oUtoUe»; Emotionele zakelijkheid en rust De Vlijt: slaapvoorUchter pur sang Sfeervol genieten van een haard Wij staan niet op de beurs maar wel vele aanbiedingen EEN NAAIMACHINE-KAMPIOEN MET400," INRUILKORTINC vliet Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 15 Een samensmelting van esthetiek en functio naliteit, een naadloze overgang tussen no- nonsense architectuur en een sober vormgege ven luxueus interieur. De bewoners hebben een druk bestaan. Een eerste vereiste is dat het huis praktisch en gebruikersvriendelijk moet zijn. door Ellen de Dreu Lang hoeft Mirjam Witkam niet na te denken als haar gevraagd wordt wat de nieuwste ontwikkelingen zijn in slaapka merlinnen. „Grijstonen", antwoordt ze heel beslist. Als mede-eigenaresse van De Vlijt Bedden Linnen is ze als geen ander op de hoogte van wat er gebeurt in het ui terlijk van de slaapkamer. Linnen Ondergoed Mexx rwgé-.- 2*. Genieten van het leven. Een motto dat we de laatste tijd steeds meer naleven. Eén van de dingen die prima bij dat motto passen is sfeerverwarming, zoals een haard of een ka chel. Want wat is er nu gezelliger dan in een luie stoel bij een knapperend vuurtje een boek te lezen, onder het genot van een lekker glas DE SINGER 0VERL0CK 454 DE BESTE IN HAAR KLASSE LET OP! MAAR 4 DAGEN GELDIG! EN NOG VELE ANDERE AANBIEDINGEN Pi OóM UtAAI* 7> Het moet een plek zijn waar men tot rust kan komen na een dag hard werken. Geen opzichtige meubels en felle kleuren maar veel rechte lij nen en ingetogen kleurge bruik. Duurzaamheid en kwaliteit zijn vanzelfsprekend, de daar bijbehorende hogere prijs het gevolg. Dit wordt weer ge compenseerd door de langere levensduur (duurkoop is goedkoop). De inrichting wordt planmatig aangepakt, zoals elk zakelijk project, van eerste voorstel en kosten plaatje tot uitvoering met ab solute deadline. Gelukkig zijn in het hedendaags zakendoen creativiteit en emotie ontdekt als sleutel tot succes waar door het Power-interieur zach ter en menselijk is geworden. De rust van kleurgebruik en vormgeving wordt versterkt door een uitgebalanceerd lichtplan. Een geraffineerde combinatie van dag- en kunst licht, direct en indirect licht bepalen de ambiance van de ruimtes. De subtiliteit van de kleuren en materialen komt door de verlichting optimaal tot zijn recht. Een streven naar perfectie vin den we ook terug in de afwer king van wanden, plafonds en vloeren en de keuze van de gebruikte materialen. Glas, rvs, aluminium, beton en ste nen tegels die toegepast wor den, zijn altijd van de meest hoogwaardige kwaliteit. Ka merbreed tapijt en karpetten met een laag geschoren pool geven comfort en een zachte uitstraling aan de vloeren. Lichtgewicht gordijnstoffen gemaakt van de nieuwste kunststofvezels filteren het licht en lijken bijna vloeibaar in hun beweging. Wit is de hoofdkleur, in al zijn verschij ningsvormen, van gebroken wit tot warm wit. Het enige wit dat in dit scala niet thuis hoort is het harde spierwit. Nieuwe basistinten zijn zacht beige en greige (grijs-beige). Accenten worden gegeven door het subtiel toepassen van zachte tinten met metallic glans. De over het algemeen vrij fors uitgevallen meubels hebben een strenge lijnvoering. Door de warme neutrale kleuren en aaibare materialen, hebben ze toch een vriendelijke uitstra ling. De plaatsing van de meu bels is er een van rechte hoe ken, symmetrie en vormher- haling waardoor een rustig beeld ontstaat. De toepassing van kunst in dit interieur is so ber: één mooi abstract beeld of een ingetogen serie zwart wit fotos. Op het gebied van keukens en badkamers worden de nieuw ste technische ontwikkelingen zichtbaar en onzichtbaar toe gepast. Professionele