Overstappen naar 2000 Puur of 'on the rocks' rfrbpJI NIEUWE £y_ KETEL nodig? Zon, zee en strand! vakantieverblijf! homooL Provincie Zeeland de Moerbei NUfooWÓ Warmte v|/ Garant extra voordelig bij uw whisky-specialist Nachtelijke afsluiting kruispunt Deltaweg Goes Officiële Mededelingen 0800 02440244 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 42/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Commissies In beroep Hoe meer mensen gebruik maken van het openbaar vervoer, des te uitgebreider zijn de reismogelijkheden. En: des te meer geld is beschikbaar om de kwaliteit in stand te houden en te verbeteren. Een gratis brochure geeft inzicht in de plannen. Verkeer en Vervoer Taxivervoer In waterschapsver- band brengen van Neeltje Jans Milieu Saneringsplan Koudekerkseweg 2-4 te Vlissingen mmm m mmaumm i mm i Spaar met EuroSlijter voor praktische tassen. Profiteer van vele tientjes voordeel! WIJNKOPERIJ Uw wijnspecialist of is uw bestaande cv-ketel ouder dan 10 jaar? terug voor uw jhjdecv-ketelhp Koop dan nu een moderne en energiezuinige cv-ketel met CarantieLease van WarmteGarant warm de winter doot voor enkele tientjes per maand! Snelle SERVICE? Bel GRATIS naar of vul de bon in voor meer informatie en de voorwaarden jq, stuur ons uw GRATIS documentatie Voordelen van Garantielease Gratis nestkast als u nu lid wordt, Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws Ingaande maandag 25 oktober zal gedurende vier weken het kruispunt in de Deltaweg (N256/ N254) bij Goes van 's avonds acht uur tot de volgende morgen vijf uur niet te gebruiken zijn. Ook het weggedeelte van de N254 van Goes tot en met het kruis punt bij 's Heer Hendrikskinderen is dan afgesloten. Veiligheid Nu al moet op het kruispunt van de Deltaweg rekening worden gehouden met oponthoud. Sinds eind september wordt gewerkt aan de verbetering van de ver keersveiligheid. Er komt een extra opstelstrook aan de zuid kant in de Deltaweg voor het rechtsafslaand verkeer naar Goes. De verbinding tussen de parallelwegen en de hoofdrijbaan op het kruispunt vervallen; het blijft wel mogelijk vanaf de paral lelwegen over te steken. Het hele kruispunt en de aansluitende wegvakken krijgen een nieuwe asfaltdeklaag en de verkeerslicht installatie wordt aangepast. Voor het asfalteren is de afsluiting nodig. Omleiding Tijdens de afsluiting van het kruis punt en het wegvak Goes/s Heer Hendrikskinderen wordt het ver keer via borden omgeleid. De directie infrastructuur en ver voer van de provincie heeft de aanwonenden en bedrijven in de directe omgeving van het kruis punt van de tijdelijke verkeers maatregelen op de hoogte gebracht. Het hele karwei moet vrijdag 10 december afgerond zijn. Maandag 25 oktober, aanvang 13.45, vergadert de Statencom missie Algemeen Bestuur. Er is spreekrecht voor het publiek. Onderwerpen zijn: najaarsnota; zelftoets begroting 2000; 19e wijziging begroting 1999; le wij ziging begroting 2000. De commissie vergadert in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda van de vergade ring en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Dinsdag 26 oktober is in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg, een openbare bijeenkomst van de Adviescommissie voor bezwaar- en beroepschriften. Een inwoonster van Amsterdam is het niet eens met het besluit van GS over subsidie voor haar tentoonstelling beeldende kunst. Om 13.30 uur krijgt ze de gele genheid haar standpunt uit te leg gen. Om 14.00 uur komt een onderne mer uit Goes in het