Droomwinkel Top tien kinderboeken Top tien Zeeuwse boeken Dikke van Dale nog dikker Top Tien literatuur Nieuwe Piet Quite over "De Schelde" Altijd de nieuwste literatuur Best verkocht de laatste tijd Het Team van Oe Ruiter Fanoy t Spui: precies tussen het Vlissingse uit gaanscentrum en het Vlissingse winkelge bied. „Een betere plaats kan je niet tref fen", vinden Dick Anbeek en Lex de Looff, di recteuren van De Ruiter Fanoy. De boekhan del heeft naast de bibliotheek, de Uitwinkel van VVV en ANWB en het NHI een mooie plaats gekregen in 't Spui. Het gebouw - of misschien beter gezegd: m het gebouwencomplex -'t Spui grenst aan drie pleinen: de Oude Markt, het Bellamy- park en het Spuiplein. Hoofdingangen zijn er aan het Spuiplein, in de Kerkstraat en aan de Oude Markt, in het gebouw zijn vijf bestaande, deels monumentale panden opgenomen, com pleet met vloeren en achtergevels. De Drvkkery Geworteld Associaties Multimedia Woensdag 6 oktober 1999 FAAM/VLISSINGER 11 (advertentie) Boekhandel De Ruiter naar 't Spui \\\S V\k\V\V\S De Ruiter Fanoy realiseerden vorig jaar hun droomwinkef in De Orvkkery in Mid delburg. Landelijk kreeg dit cultureef-com- mercïeef centrum veel aandacht. Een aan tal reacties uit de pers: Om twee uur naar de prachtige boek handel Fanoy mérite un detour), waar we voorlezen en signeren Remco Cam- pert in NRC) N - kenbranchè fpJ'Nederland spannen cfe; boekhandels Fanoy enOe Ruiter in Mid delburg, die een groot pand een 'winketen tkroord, beeld en ge luid' vormen JBoekblad)f>^^x'>X\Xx' Aan de grcrte leestafel in De Orvkkery kun je uren zitten (NRCf De winkel is anders, modem en ontzet tend veelzijdig (Kantoor-business Maga zine) x VkjllK De Orvkkery heeft de wereld in huis (PZC) Op Centre Pompidou-achtige wijze ver bouwd (Boekblad)-0^^^^t^^§^0^m Donner mag dan de grootste van Neder land zijn, De Orvkkery is met afstand de mooiste (BN/De Stem) l x Het voorbeeld van een boekhandel die klaar is voor de nieuwe ëëuw vind je in Middelburg: Oe Cjrvkkery 'Algemeen Dagblad). 1. Boeke Dikkïe Dik op vakantie 2. Oomen Brom zegt Boitie 3. Slee Kappen Liedjes met een hoepeltje erom 5. Holzwarth Over kleine rooi die wil weten wie er op zijn kop gepoept hee^lfw^ 6. Waddell Jij en 5k kleine beer i~\>#S«ne V Kijk niet in de spiegel 8. Schmidt i 9. Kuyper \n 10. Lindgran s v Pippt Langkous Boekhandel De Ruiter Fanoy zat vee! aan dacht geven aan Zeeuwse boeken. Boeken over Zeeland, of van Zeeuwse auteurs. De volgende titels vormen de x 1. Zeeuwse wijsheden Marco Evenhuis 2. Zeeuwse Pot Jo\an lamoen 3. Gelaagd land xv\^^Broeke 4. Zeeland Burggraaf 5. Zeeuwse spreukenkalendélxï|p x 6. Gids moderne architectuur ^eëland f J. Zeeuwen te w-ncr Jan Kuipers locaties. On thé ..spot x€T::y ^WLm Riemens 9, Bunkers op Torenvjiedt Hans Sakkers - 10 De groep van Beest Omdat niets veranderlijker i^ dan taai, moet ook het grootste woordenboek van het Nederlands regelmatig ververst worden. Deze week ver scheen de langverwachte 13e druk, met tiendui zenden nieuwe woorden, nieuwe betekenissen van bestaande woorden en nieuwe uitdrukkin gen/Met 240.000 trefwoorden op 4.300 pagina's is hij 10% dikker damde toch af niet dunne Dikke van Dale uit 1995.>De drie deidn kosten samen f 339,00. 11 1. Frederiksson Volgens Maria Magdaiena 2. Dis Dubbefliefde 3. Peper - 4. Houeliebec Elementaire deeltjes 5. Allende Fortuna's dochter |x 6. Isegawa 11 Sléngenkui! 