EUe Eggels signeert Slapen In de stijl van uw dromen... PAAUWE i VERKOOP EN VERHUUR VAN CONTAINERS EN KANTOORUNITS i Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 19 door Marijke Vael Het strand langs de Schouwse kustlijn is het decor voor de 'Dam tot damtocht'. Een toer tocht én vrije wedstrijd voor mountainbikerij ders die zaterdag 30 oktober wordt gehouden op initiatief van de Stichting Wielersport Zierik- zee. Het evenement werd vorig najaar voor het eerst gehouden als toertocht. Toen deden er ruim honderd fietsers aan mee. Nu het tevens een KNWU-wedstrijd is verwacht organisator Theo de Looze uit Kerkwerve nog meer moun tainbikerijders. „Uit Zeeland, West-Brabant, België en Zuid-Holland". DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG h wkmK »lt v x V mÊm. ENGELANDWEG 35 - VLISSINGEN-OOST HAVENNUMMER 1134 TEL. 0118-474440 Red de bossen... kies FSC! FSC INTER-/MEUBEL Goes Massief houten slaapkamer in 'Colonial Look' Het ledikant is verkrijgbaar in diverse maten (140-160-180 cm. breed) en de bedzijden kur iaden geleverd worden. Het afgebeelde ledikant kost in de maatvoering 140 x 200 cm. zonder laden 1555,- De nachtkastjes kosten 395,- per stuk. De linnenkast in de afgebeelde 3 deurs uitvoering kost 2695,-. De commode zonder spiegel kost 875,- en de spiegel 575,- Met mountainbike van dam tot dam j Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u'. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Verenigingsgebouw De Arne Arnemuiden, internatio nale vogeltentoonstelling, 19.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, klaverjassen, 20 u. Verenigingsgebouw De Arne Arnemuiden, internationale vogeltentoonstelling, 10 u. De Drukkery Middelburg, Ella Eggels signeert haar boek 'Het godencomplot', 16 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Vereni gingsgebouw De Arne Arne muiden, internationale vogel tentoonstelling, 10 u. Zui derbaken Middelburg, snuffel- markt, 9 uj Bibliotheek Vlis singen, Vereniging Vrienden van de Hartstichting geeft ge zondheidsvoorlichting en ant woord op uw vragen, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de boswachter op pad', 14 u. Brasserie De Karolingen- burcht Oost-Souburg, pop pen-, hobby- en creatiefbeurs, 11 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 14.30 u. De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing met dia's en zang, 'Die vrou wen liefheeft, of haar veracht', 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen 18.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos 55-plus- sers, 19 u. Midgard Middel burg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sport- fondsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor men sen met Cara, 12.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissin gen, darten 19.30 u. Fiom Zeeland Middelburg, 'roots' avond, voor mensen die op zoek zijn naar hun biologische moeder en/of vader, 20 u. De Lonneboot Nieuw- en St. Joosland, kledingbeurs, 14 u. Scoopera Middelburg, bij eenkomst 'Kinderopvang en peuterspeelzaalwerk in Zee land anno 2000', 11 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door J.J.A. Dool aard, 'Euthanasie en geloof', 20 u. Het is voor mountainbikerij ders slechts zelden mogelijk hun sport te beoefenen op het strand, omdat dat verboden gebied is voor fietsers. De stichting Wielersport Zierikzee kreeg ontheffing voor het eve nement. Het idee voor de or ganisatie van 'Dam tot dam tocht' ontstond door de snel groeiende