BOUW VEERSCHE POORT BEGONNEN De technobus Hoezo oud! 612004 m Open club M agist ra afwijk Heropvoering 'Overwinteren' in het Zuiderbaken Kort verhaal SPIEGELTJE, SPIEGELTJE De paden op, de lanen in Exposities Molstraat 13 Hulpdienst zoekt vrijwilligers Legpuzzel uitleen ANBO - Hobby-manifestatie 19e JAARGANG NUMMER 109 ANBO PCOB UVV-Middelburg Meldpunt Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14.00 uur Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 5 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg Tel. (0118) 627537 DAT IKHETiJf MEETS Overzicht van de contactper sonen van de vrijwillige hulpdiensten voor ouderen in de wijken: 't Zand-Stromen- wijk: mevr. P.M. Den Hollan der, tel. 626513. Magistraawijk: mevr. N. Los, tel. 614398. Dauwen- daele: dhr. W. Kuyl tel: 623918. Nieuw Middelburg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 626385. Griffioen I en li: mevr. P. Janse, tel. 637407 en mevr. A. v.d. Leer, tel. 614968. Interkerkelijke hulpdienst Ar- nemuiden: mevr. S. de Looff tel: 602615 Telefooncirkels: Stromenwijk- 't Zand: mevr. R. Jongerius, tel. 637065 (een nieuwe rubriek, waar voor wij ook op een bijdrage van u rekenen). Kent U nog het sprookje van Sneeuwwitje en haar slechte stiefmoeder? Zou zij zich ver plicht hebben gevoeld om haar stiefmoeder iedere week te bezoeken, thuis of in de ge vangenis? Ik denk, dat veel ou dere mensen, die vader of moeder zijn, grootmoeder of grootvader zich niet realise ren, dat kinderen, en vaak nog sterker kleinkinderen zich ver plicht voelen om hun ouders of grootouders te bezoeken. Waarom? Omdat zo'n gevoel voortkomt uit onze christelijke cultuur, die zegt, dat je vader en moeder moet eren. Waar om bellen ouders (natuurlijk lang niet alle ouders, maar toch wel heel veel) bijna nooit spontaan met hun kind? Ómdat ze vinden, dat het kind naar hen toe moet komen, ook via de telefoon. "Wat heb ik lang niets van je gehoord, kind", "Ja ma, ik had het zo druk." Zelden zegt zo'n kind dan: "Nee, ik heb ook van jou niks gehoord en ik dacht, ik wacht maar eens even af. Elke relatie tussen ouders en kinderen is natuurlijk anders dan elke andere relatie ouder kind. Maar mij valt op, dat ik vaak in mijn omgeving hoor, dat ze eigenlijk geen behoefte hebben aan veel contact, maar toch maar gaan, omdat het zo hoort. Dat geeft natuurlijk veel te denken. De basis voor de relatie wordt bij de geboorte gelegd en in de loop van de kindheid opgebouwd. Dat gaat niet altijd zonder problemen, lees veel biografieën er maar op na. Zelden zullen ouders beseffen, laat staan toegeven, dat ze hun kind misschien toch wat minder hebben gegeven dan de schijn van de relatie laat zien. Ook ouders hebben ou ders gehad en het is heel moeilijk om je los te maken van patronen, die generaties lang worden overgedragen. Maar toch ben je voor een heel leven verbonden met of gebonden aan de ouders, die je geboren hebben laten wor den. En omgekeerd natuurlijk ook. Je zult niet veel ouders of grootouders tegenkomen, die hardop zeggen, dat ze blij zijn als de kinderen komen, maar nog blijer als ze weer weg zijn. Het is ook wel logisch, dat het zo gaat: de ouder wordende mens ziet zijn wereld steeds kleiner worden, de sociale contacten worden armer, men gaat zich vervelen, denkt de hele dag na over de lichamelij ke ongemakken, over hoe het moet als Pa of Ma er niet meer is en dan ben je blij, als er eens iemand, die je nog goed denkt te kennen ook, langs komt. De moraal van dit ver haal? Zorg, dat je je, hoe oud je ook bent, niet verveelt, niet hoeft te wachten op iemand, die toch veel minder vaak komt dan je wilt. En maak je vooral geen zorgen, als ze niet komen. Een relatie kan ook op een zekere afstand goed zijn. In de dierenwereld is het de