7. French Bezeten van mij 8. MacDonald Laten yvij aanbidden 9. Slot 10, Keuls xMëvroüwmljn moeder Wist u overigens dat eind oktober het nieuwe boek uitkomt van Piet Quite, Koninklijke Maat schappij De Schelde. Een groot boek voor f 59,90. U kunt dit boek al laten reserveren bij Boekhandel De Ruiter Fanoy in Viissingen (0118-422170) of bij De Drvkkery in Middelburg (0118-886886). Een boekhandel meteen goede afdeling litera tuur, dat wil De Ruiter Fanoy zeker zijn. Altijd actueel, zonder de ijzeren collectie van leverba re literatuur te verwaarlozen. Met de achter grondcollectie die de bibliotheek biedt, en de voorraad van De Drvkkery dicht bij, wil de boek handel in de bibliotheek een collectie bieden die goed aansluit bij de vraag. Ben stad die zoveel schrijvers en dichters heeft voortgebracht, en nog voortbrengt is dat waard. Aagje Deken, Betje Wolff, Peskens, Hans Verha gen, Wim Hofman, Frans van Dixhoorn, Aar- nout de Bruijne, Me'mdert inderwisch en nog vele anderen werden mede geïnspireerd door Viissingen. In ieder geval zullen ai deze 'dwarse Vlissingers' altijd te koop zijn in de boekwinkel. Natuurlijk gaat Boekhandel De Ruiter Fanoy niet alleen de bestverkochte boeken verkopen. Er komt een goed assortiment van ongeveer vijftienduizend titels. Maar het is wei altijd leuk te weten welke boeken het best verkocht wor den, Hieronder volgen een aantal titels: het best verkochte kookboek... De complete pastakeuken, Uitgeverij Könemann het best verkochte muziekboek Rijden door de nacht. Over Blpf, Ernst Jan Ro- zendaa! en Lex de Meester het best verkochte taalboek Oubotaal, Kuitenbrouwer het best verkochte spannende boek.... John Grisham, De Client het best verkochte medische boek Coëtho, Zakwoordenboek der geneeskunde het best verkochte computerboek.. Basiscursus Internet, Oost het best verkochte dieetboek... Bioedgroep-dieet, D'Adamo het best verkochte reisboek Bella Toscane, Mayes het best verkochte boek over godsdienst Hinkelen binnen de lijnen, v.d. Kooi het best verkochte new age boek.... Derde gesprek met God, Walsch de best verkochte dichtbundel Jean Pierre Rawie, Geleende tijd de best verkochte pocket C, Potok, Uitverkoren het best verkochte woordenboek... Prisma woordenboek Engels-Nederlands het best verkochte kunstboek... Kunst van de twintigste eeuw, Thoth het best verkochte bobbyboek Interieurdecoraties, Westenberg De mensen die bij De Ruiter Fanoy werkten in de Paul Krugerstraat gaan alle mee naar 't Spui. Zij hebben er zin in; een fantastische uitbreiding van de winkel. Veel meer boeken, nu ook multi media, meer ruimte voor de kantoorartikelen, meer ruimte voor de tijdschriften, allemaal nieuwe kasten, nieuwe balies. Nieuwe collega's van de bibliotheek en van ANWB/VVV. Alles nieuw kortom. In de boekhandel ir. 't Spui gaan werken: Ingeborg van der Ham, Agnes Koster, Marjan Loekemeijer, Tonnie Quite, Inge van der Willigen en Jeanetïe Zoutman. Agnes Koster en Ingeborg van der Ham krijgen de dagelijkse leiding. Voor de inkoop zijn ver antwoordelijk Monique Eskens (boeken). Hans Vellekoop (kantoorartikelen), en Jaap van der Vossen (multimedia). Zij werken voor beide winkels van De Ruiter Fanoy. 't Spui: van vijf panden tot één Het nieuwe gedeelte is ge bouwd op de bestaande ge heide fundering van het vroe gere pand van De Klerk, aan gevuld met een paar extra heipalen. Dit heeft voor een belangrijk deel de kolommen- structuur van het gebouw be paald en vormde tegelijkertijd een belangrijke besparing op de bouwkosten. Architect Ben Gillissen van Rothuizen van Doorn 't Hooft, verantwoordelijk voor het ont werp van 't Spui: „Ais je bin nenkomt valt als eerste de grote ruimte op. Je kunt in een schuine lijn dwars door alle verdiepingen kijken. Die verdiepingen worden met ei kaar verbonden door trappen en bruggen van onbehandeld staal met dichte