Verbouwing verbetert wooncomfort Wapen uw huis tegen weersinvloeden Laat opknapbeurt geen afknapper worden Eén centraal aanspreekpunt voor de hele verbouwing Verbouwingsovereenkomst, daar kun je op bouwen lANMMniUDIUr Voorkom verrassingen met duidelijke overeenkomst Helderheid vanzaken, een zeker gevoel NVOB Zo loopt uw verbouwing gesmeerd Hoe kom je in de huidige tijd aan een woning met vier slaapkamers, twee badkamers en een zolder? Een jong gezin uit een nieuwbouw wijk ging eerst op zoek naar een ander huis, maar besloot na uitgebreide afweging om toch de bestaande woning grondig te laten verbou wen. De NVOB-aannemer die alles voor ze re gelde was Stefan de Beer: "Je ziet tegenwoor dig steeds vaker dat mensen de basis voor hun droomhuis zoeken in de huidige woning". Dit concrete geval is volgens ruim drie jaar geleden komen Niet vergelijken Regen, storm, hagel, vrieskou; het Neder landse weer eist zijn tol. De huizen zijn wel iswaar degelijk en gemaakt van duurzame ma terialen, maar ze hebben nu eenmaal niet het eeuwige leven. Een onderhoudsmeerjarenplan kan de eigenaar helpen om zijn huis in optima le conditie te houden. Woonoppervlak fors vergroot Inspiratie Stelselmatige aanpak Checklist Eindelijk heeft u dan die badkamer in geheel Noord-Afrikaanse stijl, de dakkapel voor de kinderkamer op zolder, of uw oergezellige ser re. Vervolgens krijgt u de rekening van de aan nemer gepresenteerd die aanzienlijk hoger is uitgevallen dan u had gedacht. Vooral de post 'verricht meerwerk' schetst uw verbazing. Tja, wat dan? Zulke onaangename verrassingen zijn op eenvoudige wijze te voorkomen door alles zwart op wit vast te leggen. Voordat een verbouwing begint, wordt een aanneemsom afgesproken. Hierin kunnen zogenaamde stel posten zijn opgenomen. Deze kunnen bijvoor beeld betrekking hebben op keukens, sanitair of tegelwerk, waarover de opdrachtgever nog geen definitieve beslissing heeft genomen. Meerwerk is de term voor extra werk dat de aannemer verricht en dat van tevoren niet reëel begroot kan worden. Aannemers, lid van het NVOB, leggen tijdens de verbouwing ook het meerwerk schriftelijk vast. Het gaat dan om de inschatting van de kosten van het meer werk en welke consequenties het heeft voor bijvoorbeeld de bouwtijd. Afspraak is afspraak de delta Aannemingsbedrijf A. van Rooi jen v.o.f. AANNEMERSBEDRIJF BAREND DE GROOT De Verbouwingsovereenkomst biedt duidelij ke regels en voorwaarden ten aanzien van particuliere verbouwingen. De huiseigenaar weet meestel niet precies wat zijn rechten en plichten zijn en wat hij van de aannemer mag verwachten. Wanneer afspraken duidelijk op papier staan, geeft dat voor alle betrokkenen een zeker gevoel. Sturm en Dekker BV voor al uw sloopwerken pl/ï/M/O/ c€s. cYVbi/n/d/ev vLau/cL Sc ZZ OvOvfP Bouwbedrijf Joziasse b.v. NVOB SCHOUT BV ™:EN AANNEMINGSBEDRIJF BLAAS SE ZZ KOUWE-MULLER Nederlanders zijn een raar volkje. Uit zui nigheidsoverwegingen wil iedereen de klussen in huis het liefst zelf doen. Dat geeft natuurlijk de grootste bevrediging, aan de andere kant moet het wel allemaal goed gebeuren. Dat deze twee uitgangs punten nog wel eens strijdig zijn met el kaar weet iedereen die een verbouwing aan het plannen is. Je kunt tenslotte