natuur, die kinderen en ouders na de opvoeding elk hun eigen weg laat gaan. Waarom zou dat voor ons mensen niet kun nen opgaan? En vinden alle partijen het leuk om met elkaar om te gaan, dan is dat prettig meegeno men. Spiegelbeeld seniorenkrant Wonen tussen groen en water Middelburg krijgt er na Veldzigt weer een nieuwe wijk bij: Veer- sche Poort. Deze nieuwe wijk waarvan de eerste huizen al in aanbouw zijn, is gelegen aan de westzijde van de Veerse weg, tussen de Nassaulaan en de Geersesweg. Deze stadsuitbreiding wordt een tuinwijk genoemd, vanwege het vele groen dat in het plan is opgenomen. Deze 'tuin van Walcheren' is ontworpen door verschillende architecten, onder supervisie van de befaam de architect Herman Hertzberger. De eerste fase is ontwikkeld door VOF De Veersche Poort, bestaande uit Woongoed Middel burg en de Walcherse Bouwunie. In dit artikel vindt u een over zicht van de woningen die in de eerste fase worden gebouwd. Een van de bijzondere aspec ten van de Veersche Poort wordt gevormd door de drie woonhoven, die elk door een ander Zeeuws architectenbu reau zijn ontworpen. Hierdoor zal een grote afwisseling in de vormgeving ontstaan. Binnen de woonhoven ontstaat een soort stadsgevoel, daarbuiten heerst meer het plattelandsge- voel. De drie woonhoven kre gen de namen van oude Wal cherse landgoederen. Naast de woonhoven worden zestig opmerkelijke dubbele wonin gen gebouwd en er komt een aantal vrije kavels. De nieuwe wijk wordt in fasen opge bouwd. De eerste fase omvat 252 woningen, waarvan 54 huurwoningen en 198 koop woningen. Bij het verschijnen van de Se niorenkrant waren de huur prijzen nog niet bekend. Voor zover die bekend waren zijn de koopsommen wel vermeld. In de eerste fase zullen de hierna vermelde woningen worden gebouwd. Eerst noe men we de woonhoven. De koopwoningen in deze hoven hebben alle een ondergrondse garage. 1. MUNNIKENHOF Woonhof met koop- en huurwoningen omvat 22 huurwoningen en 27 koop-appartementen (16 op de begane grond, 11 bo ven) met koopsommen van 275.000 tot 420.000. Het complex bevat een lift. 2. HOF LANDZIGT Woonhof met 26 koopwoningen Koopsommen van 377.000 tot 595.000. Voor senioren is van belang dat deze zogenaamde levens loopwoningen alle leefvertrek- ken op de begane grond kun nen hebben en dat deze wo ningen aanpasbaar zijn ge bouwd. 3. HOF SINT JAN TEN HEERE Woonhof met koop- en huurwoningen omvat 32 huurwoningen en 41 koopwoningen, waarvan 14 herenhuizen met een prijsindi catie vanaf 400.000 t/m 580.000 en 27 appartemen ten met prijsindicatie vanaf 280.000. Het complex heeft een lift. VERDER ZIJN ER VERSPREIDE WONINGEN: 4. DRIJFWONINGEN 10 vrijstaande koopwoningen Deze woningen zijn opge bouwd op een drijver, be staande uit drie aan elkaar ge monteerde stalen buizen met een diameter van twee meter. Het voordeel van de drijfwo- ningen is dat ze mee kunnen draaien met of tegen de rich ting van de zon en dat daar door ook het uitzicht kan wor den gevarieerd. De koopsom moet nog vast gesteld worden. De volgende 4 groepen kre gen de naam van beroemde Nederlandse schilders, die in het begin van deze eeuw op Walcheren hebben gewerkt. 5. MONDRIAAN 2 vrijstaande en 22 half-vrijstaande villa's. Koopwoningen. UITVERKOCHT. 6. TOOROP 17 Half vrijstaande villa's. Koopwoningen. UITVERKOCHT. 7. SCHÜTZ 2 woningen van vier verdiepingen onder 1 kap. Koopwoningen. Vrij in te delen. Prijs per wo ning vanaf 472.000 tot 565.000. Casco vanaf 367.000. 8. JACOBA VAN HEEMSKERCK 11 gelijkvloerse patiowo ningen. Koopwoningen. Hiervan is er nog één te koop voor de prijs van 545.000. 