J DEZE WEEK IN PARTY: RELATIETHERAPIE VOOR ISA HOES EN ANTONIE KAMERLING! wij bereiken elke brievenbus Gemeente Middelburg genomineerd voor Energy Award Hardy Optiek wordt Het Huis Hardy Estée Lauder-salons bij Jan Laban WENDY VAN DUK ONTWERPT EIGEN TROUWRING: HUWEUJK MET XANDER! EXCLUSIEF: SCHOKKENDE BLOOTFOTO VAN 'BAANTJER'- MARIANNE MUDDER! PZC reclameverspreiding l HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-467154 Bloemenhuis Mies verbouwd Popcorn voor de jeugd ISO voor Groenbedrijf Versleten remmen vaak onopgemerkt Caravanshow in Arnemuiden Najaarsmodeshow Bachten Reede Kuifje als postzegel Beter-uit Reizen stijgt tevens mogelijkheden in het buitengebied) De gemeente Middelburg is vorige week ge nomineerd voor een zogenaamde 'Energy Award'. Deze onderscheiding wordt door de Nederlandse Onderneming voor Energie en Mi lieu (Novem) toegekend aan gemeenten die zich hebben ingezet voor terugdringing van het energiegebruik. Middelburg is genomineerd in de categorie 'Bedrijven'. De Energy Awards worden dit jaar voor de tweede keer uitgereikt. Er zijn zes categorieën: Bouwen, Wonen, Be drijven, Verkeer, Eigen gebouwen en Duurzame energie. Niet dwingen Geen tips Al sinds een kleine 25 jaar zit opticien Frank Hardy aan het Bellamypark in Vlissingen. Sinds augustus is er het één en ander veran derd in het bedrijf. Op de gevel prijkt de nieu we naam: Het Huis Hardy. Ook vanbinnen is de zaak aangepast. Factuur Allebei de Middelburgse Jan-Labanwinkels zijn sinds afgelopen zaterdag uitgebreid met een Estée Lauder-schoonheidssalon. De Shiseido-salons die ook al aanwezig waren in de zaken in de Segeersstraat en de Lange Gee re blijven gewoon doordraaien. Woensdag 6 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 21 Bloemenhuis Mies, aan de Kasteelstraat in Vlissingen, is vorige week heropend. Het bedrijf was een paar weken niet toegankelijk in verband met een ingrijpende verbouwing. Vanuit marktkramen voor de ingang van de winkel ging de verkoop van bloemen en planten wel gewoon door. De clown Joli Jolig luistert regelmatig de Middelburgse binnen stad op met zijn grappen en grollen. Zaterdag 9 oktober is hij tussen 11 en 16 uur weer in de provinciestad te zien. Dan trak teert hij, namens de ondernemersvereniging Lange Delft, kinde ren op popcorn. Wie er zaterdag niet bij kan zijn heeft nog een kans om gratis popcorn te kunnen eten: de actie wordt 16 oktober herhaald. Bij slecht weer verschuift het bezoek van clown Joli Jolig een week. Tijdens de ingebruikname van het nieuwe pand van het Groen bedrijf van de Werkplaatsen Walcheren aan de Schenge 6 in Middelburg heeft het Groenbedrijf het felbegeerde ISO 9002- certificaat gekregen. Daarmee is een lange periode waarin de medewerkers moesten wennen aan een nieuwe manier van werken, afgesloten. Veel mensen rijden met versleten remmen. Kwik-Fit kijkt ze gra tis na. Ondanks de komst van airbags, kreukelzones en dwarsbalken in de portieren zijn de remmen nog steeds het belangrijkste on derdeel als het gaat om de veiligheid van de automobilist. Toch rijdt een kwart van de auto's met slechte remmen, zo blijkt uit onderzoek. Dat komt niet alleen door het aantal kilometers dat gereden wordt. Ook de rijstijl van de chauffeur heeft er alles mee te maken. Kwik-Fit springt op deze ontwikkeling in met het systeem Rem Veilig. De belangrijkste onderdelen zijn een optische controle en een remmentest. Zo weet je in enkele minuten hoe effectief de remmen nog zijn. Het nakijken van de remmen is gratis bij Kwik-Fit. Bij Caravancentrum Arnemuiden wordt zaterdag 9 en zondag 10 oktober een caravanshow gehouden. De nieuwste modellen van volgend jaar, de zogenaamde Millennium-modellen, zijn daarbij vertegenwoordigd. In het