I N E C I T Y 'Ol ohnn niet helemaal zichzelf Cartoonheid komt tot leven CHUTTERSHOF EEST Goes klaar voor blues Allez Mama in De Piek Thaise Avond Oriental Garden dé uitgaanskrant R 16 j Woensdag 20 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 13 Donderdag 21 oktober t/m woensdag 27 oktober The Astronaut's Wife is de eerste film van de Amerikaanse scenarist Rand Ravitch, die eerder de scripts voor The Godforsa ken en Candyman schreef. Het is een beklem mende thriller met in de hoofdrollen Johnny Depp en Charlize Theron. Inspector Gadget is door de populaire cartoonserie een internationale tv-held ge worden. Acteur Matthew Bro- derick maakt de niet zo heel erg slimme inspecteur nu ook groot op het witte doek in een bijzonder geestige avonturen film. Cine City vertoont de Ne derlands nagesynchroniseerde versie. Driekorenconcert St. Jacobskerk Cabaret Proos en Urgert in 't Beest Psychologische film Op vrijdag 22 oktober kan men in Goes weer genieten van de traditionele Bluesroute. Deze keer zullen er twaalf cafés aan deelnemen met live blues op hun podium. De Zeeuwse zydeco-band Allez Mama treedt zater dag (23 oktober) weer op in De Piek. De muzikanten van Allez Mama zijn graag geziene gasten in het Vlissingse poppo dium en keren er dan ook regel matig terug voor een optreden. Aziatisch Specialiteiten Res taurant Oriental Garden in Koudekerke houdt zater dag 23 oktober weer een Thaise Avond. De dames van de Chiangmai Thai Dancegroup zul len dan - voor de zesde keer al weer - optreden in het restau rant. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Dagelijks 19.00 21.45 uur beklemmende thriller met astronaut Johnny Depp en zijn zwangere vrouw Charlize Theron Dagelijks 16.15 *19.00 21.45 uur film van Jan de Bont over huis waar zich tragische gebeurtenissen af gespeeld hebben Dagelijks 13.45 16.15 *19.00 uur in een poging zijn ex-vriendin te imponeren adopteert Adam Sandler een vijfjarig jongetje Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur wereld van eenzaam meisje verandert na vondst van magische bal Dagelijks 13.45 uur de ondernemende en nieuwsgierige Kirikou in strijd met heks in West- Afrikaans sprookje Dagelijks 19.00 21.00 23.00 uur een jaar na de verdwijning van drie mannen in Maryland komt de docu mentaire die zij aan het maken waren boven water Dagelijks 13.00 *16.00 *19.00 *22.00 uur eindelijk! het langverwachte begin van het Star Wars verhaal Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur journalist Richard Gere wordt verliefd op mannenverslindster Julia Roberts Dagelijks 13.45 16.15 uur geestige avonturenfilm gebaseerd op de populaire cartoonserie Dagelijks 19.00 21.45 uur verfijnde Egyptenaar wordt 13e krijger tussen twaalf ongelikte beren Dagelijks 13.45 0 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn kabouter vrienden Dagelijks 13.45 uur uitgeblust echtpaar in doldwaze midlife crisis Dagelijks 16.15 uur vooraanstaande Engelse dames verzetten zich tegen de Tweede We reldoorlog Dagelijks 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Weddings and a Funeral Vrijdag 16.15 uur Moviezone Spencer Armacost (Johhny Depp) is een astronaut die tij dens een routinevlucht in de ruimte een mysterieus onge luk krijgt. Terug op aarde we ten doktoren zijn leven maar ternauwernood te redden. Ar macost wordt een Amerikaan se held, maar besluit niette min toch om zijn risicovolle baan op te geven. In plaats van reizen in de ruimte wil hij een gezin stichten, samen zijn mooie vrouw Jilian (Charlize Theron). Wanneer het echtpaar Arma cost ontdekt dat Jilian zwan ger is van een tweeling be sluiten Spencer en Jilian het voorval in de ruimte achter zich te laten. Het is hoog tijd om hun leven een andere wending te laten nemen. Na een aantal angstaanjagen de gebeurtenissen begint Ji lian haar echtgenoot te wan trouwen. Ze lijdt aan depres sies en wordt voortdurend verscheurd door twijfels. Zou er dan toch iets in de ruimte gebeurd zijn waardoor Spen cer is veranderd? Vormt haar man een gevaar voor Jilian en haar ongeboren kinderen? Of vormt haar prenatale pa ranoia juist een bedreiging voor Spencer en de baby's? Johnny Depp als aanstaand