9. MEEGROEIWONINGEN 6 Koopwoningen. Deze woningen zijn gebouwd op een brede kavel en met een bouwvergunning voor uit breiding, zodat de eigenaar la ter desgewenst de woning kan vergroten. De prijsindicatie voor het basishuis bedraagt 500.000. De huurwoningen in Veersche Poort worden ver huurd door Woongoed Mid delburg (0118-691700). De koopwoningen worden verkocht door Formule Make laardij Zeeland, Damplein 3, 4331 GC Middelburg (0118- 650400). Zoals vermeld zijn de woongroepen Mondriaan en Toorop al uitverkocht. Mocht u meer willen weten over bepaalde woningen, dan kunt u nadere informatie op vragen bij de verhuurder of de bovengenoemde makelaar. In 'het kader van het ouderen- project 'Gedeelde zorg, het halve werk' werd dit voorjaar in het Zuiderbaken in de Magi- straatwijk het toneelstuk 'Overwinteren' opgevoerd. Het stuk werd speciaal voor dit project geschreven door Jan Smeets en opgevoerd door een aantal oudere ama teurtonelisten, onder regie van Gerard Baijens. Op ver zoek van de open club Magi- straatwijk zal Overwinteren nog een keer worden opge voerd en wel op dinsdag 26 oktober, 's middags om 14.45 uur. ledereen is op deze voor stelling van harte welkom. Overwinteren is het verhaal van het echtpaar Van Opstal, dat de winter doorbrengt in het Spaanse Cabrera del Mar. Henk is net met pensioen en wil na zijn arbeidzaam leven deze winter in alle rust van de zon genieten op het terras van zijn Spaanse appartementje. Janny de Rijke en Ineke van Noort in 'Overwinte ren' Hij heeft het verdiend vindt hij. Zijn vrouw Tine rust ook uit, maar moet toch dagelijks haar programma afwerken. Er moet tenslotte gegeten wor den en het appartementje moet schoon blijven. Bood schappen doen heeft het voor deel dat je al gauw een paar woordjes Spaans leert. Er zijn nog meer Nederlanders in Cabrera del Mar. De we duwnaar Karei Grootens bij voorbeeld. Hij is een gepen sioneerd automatiseringsdes kundige bij een oliebedrijf. En dan is er ook nog Marlies Kempenaars, een ongetrouw de handwerkdocente in ruste. Zij hebben hun appartement jes in de buurt van dat van het gezin van Opstal. Ze bemoei en zich niet veel met elkaar, de contacten blijven beperkt tot een vriendelijke groet in het voorbijgaan. Tot dat op een dag, na een betrekkelijk klein ongeluk, blijkt dat mensen el kaar hard nodig kunnen heb ben. Dan is gedeelde zorg het halve werk. Na de opvoering wordt het stuk met de bezoe kers nabesproken. Wandelen is gezond. Niet al leen omdat het de geest ont spant, of juist aan het denken zet, maar vooral omdat het je lichaam in conditie houdt, bot- ontkalking tegengaat en je thuis iets te vertellen hebt. Wie reizen doet, kan veel ver halen, nietwaar. Daarom, bes te lezers, probeer ik in iedere editie van deze krant een wan- deltip te geven. Niet te ver, vanuit Middelburg te doen, weinig kosten. En wie alleen is, maar niet graag alleen wandelt, vraagt iemand mee. Er is vast wel een medewan delaar te vinden. Om er in te komen: een drietal tips. Om te beginnen: een rondje Bolwerk. Begin maar ergens op het Bolwerk en loop net zolang door, tot U weer op het uitgangspunt terug bent. Ik loop er ongeveer anderhalf uur over en het is in ieder sei zoen even mooi. Nu de winter nadert veranderen de kleuren van de bomen, groeien de paddestoelen boven de grond, staat de zon lager. En U kunt onderweg altijd ophouden en naar de Markt lopen, of naar de St.Jansstraat om een kopje koffie of lekkere thee te drin ken. Heel mooi wandelen is het ook in Park Torenvliedt, waar Staatsbosbeheer in het oude landhuis kantoor houdt. Desnoods gaat U er met de bus heen en loopt U terug naar huis, of omgekeerd. Vooral helemaal langs de rand lopen. Prachtige doorkijkjes en veel bankjes om uit te rus ten. En de keer daarna gaat U in Landgoed Ter Hooge wan delen. Het is er schitterend. En, om met Meta de Vries te spreken: neem Uw camera mee, want zonder fotografie is het wandelen minder leuk (of