Toekomst van de kerk Speciale aanbiedingen vande Lingerie livera Magic London met korting Jog ging/Hu ispak i 23 t/m 30 oktober ■a Hemdjes beugelbeha ïi Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger door Ad Hanneman Wanneer bepaalde mensen bepaalde zaken belichten, is het van belang de aandacht te verscherpen. Als het PvdA-kamerlid Gerrit Schoenmakers over Aldo van Eyck uitwijdt is het dus extra goed opletten. En als Andreas Oosthoek Antoine Mes in het spotlicht plaatst geldt hetzelfde. Ons kent ons schrijft over zich zelf; maatjes onder 'mekaar'? Hoe zinvol dat is blijkt uit het Zeelandboek, dat voor het derde achtereenvolgende jaar verschijnt. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG je kerk heeft in Nederland al vijfentwintig 'jaar te maken met verval. Vernieuwing lijkt de aangewezen weg om uit de crisis te gera ken, maar daarvan is binnen de kerk nog maar nauwelijks sprake. De Vrije Universiteit begint 1 november een lezingenserie waarbij spreker N.E. Haspels ingaat op de toekomst van de kerk. met smalle of brede band 2 voor 20,- Kanten beugelbeha Bijpassende bikinislip Bijpassende bikinislip van 14,95 voor 9,95 Nu 4 slips halen en maar 3 betalen! Styled by Schiesser" Onze lingeriefolder ligt voor u klaar of kijk op Internet www.Iivera.nl f r Speciaal voor de lezers van de Faam/Vliss inger heeft Thames Travel een zeer aantrekkelijke reis naar Londen in de aanbieding. U kunt vertrekken wanneer u wilt in de periode van 1 november tot en met 18 december. Zoals bekend biedt Londen in de schemerige winter een ui terst knusse ambiance. De metropool is niet voor niks millenniumstad bij uitstek. Thames Travel, mm Woensdag 27 oktober 1999 l FAAM/VLISSINGER 11 Derde Zeelandboek in de winkel Een boek dat geschiedenis Daarbij vernoemt hij vooral schrijft, melden de samenstel lers in het voorwoord. Een boek dat best gezien kan wor den als een onmisbaar docu ment, zij het met de kantteke ningen dat 1999 niet helemaal prominent geetaleerd wordt en het millennium nu eens niet wordt gebruikt als een (goedkope) kapstok. Wie in Zeeland aan mosselen denkt, denkt in de eerste plaats aan Yerseke en vervol gens aan Bruinisse. Maar er is meer mosselcultuur binnen de provincie. Lars Hoedema- kers beschrijft in dat kader de Ondergang en opkomst van de mosselarij in Philippine. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u., klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, ontmoe tingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peu tergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, lezing door L. Phernambucq, 'Wat kan de Thuiszorg voor u betekenen', 14 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvi- deofim, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Het Bolwerk Vlissingen, alleengaande avond, 20 u. De Piek Vlissin gen, jamsessie, 21.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Toe ristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, cursus Thais ko ken, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 14.30 u. De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655 Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koers- bal, 13.30 u., country line dan sen, 18.30 u. Zaal Midden dorp Zoutelande, dorpsraad vergadering, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Jean Pierre Rawie, 'Lief de in de poëzie', 20 u. ZVU- bureau Middelburg, lezing: 'In naam van Oranje, een Camer tapijten', 20 u. Petruskerk Vlissingen, ledenvergadering van de Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen, 14 u. Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsen- bad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, dar ten, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Zuiderbaken Middelburg, kinderspullenbeurs, 10 u., in leveren tussen 8.30-9.30 u. Stadhuis Vlissingen, vergade ring van de commissie voor het Ouderenbeleid in de ge meente Vlissingen, 10 u. vernoemt het culinaire aspect. Immers, Philippine heeft jaarlijks grootheden op bezoek om het mossel(eet)seizoen feestelijk en Bourgondisch in te luiden. 'Zelfs om de smaak van de consument wordt gestreden', stelt de auteur vast. Vervol gens belicht hij Philippine in de loop der eeuwen. In 'Honderd jaar Koninklijke Zeelandia Groep B.V.' - met als ondertitel 'Zierikzee, baker mat van een internationaal concern of de ontsluiting van een vergeten eiland' gaat Kees Bos in op een modern bedrijf van een eeuw oud. De stichter van deze leveran cier van onder meer grond stoffen voor brood- en banket- vervaardiging en zijn opvol gers hadden echter veel in hun mars. Logisch dat Bos in gaat op de geschiedenis van een concern dat meer deed en betekende voor Schouwen- Duiveland. Oosthoek maakt er weer iets moois van, toont zich dichter waarbij 'men' (qui est) nostal gie en romantiek gemixed dr inkt uit een Zeeuwse nap. Hij omschrijft Mes abstract, abs tracter dan Mes werkt. „Het beeld van de romantiek is niet zelden het beeld van de jeugd' is niet alleen de meest filosofische zin in zijn schets van/over Mes, hij zegt feitelijk alles over de titel: 'Het Zee land-beeld van Antoine Mes' en wat Oosthoek kwijt wil, ook over de kunstenaar. Mes dicht Zeeland in doek en beeld. Het Maisbaaiproject van architect Aldo van Eyck. Oosthoek verwoordt de beel den op zijn eigen wijze: '...dat het verhaal van het schilderen niet het verhaal van het plaat je kan zijn'. Het is het heden daagse verhaal van de Zeeuw, bijna zoals Nescio de rust van Veere brengt in De Uitvreter. vat het verhaal waardevolle anekdotes. De cynicus Van Eyck maakt zijn opstelling al duidelijk bij de kennismaking. 'Waarom belt u mij en wat moet ik dan doen?'. Aldo van Eyck - in januari van dit jaar overleden - krijgt alle eer en lof toegezwaaid door oud-wethouder van Middel burg, Gerrit Schoenmakers. Het huidige lid van de Tweede Kamer voor de PvdA doet ver slag van zijn ontmoetingen met de architect voor en ten tijde van het Maisbaaiproject, de afronding van de wederop bouw van Middelburg. Schoenmakers louwert Van Eyck in alle toonaarden waar in hij de zwarte kanten van de Amsterdammer tot heldenda den verheft. Hoewel de fan hier over zijn idool juicht, be- Voor het overige bevat het Zeelandboek nr 3 waardevolle beschouwingen zoals 'De Del ta is klaar.... voor haar toe komst', van de hand van Jan Hendriksen, een verhaal van de heroïek van de waters taatsingenieurs, 'Archeologi sche waarden van de Ooster- schelde' van Jan Kuipers, iets over de positie en potentie van de Zeeuwse havens door Jan verkiel en Hendrik Ste vens, Ton Willemse meent dat er geen boeren meer zijn em Ad H. van Dijk heeft het over Artsen zonder grenzen naar de letter van het woord. Zee landboek ZL3 ligt vanaf van daag in de boekhandel. Foto Jaap Wolterbeek Dr. Nanne Haspels is docent Gemeenteopbouw aan de Theologische Faculteit van de Vrije Universiteit. Daarnaast is hij als predikant verbonden aan de gereformeerde kerk in Hoorn. Dit jaar promoveerde hij op een onderzoek naar de betrokkenheid bij kerkelijke gemeenten. Haspels zal in zijn lezingen vertellen dat de kerk de weg van vernieuwing moet