borstwerin gen. Het beeld hiervan sluit naadloos aan bij de robuust heid van Viissingen". Naast de open verdiepingen zijn er nog twee elementen die direct in het oog springen: in het midden een eivormige cilïndër over de volle hoogte van het gebouw en aan de zij kant een reusachtige boeken wand kast' zo breed en zo hoog als het pand. De cilinder is de centrale plaats voor informatie. Achter de boekenwandkast zijn voor zieningen ais toiletten, ber ging en installaties geplaatst. Aantrekkelijk, maar ook een pittige moeilijkheidsgraad tij dens de verbouwing aan het gebouw zijn de vele hoogte verschillen. Tussen de Oude Markt en de Spuistraat be staat bijvoorbeeld een hoog teverschil van anderhalve me ter omdat de Oude Havendijk daar vroeger lag. Maar ook de vijf oude panden kenden on derlinge hoogteverschillen die voor een groot deel gehand haafd zijn. Toch zijn alle open bare ruimten door een inge wikkeld liftensysteem ook be reikbaar voor invaliden. Aan de buitenkant is nog steeds duidelijk te zien dat 't Spui een Vlissings centrum- pand is. De maatvoering en het ritme van de ramen in de nieuwe gevel zijn gebaseerd op die van de panden aan het Bellamypark. Om dezelfde reden is rode baksteen gebruikt. Dat past nu eenmaal precies in de Vlis singse binnenstad. In het nau we straatje tussen de Spuistraat en het Bellamypark is zelfs één raam scheefgezet, als symbool voor de verschei denheid aan culturen die voortaan onder één dak aan te treffen zijn. De Ruiter Fanoy V.O.F. ont stond uit een fusie op 1 janu ari 1998 tussen Boekhandel De Ruiter in Viissingen en Boekhandel Fanoy in Middel burg. Sindsdien heeft het be drijf fors geïnvesteerd in de gezamenlijke toekomst. Aller eerst is een splitsing gemaakt in de twee hoofdtaken van het bedrijf: de studieboekenmarkt en de consumentenmarkt. De studieboekenafdeling heeft een nieuw pand betrokken, in Middelburg verrees De Drvk kery, en nu verhuist Boekhan del De Ruiter naar het pand van de nieuwe bibliotheek in Viissingen: 't Spui. De studieboekenafdeling die gehuisvest was aan de Paul Krugerstaat en aan de Volta- weg heeft begin 1998 een nieuw pand betrokken aan de Marconiweg, en heet sinds dien Studieboekhandel De Ruiter Fanoy. Zo heeft deze afdeling zich met veel succes verder kunnen ontwikkelen tot de partner van het onderwijs in Zeeland. De Studieboek handel levert leermiddelen en diensten, en heeft zich gespe cialiseerd in het beheren van boekenfondsen. Gekoppeld aan de Studie boekwinkel zijn twee winkels het hele jaar geopend ten be hoeve van studenten. Eén in het gebouw van de Hoge school Zeeland en één in het gebouw van ROC Wester- schelde in Terneuzen. In het cultureel-commerciële centrum De Drvkkery in Mid delburg wordt een groot aan tal activiteiten verzorgd door De Ruiter Fanoy. De basis van die activiteiten is Boek handel Fanoy, vorig jaar ver huisd van de Nieuwe Burg naar De Drvkkery. Maar ook de verkoop van multimedia (via Turning Point), cd's (via Ear Eye) en de kantoorarti kelen vallen onder De Ruiter Fanoy. Boekhandel De Ruiter uit de Paul Krugerstraat is dan nu verhuisd naar 't Spui. Gelijker tijd is de naam veranderd in Boekhandel De Ruiter Fanoy. Het assortiment is in vergelijking met de oude win kel in de Paul Krugerstraat zeer sterk uitgebreid, zowel met boeken ais kantoorartike len. Het aantal personeelsleden van De Ruiter Fanoy groei de de afgelopen anderhalf jaar van 24 naar 52 vaste krachten. In de maanden juli tot september neemt dit aan tal nog eens toe met ruim 30 vakantiewerkers. De beide directeuren van de VOF De Ruiter Fanoy zijn al vele jaren geworteld in het