kooku- nits, slimme opbergsystemen en koelkasten die meer kun nen dan alleen koelen maken van de keuken een optimaal functionerende werkplaats. De badkamer wordt behalve een plek om het lichaam te reini gen steeds meer een ruimte om tot rust te komen. Badkui pen worden massagebaden, bidets en dubbele wasbakken worden standaard toegepast. Omdat we meer kwaliteitstijd in deze natte ruimtes gaan doorbrengen wordt de opper vlakte groter en de positione ring in het huis prominenter. Geen badkamers meer met al leen maar blinde muren of keukens zonder plek voor een tafel waar vrienden en familie samenkomen. Decoraties en accessoires zijn puur functioneel. Mooi vorm gegeven geavanceerde audio- apparatuur, telefoons, laptops en televisie met plasma scherm zijn er ter lering en vermaak van de bewoners. In de kleding-mode zijn grijstinten al langer te zien. „Nu dringt die kleur ook echt door in het woon- gebeuren", zegt Mirjam Witkam. „Je ziet grijs in al lerlei tonen en combina ties. Maar daarbij zie je vooral de combinaties met wit, zwart en antraciet", weet ze. Effen stoffen zijn in, alhoe wel dat niet wil zeggen dat motieven of variaties niet meer in de mode zijn. „Wat je nu veel ziet zijn in geweven motieven". Ze wijst op een handdoek waar een Japans karakter is ingeweefd. „Die Aziati sche tekens zijn op dit mo ment heel populair. Zen, boeddisme en mediteren zie je ook overal terugko men. Zoiets werkt ook door in de slaapkamer". De Vlijt is in heel Midden- Zeeland aanwezig. Zo zijn er twee zaken in Goes en is er een vestiging in Mid delburg. In de provincie hoofdstad richt De Vlijt zich voornamelijk op het slaaplinnen. Mirjam Wit kam: „We hebben hier wel alles op gebied van slaap comfort: bodems, matras sen, dekbedden. Maar wie echt op zoek is naar een ombouw of complete slaapkamer, kan misschien beter een bezoekje bren gen aan De Vlijt Bedden in Goes. Want daar hebben we hier niet genoeg ruim te voor". In de zaak in de Korte Delft is volop keuze op slaapge- bied. In het assortiment niet alleen dekbedover trekken, maar werkelijk al les dat met slapen te ma ken heeft. Witkam: „Pyja ma's, maar ook ondergoed horen daarbij". Verder ook een afdeling met handdoe ken: voor in de keuken, maar ook in de badkamer. Mirjam Witkam legt uit: „Van oudsher kreeg je in een linnenzaak natuurlijk alles voor bed, bad en ta fel. Dus zo is die combina tie gegroeid". Oktober Woonmaand is voor De Vlijt bij uitstek de maand om nieuwe collecties aan het publiek te laten zien. Witkam: „De beurzen op slaapgebied zijn veelal in augustus en september, zodat de nieuwe collecties in oktober ook echt in de winkel kunnen liggen". De kledingmode beïn vloedt de woonmode enorm. Niet alleen in kleu ren, maar ook in merken. „Zo zie je bijvoorbeeld dat het kledingmerk Mexx ook actief is in dekbedovertrek ken", vertelt Witkam. „Nou is het natuurlijk niet zo dat mensen zo'n dekbedover trek kopen omdat het van Mexx is", weet ze uit erva ring. „Want over het alge meen kijken mensen meer naar wat bij hun slaapka mer past. Daar gaat het uiteindelijk toch allemaal om". Mirjam Witkam: „Aziatische tekens zijn op dit moment erg populair foto Jaap Wolterbeek In wat voor woning hij ook staat, de haard is een echte sfeerbrenger. Een plaats waar het hele gezin zich 's avonds kan verzamelen en ieder op zijn manier kan ontspannen na een vermoeiende dag. Even ontsnappen aan het hec tische leven. Een haard is er dan ook niet puur voor de warmte. Want eerlijk is eerlijk met een cen trale verwarming wordt het huis beter en zuiniger ver warmd. Wat naast de warmte minstens zo voornaam is van een haard, is het rustgevende gevoel dat uitgaat van de vlammen en het