niet overal verstand van hebben. Een kwestie van af wegen dus. Naadloze aansluiting FAAM/VLISSINGER 4 Woensdag 20 oktober 1999 de NVOB-aannemer een uit stekend voorbeeld van een ei gentijdse verbouwing. "Het betrof hier een verbouwing plus een uitbreiding van de bestaande woning en garage. Dit gezin bestaat uit vijf perso nen, waardoor de woning met standaard indeling niet meer voldeed. Deze mensen wilden graag voor ieder kind een ei gen slaapkamer. En een eigen badkamer voor de kinderen stond ook hoog op het ver langlijstje. In overleg met een architect is er toen gezocht naar een uitbreiding die het bestaande karakter van de woning niet of nauwelijks zou aantasten, maar wel het wooncomfort aanzienlijk zou verbeteren." "Wij wilden een huis dat vol doende ruimte zou bieden aan alle gezinsleden", vertelt de bewoonster. "We zijn hier wonen en we vinden deze wijk ideaal, vooral voor onze kinderen. Nadat we het aan bod van de grotere koopwo ningen hadden bekeken, be sloten we al snel om te gaan verbouwen. Vervolgens zijn we op zoek gegaan naar een goede aannemer. We hebben bij vijf aannemers een offerte aangevraagd, maar we merk ten al snel dat dat verspilde moeite was. De offertes waren niet met elkaar te vergelijken. Er waren forse prijsverschil len, maar ook het aanbod liep erg uiteen. Uiteindelijk heb ben we gekozen voor de aan nemer met de meest duidelij ke en complete offerte. Hij was niet de goedkoopste, maar we hebben het erg ge waardeerd dat hij heel correct was in het nakomen van z'n afspraken en zelfs een avond is langsgekomen om onze vragen te beantwoorden. Ik vond het kiezen van de aanne- De bewoners zijn bijzonder gelukkig met hun nieuw verworven 'paleis'. Ook de keuken kreeg een opknapbeurt mer een belangrijke beslis sing, waarbij je een goed ge voel moet hebben. Bij zo'n keuze ga je toch op meer af dan alleen de prijs..." Het in 1933 opgerichte bouw bedrijf mocht de klus dus gaan uitvoeren. "Het ging er om het woonoppervlak fors te vergroten, zonder dat dat al te veel ten koste zou gaan van de tuin", vertelt de NVOB-aan nemer. "De relatief nieuwe woning was geschakeld met een bijna vrijstaande garage. Deze garage is vergroot en opgedeeld in een berging, een slaapkamer voor de ouders en een badkamer met was- en droogruimte. De ruimte tus sen de woning en de vroegere garage werd dichtgebouwd en opgedeeld in een nieuwe, grotere entree, een nieuw toi let en een uitbreiding (verdub beling) van de bestaande keu ken. Op die manier werd de woning veel groter, terwijl er eigenlijk alleen een stukje zij tuin is opgeofferd." De bewoners zijn bijzonder gelukkig met hun nieuw ver worven 'paleis'. "De hele ope ratie heeft in totaal zo'n veer tien weken in beslag geno men, maar we hebben niet echt in de rommel gezeten. De NVOB-aannemer heeft eerst zoveel mogelijk buiten gedaan en daarbij alles goed afge schermd. Ze hebben eerst de garage vergroot en daarna pas doorgebroken. En ik kreeg zelfs een noodblok in de keu ken, zodat het gezinsleven hier bijna ongestoord kon doorgaan." De NVOB-aannemer is blij met deze tevreden klant en ziet in de praktijk veel van der gelijke grootschalige verbou wingen. "Mensen stellen ho gere eisen aan hun wooncom fort en kunnen door de over