boekenvak. Niet alleen in Viis singen en in Middelburg op de werkvloer, maar ook in al lerlei landelijke besturen en commissies. Op deze manier houden zij als geen ander hun vak bij. Marktontwikfcelit)gen relaties met klanten en leve ranciers, kortom een netwerk dat tegenwoordig onmisbaar is om je vak zo goed mogelijk uit te voeren. De bestuursfuncties die Lex de Looff en Dick Anbeek mo menteel vervullen, liggen in het verlengde van de taken die ze bij De Ruiter Fanoy voornamelijk uitvoeren. Lex de Looff, die zich vooral bezighoudt met studieboeken en de institutionele markt, is voorzitter van de SEB, de Sa menwerkende Educatieve Boekhandels in Nederland. Bij de SEB zijn toonaangevende educatieve boekhandels aan gesloten. Daarnaast is Lex de Looff lid van de distributie commissie van de NBb, de Nederlandse Boekverkopers bond. Dick Anbeek houdt zich vooral bezig met de winkels: De Drvkkery in Middelburg, en nu ook De Ruiter Fanoy in 't Spui. Hij is - nadat hij jaren penningmeester is geweest van de Nederlandse Boekver kopersbond - sinds 1 januari voorzitter van de CPNB, de Stichting voor Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek: de stichting die de Kin derboekenweek, de Boeken week, de Maand van het Spannende Boek, en andere activiteiten organiseert. Ook is Dick Anbeek lid van de commissie Vakopleiding Boe kenbranche en geeft voor die instantie af en toe cursussen. Daarbij is hij vice-voorzitter van de VOM, de Vereniging Ondernemers Middelburg, maar hij zal zich zeker ook in zetten voor de Vlissingse bin nenstad. Boekhandel De Ruiter Fanoy in 't Spui in Viissingen zal zeker associaties oproepen met De Drvkkery in Middel burg. De ronde vormen, het materiaal, de kleuren. En net zoals in Middelburg zal het personeel in Viissingen vrien delijk en deskundig zijn. Om dat de bestelafdelingen van alle vestigingen van De Ruiter Fanoy nauw samenwerken, zal ook de bestelservice in 't Spui optimaal zijn. Als een boek niet in voorraad is in Viissingen, wordt het boek eerst in Middelburg aange vraagd. Is het boek ook daar niet aanwezig, dan zal de snel ste weg van bestellen worden gekozen. Voor Nederlandstali ge algemene boeken betekent dit meestal een levertijd van één of twee dagen. De beginvoorraad in Boekhan del De Ruiter Fanoy zal nog niet direct optimaal zijn. Daar voor was de tijd om in te hui zen te kort. Maar binnen enke le weken zal de voorraad klin ken als een klok. Met aan dacht voor alle rubrieken. Boekhandel De Ruiter was al tijd al bekend om zijn voor raad computerboeken. Deze voorraad is inmiddels geheel geactualiseerd. Nieuw in 't Spui zal een grote collectie CD-ROM 's zijn. Voor al informatieve en educatieve titels, maar ook spellen zullen volop aanwezig zijn. Natuur lijk is het mogelijk deze com putersoftware in 't Spui uit te testen. Naast die enorme collectie kinderboeken die in de bieb te leen zijn, biedt De Ruiter Fanoy kinderboeken te koop aan. De bibliotheek heeft veel boeken die allang niet meer te koop zijn. Gelukkig maar, want het is natuurlijk hartstik ke jammer als mooie boeken niet meer te lezen zouden zijn. In de boekhandel vind je altijd de nieuwste boeken, of boe ken die steeds weer bijgedrukt worden. In de boekhandel in 't Spui krijgen kinderboeken een extra mooie plek. Vlak bij de multimedia op het pleintje in het midden van 't Spui. Extra leuk is dat op 6 oktober de Kinderboekenweek begint. Als je dan een boek mag ko pen van f 19,50 of meer, krijg je de nieuwste van Carrie Slee cadeau. Let ook op de activiteiten die bibliotheek en boekhandel sa men gaan organiseren. Oude Markt

de Faam | 1999 | | pagina 11