iiilièviÉÜliiMiiiÉliviiiliiilliiiMlC. i\. GEMEENTE MIDDELBURG Knelpunten-Top-Tien-Tocht Kluskeet Rooiaanvragen Meker Splinter Brede school Middelburg-Zuid Contacta 1999 De grijze container wordt binnenkort bezorgd Commissievergaderingen Week 40 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Vanaf maandag 11 oktober worden in Middelburg de grijze containers bezorgd. Als eerste in de wijken Stromenwijk, 't Zand, Breewijk en Griffioen. Iedere dag van de volgende week worden er in een aantal straten van deze wijken containers huis-aan-huis be zorgd. De container is bedoeld voor het restafval en komt in de plaats van de grijze vuilniszak. Wijk Data Parkeer- vergunningen Collecte Van donderdag 7 oktober tot en met zaterdag 9 oktober staat de Kluskeet voor Karwei aan de Waldammeweg. Zaterdag 9 oktober 1999 zal wethouder Strous de of ficiële opening verrichten van de indoor-skatevoor- ziening. Maandag 27 september jl. was de landelijke dag voor lokaal armoedebeleid. In het kader hiervan ont ving wethouder Strous een delegatie van Splinter, het Platform voor bestrijding van armoede en sociale uitsluiting in Zeeland. Het nieuwe activiteitenprogramma is van start ge gaan. Er zijn tot nu toe veel enthousiaste reacties van kinderen en ouders. Van dinsdag 12 oktober tot en met donderdag 14 ok tober 1999 vinden wederom de jaarlijkse bedrijven- contactdagen 'Contacta' plaats. Woensdag 6 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl WMBai Veranderingen in de afvalinzameling In juni van dit jaar is de Nieuwsbrief 'Afval: anders en beter' huis-aan-huis verstuurd. Hierin zijn de bewoners van de gemeente Middelburg geïnfor meerd over de veranderingen in de afvalinzameling. Zo zal de huisvuilzak plaatsmaken voor de grijze container waarmee voortaan het restafval wordt opgehaald. Dit met uitzondering van de binnenstad en een aantal flats. De containers worden per wijk afgeleverd Tussen nu en eind december worden bij alle bewoners van de gemeente Middelburg die in juni een brief hebben ontvangen, hun container afgele verd. Per week is dat een andere wijk. Hieronder staan de wijken vermeld met daarachter de data van aflevering. De bewoners ontvangen vooraf een bericht dat de container aan huis wordt bezorgd. De dag van bezorging is niet exact bekend, maar niemand hoeft thuis te blijven want de contai ner is voorzien van straatnaam en huisnummer. Gebruik van de grijze container Zodra de container is bezorgd, kun nen de bewoners de container in ge- 'Afval: anders en beter' bruik nemen. Aan de buitenkant van de deksel heeft de gemeente een sticker laten aanbrengen waarop precies staat vermeld wat er in de container mag worden gegeooid. Voor informatie over de afvalinzameling kunnen de bewoners van de ge meente Middelburg contact opnemen met de Stadsreiniging, telefoonnum mer 675 322. Stromenwijk, '1 Zand, Breewijk, Gri ffioen In de week van 11 of 18 oktober Binnenstad (gedeeltelijk) Klarenbeek, Nieuw-Middelburg, Sint Laurens, Prooyenspark In de week van 1 of 8 november Dauwendaele, Magistraatwijk, Erasmuswijk, Rcijcrshovc, Nieuw en Sint Joosland In de week van 22 of 29 november Amemuiden In de week van 20 december w~ws^mm mmÊÉiÊÈÈiKÊBm:êftg Mannen van de stadsreiniging. Foto: Anda van Riet Voor ondernemers die werk zaamheden dienen te verrich ten in een gebied dat is aange merkt als een gebied voor ver gunninghouders of op een plaats waar parkeermeters of - automaten slaan, bestaat de mogelijkheid om bij de sectie Parkeerbeheer een dagpar- keervergunning aan te vragen. Indien het noodzakelijk is kan de dagparkeervergunning voor meerdere dagen worden afgegeven. Een dagparkeervergunning kost 11,00 van de 1 e dag en 6,00 voor de daarop volgen de dagen. De sectie Parkeer beheer is gevestigd aan de Stadschuur 8, telefoon 675 736 en is geopend maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. In de periode van 11 tot en met 16 oktober wordt er weer huis-aan- huis gecollecteerd. Dit keer zullen collectanten van de Nederlandse Brandwonden Stichting langsko men om geld in te zamelen ter be vordering van de behandeling van patiënten met ernstige verbrandin gen, het verstekken van voorlich ting over preventie en het beheren van de huidbank. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf oktober tot en met 17 oktober 1999 Maandag Rundergehaktballen, andijvie, gestampte aardappelen Dinsdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen Woensdag Witlofschotel met ham en kaassaus, aardappelen Donderdag Kipschnitzel (cordon bleu), worteltjes, aardappelpuree Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwtjes, worteltjes, aardappelen Zaterdag Blokjes kalkoen in gorgonzola- saus, kleurrijke pasta Zondag Wat de pot schaft Zaterdag 9 oktober 1999 zal de Fietsersbond ENFB een knelpun tennotitie gepresenteerd worden aan de raadsleden van Middelburg. Dit naar aanleiding van het Ficts- structuurplan. Een aantal proble men hieruit zijn de afgelopen jaren al aangepakt, maar een aantal knel punten is nog niet opgelost. Om de notitie aan te beiden, zal er een fietstocht plaatsvinden langs de meest nijpende punten. Na afloop van de fietstocht zal hel rapport worden aangeboden. De fietstocht begint om 10.00 uur op plein 1940. Om een uur of half 12 zal de tocht eindigen op de Markt van Middel burg. In deze Kluskeet is allerlei infor matie te vinden over milieuvrien delijk klussen. Veel doe-hcl-zclvers houden graag rekening met het milieu bij het klussen. Denk daarbij bij voorbeeld aafi verf die minder belastend is Voor het milieu. De bezoeker van de Kluskeet kan een rondleiding krijgen, waarin allerlei materialen en handige tips worden getoond. De thema's hout, verf, materialen en energie- en waterbesparing staan hierbij centraal. Dé Kluskeet is een project van de Zeeuwse Milieufederatie en wordt ondersteund door het mi nisterie van VROM, de bran cheorganisatie van doe-het-zel- ven en in Zeeland door het OLAZ en de deelnemende ge meenten. T V Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen. In het algemeen is voor het rooien van bomen een ver gunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wil gen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdun ning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 robina aan de J. Costenoblestraat 1 esdoorn hoek Veersesingel/Veerseweg 13 iepen aan de Europalaan 21 lijsterbessen aan de Langevielesingel 7 abelen nabij de Buitenruststraat (terrein verzorgingstehuis) 1 eik aan de Berkenlaan Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312. In de komende periode vergade ren de diverse raadscommissies op de volgende dagen: De Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu vergadert op dinsdag 12 oktober 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675 289. De Commissie Welzijn, Perso neelszaken en Milieu vergadert op woensdag 13 oktober 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675 531 De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert op donderdag 14 oktober 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 675 304. De Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur vergadert op maandag 18 oktober 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze commissie is mevrouw J.P. de Nooijer. telefoon 675 531 De Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken vergadert op dinsdag 19 oktober 1999 om 19.30 uur. De secretaris van deze com missie is mevrouw A.C. Beije, tele foon 675 434. De vergaderingen van deze com missies zijn openbaar en worden gehouden in de Raadzaal van het Stadhuis van Middelburg. De agenda en de daarbij behorende stukken liggen vier dagen voor de vergadering ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2 en bij de secretaris van desbetreffende commissie. Het is mogelijk om tijdens deze vergaderingen uw stem te laten ho ren. Er dient dan van te voren bij de secretaris van de commissie spreek recht te worden aangevraagd. De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 25 oktober om 19.30 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergadering is ook openbaar. Voor deze vergadering kan geen spreekrecht worden aan gevraagd. Deze indoor-skatevoorziening is gevestigd in een bestaand gymlo kaal aan de Nadorstweg. De gemeente