spannen koopmarkt die wen sen niet altijd realiseren. Als ze zich dan laten voorlichten over de verbouw-mogelijkhe- den van hun huidige huis, ra ken ze geïnspireerd. Als NVOB-aannemer zie ik het dan als mijn taak om de men sen zo zorgvuldig mogelijk te begeleiden. Er bestaan im mers heel wat valkuilen. Wij kiezen voor een vlekkeloze dienstverlening en voor een grote betrokkenheid in het voortraject. Op die manier wordt het droomhuis geen luchtkasteel...? Met name de daken, de goten, het metselwerk en de kozijnen zijn plekken die bij een vluch tige controle vaak over het hoofd worden gezien. Veel mensen hebben bijvoorbeeld niet de tijd of de moed om het dak op te gaan en weten niet of er door een storm dakpan nen zijn verschoven of dat door verstopte goten het wa ter niet goed kan worden af gevoerd. Ze komen er pas achter als het ook gaat lekken. Tijdig onderhoud is vaak goedkoper dan achteraf repa reren. Deskundigen raden aan om het huis eens per jaar grondig te inspecteren. Na tuurlijk kan de eigenaar dit aan de hand van een controle lijstje zelf doen, maar hij kan ook een onderhoudscontract afsluiten met een NVOB-aan nemer. Hierin staat duidelijk welke onderdelen worden be keken en welke werkzaamhe den er worden uitgevoerd. Eventuele gebreken aan het huis worden dan tijdig opge spoord en verholpen. Het pand wordt stelselmatig aan gepakt en dat spaart onvoor ziene kosten. Om de staat van onderhoud van uw woning te toetsen treft u in het VerBOUWblad een onderhoudschecklist. Dit magazine kunt u gratis aan vragen bij het NVOB, Postbus 320, 3740 AH Baarn. Of kijk op de website www.nvob.nl Veel mensen hebben niet de tijd of de moed om het dak op te gaan. Ook kan tijdens de verbou wing worden besloten om be paald werk anders te laten uit voeren dan was afgesproken. Dan is er sprake van een wijzi ging van het bestek. Eventu ele hogere of lagere kosten worden verrekend als meer- of minderwerk. Een aanne mer, aangesloten bij de NVOB, geeft zulke bestekwijzi gingen altijd van tevoren schriftelijk door aan de op drachtgever. Bovendien mag u van hem een duidelijke overeenkomst verwachten zodat u niet voor onaangename verrassingen komt te staan. Afspraak is afspraak is het cre do. Zo weten alle partijen op ieder moment waar ze aan toe zijn en zit u er na de verbou wing nog steeds warmpjes bij; in uw eigen Turkse stoom bad. Voordat een verbouwing be gint, wordt een aanneemsom afgesproken. ©®Q0M[o)®(o][?D^ §0tig? fooWn ISO 9001 gecertificeerd Postbus 8017 4330 EA Middelburg, tel.: 0118-679000. Koudorpstraat 39 4361 BS Westkapelle tel.: 0118-571267 fax: 0118-571882 Autotel.: 06-53242625 ARNELAAN 73 4335 TC MIDDELBURG TEL. 0118-628416 FAX 0118-639468 aannemingsbedrijf A. POELMAN B.V. Zandweg 64 - 4389 TH Ritthem Telefoon 0118-462440 Fax 0118-470696 Postbus 1052 - 4388 ZH Oost-Souburg Aannemingsbedrijf! Christiaansen b.v Utiliteitsbouw Woningbouw Restauratie Onderhoud Industrieweg 5, 4382 NA Vlissingen, tel.: (0118) 415010, fax: (0118) 411069 De consumentenorganisatie "Vereniging Eigen Huis" (EVH) heeft in samenwerking met het NVOB de Verbou wingsovereenkomst met Al gemene Voorwaarden voor verbouwingen opgesteld. Alle relevante afspraken worden hierin, zonder extra kosten, vastgelegd