caravancentrum zijn de mer ken Sprite en Sterckeman vertegenwoordigd. De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, Shop 54 en Schoe nenhuis Roelse houden dinsdag 12 oktober een modeshow in Bachten Reede in Vlissingen. Vanaf 19 uur wordt de allerlaatste najaarsmode aan het publiek getoond. Niemand minder dan striphelden Kuifje, Bobbie en Kapitein Haddock prijken op de twee nieuwe postzegels van tachtig cent die PTT Post 8 oktober op de markt brengt. Op beide postzegels staan de eerste onhandige stappen op de maan, afbeeldingen die afkomstig zijn uit het album Mannen Op De Maan, dat in 1954 verscheen. Kuifje was zijn tijd toen al ver vooruit: Neil Armstrong zou nog vijftien jaar moeten wach ten alvorens hij zijn eerste stappen op de maan zou zetten. Het reisvakblad DIT Reismanagement heeft onderzoek gedaan naar de groei van de Nederlandse touroperators. Beter-uit Reizen, de grootste christelijke reisorganisatie van Ne derland, kwam vorig jaar verrassend binnen in de top-40 van reisorganisaties. Gemeten over het afgelopen jaar is het bureau nu weer gestegen tot de 38e plaats. Ook volgend jaar verwacht Beter-uit Reizen nog eens te stijgen. (advertentie) DE BRUID! DELTA BALANS GEZONDHEIDSBEDDEN ARNESTEINWEG 48/E MIDDELBURG tel. 0118 - 616999 Omschrijving: In de eerste kolom moeten woorden worden ingevuld van drie letters en in de laatste kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de eerste en de laatste kolom plus een door uzelf toe te voegen letter. De omschrijving van de middelste woor den staat door elkaar. Na juiste oplossing leest u in de aangege ven verticale kolom een beroep. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde kolom: 1 nachtdier - advies; 2 deel van de hals - voeg; 3 hert - zin spreuk; 4 bovenaards wezen - vluchtig voortbrengsel; 5 elastici teit - voordeel; 6 hoofdkerk - eten; 7 vocht - ongedierte; 8 melo die - in die tijd; 9 hoge bal (tennis) - spleet; 10 judograad - olij- kerd; 11 soort zeehond - opslagplaats; 12 delfstof - korf; 13 Chi nese vermicelli - roofvogel; 14 buitendijks land - nakomeling; 15 grappenmaker - hoofdtelwoord. Omschrijving van de middelste woorden: voorste deel van de schoen - wild dier - plaats van oorsprong (fig.) - ondervinding - niet meer wensen - verwaandheid - niet geordende streek - openvouwen - maand - tarten - de wolf - he- patoliet - overheersend - sierlijk vogeltje - scheepswerkplaats. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'diamantbewerker'. door Ellen de Dreu Middelburg richt zich, voor drijf. Met name die laatste tak wat betreft de terugdringing is niet altijd even gemakkelijk van het energiegebruik sinds te bereiken, weet energiecoör- 1994 voornamelijk op vijf dinator Johan van Heil van de doelgroepen: de eigen gebou- Gemeente Middelburg. „Kijk, wen van de gemeente, de de eigen gebouwen van de straatverlichting, woningen gemeente en de straatverlich- van particulieren, onderwijs ting heb je in eigen handen, en het midden- en kleinbe- Dus dat is niet zo moeilijk. (advertentie) Ook het onderwijs vormt niet zo'n probleem. Voor particu lieren is er natuurlijk de me teractie. Die werd vroeger ge daan door Delta Nuts, maar sinds die het hebben afgesto ten heeft de gemeente dat weer opgepaktü. Ander mooi voorbeeld van het terugdrin gen van energiegebruik bij particulieren is de zonneboi- ieractie die de gemeente on langs hield. „Particulieren kre gen dan een forse subsidie als ze een zonneboiler aanschaf ten", legt Van Heil uit. Maar alle mooie initiatieven voor particulieren ten spijt, het midden- en kleinbedrijf werd maar moeilijk bereikt. Van Heil legt uit hoe dat komt: „Je hebt niet zomaar contact met die doelgroep. Natuurlijk hebben we met ze te maken door het