niiiftNii GEMEENTE MIDDELBURG Het interieur van het stadhuis Wijkbeheer in Middelburg Strous opent indoor-skatebaan Wijktafels Speelterrein Eurodroom Rooiaanvragen Avond nieuwe inwoners Collecte uw Vergadering gemeenteraad "Kunstblik" Week 42 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vorige week is er het een en ander verteld over de geschiedenis van het stadhuis van Middel burg. Zoals beloofd deze week een stukje over het interieur en de verschil lende vertrekken in het Middelburgse stadhuis. We zullen de ruimtes apart beschrijven. Trouwzaal Hertaxatie WOZ Tafeltje Dekje Wat is de beste manier om een stadswijk te beheren? Voor die vraag staat de gemeente Middelburg. De tijd is rijp voor nieuwere vormen van beheer en overleg, waarin bewoners zelf een actievere rol kun nen spelen. Zij kennen hun buurt immers als geen ander. Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Dc trouwzaal werd in het verleden gebruikt voor de ordinaire vier schaar wal een onderdeel van dc rechtspraak betekende. Nu vinden er alleen nog huwelijksvoltrekkin gen plaats. Het meubilair is over wegend nieuw in stijl met het goti sche karakter van de ruimte. Twee 17e eeuwsc Brusselse wandtapijten bekleden de muren. Deze waren zelfs in die tijd al erg kostbaar om- dal er gebruik werd gemaakt van prijzige materialen en omdat per m een manjaar werk gerekend moest worden. Hal De hal wordt nu gebruikt als ont vangsthal en werd vroeger gebruikt als hoge vierschaar. Wanneer er een doodvonnis moest worden uitge voerd gebeurde dit op de markt. De luiken gingen dan open en in de met kussens belegde vensternissen hielden dc rechters toezicht op dc strafvoltrekking. Trappenhuis Hel trappenhuis is voorzien van een moderne gemakkelijk lopende trap met gesmede ijzeren leuning. Aan hel begin van deze trap hangt een gezicht op Antwerpen uit begin 17c eeuw ge schilderd door Jan Wildens. een leer ling van de bekende Rubens. Verder hangen er prenten van Middelburg en enkele landkaarten van Zeeland. Raadzaal In dc raadzaal vinden maandelijks de gemeenteraadsvergaderingen plaats. Hel meubilair, mahoniehout met inlegwerk, dateert uit 1950. Op 1 januari 1997 ontstond een nieuwe Hul met trappenhuis. Foto: Ruben Oreel gemeente Middelburg. Door 5 hou ten schilden van Amemuiden, Sint- Laurens, Nieuw- en Sint Joosland. Kleverskerke en Middelburg is het beeld nu compleet. B&W kamer De kamer van burgemeester en wet houders is een rijk ingerichte kamer voor vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders, maar wordt levens gebruikt voor commissievergaderingen en kleine ontvangsten. Op dc wand grenzend aan dc raadzaal is een 18e eeuwse houten wandbetimmering aange bracht, waarschijnlijk afkomstig uit Groningen die oorspronkelijk was bedoeld als bedstee. Vitrines met herinneringen aan de geschiedenis van Middelburg en relatiegeschen ken van dc diverse zustersteden sie ren verder deze kamer. Burgerzaal De burgerzaal is in de 16c eeuw oorspronkelijk gebouwd als laken hal. Op de begane grond bevindt zich dc Vleeshal. Vandaar dal enige lijd boven de lakenhal nog een extra verdieping was toegevoegd: de spekzolder, waar het spek voor de vleeshandelaren te drogen werd ge hangen. In dc loop der tijden is de zaal volledig veranderd. Nu vinden er grote ontvangsten plaats, evenals nieuwjaarsbijeenkomsten en con certen bij kaarslicht. Vleeshal De vleeshal heeft in tegenstelling tot verschillende andere delen van hel stadhuis eeuwenlang de oorsponke- lijke bestemming gehouden. Pas rond de laatste eeuwwisseling kwam aan de functie van de vleeshal een einde. Momenteel wordt de fraai gewelfde hal gebruikt als expositie ruimte voor hedendaagse kunst. Tekst: brochure 'Het stadhuis van Middelburg Dc voorbereidingen voor de her- taxatie voor de periode 2001 tot en met 2004 waardepeildalum I ja nuari 1999) ingevolge de Wet Waardering Onroerende Zaken (wel WOZ) zijn volop in gang. De in ventarisatie van de niet-woningen gebeurt overigens al vanaf juli 1999. Vanaf half oktober 1999 tot begin 2000 zal het taxatiebureau Kali BV een inventarisatie uitvoe ren van woningen in