inslaan, geleid door een ge deeld visioen van de gemeen teleden. Hij reikt daarvoor in de lezingen een model aan dat door deelnemers nader in gevuld kan worden. De lezingen vinden plaats op 1, 8 en 18 november om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Meer informa tie is verkrijgbaar via internet: http: www.vupodium.nl of 020 - 444 9292. Müüi *S| pz< huis-aan-huis kranten Spelling - De Zeeuwse Volks universiteit begint woensdag 10 november een korte cursus Werkwoord Spelling. In deze cursus komen spellingsproble men aan de orde die niets met de nieuwe spelling te maken hebben. Hoofdaccent ligt op de werkwoorden: wanneer eindigt een werkwoord op een d, en wanneer op een t, komt bijvoor beeld aan de orde. Meer infor matie en aanmelding: 0118 - 634 800. Gemeenteraad - De Vlissing- se gemeenteraad komt donder dag 28 oktober om 19.30 uur bij elkaar in het Gemeentehuis in Vlisisngen. Aan de orde komen onder meer de noodverordening Piet Heinkade, gemeentegaran tie voor schietvereniging De Fles, de gemeenschappelijke re geling GGD Zeeland en de uit voering van de Wet Reïntegratie Arbeidsgehandicapten op Wal cheren. Lichtjes - De Vereniging Dorpsgemeenschap Wissenker- ke houdt vrijdag 29 oktober haar jaarlijkse lampionnenoptocht met muziekvereniging Apollo. De lampionnen zijn tussen 18.30 en 19 uur af te halen in café Concordia. Daar begint om 19 uur ook de tocht, die onge veer een uur zal duren. Meer in formatie: 0113 - 3702 156. Slecht horen - In de recreatie zaal van verzorgingstehuis Nieuw Sandenburgh in Veere wordt woensdag 3 november een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd door de stichting Het Klaverblad Zeeland. Onder het motto 'Slechter horen, doe er iets aan' is er informatie over mogelijkheden die er zijn om slechthorendheid op te vangen. Aanvang 14 uur. Bevrijding - De kerken in Aag- tekerke houden vrijdag 29 no vember een avond ter herden king van de bevrijding van Wal cheren, 55 jaar geleden. Aan vang 19.30 uur in het kerkge bouw van de gereformeerde ge meente in Aagtekerke. Grand-prix - De eerste wed strijdronde van het Zeeuwse Grand-Prix jeugdtoernooi wordt zaterdag 30 oktober gespeeld in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. De organisatie is in handen van badminton vereni ging Sinar '75 uit Middelburg. Het toernooi begint om 9 uur. Er hebben zich, afkomstig uit heel Zeeland, 85 jeugdbadminton- ners van tien verenigingen op gegeven. Rozenkruisers - De ogen, spiegel van de ziel. Dat is de ti tel van de lezing die Viviane Bail- leul vrijdag 5 november geeft voor het Aloude Mystieke Orde Rosae Crusis. Aanvang 19.30 uur in de Stationstraat 16 in Middelburg. Vorstverlet - Informatieteams van de Bouw- en Houtbond FNV' zijn tussen 1 en 5 november ac tief in het kantoor van de vak bondsconsulent in Middelburg (Goudend 12). Ze verspreiden campagnemateriaal omtrent het vorstverlet. Meer informatie: 0118-651 671. Sluitingstocht - De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt 6 no vember haar jaarlijkse sluitings tocht door Middelburg. Er kun nen afstanden van vijf, tien, vijf tien en dertig kilometer gewan deld worden. Startplaats, tussen 10 en 13 uur, is sporthal De Zandkuil aan de Middelburgse Breeweg. Inlichtingen: 0118 - 463 195. Landgoederen - De vereni ging voor natuur- en milieuedu catie IVN houdt op 10 en 17 no vember een korte cursus over landgoederen in de noord-west hoek van Walcheren. De ge schiedenis, het huidige beheer en de toekomst van lepenoord, Loverendaele, Zeeduin en Over- duin komen aan bod, evenals de