reguliere vergunnin genstelsel, maar je zit er ver der niet met geld in en je kunt die ondernemers dus ook niet dwingen om bewuster met energie om te gaan". Toch is naarstig naar een op lossing gezocht. Die werd ge vonden in de vorm van een zogenoemde energiescan. Van Heil: „Die boden we in sa menwerking met Delta Nuts gratis aan aan ondernemers. Die konden zo hun bedrijf eens doorlichten om te kijken waar nu de energiestroom naar toe ging. Zijn de koelin gen wel afgedekt, bijvoor beeld. Of worden er al spaar lampen in het bedrijf gebruikt. En die actie heeft toch een aantal zeer positieve resulta ten gehad". Toch is het nog niet gemakke lijk om ondernemers te vin den die daadwerkelijk iets aan de energiescan hebben ge had. Wim Engels, eigenaar van de Decorette (nog maar pas verhuisd van de Lange Geere naar de Segeersstraat): „Ja, er is hier wel iemand ge weest van Delta Nuts die zo links en rechts heeft gekeken naar het energieverbruik. Maar wat daar uitkwam, dat weet ik niet meer. Ik heb ook geen uitslag of rapport van het onderzoek gekregen. Dus heb ik er ook niets aan gehad. Krijgt de gemeente daar een prijs voor? Tsjonge". G.C. Maartense van Sporthuis Het Huis is een landelijke ke ten van oogspecialisten, die toch allemaal zelfstandig blij ven opereren. Frank Hardy: „Het Huis is eigenlijk ontstaan uit de fusie tussen KBB (het moederconcern van de Bijen korf) en Vendex (o.a. V&D). Zo'n zeventig zaken zouden voortaan verder gaan onder deze naam. Maar zeventig za ken is eigenlijk te Weinig om te kunnen concurreren met andere landelijk opererende ketens. Vandaar dat de organi satie op zoek is gegaan naar gelijkgestemde ondernemers. Voorwaarde was wel dat die op een behoorlijk niveau zou den staan". Hardy heeft nogal getwijfeld alvorens hij besloot zich aan te sluiten bij Het Huis. Hij ver telt daarover: „Eigenlijk was het mijn Zeeuws-Vlaamse col lega Cijsouw uit Terneuzen die me overhaalde. Ik had het ver zoek gekregen om me aan te sluiten, maar ik kwam er ge woon niet goed uit. Vervol gens ben ik een avond naar hem toe gegaan, hij was toen al bij Het Huis, en heb ik me door hem laten overhalen". Hardy blijft baas in eigen win kel, maar wordt op sommige punten geholpen door zijn collega's van Het Huis. „Ik hoef me bijvoorbeeld niet meer suf te piekeren over ac ties die op touw moeten wor den gezet, want dat wordt nu allemaal centraal gedaan. En dat geldt ook voor de pu bliciteit die eraan gepaard gaat". Frank en Angely Hardy: na 25 jaar Hardy Optiek nu Het Huis Hardy. foto Jaap Wolterbeek Maar ook de consument profi teert van de overgang naar Het Huis. Hardy: „De feestelij ke heropening is inmiddels achter de rug. Maar wie voor 10 oktober de winkel binnen loopt, kan wel nog profiteren van een aantrekkelijke aanbie ding. Hardy: „Voor iedereen die een bril of lenzen koopt is er een lekkere fles wijn. Bo vendien verloten we een weekendje Parijs onder alle klanten die in de openingspe riode bril of lenzen kochten". De trekking daarvan wordt 10 oktober gedaan door de Vlis- singse notaris Oonk. Wim Engels, hier voor zijn pas geopende Decorette aan de Segeersstraat in Middelburg: „Krijgt de gemeente daar een prijs voor? Tsjonge". Foto Jaap Wolterbeek Maartense in de Lange Noord straat vertelt eenzelfde ver haal. Pas na lang nadenken herinnert hij zich het bezoek van de Delta Nuts-medewer- ker. „Nee, geen tips ontvan gen. Geen rapport ook" Ook hij zegt niets veranderd te hebben na de energiescan. Wie wel direct weet dat er in derdaad iemand van Delta Nuts door de zaak is gelopen, is A. Joosse van Joosse Interi eur uit Arnemuiden. „Ja, die zijn hier geweest. Ik herinner het me nog omdat ik het ei genlijk een beetje vreemd vond, de producent van ener gie die