hoofdzakelijk het centrum. Daarnaast zullen ook de agrarische objecten vanaf de cember 1999 worden opgenomen. De gemeente en het taxatiebureau moeten over een betere kwaliteit van gegevens beschikken. Daarom worden allerlei kenmerken van wo ningen geïnventariseerd. Uw wo ning kan daarbij worden bezocht om oppervlakte, inhoud, aanwezig heid garage, dakkapel en dergelijke te bepalen. In de periode van 25 tot en met 30 oktober wordt er weer huis-aan- huis gecollecteerd. Dit keer zullen collectanten van Amnesty Interna tional langs komen om geld in te zamelen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen /.orgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 25 oktober tot en niet 31 oktober 1999 Maandag Gebraden gehaktballetjes, koolrabi, aardappelen Dinsdag Varkensschnitzel, spruitjes, gestampte aardappelen Woensdag Hachee (rundvlees) met huts pot Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwt jes, worteltjes, aardappelen Zaterdag Nasi rames Zondag Wal de pot schaft Sinds 1 oktober 1999 maakt het wijkbeheer onderdeel uit van dc gemeente. Hieronder een overzicht van de verschillende wijkon- dersteuningspunten met de daarbijbehorende wijkbe- middelaars, adressen, telefoonnummers en openingstij den. WOP Arnemuiden (incl. Klevers kerke Dauwendaele (incl. Nieuw en Sint Joosland Nieuw Middelburg (Klarenbeek, St Laurens en Centrum West (Stromenwijk. 't Zand en Griffioen) Zuid Wijkbemiddelaar Lieven Theune Jacques den Engelsman Vera Barcntsen Cees Grootjans Anja Scheepers Gerda den Hartog Rudolf van der Fccn Tinie Swierts Adres Korenbloemlaan 3A 4341 JD Arnemuiden Tijdelijk: De Hoeksteen Roozenburglaan 22 4337 JH Middelburg Zach. Jansenslraat I5A 4332 VC Middelburg Arnelaan 57 4335 TB Middelburg Rentmeesterlaan 245 4336 EL Middelburg Telefoon 603242 (is ook fax) 613950 (is ook fax) 640834 (is ook fax) 641180 (is ook fax) 640111 (is ook fax) Openingstijden Dinsdag,woensdag, donderdag van 10.30- 12.00 Maandag t/m donderdag van 09.00 - 12.00 en 13.00- 17.00 Vrijdag van 09.00- 12.00 Maandag t/m vrijdag 09.00 - 12.00 Maandag t/m donderdag van 09.00- 12.00 en 13.00- 17.00 Vrijdag van 09.00 12.00 Maandag t/m donderdag van 09.00- 12.00 en van 13.00- 17.00 Maandag 25 oktober aan staande vergadert de gemeen teraad van Middelburg vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Deze vergadering kan door ie dereen worden bijgewoond van af dc publieke tribune. Deze is te bereiken via de toren van het stadhuis op de hoek Lange Noordstraal Markt. Mensen die moeilijk ter been zijn. kunnen van te voren con tact opnemen met dc bodes van hel stadhuis, telefoon 675 403. De agenda en de stukken liggen ter inzage bij de sectie Commu nicatie. Stadhuisstraat 2 De agenda voor deze vergade ring is als volgt: 1 Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, ge houden op 30 augustus 1999; 2 Mededelingen en ingeko men stukken; 3 Behandeling zienswijzen en vaststelling bestemmings plan Rijksweg N57; 4 Beslissing op bezwaar schrift Wet voorkeursrecht gemeenten Morlieregebied; 5 Benoeming wethouders en raadsleden in besturen van verzelfstandigde instellin gen; 6 Werkplan en financiële stukken Regionale Brand weer Zeeland: 7 Vaststelling voorbcrcidings- besluiten; 8 Stichting Stadstoezicht Vlissingen/Middelburg: jaarrekening 1998; 9 Winterfestijn 1999; 10 Benoeming in één gemeen telijke commissie en twee gemeenschappelijke rege lingen; 11 Benoeming twee nieuwe le den Zeeuwse Programma raad; 12 Opstellen Sporlnota; 13 Verzamelvoorstel lol het wijzigen van dc begroting en het verlenen van kredie ten; 14 Voorlopige vaststelling wer kelijke uitgaven en inkom sten openbaar primair on derwijs over het jaar 1998. Onlangs zijn er in Middelburg opna mes gemaakt voor het programma Kunstblik. Op zondag 17 oktober jl. is het eerste deel uitgezonden. Zondag 24 oktober aanstaande wordt de twee de aflevering uitgezonden. De uitzen ding is rond 18.00 uur op Nederland 1 Zaterdag 9 oktober jl. heeft wet houder Strous een indoor-skate- voorziening in Middelburg offi cieel geopend. De gymzaal aan de Nadorstweg is in vijf maanden tijd