i Nieuwe website Kamer van Koophandel Contacta enorm succes i i Gezocht: pakkende slogan Kruidige gezondheid vanuit huis i wij bereiken elke brievenbus DEZE WEEK 1 N PARTY: PARTY SPRAK MET MAXIMA: IK BEN ZO GELUKKIG!' Ze vliegen weg! Wantij over containerhaven Sloe MYLENE DE LA HAYE BLIJFT SHOCKEREN LIEFDESSPEL OP KEUKENTAFEL! GERUCHT IN AALSMEER: BABY CAROLINE DE BRUUN KOMT IN APRIL! PZC reclameverspreiding i HARDY _l HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-467154 WEEKBLAD .1 i Net zwanger? Jouw cjeluk kun je delen. De Kamer voor Koophandel Zeeland heeft tij dens de vorige week in Goes gehouden on- dernemersbeurs Contacta een compleet nieu we website aan het publiek laten zien. „Je kunt nooit alles op Internet zetten", zegt Mare Volleman, woordvoerder van de Kamer van Koophandel Zeeland, „maar ik denk dat onze site ondernemers en starters behoorlijk op weg kan helpen". De Vlissingse ondernemer Ron Bosselaar van Triple B Computers zit met zijn handen in het haar. Hij is op zoek naar een pakkende slo gan die zijn bedrijf in één zin neerzet. Een paar weken geleden schreef hij in een advertentie een wedstrijd uit waarin hij iedereen opriep een passende leuze te verzinnen. Omdat een goede copywriter niet goedkoop is, voegde hij er een paar mooie prijzen aan toe (waaronder een Epson Stylus kleurenprinter van 699). De Vlissingse Claudia Paardekooper heeft on langs een eigen bedrijfje geopend. Vanuit haar huiskamer begeleidt ze voornamelijk mensen die iets op een gezonde en effectieve manier aan gewichtsproblemen willen doen. Ze gebruikt daarbij producten van het merk Herbal Life, dat niet in de winkel te koop is. Persoonlijk Sneeuwvakantie-beurs Budgetagenda Nibud Kleine beurt bij Kwik Fit Atag introduceert Magna-lijn tevens mogelijkheden in het buitengebied) DE NIEUWE ULTRALICHTE BRILLENGLAZEN VAN AIRWEAR® Structuur Actualiteit Handèlsregister Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 9 door Ellen de Dreu Wie na het starten van zijn In ternet-browser het adres www.kvk.zeeland.nl intoetst komt direct binnen op de ho mepage van de Kamer van Koophandel. Daar geeft een cirkel, gevuld met allerlei plaatjes, aan wat de internet- surfer kan verwachten op de site. „En dat is op zich al heel bijzonder", weet Volleman. „Want in principe kunnen plaatjes die het Internet op gaan alleen vierkant zijn. Onze cirkel is dan ook opgebouwd uit heel veel kleine plaatjes. Het maakt de site net even an ders dan anders". In de cirkel is het hoofdmenu van de site opgenomen. De keuzemogelijkheden (o.a. star ten, import/export en bedrijfs overname) blijven bovendien De bedrijvenbeurs Contacta is andermaal een enorm succes ge worden. De Zeeuwse ondernemers - en enkelen van buiten de provincie - weten weer waar ze met elkaar aan toe zijn. De Goe- se Zeelandhallen kregen vorige week niet alleen dagelijks dui zenden bezoekende ondernemers en geinteresseerden te ver werken, ook onderling werden nieuwe contacten gelegd en contracten afgesloten. Mare Vollemans, voorlichter van de Kamer van Koophandel in Zeeland benadrukt nog maar een keer het belang van de bedrij venbeurs die jaarlijks wordt gehouden. Opvallend is het aantal nieuwe bedrijven dat zich presenteerde, stelt Vollemans vast. Foto: Anton Dingemanse advertentie zien zonder zorgen VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 4120 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 V Omschrijving. De woorden van de tweede kolom worden gevormd door de letters van het woord in de eerste kolom plus een door uzelf toe te voegen letter; de woorden van de derde kolom worden ge vormd door de letters van de woorden in de tweede kolom plus een door