middel burg en Breda maakt Rothui zen Van Doorn 't Hooft na de overname van Gruisen San derse tot één van de groot ste bureaus in zuidwest Nederland. Vanuit de regionale vestigin gen biedt het bureau een breed dienstenpakket aan ar chitectuur en stedenbouw. De overname heeft verder geen gevolgen voor de ar beidsplaatsen of het perso neel. In het familiebedrijf is te zien hoe de firma als eerste in Nederland een unieke combi natie van glas en graniet toe paste in salon- en eetkamerta fels. Het product, door de Westkappelaars zelf ontwik keld, is verder nergens anders in Nederland te koop. Direc teur Adri Dominicus: „Met on ze nieuwe machines kunnen wij beide materialen in één product met elkaar combine ren. Dat is tot nu toe nog door niemand gedaan. Het is een mogelijkheid die zich bij uit stek leent voor creatieve men sen die graag zelf hun eigen meubels ontwerpen, bijvoor beeld tafels. En daar helpen we graag bij". Onder één dak zijn in feite vijf showrooms te zien, legt Adri Dominicus ver der uit: natuursteenproducten, keramieken tegels, sanitair, stijischouwen en gedenkste- Adri Dominicus (uiterst rechts): verenigen". Rond een miljoen Nederlan ders hebben problemen met hun gehoor. Dat begint vaak al op jeugdige leeftijd. Disco's, houseparties en popconcerten zijn niet zelden een aanslag op de oren. Op latere leeftijd kan daardoor gehoorverlies ont staan: het niet meer kunnen volgen van gesprekken in ge zelschap, het steeds harder zetten van tv en radio, vogels die fluiten niet meer kunnen horen. Tegenwoordig zijn er legio mogelijkheden om ge hoorverlies te compenseren. Hoortoestellen worden daarbij steeds compacter uitgevoerd, zodat ze in een groot aantal si tuaties zelfs onzichtbaar zijn. Wie tijdens de Hoorweek bij Schoonenberg een hoortest laat doen, krijgt de cd Een Le ven Lang Luisteren cadeau. Hierop is muziek van tal van bekende artiesten te beluiste ren, maar ook een stukje waar in wordt uitgelegd hoe belang rijk een goed gehoor is. De grote belangstel ling was begrijpelijk. De weersomstandig heden voor beursbe- zoek waren uitstekend. Maar ook had Wonen en Wensen veel te bie den. In tien jaren tijds is het evenement uitge groeid tot de gezellig ste beurs van Zeeland en dat is mede te dan ken aan het feit dat het om een beurs vol dy namiek gaat. Deze keer was een grote ruimte ingedeeld voor fietsen uit alle delen van Euro pa. Maar ook mode nam weer een centrale plaats in. Dagelijks wa ren er meerdere mo deshows. En ook an dere standhouders toonden zich tijdens de beurs zeer actief door tal van demon straties te verzorgen op velerlei gebied. Daaronder ook ver scheidene noviteiten. De Middelburgse mannenmodezaak Peca staat tot en met 14 november in het teken van Scandinavische mode. Onder het motto 'The best of Scandinavia' is er voor iedereen die iets van het merk Melka Menswear koopt de kans op een meerdaagse reis naar Scandinavië of een gra tis jack of sweeter. Elke donder dagavond en zaterdagmiddag zijn er Scandinavische specia liteiten te proeven en wie voor minimaal tweehonderdvijftig gulden iets koopt ontvangt een Scandinavische verrassing bij zijn aankoop. Bij aankoop van een kleding stuk van Melka kans op een meerdaagse reis naar Scandi navië. Heieen Woltering boekte haar vakantie naar Malta bij Rabobank Walcheren-Zuid. Dat blijkt geen verkeerde keus, want ze krijgt die vakantie nu gratis. Ze vulde een vragenlijst in, verzon een slagzin en won de hoofdprijs in de Reissom Retour Wedstrijd van Rabobank Nederland. Vorige week was de prijsuitreiking op het hoofdkantoor van Rabobank Walcheren-Zuid in Vlissingen. Vlnr: Reisadviseur Corina Kerbert, reisadviseur Saskia Simonse en prijswinaar Heieen Woltering. Grieks restaurant Poseidon uit Vlissingen, nu al drie jaar spon sor van het eerste herenteam van volleybalvereniging Ardito uit Oost-Souburg, heeft de hele herenafdeling van de club voorzien van nieuwe shirts en broeken. Ardito is een kleine vereniging in Oost-Souburg die als thuisbasis de Van Duijvenvoorde sport zaal aan de Van Dongenstraat heeft. Heren 1 speelt in de pro motieklasse van Zuidwest en Heren 2 in de tweede klasse. De vereniging heeft te maken met een teruglopend ledenaantal en is dan ook op zoek naar nieuwe spelers. Die kunnen zich don derdagavond tussen 21 en 23 uur melden. Op de foto vlnr bovenste rij: Sander Matheij, Bart Stuurwold, Stefan Willemstein, Edwin Ganzeman, Ronald Groenewegen en Dick Stuurwold. Onderste rij vlnr: René Burgers, Hans Houg, Paul Dekker, Rob Ferdinandus, Henk Houg en Thomas Burgers. Glas en graniet in één product Foto Jaap Wolterbeek Nieuwe shirts voor de mannen van Ardito. TeleFree, een gezamenlijk initiatief van ZeelandNet, ZLM Verze keringen, Zeeuwse Rabobanken en Delta Nutsbedrijven, biedt vanaf 1 november gratis onbeperkt toegang tot Internet. Klan ten betalen ƒ15,95 voor een starterskit, waarna tegen lokaal telefoontarief over een gratis e-mailadres en surffaciliteiten be schikt kan worden. In verband met de komst van gratis Internet past internet-provider ZeelandNet per 1 november ook de eigen tarieven aan. Freedent White is een nieuwe, gebitsverzorgende kauwgom die tanden aantoonbaar mooi en wit helpt te houden. Naast de bekende preventieve eigen schappen van Freedent zorgt deze variant dat ontsierende a- nslag van koffie, thee of nicoti ne sterk wordt verminderd. De nieuwe Freedent-variant helpt tanden mooi wit te houden. (advertentie) Een indruk van de tiende beurs Wonen en Wensen te Goes, waar ook demon straties met nieuwe producten werden verzorgd door de standhouders foto Anton Dingemanse ZWANGER?!

de Faam | 1999 | | pagina 13