omgebouwd tot deze fantasti sche skatebaan. Het skatepark wordt beheerd door Stichting MEKER, een groep enthousiaste Middelburgse jongeren die veel skate-ervaring hebben. Dc opening werd door vele skaters bijgewoond. Na een toespraak door wethouder Strous werd de officiële opening verricht. Op het moment dat dc wethouder hel doek dal voor de hal hing wegtrok, begonnen een aantal skaters met een demonstra tie. Al snel daarna gingen de andere aanwezige skaters de baan op. In totaal waren er tientallen inltnc- skaters, rollerskaters en skateboar ders in de baan om hun kunsten te vertonen. Op de muren van de skatebaan is kunstige graffiti aangebracht. Slich ting MEKER heeft nog talloze plannen om hel skatepark helemaal compleet te maken, maar de plan nen moeten nog verder uitgewerkt worden. Foto: Mevrouw M. Schoenmakers beheer in Middelburg (een aantal nieuwe wijkbemiddelaars, de nieu we taken en bevoegdheden, de planning van het wegenonderhoud voor het jaar 2000. het speelruimte plan voor Middelburg en de stand van zaken Duurzaam Veilig Ver keer). De komende weken zijn er weer drie nieuwe bijeenkomsten van de wijktafel gepland. Hieronder volgt een kort overzicht van de data. plaatsen en in hel kort de onderwer pen): De Wijktafel Arnemuiden wordt gehouden op donderdag 21 oktober 1999 in Zaalcentrum "De Crab" aan de Langstraat 87 te Arnemuiden. Meer invloed en meer overleg over het wel en wee met betrekking lot de eigen woon- en leefomgeving ligt dan ook voor de hand. Dit door eigen ideeën uit te kunnen voeren en door zelf de handen uit de mou wen te steken in samenwerking met de gemeente en andere dienstverle nende instellingen. Bewoners kun nen meepraten over de gang van za ken in hun wijk. Dit gebeurt al eni ge tijd aan dc wijktafels die in ieder gebied van Middelburg met regel maat worden georganiseerd. Op alle wijktafels zal aandacht ge schonken worden aan: de wijzigin gen in de organisatie van het wijk- Onderwerpen: dc gemeente wil een dorpsplan Arnemuiden gaan maken. Hoe gaal dit dan en welke onder werpen worden hierin opgenomen? De stand van zaken wat betreft de ontwikkeling plan Hazenburg: hoe gaat dat? De Wijktafel West (Stromenwijk, 't Zand en Griffioen) zal worden gehouden op dinsdag 26 oktober 1999 in Kerkcentrum "De Morgen ster" aan dc Adr. Lauweryszslraat 6. Er zal aandacht worden besteed aan de vestiging van het asielzoekers centrum. Uiteraard komt de vraag aan de orde wal de komst van het AZC zal betekenen voor dc Stro menwijk. Maar centraal zal komen te staat de vraag wal de Stromen wijk voor het AZC kan betekenen. Ook zal ilc wijkbeheergroep een aantal nieuwe activiteiten voorstel len die, net als de Natuur, milieu en dierendag, een bijdrage zullen leve ren aan een betere band in dc buurt. De Wijktafel Noord (Nieuw Mid delburg. Sint Laurens, Klarenbeek en centrum) wordt gehouden op donderdag 28 oktober in WOP- Nieuw Middelburg aan de Zacha- rias Jansenstraat 15A. Onderwerp van gesprek zal onder andere zijn: de wijkaccommodalie voor Nieuw-Middelburg en de Veersepoorl. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en zij uiterlijk om 23.00 uur afgelopen. Zoals altijd zijn de wijktafels open baar. maar als u een onderwerp ter bespreking wilt inbrengen, verzoe ken wij u vriendelijk dal aan hel be gin van de vergadering bij tic voor zitter te melden. Meer weten over dc wijktafels? In formatie hierover is te verkrijgen bij de coördinator wijkbeheer, dc lieer Hans Vergeer. Hij is te berei ken via het telefoonnummer 0118- 675 520. Reeds geruime lijd wordt met een aantal bewoners van de wijk Grif fioen, dc aanliggende school en de regiopolitie overleg gevoerd met betrekking lot de gewenste herin richting van de groenvoorziening/ speelterrein op de hoek van de Eu ropalaan-Henry Dunanllaan. Doel van de herinrichting van het speel veld is hel verruimen van de speel- mogelijkheden door het creëren van een aantrekkelijke speel- en spor- tomgcving voor jongeren in de leef tijd van 10-18, zonder hiermee con cessies te doen aan het leefmilieu ter plaatse. Inmiddels is een herin richtingsplan lot stand gekomen