uzelf toe te voegen letter. Na juiste oplossing leest u in de aangegeven verticale kolom een vorm van kunst. Omschrijving: 1 vracht - metaal - vulkanisch gesteente; 2 afsluiter - valse plooi - heftig trekken; 3 niet één - anti - vertegenwoordigster; 4 opge worpen hoogte - afbeelding - plezier naderhand; 5 plezier - soe pel - splitsing; 6 bezigheid tot ontspanning - klos - lenig; 7 tocht - rekbaar orgaan - naaldboom; 8 deel van het hoofd (mv.) - kleur - trek in eten; 9 drinkgerei - serpent - ingevouwen strook; 10 godshuis - stilstaand water - smakelijk; 11 Europeaan - oorzaak - missen; 12 omlaag - schuin toelopen - griezel; 13 spitvork - or gaan - vereerd overblijfsel; 14 redeloos wezen - onbepaald voornaamwoord - horizon; 15 hemellichaam - oxidatie - eer biedwaardig oud heer. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: pleziervaartuig De postbode kwam echter niet met volle postzakken naar het bedrijfje aan de Transportweg in Vlissingen. „Ik heb nog maar zeven inzendingen", ver telt de verbaasde onderne mer. „En daaronder zit nog niks waar ik echt wat mee kan. Daarom hebben we de in zendtermijn maar een poosje verschoven". Wat hij precies wil, weet hij nog niet. Toch heeft hij wel een tip: „Wat ik bijvoorbeeld zelf een hele goede slogan vind is: onze prijs zul je vergeten, onze ser vice niet. Zoiets wil ik ook voor mijn bedrijf". Triple B Computers, gehuis vest op bedrijventerrein Vrij burg tussen Middelburg en Vlissingen, richt zich in eerste instantie op het bedrijfsleven. Bosselaar: „We verkopen, in stalleren en onderhouden net werken en losse pe's. Ik kan ook wel aan particulieren le veren, maar dat komt gewoon veel minder voor. Bovendien moet ik daar een beetje voor oppassen, want ik zit op een bedrijventerrein en daar zit aan vast dat ik me moet rich ten op de zakelijke markt". Verder is het bedrijf sterk in reparatie van computer en - systemen. „We nemen bij voorbeeld werk aan van ande re grote nationale bedrijven die wel computers verkopen maar niet de kennis in huis hebben om problemen op te lossen. Wanneer een ontevre- Ron Bosselaar: „Wat ik bijvoorbeeld zelf een hele goeie vind is: onze prijs zul je vergeten, onze service niet". foto Jaap Wolterbeek den klant de pc dan terug brengt naar de winkel, wordt 'ie hier gebracht. Namen? Nee, die kan ik niet geven. Geen enkel bedrijf vind het leuk om in de publiciteit te ko men omdat ze kennis zelf niet in huis hebben". Wie denkt een goede slogan te hebben voor Bosselaar, kan deze nog tot en met 5 novem ber inleveren of opsturen naar Triple B Computers, Trans portweg 3, 4387 PE in Vlissin gen. Voor de beste drie leuzen is er een prijs: een Epson Stylus Photo 750 printer ter waarde van 699, een HP Scanjet 3300 ter waarde van 349 en een Logitech Wingman Joystick ter waarde van 99. De uit slag wordt in week 45 (woens dag 10 november) in dit blad bekend gemaakt. Zo biedt Herbal Life een serie voedingssupplementen. „En daaronder zitten natuurlijk producten om af te vallen, maar ook juist om aan te ko men". Behalve voedingssupplemen ten tegen gewichtsproblemen en concentratiestoornissen le vert Paardekooper ook per soonlijk advies: „Ik begin al tijd met een intake-gesprek", belicht ze haar methode. „Dat is natuurlijk heel vrijblijvend. Samen met de klant bekijk ik dan welk product het meest geschikt zou zijn om tot het gewenste resultaat te komen". Verder belt ze haar klanten re gelmatig op. „Sommige men sen redden het gewoon niet alleen. Vooral het afvallen in de eerste week is moeilijk. Daarom bel ik dan twee of drie keer op. Om te vragen (advertentie) hoe het gaat, of ze zich lekker voelen". Naast voedingssupplementen biedt Herbal Life