populariteit van mountainbiking „Daar wilden we wat mee doen. Onder meer omdat we hier op Schouwen-Duiveland beschik ken over strand, een ideale entourage voor een moun- tainbiketocht die meestal door bossen en heuvels wordt ge houden". Het startschot voor de wed strijd wordt om 13.00 uur ge- -• y De 'Dam tot damtocht' begint bij de betondam bij de Oosterscheldekering. lost bij de verharde dam die aan de Schouwse kant van de De schrijfster Elle Eggels sig neert vrijdag 22 oktober om 16 uur haar nieuwe boek Het Godencomplot in De Drvkkery in Middelburg. Eggels debu teerde in 1998 met de roman Het Huis met de Zeven Zus ters: een verhaal over zeven zusters in een Limburgse bak kerij, allemaal op zoek naar de grote liefde. Het Godencomplot is een spi ritueel reisverhaal over een reis naar de binnenlanden van Guatemala en Mexico. Vol hu mor en ironie zet de schrijfster personages neer waar ze mee optrok: new-agers op zoek naar spirituele groei, bewust wording en de mysteriën van de Maya's. Ze ontmoet er een paar leermeesters en haar grote liefde, de obstinate foto graaf Nelson die haar later zou inspireren tot het schrij ven van Het Huis van de Ze ven Zusters. Elle Eggels. stormvloedkering ligt. Direct daarna vertrekken de deelne mers aan de toertocht. „We hebben wethouder P. Berre- voets-Ringelberg bereid ge vonden de wedstrijd 'af te schieten". Vanaf de dam, die zo'n vijf honderd meter links vanaf de strandovergang rotonde Wes- tenschouwen ligt, fietsen de deelnemers over het strand naar de Brouwersdam nabij Scharendijke, en vervolgens weer terug. Een afstand van ongeveer veertig kilometer, die volgens Theo de Looze niet zozeer behendigheid, als wel kracht en uithoudingsver mogen vergt. „We hebben de tocht gepland op de zaterdag met het laag ste tij in de periode dat het nog niet vriest. Op die manier is de strook hard zand zo groot mogelijk. Het weer moet natuurlijk meezitten", aldus De Looze. Vorig jaar was dat niet het geval. „De 'Dam tot damtocht' was toen eind no vember. Er woei een felle noordoostenwind, er vloog stuifsneeuw en het was heel koud. Dat was echt bar en boos. Hoewel de inschrijving voor aanvang van de tocht was deden ruim honderd mountainbikerijders mee.". Ook dit jaar kunnen belang stellenden zich op 30 oktober vanaf 11.00 uur voor deelna me aan wedstrijd of toertocht aanmelden bij sportcafé-res- taurant Molenberg aan de Ho- geweg 53 Burgh-Haamstede. Van tevoren is dat telefonisch mogelijk via 0111-413979. Om 12.30 uur vertrekt de groep fietsers naar het strand voor de start van het evenement om 13.00 uur. Vanwege de wedstrijd loopt daar ook een jury rond, die geleid wordt door Willem van Eenenaam uit Lewedorp. Verder zijn Cees Schuit uit Arnemuiden en Ja- foto; Marijke Folkertsma nus Vermeulen uit Lewedorp actief als jurylid. Zij houden de wedstrijdrijders op het strand in de gaten van uit vier Mitsubishi terreinwa gens, die beschikbaar worden gesteld door autobedrijf Oos- terland en autobedrijf De Voogd uit Vlissingen. Ook de strandambulance van de Strandreddingsbrigade Wes- terschouwen wordt gebruikt als volgwagen. Op de Brou wersdam moeten de toerrij ders 'stempelen' en worden de rugnummers van de wed strijdrijders gecontroleerd. Voor de toerrijders die de tocht uitrijden is er de eer van de prestatie. Wedstrijdrijders die als eer sten terug zijn op de dam bij de stormvloedkering worden ook beloond met een geldprijs van maximaal 75 gulden. Alle mountainbikes worden na de wedstrijd