dat in de inspraak wordt gebracht. Op 16 september is. vooruitlopend op de inspraakprocedure, een informa tiebijeenkomst gehouden over dc herinrichting. Naar aanleiding van de reakties op deze bijeenkomst is overleg gevoerd met de regiopolitie en dc directie van de aanliggende school. De reacties op de inspraak avond en bovengenoemde gesprek ken geven vooralsnog geen aanlei ding hel plan ingrijpend te wijzi gen. In hel plan wordt uitgegaan van handhaving van hel voetbalveld. Om de waterhuishouding te verbe teren zal hel veld worden gedrai neerd. De speelmogelijkheden op dc locatie zullen worden verruimd door de aanleg van een basketbal- veldje en een kleine skatevoor/ie- ning op een verharding van beton platen. Rondom deze voorziening komen twee lage heuvels met daar in een rand van tegels, zodat de heuvels eventueel kunnen fungeren als "tribune". Om het terrein af te schermen van de omgeving zal de groensingel rond hel veld worden versterkt en zal op het terrein een rij bomen worden geplant. Op 17 augustus 1999 is door het college van burgemeester en wet houders het besluit genomen het ontwerp voor de herinrichting van het perceel "hoek Europalaan-Hen- ry Dunantlaan" te Middelburg tot multifunctioneel speelterrein ("Eu rodroom") in de inspraak te bren gen. Hiertoe ligt het ontwerp vanal maandag 25 oktober 1999 geduren de een periode van 4 weken ter in zage bij: - de afdeling Communicatie (Siad- huisstraat 2; Middelburg); - de afdeling Groenbeheer (Vlis- singsestraat 21Middelburg); - het wijkonderstcuningspunt West (Arnelaan 57; Middelburg). Gedu rende deze periode is het voor be langhebbenden mogelijk hun ziens wijze op het ontwerp schriftelijk in te dienen bij het college. Zienswij zen kunnen worden gericht aan: Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg Postbus 680 4330 AR MIDDELBURG. Het streven is in december te star ten met de werkzaamheden. Middelburg is een ondernemende stad met hart voor traditie, waar het goed wonen, werken en leven is. Een ambitieuze stad boven dien, waar veel te gebeuren staat. Grootse zaken waarover u dage lijks leest en die betrekking heb ben op iedere (Middcl)burger. Om ook de nieuwe inwoners van de gemeente Middelburg op de hoogte te stellen van alle plannen, organiseert de gemeente twee keer per jaar de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". Op 3 november a.s. is het weer zover! Op informele wijze kunnen nieuwe inwoners tijdens deze avond kennis maken met het college van burge meester en wethouders, de gemeen teraad, de diverse diensten van de gemeente en andere nieuwe inwo ners van dc gemeente Middelburg. De bijeenkomst vindt plaats op woensdagavond 3 november en be gint om 20.00 uur. De deuren van liet Stadhuis (aan dc marktzijde) zijn geopend vanaf 19.30 uur. Opzet Er vinden onder andere (videopre sentaties en demonstraties van dc diensten plaats, maar ook kan men deelnemen aan een rondleiding door hel gotische gedeelte van hel stadhuis. Gedurende de avond krij gen de nieuwe inwoners alle gele genheid om vragen te stellen, zowel aan het gemeentebestuur als aan dc medewerkers van de gemeentelijke diensten. Aanmelding Nieuwe inwoners hebben persoon lijk een uitnodiging gekregen. Mochten er nieuwe inwoners zijn die geen uitnodiging hebben ont vangen, dan kunnen zij zich voor 29 oktober aanmelden bij dc sectic Communicatie, telefoonnummer 675450. Foto: Eduard Engel Vergunningaanvragen voor het rooi en van bomen. In hel algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uil- dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven hel maaiveld, maxi maal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: I plataan aan de Gravenstraat 2 sierappels en 3 goudenregens aan de Nieuwe Burg 1 wilg. 1 robinia en 3 elzen aan de Buitenruststraat I populier nabij de Smaragd/Dia mant 7 italiaanse populieren nabij Prinses Marijkeplcin en Prinses Irenestraal vervanging wegbcplanting Bree- weg buiten dc bebouwde kom Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. Hij is telefonisch te bereiken via telefoon nummer 0118-675 312.

de Faam | 1999 | | pagina 3