Middelburg heeft dit lokaal ter beschikking gesteld aan de stichting MEKER. Dit onder andere omdat het ge meentebestuur van mening is dat een dergelijke voorziening past in het beeld van een dynamische stad, waarin ook jongeren zich thuis voe len. Stichting MEKER heeft als doel de skatesporl in Zeeland te helpen ontwikkelen en te bevorde ren. Een eerste stap hiertoe is het vezor- gen van een indoor-skatevoorzie ning. Stichting MEKER exploiteert zelfstandig dit gebouw samen met andere skaters. Zij hebben dit gebouw ook zelf op geknapt en ingericht. De stichting bestaat uit een groep enthousiaste Middelburgse jonge ren die veel ervaring hebben op het gebied van (indoor) skating. De officiële opening van deze in door-skatevoorziening zal om 11.00 uur door wethouder Strous verricht worden. Deze is gevestigd aan de Nadorst- weg 6B. Iedereen is hierbij van harte uitge nodigd om er bij aanwezig te zijn. De gemeente Middelburg doet al veel aan de bestrijding van armoede en sociale uitsluiting, maar me vrouw Hensen van de Cliëntenraad had toch nog een aantal verbeter- punten. Een van de punten is de meerjarige kwijtschelding voor de minima. Dit verbeterpunt houdt in dat de mini ma niet ieder jaar kwijtschelding hoeven aan te vragen, maar dat de ze voor meerdere jaren tegelijk wordt verleend. Na de woorden van mevrouw Hen sen kreeg wethouder Strous het zo genaamde 'Armoedekoffertje' over handigd. In dit koffertje zaten ge richte voorstellen voor verbeterin gen van het locaal armoedebeleid. Na het koffertje in ontvangst te heb ben genomen, zegde wethouder Strous toe deze verbeterpuntcn zeer zeker mee te nemen. Armoedebeleid staat bij de gemeen te Middelburg al hoog in het vaan del. Maar de verbeterpunten helpen natuurlijk bij het nog beter bestrij den van armoede en sociale uitslui ting. Er is een nieuwe activiteit voor kin deren van groep 6: boetseren. Van af maandag 4 oktober kunnen kin deren op maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur werken met klei op de Lecuwenburch, Oude Vlis- singseweg. Dit onder leiding van het MIKV (Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming). In schrijven kan bij de Leeuwenburch of bij het Wijkondersteuningspunt (WOP) aan de Rcntmeesterlaan 245. Het aerobics voor vrouwen wordt verplaatst naar de locatie Leeuwen- heuvel aan de Keurhove. Vanaf dinsdag 5 oktober wordt er van 20.00 tot 21.00 uur les gegeven. De computeractiviteiten starten op woensdag 13 oktober. Vanwege het grote aantal aanmeldingen willen we starten met 2 groepen voor be ginners. Dit houdt in dat de activiteiten voor gevorderden voorlopig uitgesteld worden. Iedereen die zich voor de computeractiviteiten heeft inge schreven, krijgt persoonlijk bericht over de startdatum. De activiteit te kenen en schilderen voor groep 3,4 en 5 is wegens de grote belang stelling gesplitst in 2 series lessen. De 2e groep kinderen begint op woensdag 10 november 1999. Voor deze groep kunnen nog kinderen aangemeld worden. Voor verdere inlichtingen over de activiteiten: Mariska Burger, tele foon 634611 of 640 III Op deze bedrijvenbeurs zullen al lerlei bedrijven en instellingen uit Zeeland zich presenteren. Ook zullen er een aantal bedrijven uit aangrenzende provincies verte genwoordigd zijn. Op deze beurs kan de gemeente Middelburg na tuurlijk niet ontbreken. In de ge meente Middelburg is het goed wo nen, werken en recreëren. Tijdens de Contacta kunnen allerlei vragen beantwoord worden over de econo mische ontwikkeling van Middel burg. Zo treft u in de stand o.a. de laatste informatie aan over het nieuwe be drijvenpark Mortiere langs de A58, dat dit najaar van start gaat. De Contacta '99 zal worden gehou den van dinsdag 12 oktober tot en met donderdag 14 oktober in het tentoonstellingscomplex De Zeelandhallen te Goes en is ge opend op dinsdag van 18.00 tot 22.00 uur. Op woensdag en donder dag van 14.00 tot 22.00 uur. De stand van de gemeente Middelburg tijdens de Contacta van vorig jaar Wethouder Strous krijgt het 'armoedekoffertjeoverhandigd. Foto: de heer Hensen wr.R Kty «Rif ^1; a i Sptfe.-: i||i tft&jf Rws&ert

de Faam | 1999 | | pagina 3