juist leuker, want je hoeft niet zo vaak stil te staan). Al jaren is er op de begane zen, maar ook de grond van het gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg een mogelijkheid voor amateur-kunstenaars om hun werk te laten zien. Alleen werken die kunnen hangen kunnen geëxposeerd worden; voor ruimtelijke objecten zijn geen faciliteiten aanwezig. Gedurende twee maanden zijn de tekeningen, schilderijen of foto's dan te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 16 uur. Afhankelijk van de hoeveel heid werken kunnen één of meerdere kunstenaars expo seren. In het verleden is er al eens een kunstsalon georgani seerd waaraan 26 kunstenaars deelnamen. Een bepaald the ma kan als uitgangspunt voor een expositie worden geko zen, maar ook de resultaten van cursisten, zowel jong als oud, van het Middelburgs In stituut voor Kunstzinnige Vor ming (MIKV). De laatste expo sitie had als titel 'Familiepor tret'. Het MIKV en de SWOM hadden een middag georgani seerd voor grootouders en kleinkinderen in het gebouw van het MIKV aan de Kuipers poort. Onder leiding van twee do centen hebben de opa's en oma's hun kleinkinderen gete kend en de kleinkinderen hun grootouders. Het resultaat was ontroerend en ver bluffend. Om de continuïteit van de exposities te waarbor gen is de SWOM nog op zoek naar een paar vrijwilligers, die ideeën hiervoor hebben en ze ook kunnen uitvoeren. Uiter aard zijn ook amateur-kunste naars welkom om hun werken tentoon te stellen. Belangstel lenden kunnen contact opne men met Margot Piscaer, tel. 627537. Vanaf 9 november exposeert Madeleine Scheepers met olieverfschilderijen. Hobby-manifestatie op za terdag 30 oktober van 10-16 uur in het gebouw van de SWOM aan de Molstraat no. 13. Stads- of bomenwandeling op zondag 14 november. Ver trek om 14 uur vanaf het bor des van het Stadhuis. Bingomiddag op donderdag 4 november en donderdag 9 december om 14.00 uur in St.Willibrord aan de Bachten- steene. Nieuwjaarsbijeenkomst op zaterdag 15 januari 2000 in het Jakob Roggeveenhuis aan de Noordsingel 106. De Ouderenbond PCOB afde ling Middelburg is op zoek naar jongere ouderen. De afdeling vergrijst en zou er graag wat jongere leden bij hebben, ledereen die belang stelling heeft is van harte wel kom om eens te komen kijken op één van de maandelijkse bijeenkomsten. Verdere inlich tingen bij het secretariaat, tel. 626349. De bijeenkomsten vinden plaats in de Concert- en Ge hoorzaal en beginnen om 14.15 uur. Voor dit jaar staat nog het vol gende op het programma: woensdag 27 oktober infor meert notaris mevr. Back over erfrecht en schenkingen. woensdag 17 november ver telt ds. Van Buiren over zijn werk in de gevangenis. woensdag 15 december wordt de jaarlijkse kerstmid dag gehouden. Diverse activiteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbe zoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen bridge-soos Inlichtingen De Boog, Heren gracht 52, dinsdag- en woens dagmiddag, tel. 638570, secre taris: 626090 Misschien heeft U het wel eens gehoord, of zegt U het zelf wel eens: vroeger deed ik eigenlijk alles zon der erbij na te denken, kousen aantrekken, krant oprapen, de boodschappen en het huishouden. Nu kost het me veel meer moeite... Of: ik merk, dat ik niet meer alles kan doen wat ik wil. Moeilijk te ac cepteren, want IK wil wel, maar mijn LIJF werkt niet mee. Is daar geen oplos sing voor? Als je maar rijk genoeg bent, kun je voor alle klussen die je zelf niet meer kunt een knecht huren, een huisknecht met een gestreept vest aan, die je op je wenken bedient. Maar ja, niet iedereen is rijk en toch wil je wel eens geholpen wor den. Gelukkig worden niet alleen computers uitgevonden, of mensen naar de maan ge schoten, maar ook heel prakti sche dingen gemaakt, die