zoals prijzen, be talingen, datum van opleve ring, meer- en minderwerk, aansprakelijkheid en garantie na oplevering. Daarnaast kunt u ervan op aan dat eventuele tekortko mingen snel worden verhol pen. Verder blijft de NVOB- aannemer vog vijf jaar verant woordelijk voor gebreken die niet eerder ontdekt hadden kunnen worden. Voor ernstige constructiefou ten blijft de aannemer zelfs twintig jaar aansprakelijk. De Verbouwingsovereenkomst geeft helderheid van zaken en daar kun je op bouwen. ouw b.v. Koudekerkseweg 163b 4335 SN Middelburg tel. 0118-641126 /tannemingsbedriit tSrasser l'orrenaerslraal 13, 4363 BA Aaglekerkc, Tel. 0118-586025, 06-53147030 Fax 0118-586039 Noordweg 38, Oostkapelle Tel.: 0118-592720, fax: 0118-591343 Nieuwbouw Verbouw Onderhoud Machinaal timmerwerk Burg. Bosselaarstraat 22 - 4363 AW Aagtekerke S 0118-581453 Fax 0118-583071 Industrieweg 25 4382 NA Vlissingen Telefoon 0118-41 78 73 Telefax 0118-41 78 99 AANNEMERSBEDRIJF Werkplaats: Oostperkweg 5, Middelburg, tel. 0118-615994 Kantoor: Pieter Gootjesstraat 13, 4333 CT Middelburg REPARATIE - RESTAURATIE - VERBOUW - NIEUWBOUW - MACHINALE HOUTBEWERKING J. C. W. Blaasse Nieuwstraat 40 4381 CV Vlissingen Tel./fax 0118 - 412992 Werkplaats Mercuriusweg 17 4382 NC Vlissingen Tel. 0118-412470 VAN iHelleman AANNEMERSBEDRIJF B. V MIDDELBURGTEL. 0118-629497/616324 AAN N EMINGSQEDRI JF m Gilde weg 23 - 4383 NJ Vlissingen ■^^■1 Telefoon: 01 1 8-41 261 8 Mobiele tel.: 06-551 .78.275 NIEUWBOUW - VERBOUW - ONDERBOUW - moderne timmermanswerkplaats - snel-service - gratis offerte Certificaat: "De erkende hoofdaannemer" in voorbereiding. Lid NVOB iHSSmift! Bij een opknapbeurt van bijvoorbeeld een keuken komt vakwerk als aanleg gen van leidingen, tegelzet- ten en stukadoren om de hoek kijken. Wanneer u een NVOB-aan nemer in de arm neemt, bent u ervan verzekerd dat al deze werkzaamheden op een goede manier worden uitgevoerd en de verbou wing soepeitjes veloopt. Neem bijvoorbeeld de keu ken. Eén van de belangrijk ste plekken in uw huis. Er wordt natuurlijk niet alleen gekookt, maar doorgaans ook gegeten, gelezen en nagetafeld. Vaak voldoet de oude indeling niet meer en is het bijvoorbeeld veel praktischer om het fornuis naar de hoek te schuiven en het aanrecht aan de overzijde te hebben. Hierdoor is het wel eens nodig een wandje te slo pen. De oude keuken moet uitgebroken worden, er moeten zowel gas- als wa terleidingen worden omge legd en het eventuele nieu we wandje moet gestuukt worden. U kunt natuuriiijk besluiten om de regie van de verbou wing zelf te doen. Meestal worden zulke klus sen echter zwaar onder schat. Is het beter om eerst het loodgieterswerk te doen en dan het elektra, of andersom? Verder is het vaak een hele toer om, wanneer u verschillende bedrijven inschakelt, op eenvolgende klussen naad loos op elkaar aan te laten sluiten. Wanneer u dit 'regelwerk' aan een NVOB-aannemer overlaat, kunt u erop reke nen dat er vakwerk wordt geleverd want de aanne mer gaat alleen in zee met gekwalificeerde stuka doors, loodgieters en elek triciens. Bovendien voor komt dat onnodig opont houd. De NVOB-aannemer is het centrale aanspreek punt, zodat u geen omkij ken hebt naar uw verbou wing.

de Faam | 1999 | | pagina 4