invloed van het (voormalig) wa terwingebied Oranjezon. De cur sus wordt gegeven in Green- White (de oude buitenplaats le penoord). Aanmelden: 0118 - 419 651. Tarotkaarten - In Centrum Good Medicine aan de Badhuis straat 63 in Vlissingen wordt dinsdagavond 2 november een cursus Tarot voor beginners ge geven. De cursus staat onder leiding van Regina de Nooijer. Informatie: 0118 - 462 052. Big Band - De Big Band van de Zeeuwse Muziekschool heeft de eerste prijs ontvangen van het 101ste Bestendig Mu ziekfestival van de stad Antwer pen. De prijsuitreiking was on langs in het stadhuis in Antwer pen. Zingen - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 30 oktober weer een koor- en sa- menzangavond in de Ontmoe- tingskerk in Middelburg. Muzi kale medewerking wordt ver leend door het Vocaal Ensemble Sint Laurens, onder leiding van Hans van de Broeke. Ds. L. WJIschleger verzorgt de medi tatie, Jonathan Kooman de sa menzang. Aanvang 19.30 uur. Praise - In de Gereformeerde Kerk in Arnemuiden wordt vrij dag 29 oktober een praise- avond gehouden. Gospelgroep Foundation uit Nieuwdorp ver leent muzikale medewerking aan de praise-avond, die om 19.45 uur begint. De avond is georganiseerd door de plaatselij ke Evangelisatiecommissie. Zwerftocht - Bioloog Ko de Korte geeft zondag 31 oktober de lezing 'Een zwerftocht door het Russische poolgebied' in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. De lezing wordt vergezeld door dia's. De Korte is verbonden aan de Universiteit van Groningen en werkzaam bij de Stichting Plancius in Amster dam. Aanvang 14.30 uur. Hobby - De Middelburgse af deling van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (An- bo) houdt zaterdag 30 oktober van 10 tot 16 uur een hobby manifestatie in het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg aan de Molstraat 13. Te zien zijn de hobby's droogbloemenboeketten ma ken, bloemschikken, bijenwas kunst, houtsnijden, kunstig om gaan met theezakjes, tekenen, scheepjes in flessen en fotogra feren. De Vereniging Veilig Ver keer Nederland doet er boven dien oogtesten. Week In wit en marine B en C cup van 39,95 voor 29,95 van 29,95 voor 19,95 In wit A - B - C cup van 19,95 voor 14,95 van 129,95 voor 79,95 UVI-RA styi.ro ryschiüssm: Naadloos 95% kiitOtit, 5% dastiu S.t/ml. 'ofTóiHesI'li MMiXl. W J Opril Grote Markt 13, Goes Langeviele 11-13, Middelburg E-Mail: Witkam@livera.com De reis is vooral inte ressant voor mensen die met een fikse kor ting op eigen houtje willen reizen. U gaat op eigen gelegenheid naar Oostende alwaar drie keer daags af vaarten zijn met de Seacat (hovercraft). Daar kunt u de auto parkeren (plus minus een tien tje per dag). De Seacat brengt u in twee uur naar Dover. Daar wacht de trein, waarvoor u al een kaartje heeft ontvan gen in Nederland. In het arrangement zijn mini maal twee overnachtingen overgenomen en de reiskos ten vanaf Oostende tot Lon den en weer terug in de Belgi sche havenplaats. Het hotel dat Thames Travel voor u reserveert bij wijze van spreken op loopafstand van het centrum van Londen, na bij de bekende winkelstraten. Thames Travel garandeert u het best beschikbare hotel op de dagen dat u reserveert. Reiskosten per persoon op ba sis van tweepersoonskamer: 2 sterren hotel f. 275,- (verl. Pppn f. 85,-) 3 sterren hotel f. 395,- (verl. Pppn f. 140,-) 4 sterren hotel f. 495,- (verl. Pppn f. 190,-) RESERVERING: Reserveren voor dit arrange ment en/of vragen over deze reis kunt u bij: Stadhuisplein 14, 4382 LG Vlissingen Telefoon 0118-440444

de Faam | 1999 | | pagina 11