mensen zonder of met een beetje) geld kunnen helpen om zich ondanks lichamelijke ongemakken toch nog zelf standig te redden. Er zijn te genwoordig een heleboel, maar dan ook echt een hele boel hulpmiddelen die U kunt gebruiken om uw dagelijkse leven een stuk gemakkelijker te maken. Maar voor mensen als U en ik is het dikwijls moeilijk om er achter te komen, wat er alle maal op dat gebied bestaat. Ook dat heeft iemand bij een zorginstelling bedacht en dankzij een aantal Brabantse instellingen en niet te verge ten onze eigen SCOOP rijdt er nu een zogenaamde TECHNO ZORG BUS door de zuidelijke provincies, die op 30 oktober in Middelburg staat, achter het gebouw van de SWOM aan de Molstraat 13. In de bus wordt een video ver toond over het gebruik van hulpmiddelen. Er zijn hulp middelen te zien voor huis houdelijk en algemeen dage lijks gebruik, hulpmiddelen voor hobby's als kaarten en tuinieren. U kunt er een voor beeld zien van een aangepas te badkamer met specifieke hulpmiddelen voor baden en douchen. Aandacht is er verder voor so ciale alarmering, gecombi neerd met brand- en inbraak beveiliging, hang- en sluit werk voor deuren. Er is een automatische deuropener te zien, die natuurlijk ook handig kan zijn voor dieven en ander gespuis, maar waar U natuur lijk alleen zelf de deur mee kunt openen. Verder is er in formatie over veiligheid, keur merken, domotica (wat dat is weet Uw schrijver ook niet, het is vast heel interessant en dat weten we dus na 30 okto ber). In de bus is ook "Vitaal Grijs" aanwezig is, maar dat heeft U natuurlijk niet nodig, want vi taal bent U hopelijk nog en grijs gaat vanzelf. Er is nog veel meer te zien, dus als U nieuwsgierig gewor den bent, dan moet U beslist op 30 oktober komen kijken. Interessant voor degene, die al een hulpmiddel zou kunnen gebruiken, maar ook interes sant om alvast te weten, voor hen, die nog goed uit de voe ten kunnen. Mensen kunnen soms jaren tobben met hun gebrek zon der te weten dat er eenvoudi ge hulpmiddelen zijn, die het leven een stuk gemakkelijker zouden kunnen maken. Om U wegwijs te maken is de Tech no Zorg Bus een prima uitvin ding! Na het Europees jaar van de Ouderen in 1993 is het dit jaar het Internationale jaar van de Ouderen. Ruime aandacht voor de ouderen dus en te recht. Veel plaatsen in Neder land hebben lokale comitees die rond 1 oktober, ouderen- dag, festiviteiten organiseren. De coördinatie hiervan ligt bij het Nationaal Comité. Het the ma dat zij voor 1999 gekozen hebben is: "Naar een samen leving voor alle leeftijden". En om dat te bereiken is het noodzakelijk dat de verschil lende generaties eens met an dere ogen naar elkaar kijken. Zo zou er veel meer contact tussen oud en jong moeten komen. Als ouderen het oven hun kinderen of kleinkinderen hebben is dat altijd positief, maar wanneer de jongeren in beeld komen laten ze zich niet zo positief uit. Datzelfde geldt ook wanneer jongeren zich over ouderen uitlaten. De beeldvorming over ouderen is nog vaak stereotiep: zorgbe hoevend, oud en gebrekkig en eenzaam achter de gerani ums. Om dit te doorbreken en de ouderen op een positieve wijze in beeld te brengen is de Stichting Scoop, met subsidie van het Nationaal Comité en de Provincie Zeeland, een postercampagne aan het voorbereiden. Het provinciaal welzijnsorgaan Scoop coördi neert het geheel en wordt ge assisteerd door de Zeeuwse Sportraad, de Zeeuwse Ver eniging voor Stichtingen Wel zijn Ouderen en het Provinci aal Overleg Samenwerkende Ouderenbonden. Ouderen zullen op een actieve manier in beeld gebracht wor den op de achterkant van de lijnbussen en op posters die door de hele provincie ver spreid zullen worden. De pos tercampagne zal begin no vember feestelijk van start gaan. Hopelijk stimuleert dit