geweer tegen de aanpak van het kruispunt N256/N254 bij Goes, zoals GS die voorstaan. Sagro Recycling BV uit West- dorpe kan zich niet vinden in de manier waarop GS de verwijde ring van de vervuilde partij grond, van het driehoekig terrein ten noorden van het slibbassin, wil aanpakken. Het bedrijf wordt om 14.30 uur gehoord. Dat gebeurt om 15.00 uur met de Stichting Oude Zeeuwse Kerken uit Vlissin- gen die het met eens is met een besluit van GS over de onder- houdssubsidie 1998 voor de Hervormde Kerk in Hoofdplaat. Het openbaar vervoer onderhoudt de verbinding naar en tussen drukke gebieden, zoals steden en recreatieve publiekstrekkers. Het zorgt ook voor de ontsluiting van het platteland, vooral voor hen die geen eigen auto hebben. Trouwens, naarmate het open baar vervoer een geduchte con current wordt voor de privé-auto, zullen anderen de auto wat vaker laten staan en voor de bus en de trein kiezen. Concurrentie In het beleidsplan openbaar ver voer Zeeland worden de uit gangspunten voor concurrerend openbaar vervoer in de provincie beschreven. Provinciale Staten (PS) hebben het plan begin 1999 vastgesteld. Niet alleen de bus en de trein, maar ook de buurt bus, het fiets-/voetveer en een fietsbus door de Westerschelde- tunnel komen aan bod. De ko mende jaren wordt het plan uitge voerd. Sinds 1998 heeft de provincie van het rijk taken en bevoegdhe den overgekregen om regelend op te treden in het openbaar ver voer. De reden is dat de provin cie beter kan peilen welke noden ■en behoeften er in de regio zijn dan wanneer dit vanuit Den Haag wordt gedaan. Ook werd de marktwerking geïntroduceerd. Marktwerking bevordert de con currentie en verwacht wordt dat vernieuwende vormen en doelma tigheid zodoende sneller geïntro duceerd kunnen worden. De kosten De financien zijn bepalend voor wat de komende tijd mogelijk is om het openbaar vervoer zo goed en doelmatig mogelijk te laten functioneren. Voor het hele land is het streven erop gericht de sector voor de helft kostendekkend te maken, dus 50 procent opbrengst uit de tarieven en 50 procent als over heidsbijdrage. Nu komt in Zee land 34 procent van de kosten uit de tarieven; landelijk is dat één procent meer. Door 35 mil joen gulden op het landelijk be schikbare budget voor openbaar vervoer te bezuinigen, wordt ver ondersteld dat er eerder even wicht is te krijgen tussen op brengsten en overheidsbijdrage. Bovendien wordt de toekenning van rijksgeld gekoppeld aan de reizigersopbrengst per regio, wat erop neerkomt dat naarmate er meer mensen van het openbaar vervoer gebruik maken, er ook meer rijksgeld kan worden ver wacht. Er is het provinciaal bestuur dus veel aan gelegen het beleid van het openbaar vervoer op korte termijn een aantrekkelijke impuls te geven, met alleen om de huidi ge reizigers vast te houden, maar ook om nieuwe passagiers aan te trekken. Waardering De wens om het openbaar ver voer te verbeteren wordt dus nogal geprikkeld. Om te weten in welke richting de verbeteringen moeten gaan, zijn drie "klantenor ganisaties" geraadpleegd; Rover (Reizigersvereniging Openbaar Vervoer, afd. Zeeland), de stich ting Het Klaverblad in Goes (be langenbehartiger voor patiënten en consumenten van zorg), en - Scoop (Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur) in Middel burg. Ook werd via de gemeente besturen gevraagd naar wensen en ideeën voor de dienstregeling 1999/2000. Verder werd gebruik gemaakt van bestaand onder zoeksmateriaal. Uit al die gegevens blijkt behoef te te bestaan