vader in The Astronaut's Wife. foto New Line Een ietwat naïeve bewaker (Matthew Broderick) wordt in duizend stukjes opge blazen door de beruchte misdadiger Klauw (Rupert Everett). De mooie weten schapster Brenda Bradford (Joely Fisher) zet de man terug in elkaar. Daarbij voert ze ook enkele verbeteringen door: ze bouwt hier en daar wat accessoires in en maakt hem zo veelzijdig. Met de inge bouwde hulpmiddelen - bijvoorbeeld een helikopter die uit zijn hoofd groeit en be nen die drie keer zo lang kunnen worden - gaat hij misdadigers te lijf om zijn grootste wens te vervullen: 's werelds beste politieagent worden. Wanneer hij weet door te dringen tot de onderwereld van Riverton City, ontdekt hij bij toeval dat Klauw ook de moorde naar van Brenda's vader is. Inspector moet al zijn verstand en mechanische on derdelen in de strijd gooien om de zaak op te lossen en zo de wereld te kunnen redden. Oftewel: Go Go Gadget! Inspector Gadget heeft genoeg ingebouwde handigheidjes om zijn gebrek aan slim heid te compenseren. foto Buena Vista International De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Het Zeeuws Mannenkoor zingt zaterdag 23 oktober samen met de Belgische mannenkoren De Kerels en St. Barbara in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het concert, dat de titel 'Vlaams- Zeeuwse lofzang' meekreeg, is de laatste in een serie van drie. Eerder werd opgetreden in het Belgische Hemelgem en Heus- den. De koren worden begeleid door organist Bram Beekman. Het concert begint om 20 uur. Kaarten a 17,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa of, voor een rijksdaalder korting, in de voorver koop bij J.Hamelink: 0113 - 233 712. Robbert Jan Proos kent het 's-Heer Arendskerke uit zijn jeugd nog goed; voor Rob Urgert heeft Yerseke geen geheimen. De vraag is hoe twee (ex)Zeeuwen zich staande weten te houden in de turbulente wereld van het cabaret. Het antwoord krijgen de bezoekers van Podium 't Beest aan de Beestenmarkt te Goes op donderdag 21 oktober. Rob Urgert speelt 'Leuk voor later' onder het motto: 'geen zee te hoog, geen brug te ver - en als ik kon zingen, dan deed ik dat ook nog'. Voor Robbert Jan geldt: een student moet boodschappen doen, regelmatig flink zuipen, so ciale en andere contacten opdoen, relaties beginnen, relaties beëindigen, geld verdienen, koffiedik kijken, naar huis bellen en als daar nog tijd voor is: studeren. In 'Wat ik ook zeg' zal blij ken of dat allemaal wel lukt. De voorstelling begint om 20.30 uur en duurt twee maal drie kwartier. Entree 17,50, passen ƒ12,50. Cabaretier Rob Urgert. foto: Vincent Tepa 'La Parola Amore esiste' gaat over de dertigjarige Angela die onder behandeling is van een psychiater. Ze is geobsedeerd door cijfers en kleuren, waar ze haar eigen betekenis aan geeft en die haar tot dwangmatige handelingen forceren. Hoewel ze trouw de afspraken met haar psychiater nakomt, koestert ze haar obsessie en heeft ze niet de intentie te veranderen. Haar neurose geeft haar juist het idee haar leven onder controle te hebben. Angela is verliefd op Marco, een cellodocent die in hetzelfde gebouw woont als haar psychiater. Ze bezorgt hem anoniem geheimzinnige briefjes met Japanse spreuken. Angela gelooft in de liefde, maar is niet in staat haar gevoelens te ui ten. Wanneer haar flat het huisnummerbordje elf krijgt, voor haar het getal dat eenzaamheid symboliseert, stort ze in. Ze wordt opgenomen in een kliniek, maar gaat daar ook weer weg. En dan ontdekt Marco bij toeval dat de briefjes, die voor veel verwarring in zijn leven hebben geleid, van Angela afkom stig zijn. De film begint om 20.30 uur en duurt 84 minuten. En tree ƒ12,50, passen 10,-. Donderdag 0 14.00 uur de ondernemende en nieuwsgierige Kirikou in strijd met heks in West- Afrikaans sprookje Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur exotische reis van Julia (Kate Winslet) en haar twee dochtertjes op zoek naar geluk in Marokko Vrijdag 14.00 uur film over de vriendschap tussen Maria en Jacob die elkaar helpen door te praten over de zin van het leven Vrijdag 0 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 0 20.30 uur twee jonge mannen uit