onderzoek doet naar het terugdringen van zijn ei gen product. Maar goed, ze zijn hier geweest en ze waren verbaasd. In mijn bedrijf is vanaf het begin af aan al goed nagedacht over het energie gebruik. Dat hadden ze blijk baar niet verwacht. Ik kreeg wel een tip: de lichten in de showkamers zouden toe kun nen met minder watt", herin nert Joosse zich. Hij volgde die tip ook gelijk op: „Waar we eerst hallogeen-lampen van tweehonderd watt ge bruikten, hebben we nu lam pen van honderd watt opge hangen. En dat scheelt wel, ja. Per slot van rekening staan die lampen van 'morgens vroeg tot 's avonds laat aan. Dus dat tikt wel door". Toevallig is in de woningin richtingzaak aan de Langstraat in het oude vissersdorp een tentoonstelling over het vijf enzestigjarig bestaan van Joosse Interieur. En zo kan het gebeuren, dat er op dit mo ment een factuur uit 1934 te zien is. De rekening: 3,49 voor geleverde elektriciteit. De leverancier droomde toen nog niet eens over het stimuleren van besparende maatregelen. Onder het bedrag staat in dui delijke letters de uitnodiging: 'doe meer met elektrisch'. een hydraterende en een ver zorgende behandeling. Welke behandeling het beste is, ligt aan het huidtype van de klant". En dus moet de klant, voordat begonnen kan worden met de daadwerkelijke schoonheids behandeling, letterlijk onder de loep worden genomen: „We hebben daar een speciaal apparaat voor, een soort grote leeslamp met een loep eraan. Daarmee bekijken we de huid van de klant", legt Trinette van Driel uit. Ze vervolgt: „Aan de hand van dat huidty pe stellen we, in overleg met de klant uiteraard, vast welke behandeling het beste zou zijn. Overigens verschillen die behandelingen per seizoen. Want de weersomstandighe den die van seizoen tot sei zoen veranderen, stellen ook steeds andere eisen aan de huid. En daar moet je op in spelen". Om iedereen kennis te laten maken met de nieuwe schoonheidssalons, is er een speciaal kennismakingspakket samengesteld. Zo is er een gratis minibehandeling van een half uur waarin bekeken wordt welke Estée Lauder-pro- ducten geschikt zijn. Boven dien krijgen klanten die pro ducten van Estée Lauder ko pen, een gratis verrassingsge schenk cadeau. (advertentie) „We wilden eens iets anders", legt Trinette van Driel van Jan Laban de keuze voor Estée Lauder uit. „Gewone stan- daard-schoonheidsbehande- lingen kun je per slot van re kening bij elke schoonheids specialist krijgen. Om echt iets aparts in huis te krijgen heb ben we daarom Estée bena derd". In de nieuwe salon zijn vier soorten behandelingen te krij gen. Trinette van Driel: „Er is een liftende, een reinigende, Trinette van Driel in de nieuwe schoonheidssalon in de Lange Geere. Ook in de Segeersstraat is een Estéee Lauder-salon bijgekomen. foto Jaap Wolterbeek Ook voor sportmensen is dit de ideale basis voor een gezonde en energie opbouwende nachtrust. Q De geavanceerde, meervoudig verende balans- steunen worden minstens 20 jaar gegarandeerd op hun effectieve werking. O Delta Balans hanteert de voorwaarden die zijn vastgesteld in overleg met de Consumentenbond. Naast vele andere oorzaken kan slecht slapen en rugpijn ook aan het bed liggen. Een goed bed is dus van essentieel belang. Daarom is uit jarenlange praktijk ervaring en aanbevelingen van fysiotherapeuten een ergonomisch verantwoord slaapsysteem ontwikkeld. Het kan per persoon volledig worden afgestemd op de anatomische welving van het üchaam. Mede daardoor kan het een goede nachtrust bieden bij rug-, nek- of heuppijn. Voor meer vrijblijvende informatie, deze advertentie in een gesloten envelop - zonder postzegel - sturen aan: Delta Balans, antwoordnr 620,4330 WB Middelburg Dhr/Mevr.: Adres:...; Plaats:

de Faam | 1999 | | pagina 21