schoongespoten door de brandweer. Japanse bezetting - De ver eniging Kinderen uit de Japanse Bezetting en de Bersiap (1941- 1949) houdt zaterdag 30 okto ber een ontmoetingsdag. In wijkcentrum Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan in Middel burg vertelt J.M. Barneveld over de Verita's van een Sinyo en is er aandacht voor fabels, mythen en legenden uit de Gordel van Smaragd. Een bestuurslid van de stichting Indisch Hermne- rings Centrum legt iets uit over Het Indisch Huis. Aanvang 14 uur. Meer informatie: 0111 - 401 492 (J I. van Leeuwen-Walkate). Bingo-tours - Buurtvereniging Van Duijvenvoorde houdt vrijdag 29 oktober en vrijdag 26 novem ber 'bingo-tours'. Een bingo-tour is een dagtocht met koffie, war me maaltijd, show, bingo en een optreden van Vader Abraham Kosten hiervoor bedragen ƒ19,95. Waterland - Waterland Neeltje Jans blijft, ondanks tegenvallen de bezoekersaantallen en drei gende ontslagen, deze winter on verminderd open. Vanaf 1 no vember is - net als altijd - Delta Expo geopend, de film Delta Fi nale te zien en rondleidingen naar de Stormvloedkering te lopen Gebruikelijk in de winter is de sluiting op maandag en dinsdag Milieuspeurtocht - Leerlin gen van de groepen zeven en acht van drie basisscholen in Vlissingen maken 14, 28 en 29 oktober een wandeling door het centrum van Vlissingen. De speurtocht voert langs allerlei winkels en de leerlingen wor den geacht te kijken naar de herkomst van producten en grondstoffen en de ecologische gevolgen van ons consumptie patroon. Aan de hand van op drachten komen ze er achter dat de hele wereld in Vlissingen ver tegenwoordigd is en dat de speelgoedwinkel, de juwelier en de groenteboer gebruik maken van grondstoffen uit de Derde Wereld Het materiaal voor deze Mondiale Milieuspeurtocht is samengesteld door het Cen trum voor Internationale Samen werking Zeeland. Oud is goud - Het jaar 1999 werd door de Verenigde Naties uitgeroepen tot Internationaal Jaar voor de Ouderen. Zaterdag 30 oktober vieren de kerken in Zeeland dat met een ontmoe tingsdag voor ouderen en men sen die zich bij hun betrokken voelen. Van 10 tot 16 uur is er informatie en entertainment (Engel Reinhoudt) in het Goese Sint Willibrordcollege. Algemeen koor - Zingen wordt hoe langer hoe populairder in Zeeland. Vorige maand is op nieuw een koor opgericht dat nu op zoek is naar meer leden. Te Quiero, een algemeen koor dat wekelijks oefent op maandag avond, zoekt met name mannen voor de tenor- en baspartijen. Het streven is een zo breed mogelijk repertoire op te bouwen, van populair tot licht klassiek. Meer informatie is verkrijgbaar bij Lorna Rijnberg: 0118-616 041. Balans - Biodynamisch massa getherapeut Didi van Loon geeft vanaf 26 oktober de cursus 'Vrouw in Balans', bedoeld voor vrouwen die een baan en de zorg voor partner, ouders of kin deren combineren. Er worden ontspannmgs- en massageoefe ningen aangeleerd die ook tij dens het werk toe te passen zijn Meer inlichtingen: 0118 - 62 55 26. Surinaams koken - De stich ting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt 10 november een kookavond waarbij een vol ledige Surinaamse maaltijd op het programma staat. De berei ding van roti, masala kip, kouse band en gebakken bananen wordt uitgelegd door een Suri naamse amateurkok en een do cent koken. Inlichtingen- 0118 - 581 507. Amnesty - In Middelburg en Sint Laurens wordt van 25 tot en met 30 oktober aan huis gecollec teerd voor Amnesty International. Amnesty is een onafhankelijke