de discussie over ouderen in onze samenleving. vrijwillige thuishulp Middelburg In alle wijken van Middelburg zijn vrijwilligers betrokken bij de hulpdienst voor ouderen. Deze hulpdienst is voor de ou dere wijkbewoner dicht bij huis. Wanneer er een hulp vraag is, belt de aanvrager de contactpersoon in de wijk en deze zoekt hiervoor een vrij williger. De hulpdienst voorziet in za ken, waaraan professionele instellingen niet of nauwelijks tegemoet komen. De hulp va rieert van het verlenen van hand- en spandiensten, zoals boodschappen doen, iemand naar een arts of ziekenhuis brengen tot het brengen van een bezoekje bij een oudere die zich eenzaam voelt. Het is een vorm van vrijwilli gerswerk die bijna onzicht baar is, op ongeregelde tijden plaatsvindt en vaak om een snelle actie vraagt. Kortom vrijwilligerswerk zonder op smuk voor flexibele mensen. En deze zijn niet zo gemakke lijk te vinden, maar wel heel hard nodig. Met name in het zuidelijk deel van Middelburg. Heeft u belangstelling voor dit soort werk en woont u in Dau- wendaele, de Magistraatwijk, Reijershove of de Erasmus- wijk dan kunt u contact opne men met Mw. Los tel: 614398. Woont u in een andere wijk van Middelburg en wilt u meer informatie over dit vrij willigerswerk, dan kunt u bel len met de SWOM tel: 627537. Kent u dat? Helemaal geobse deerd zijn door iets. Zodanig dat je de tijd en je ongemak ken vergeet en de uren voor bij vliegen. Sommige mensen hebben dat bij het lezen van een boek of met surfen op in ternet. Anderen hebben dat bij het maken van een legpuz zel. Vooral voor mensen die aan huis gebonden zijn zoals ouderen, zieken en gehandi capten is puzzelen een leuke tijdpassering. Maar het kan ook een dure hobby zijn. Iede re keer nieuwe puzzels kopen kan bezwaarlijk zijn. Daarom is de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg sinds kort in de Molstraat 13 gestart met een puzzeluitleen. Iedere woensdagmiddag tus sen 14.00 uur tot 16.30 uur is er iemand aanwezig om u van dienst te zijn. Het lenen van een puzzel kost u niets en er is geen bepaalde termijn aan verbonden. In voorkomende gevallen kunnen er eventueel ook op andere dagen legpuz zels worden meegenomen. U kunt zich dan melden bij de koffiebar/receptie om te laten registreren welke puzzel(s) u meeneemt. Alle aanwezige legpuzzels zijn aan de SWOM geschonken door particulieren. Mocht u op deze manier een bijdrage wil len leveren aan de puzzeluit leen: aanvulling van de be staande voorraad is altijd van harte welkom! De Afdeling Middelburg van de ANBO (de Bond voor 50plussers) organiseert een hobby-manifestatie op za terdag 30 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur in het ge bouw van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg aan de Molstraat nr. 13. Op die dag zijn allerlei hobbyisten aanwezig, die hun werkzaamheden aan de bezoekers zullen tonen. Er zijn deelnemers op het ge bied van droogbloemboeket ten, bloemschikken, kantklos sen, houtsnijden, bijenwas- kunst(l), schoensmeerschilde- rijen, kunstig omgaan met theezakjes, aquarelleren en te kenen, scheepjes in flessen en fotograferen. De aanwezige amateur-foto graaf zal doorlopend dia's la ten zien, en portretten maken in polaroid (direct klaar film). Ook de andere deelnemers la ten zien hoe zij hun hobby be oefenen. Daarnaast komt de Vereniging Veilig Verkeer met een ogentest en staat achter het gebouw de in een apart artikel genoemde technobus. Er zal ook een tweetal koren optreden, 's Morgens om 10.30 en 11.30 zingt het koor "Zang houdt Jong" en 's mid dags om 14.00 uur en om 15.00 uur treedt een Souburgs koor op. Elk optreden duurt ongeveer een kwartier. De toegang is gratis, koffie en thee zijn tegen lage prijzen verkrijgbaar.

de Faam | 1999 | | pagina 5