nog meer. Paardekooper: „Er is een uit gebreide cosmeticalijn die heel diervriendelijk is. Dat wil zeggen dat er absoluut niet getest is op dieren. Er is een lijn met huidverzorgingspro ducten, parfums, een badlijn, een serie kinderverzorgings producten en een zonne- brandlijn". De producten van Herbal Life worden niet in de winkel ver kocht. „Ik adverteer veel om klanten binnen te halen. Maar ik heb ook regelmatig demon stratie avonden. Dat is niet zo als bij gastvrouwen thuis, maar gewoon hier in mijn ei gen huis. Wie met een paar vriendinnen thuis een demonstratie wil hebben kan ook bij me te recht, maar het is bij ons niet zo dat we het van party's moeten hebben" vertelt Clau dia Paardekooper. (advertentie) MARIELLE'S REISBUR0 VAN FRAASSEN HOLLAND INTERNATIONAL Centrum Vlissingen tegenover Albert Heijnl, tel. 417600 Staat voor u op de bres voor leuke, gezellige en leerzame vakanties. We vertegenwoordigen o.a. Kras-Stervakanties, Van der Valk Holydays, Arke. De Jong Intra, Fit, Hotelplan, OAD-Reizen, De Pelikaan, My Way, Aktive Travel, Vrij Uit, en natuurlijk Holland International. Programma 's voor alle leeftijden Dagelijks de goedkoopste vliegtarieven én een ruime keus aan last-minutes. Wij ontvangen u graag met een kopje koffie mET wat extra's en een deskundig gesprek. In Den Bosch wordt 22, 23 en 24 oktober de Ski-lnn '99 gehou den. Op deze sneeuwvakantiebeurs alles over sneeuwvakanties en wintersport. De nieuwste wintersportmode komt aan bod, maar ook is er een ruilbeurs en ski-piste voor kinderen. De Bra banthallen zijn vrijdag en zaterdag van 12 tot 22 uur open voor publiek, zondag tussen 10 en 18 uur. Onder het motto 'Van kasboekje naar persoonlijke financiële planning' heeft het Nationaal Instituut Budgetvoorlichting (Ni bud) de Budgetagenda 2000 op de markt gebracht. In de agenda kan op een gemakkelijke manier de financiële handel en wandel van een huishouden worden bijgehouden. Bovendien wordt wekelijks een financieel onderwerp bespro ken. Daarnaast kunnen uiteraard de gewone afspraken ook wor den genoteerd. Automobilisten kunnen voortaan ook bij Kwik Fit terecht voor een kleine beurt. De prijs van het Olie Plus Pakket, zoals Kwik Fit de kleine beurt noemt, is behoorlijk concurrerend ten opzichte van anderen en afhankelijk van het aantal cilinders dat de auto telt. Behalve het verversen van olie bestaat het Olie Plus Pakket uit controle van de auto op zevenentwintig punten, waaronder de vloeistoffen, ruitenwissers, lichten, bandenspanning en rem men. Keukenfabrikant Atag heeft onlangs een nieuwe lijn keukenap- paratuur op de markt gebracht: de Magna-lijn. Die bestaat uit onderling volledig op elkaar afgestemde producten in het popu laire roestvrij staal. De nieuwe lijn bestaat uit een inductie- en gas/glaskookplaten, ovens, afzuigkappen en koel-vries combinaties. Informatie over verkoopadressen: 0315 - 687887. (advertentie, (advertentie) EXCLUSIEF! Het Huis introduceert de nieuwe norm in brillenglazen: Airwear®van Essilor. Ultralicht, dus ultracomfortabel. Bovendien superdun, opvallend schok- en krasvast én extra UV-werend. U gelooft uw ogen niet Het nieuwste nummer van het Zeeuwse tijdschrift over natuur en milieu Wantij gaat in op de voorwaarden voor de aanleg van een containerhaven in het Sloegebied. Natuur- en milieuorganisaties houden de boot af omdat volgens hen eerst nog de maatschappelijke noodzaak van de terminal moet worden aangetoond. Volwaardige com pensatie voor de natuur is daarbij onontkoombaar, zo is de mening. Verder aandacht voor de zin en onzin van de veelbesproken Vogelrichtlijn en een verhaal over de ge heimzinnige eendenkooi bij Oostkapelie. altijd in beeld, zodat