knapperende hout. Een haard is echter meer dan een lekker vuurtje. Het oog wil ook wat. En wat dat betreft heeft een haard heel wat meer te bieden dan een radiator. Waar een radiator in het inte rieur vaak min of meer ver stopt wordt, is de haard een aandachttrekker. En niet al leen door het vlammenspel. Sterker nog: een haard met een schouw bepaalt groten deels de trend van het interi eur: een zandstenen schouw met veel sierlijke krullen geeft uw kamer een romantische aanblik, een strakke marme ren schouw past zet de toon voor een eigentijdse inrich ting, terwijl u met een meer trendy stalen ombouw hele maal modern bezig bent. De schouwen zijn de laatste tijd dan ook zeer in trek, vooral de oud lijkende natuurstenen modellen. Bij een schouw denken men sen vaak automatisch aan een open haard. Omdat deze haard grotendeels open is, kunt u het vuur overal zien branden, het hout overal ho ren knetteren en als u in de buurt staat, dan voelt u dat de haard veel warmte afgeeft. Een inzethaard is een kant-en- klare haard die zo in de om- manteling van een schouw is te plaatsen. Het grootste voor deel van een inzethaard bo ven de normale open haard is dat hij een veel hoger rende ment heeft dan de open haard. Ook populair is de inbouw- haard. Deze wordt compleet met rookkanaal ingebouwd in een schouw of schoorsteen, zodat alleen de rand van de haard en het brandende vuur te zien zijn. In tegenstelling tot de inbouwhaard is de voor hang- of voorzethaard meer prominent aanwezig. Deze haardsoort is te koop com pleet met ombouw. De schouw zit als het ware al om de haard. En de haard hoeft in principe alleen maar op het rookkanaal te worden aange sloten. Zo'n haard is ook mak kelijk mocht u in de toekomst nog willen verhuizen. U kunt hem zo meenemen. Vormen de mooie natuurste nen schouwen een trend, ook het stoken op gas is de laatste jaren zeer populair geworden. Alhoewel er haast niets sfeer voller lijkt dan een houtge stookte haard, is het knetteren van het brandende hout toch in steeds minder huizen te ho ren. In het jachtige bestaan zo vlak voor de eeuwwisseling ontbreekt namelijk de tijd en de lust om hout te hakken, aan te steken en niet goed verbrande houtresten te ver wijderen. Het gemak dient de mens en een gashaard geeft dat gemak. In een handom draai heeft u een warm en sfeervol haardvuur, dat u pre cies op de juiste temperatuur kunt afstellen. Bovendien heeft een gashaard geen af val. Daar komt bij dat de nieuwste gasgestookte modellen mak kelijker te plaatsen zijn. Bent u met een houtgestookte haard gebonden aan een rookkanaal en de plek waar deze aan te brengen is, veel nieuwe mo dellen gashaarden hebben geen vast rookkanaal nodig en kunt u in principe op elke plaats in uw woning neerzet ten. Het gaat hierbij om haar den met een gesloten gassys- teem. Dit systeem zorgt ervoor dat de lucht die nodig is voor de verbranding van het haard vuur door een dubbelwandige afvoerkanaal de haard in wordt gezogen. Het afvoerka naal heeft als extra voordeel dat u het 'gewoon' op de ge vel kunt aansluiten. U hoeft hierdoor geen rookkanaal te laten plaatsen, terwijl u bo vendien uw haard in elke ruimte van uw huis kunt neer zetten. Het enige nadeel is dat u het knetterende geluid van brandend hout moet missen, maar de sfeer en de warmte zijn precies hetzelfde. Met differentieel transport voor gelijkmatig transporteren van de stof Dete SJobkding n aWocn geldig op bovengenoemde degen en /oUng de voorrad Wekt Priji- en modvlwiitigiogen voorbehouden NAAIMACHINES Opril Grote Markt 9, 4461 AK Goes Telefoon 0113-227982 - Fax 0113-250350 Korte Geere 4331 LE Middelburg Telefoon 0118-642157

de Faam | 1999 | | pagina 15