verschillende streken van Turkije proberen in Istanbul een nieuw leven op te bouwen Maandag 20.30 uur spannende en legendarische film van Stanley Kubrick met in de hoof drol Jack Nicholson Donderdag en zaterdag 20.30 uur Angela gelooft in de liefde, zo vertelt ze haar psychiater, en verlangt daar stevig naar Woensdag 14.00 uur na het overlijden van haar ouders wordt Fanny bij een oom in een ande re stad ondergebracht Niet alleen bluesliefhebbers komen op dit gezellige eve nement af. Naast tal van be kende bluesacts staan er steevast ook bands op het programma die zijn oor sprong hebben in de blues, zoals rockabilly en zydeco- bands. Zo zijn er optredens van Vibrotones, Mr. Boogie Woogie, Bill Roseman Band, Alley Cats, Millstreet Blues Band, Philippe Menard, One Scotch One Bourbon, Don Croissant, Cilly Willy, Balls en Last Call en last but not least: The Juke Joints. Ook in Podium 't Beest heerst het Blues-virus. De geïnfecteerden die hieraan vooraf gingen waren The Seatsniffers en Paolo Bon- fanti. Nu dan The Juke Joints. Met haar respectabele zes tien levensjaren en een op- tredenlijst van Goes tot Kwadendamme en terug, The Juke Joints, Masters of Rock Rollin Blues. foto Willem Mieras weten deze heren inmiddels wel waar dat Blues-gevoel vandaan komt. The Juke Joints is geen on bekende. Precies één jaar geleden werden ze uitgeno digd voor een optreden tij dens het Bluesstock Festival in Memphis USA. En omdat ze daar toch waren, werden er in de legendarische Sun Studio enkele nummers op genomen voor hun nieuwe cd. De rest van de nummers van die cd: Walking Down Memphis, werd in Neder land opgenomen. De grote inspirator van The Juke Joints is nog steeds Rory Gallagher en het num mer 'Going to my home town' staat dan ook nog steevast op het repertoire. Het merendeel van de num mers is overigens van eigen hand, waarmee de band zich dan ook heeft opgewerkt tot de bluestop in Nederland. The Juke Joints zullen in 't Beest twee sets spelen van elk 45 minuten. De eerste set van 23.00 tot 23.45 uur en de tweede van 00.15 tot 01.00 uur. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Entree in de voorverkoop 12,50, aan de zaal 15,—. Er is geen pas- senkorting mogelijk. Passe-partouts welke toe gang geven tot alle optre dens zijn te koop bij alle deelnemende zaken en cafés, alsmede bij de VVV Goes. Natasja Koole van De Piek: „Wie al eerder een optreden van Allez Mama in De Piek heeft gezien, weet waarom we de band graag nog eens terug zien keren. Allez Ma ma stopt namelijk niet voor alle voetjes van de vloer zijn en de avond omgeturnd is tot één groot feest". Allez Mama brengt onvervalste Amerikaan se muziek, voorzien van overwegend Ne derlandse teksten.Volgens de band is de zy- deco-muziek die gebracht wordt een men geling van traditionele cajun, rock, blues en funk. De leden zijn daarbij ook niet vies van een uitstapje richting Tex Mex. De laatste cd 'Indiaan in de Stad' kreeg overal lovende kritieken en die publiciteit zorgde gelijk voor wat optredens in België en Denemarken. Het concert begint rond 22 uur. Toegang ƒ15, CJP/OV-kaart ƒ12,50. Allez Mama. foto E. Wagenaar Deze keer zullen zij nieuw ingestudeerde dansen uitvoeren, waarvoor de inspiratie is opgedaan dit voorjaar tijdens hun verblijf in Thailand. Ook zullen zij hun prachtige nieu we kostuums aan de gasten tonen. Het valt niet mee deze dames te contracteren, ze tre den zelfs op in het buitenland, en ze hebben een overvolle agenda. Maar optreden in Oriental Garden is nu al een traditie gewor den voor deze dames, Koudekerke heeft een speciaal plaatsje in hun hart verworven. Minstens zo belangrijk deze avond is na tuurlijk het Thaise Buffet dat de gasten ge serveerd krijgen. Onlangs is een heel nieuw buffet in gebruik genomen, dat aan de mo derne eisen voor het bewaren en presente ren van etenswaren voldoet. De eigen Thai se kokkin van Oriental Garden kookt de heerlijkste Thaise lekkernijen, en door de presentatie op het buffet ziet het er nog lek kerder uit. Tussen de dansen door zal de Middelburgse tweemans-formatie Tropical Delight gezelli ge tropische sfeermuziek ten gehore bren gen.

de Faam | 1999 | | pagina 13