een over zichtelijk geheel onstaat. „Die cirkel en het hoofdmenu kun je als het ware zien als de le vensloop van elke onderne ming", legt Volleman uit. „Van de start tot en met de overna me, het hele plaatje". Afgezien van de homepage is in de site niet veel gebruik ge maakt van plaatjes. „Natuur lijk, je kunt zo'n hele site vol proppen met allerlei afbeel dingen", zegt Volleman. „Maar dan duurt het weer zo lang voor zo'n pagina op het scherm te zien is. Dus daar hebben we niet voor geko zen". De Kamer van Koophandel is al een kleine twee jaar via In ternet te bezoeken. De oude site voldeed echter niet meer aan de eisen van dit moment. „De structuur was op sommi ge punten niet meer duidelijk. Terwijl overzichtelijkheid na tuurlijk een eerste vereiste is", zegt de KvK-woordvoerder. Minstens net zo belangrijk is actualiteit. Volleman: „Som mige sites die je al surfend te genkomt zijn ronduit verou derd. Dat is natuurlijk nooit de be doeling van het elektronisch informeren. Daarom hebben we er ook sterk op gelet dat de informatie op de site ge makkelijk aan te passen is. Het is de bedoeling dat ik toch zo'n twee keer per week ach ter die computer ga zitten om alles up-to-date te houden. En dat moet ook wel, want er is Mare Volleman met afbeelding van de homepage van de Kamer van Koophandel Zeeland. foto Jaap Wolterbeek bijvoorbeeld ook een lijst met faillissementen. En het is na tuurlijk niet goed om die er een jaar lang met naam en toenaam op te laten staan". De informatie die op de web site te vinden is, is sterk Zeeuws georiënteerd. „Ook daar hebben we goed op ge let", zegt Volleman. „Zo kun je direct feiten en cijfers oproe pen over het economisch kli maat in de provincie. Maar ook zijn bedrijfsprofielen van Zeeuwse bedrijven toege voegd. En is er een verkorte Engelstalige afdeling waarin buitenlandse ondernemers op zoek kunnen naar Zeeuwse le veranciers of partners. Zodat, bijvoorbeeld, een Saudi-Ara- bische ondernemer op zoek kan gaan naar Zeeuwse afne mers van zijn palmolie - ik noem maar wat". En van de bekendste taken van de Kamer van Koophan del is wel het bijhouden van het Handelsregister. Hierin zijn gegevens opgenomen over alle rechtsgeldige onder nemingen in Nederland. „Je moet dan denken aan de op richtingsdatum, het aantal werkzame personen, wie de bestuurders zijn, commissa rissen, jaarrekeningen, noem maar op. Een schat aan infor matie die dan ook regelmatig gebruikt wordt door onderne mers. Bijvoorbeeld voordat er in zee gegaan wordt met een nieuwe relatie, om te kijken of het wel een bonafide bedrijf is". De informatie die is opgeno men in het Handelsregister is ook via Internet verkrijgbaar. Een deel daarvan is voor ie dereen toegankelijk maar voor het gedeelte met de meeste interessante informatie (rechtsvorm, kapitaalgege- vens en commissarissen bij voorbeeld) is een abonne- Go c?.: ment nodig. „Met name grote bedrijven, notarissen en ac countants maken daar veel gebruik van", weet Volleman. De informatie die is opgeno men in het Handelsregister is ook via Internet verkrijgbaar. Een deel daarvan is voor ie dereen toegankelijk maar voor het gedeelte met de meeste interessante informatie (rechtsvorm, kapitaalgege- vens en commissarissen bij voorbeeld) is een abonne ment nodig. „Met name grote bedrijven, notarissen en ac countants maken daar veel gebruik van", weet Volleman. (advertentie) Edit BèaKFJ J Koppelingen Meld je aan of bel voor meer informatie grabs 0800 - 022 80 70, of je informatnee- Middelburg e.o.: tel. 0118 - 611 547 Goes e.o.: lel. 0113 - 220 890 Schouwen Duiveland: tel. 0111 - 415 199 www.musichouse.nl "jfiv Vivt f HHwmnwm»! rukt

de Faam | 1999 | | pagina 9