aan meer recht streeks en aan flexibel vervoer en een zo kort mogelijke reistijd in het woon-werkverkeer; wie voor andere redenen op reis is, hecht aan de duur van de reistijd min der waarde. Aansluiting en beschutting Allerwegen is men van oordeel dat de frequentie en de aanslui tingen in het vervoer van groot belang zijn en dat die verbetering behoeven. Dat geldt niet alleen in de spits, maar over de hele linie, dus ook in de daluren en 's avonds. De haltes moeten goed zijn en beschutting bieden tegen regen en wind. Ook wordt gehecht aan goede informatie voorziening. In de regel is men wel tevreden over de kaartver koop en de algemene informatie verstrekking, maar tijdens de reis wordt men doorgaans met goed ingelicht over eventuele verande ringen. Over de kwaliteit van het vraagaf hankelijk vervoer is men minder positief dan over het vervoer van de lijndiensten. Er is een duidelijk verschil in waardering tussen de gebruikers van het openbaar vervoer en zij die dat niet doen. Prijs Niet-gebruikers vinden de prijs te hoog, terwijl die voor de gebrui kers minder doorslaggevend is. Wel vinden de gebruikers dat er meer mogelijkheden voor kortin gen op de bussen moeten ko men, zoals die ook voor de trein gelden. Niet-gebruikers hebben in het algemeen trouwens niet zo'n gunstig beeld van het openbaar vervoer. Voor zij de auto laten staan, zal er dus nog veel infor matie verschaft moeten worden. Wensen De meest overeenkomende wen sen van de gebruikers en de in stanties die zich met openbaar vervoer bezighouden zijn; goede ontsluiting van de kleine dorpen goed onderhouden haltes, die beschutten tegen regen en wind en sociaal veilig zijn hoge frequentie, waarop het openbaar vervoer beschikbaar is strikte dienstregeling goede aansluitingen tussen de verschillende vormen van open baar vervoer extra voorzieningen voor gehandicapten, zoals knielbus- sen, en hulpverlening door het personeel bij in- en uitstappen. Gratis brochure Wie meer wil weten over het be leidsplan openbaar vervoer van de provincie kan de gratis bro chure Over-stappen naar 2000 (een handzame samenvatting van de beleidsnota) gratis afhalen of bestellen bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van N.J. van der Slikke te Renesse is gewij zigd in: Elliks B.V., Oude Mool- weg 8 te Renesse. De tenaamstelling van J. van Haatten te Sint Maartensdijk is gewijzigd in: J. van Haatten en N. van Haaften-van Ast h.o.n. Firma van Haatten, IMijverheidsweg 17 te Sint Maartensdijk. De tenaamstelling van R.J. Heijens en R.J.M. van Eeke- len-Heijens h.o.n. Taxi Heijens v.o.f. Lamswaarde, Frederik Hendrikstraat 23 te Lams waarde is gewijzigd in: R.J.M. van Eekelen-Heijens en J.S.M. Delforge-van Hoye h.o.n. Taxi Heyens, 's-Gravenstraat 372 te Clinge. Auto- en Taxibedrijt de Jonge te Poortvliet heeft uitbreiding gekregen met 5 auto's; 3 auto's tot 1 juli 2000 en 2 auto's tot einde schooljaar 1999/2000 (was ten hoogste 9 auto's). De besluiten liggen van 20 okto ber t/m 30 november 1999 ter inzage op het bureau voorlicht ing van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het in zien buiten kantooruren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118-631657). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg Gedeputeerde Staten van Zee land maken, met verwijzing naar het bepaalde in de artikelen 4 en 6 van de Waterschapswet be kend, dat bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, ter secre tarie van het waterschap Zeeuwse Eilanden en van de Zeeuwse gemeenten boven de Westerschelde, alsmede ter sec retarie van de Noord-Brabantse gemeente Woensdrecht en ter griffie van de Noord-Brabantse waterschappen Hoogheemraadschap van West- Brabant en Het Scheldekwartier van 26 oktober tot en met 22 november 1999 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerpbe sluit van Provinciale Staten van Zeeland en van Provinciale Staten van Noord-Brabant tot wijziging van het Reglement voor het wa terschap Zeeuwse Eilanden in verband met het in waterschaps- verband opnemen van Neeltje Jans. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit ont werp kennis te nemen en hun eventuele schriftelijke beden kingen daartegen uiterlijk 23 november 1999 bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg in te dienen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Koudekerkseweg 2-4 te Vlissingen ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) van Aannemingsbedrijf Stegink B.V. ingestemd. De beschikking ligt van 20 okto ber tot en met 1 december 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 1 december 1999 een be zwaarschrift tegen de beschik- - king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Mansion House ojlihr19,95 Scolch Whisky Four Roses 0,7 hhr2 6,95 Bourbon Whiskey Famous Grouse t),7hier26,95 Scolch Whisky Glen Talloch I filer26,95 Scolch Whisky Johnnie Walker Red OJIHer 26,95 Scolch Whisky Grant's l filer27,95 Scotch Whisky Jameson Ojlihr 28,95 Irish Whiskey Canadian Club Ojlihr28,95 Canadian Whisky Glen Grant Ojlihr29,95 Scotch Malt Whisky Teacher's i lifer34,95 Scotch Whisky Ballantine's 1 liter37,95 Scotch Whisky Chivas Regal 0,7liter47,95 Scolch Whisky DORPSSTRAAT 52 4356 AK OOSTKAPELLE TEL.:(011S)581247 Mooie glad leren schoen Kleur: zwart, bruin Goes - Middelburg - Vlissingen wijaigimjon eo uffveckcchl voorbehouden Er is altijd wel een vestiging van WarmteGarant in de buurt •Aanbieding alleen geldig bij leasecvereenkonislen aJnduslef servke-en onderhoudsovereenkomst gedurende 15 Jaar Naam Adres PC/Pfaats WarmteGarant t.a.v. Informatiecentrum postbus 235, 2980 AE Ridderkerk 1 Tot 15 jaar volledige garantie en onderhoud 2 Gegarandeerd tot 30% besparing op uw gasverbruik 3 Ergens anders goedkoper? verschil terug!! 4 uw nieuwe cv-ketel altijd compleet geïnstalleerd 5 Lease is geen huur: u bent altijd direct eigenaar 6 Geen grote uitgave ineens 7 Geen wurgcontract; altijdafkoopbaar (oin7r^TAw¥r tijdens de looptijd WNIANTE 8 Laagvastmaand- te9e"l bedrag gedurende een vasteHooptijd 9 Ruime keuze uit vrijwel alle merken en types Niet duurder dan kopen of huren de allerlaagste prijs Voor een paar gulden per maand bent u al lid van Vogelbescherming Nederland cn omvangt u óók nog een gratis startgids "VOGELS KIJKEN' «fn iedere 2 maanden ons kleurcntijdschrift 'VOGELS* fOSTCOOf ruurt VOIW U04/M KXJAAP 11. HO :uur d«c bon r ntwoordnumrr ar. Vogelbescherming Nedeil-ind. r 1974, 3700 WB Zeilt. (Ibnzege! horfi niet. mag u-rl) jMouot/A-najAAiifTuosomvsuivoGiiri Vogelbescherming Vanaf 27.000,- kunt u eigenaar van een nieuwe stacaravan zijn. Gebruikte stacaravans vanaf 17.500,-. Plaatsingsmogelijkheden op- Roompot Beach Resort, Kamperland; De Zandput Rekreatie, Vrouwenpolder; Camping 'De Merelhoeve', Nieuw en St-Joosland. Camping Jagtveld, Hoek van Holland 7 CARAVANCENTRUM KAMPERLAND TEL.31 (0) 113-374130 FAX 31 (0) 113-374132 Bezoek ons showterrein Sophiaweg 1 - Kamperland. Geopend van: ma. t/m za. 09.00-17.00 uur; zondag 12.00-16.00 uur.

de Faam | 1999 | | pagina 7