or ganisatie die opkomt voor men senrechten overal ter wereld. In formatie: 0118 - 641 512 Hovo - Het Hoger Onderwijs voor Ouderen (Hovo) begint eind oktober met de cursussen Toe gepaste filosofie en psychologie, Moderne theologie en modern geloven en Surfen op internet Informatie 0118 - 489 151 Computers - Arbeidsvoorzie ning Zeeland heeft dertig com puters geschonken aan het ne- veninstroomproject Het Molen water, waar jeugdige asielzoe kers van vijftien tot negentien jaar onderwijs krijgen Zelf scha kelde het arbeidsbureau Zee land over op een nieuw sys teem, waardoor de oude com puters overbodig werden. Het Molenwater kan de computers goed gebruiken: de school groeide in korte tijd naar een leerlingenaantal van 250 en ziet in de computers een prima mo gelijkheid om leerlingen indivi dueler te begeleiden. mm, W mm Borstvoeding - Borst voedingsorganisatie La Leche League Nederland houdt dinsdag 26 oktober een informatie-avond met het thema 'Als borst voeding met meer ge noeg is' Ook andere vra gen omtrent borstvoe ding kunnen worden ge steld en zijn artikelen als borstkolven en draagdoe- ken te koop. De bijeen komst begint om 20 uur aan de Vuurtoren 15 in Middelburg. Sint Jacobskerk - De Vlissinger A.H. van Dijk geeft woensdag 27 okto ber een lezing over de Sint Jacobskerk voor de Heemkundige Kring Wal cheren. De kerk, het oud ste monument van Vliss ingen, werd rond 1305 gebouwd als parochie kerk voor de nederzetting Nieuw Vlissingen. De le zing begint om 20 uur en wordt heel toepasselijk gehouden in de Sint Ja cobskerk Peuterspeelzaal - Peu terspeelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke gaat vrijdag 29 oktober verhui zen naar een nieuw on derkomen aan de Koepel straat 31a De officiële opening is om 9.30 uur door burgemeester A C. de Bruijri. Om 18.45 is er een lam pionoptocht voor kinde ren en van 20 tot 22 uur is het open huis. Engelse traditie - Als het fruit geplukt is, wor den in Engeland de Apple Days gehouden, tijd voor ontspanning en proeven van de nieuwe oogst. Maar ook in Gnjpskerke is het fenomeen gesignal eerd: van 21 tot en met 23 oktober zijn er in Imke rij Poppendamme Wal- cherse bedrijven met ap pelsap, cider, appelwijn, kersenwijn (met honing). Voor wie van plan is zelf fruitbomen te planten is er informatie en er zijn ac tiviteiten voor kinderen. Het evenement wordt af gesloten met een Wat chers Kampioenschap Ap pelschillen Wie hieraan mee wil doen kan zich za terdag 23 oktober tussen 14 en 16 30 uur melden bij de Imkerij. Hindernisbaan - In het Vlissingse Sportfondsen- bad is nog tot 24 oktober een hindernisbaan te be klimmen. De opblaasbare baan is tien meter lang en drie meter hoog. Het Sportfondsenbad heeft in vrijwel elke schoolvakan tie een andere opblaasat- tractie in het zwembad staan. Koop hout met het internationale FSC-keurmerk, aanbevolen door Wereld Natuur Fonds. Ne :ben Milieudefensie. Dan weel j zeker dat het hout uit goed beheerde bossen komt WIN EEN GRATIS FSC-TUINMEUBEL! Doe mee! Bel de Milieudefensie Servicelijn: 020 - 62 62 620 '0 Kastenprogramma leverbaar met draai-en of vouwdeuren, Korpus en front leverbaar in beuken of zilver decor. Va. 1195,-. Losse accessoires als stropdashouder en broeken hanger apart leverbaar. Schuifdeurkast in beuken of wit. Met spiegeldeur naar keuze en verkrijgbaar in diverse breedtes en hoogtes. Op 151 cm. breed va. 695,- (ongemonteerd) leverbaar. Marconistraat Telefoon 0113 220840 n g

de Faam | 1999 | | pagina 19