Ruim in het jasje r 1, 5,75 Provincie Zeeland V J Waarover praten zij CJH (Officiële Mededelingen Diversen Verkeer en Vervoer Legesverordening provincie Zeeland 1998 Vaststelling wijziging Algemene Voor schriften kabels en leidingen, lichtmasten en palen in provinciale wegen Milieu Beoordeling MER- plicht O.L.A.Z Vergunningen bagger speciedepot Oostperk- weg te Middelburg Saneringsplan Poelendaeleweg 22 te Middelburg Melding Wet milieu beheer Elf Atochem Vlissingen BV NIEUWE OOGST ZEEUWSE APPELS ELSTAR COX ORANGE 25 GOUDREINETTEN 75 NIEUWE OOGST TURKSE ABRIKOZEN Natuurlijk bij L. J. NIJSEN Kerkstraat 4-6 VLISSINGEN Woensdag 29 september 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 39/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij De komende week vergaderen vier commissies uit Provinciale Staten. En het zijn belangrijke commissievergaderingen want daarin vindt de voorbereiding plaats van de besluitvorming in PS over de begroting voor het jaar 2000. Alle fracties van de politieke par tijen die bij de verkiezingen van afgelopen voorjaar een of meer zetels in PS hebben gekregen vaardigen één of meerdere leden van hun fractie af in de com missies. Voor Gedeputeerde Staten (GS) is dat handig want aan het verloop van de discussie in de commissies kunnen ze on geveer nagaan of er een meer derheid is te vinden voor hun voorstellen. Spreekrecht Voor het publiek, anders gezegd de kiezers, is een commissiever gadering de laatste formele mogelijkheid de statenleden een mening voor te houden over een van de onderwerpen op de agen da die, het zij nog maar een keer gezegd, deze keer in het teken van de begroting staat. Aan het begin van de commissievergade ringen vraagt de voorzitter wie van de aanwezigen op de pu blieke tribune het woord wil voeren over onderwerpen die op de agenda staan. Het enige wat belangstellenden moeten doen is op tijd aanwezig zijn. De vergade ring van PS die de commissies nu gaan voorbereiden is 17 no vember. Welzijn Maandag 4 oktober, aanvang 09.30 uur, vergadert de staten commissie Welzijn. De onderwerpen die op de agen da staan zijn: bijdrage van 100 duizend gulden voor het ver vaardigen van een boek over de abdij van Middelburg; verhoging van de jaarlijkse subsidie voor het Zeeuws Biologisch Museum met een ton; subsidie Stichting Cultureel Erfgoed; wijziging ver ordening onderhoudssubsidies monumenten en draaipremies voor molens; verhoging jaarlijkse subsidie Stichting het Klaverblad; bijdrage project Zorgcontinuüm Oosterschelderegio; toekomst geriatrie; begrotingsbrief en beleidsbegroting 2000; onder- steuningspunt vrijwilligerswerk; eenmalig bedrag van 75 duizend gulden voor Maand van de Vrij heid 2000; 100 duizend gulden voor samenwerking Hogeschool Zeeland en ROC Westerschelde; 150 duizend gulden startsubsidie voor ROC Westerschelde voor praktijkopleidingscentrum Zeeuwsch-Vlaanderen; verhoging jaarlijkse subsidie Telefonische Hulpdiensten Zeeland; analyse jeugdzorg en evaluatie provin Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat Provin ciale Staten van Zeeland op 17 september 1999 de 2° wijziging van de Legesverordening provin cie Zeeland hebben vastgesteld. Deze wijziging omvat het intrek ken van een vrijstelling ten be hoeve van de NV Delta Nuts bedrijven en de NV Zekatel. Dit besluit treedt in werking op 29 september 1999. De verordening is bekend ge maakt in het provinciaal blad van zeeland. De verordening ligt ter inzage bij: - het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Mid delburg, tel 0118-631400 geopend op werkdagen van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur; - de Stafafdeling Financieel-econo- mische zaken van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg, kamer B 2.07 (geopend als in formatiecentrum). ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift van de stukken krijgen. Gedeputeerde staten hebben in hun vergadering van 7 septem ber jl. besloten tot vaststelling van de gewijzigde Algemene Voorschriften voor het leggen van electriciteits-, telecom- of andersoortige kabels, gas- en waterleidingbuizen en voor het plaatsen van lichtmasten en palen in de bij de provincie Zeeland in beheer zijnde wegen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen inzake beoordeling van de MER-plicht ingevolge de Wet milieubeheer van het Openbaar ciaal beleid jeugdhulpverlening; subsidie voor huisvesting maat schappelijk werk Oosterschelde regio; bijdrage van 100 duizend gulden aan Scoop voor ontwikke ling jeugdmonitor; 17e en 18e wijziging begroting provincie 1999; 2* bestuursrapportage. Verkeer en vervoer Eveneens maandag 4 oktober, maar dan om 13.30 uur, schuift de statencommissie Verkeer en Vervoer aan de vergadertafel. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: voorontwerp tranche 5 provinciale milieuveror dening; krediet van drie ton voor vervaardigen film over de PSD; 17° wijziging begroting 1999 provincie; 2" bestuursrapportage; begrotingsbrief en beleidsbegro ting 2000; opcenten motorrij tuigenbelasting 2000; meerjaren programma infrastructuur Zee land 2000 - 2004; intensivering fietsbeleid; tijdelijke uitbreiding personeelsformatie voor infra structurele werken; beleidsinten sivering openbaar vervoer. Economie De statencommissie Economie vergadert woensdag 6 oktober, aanvang 15.30 uur. Onderwerpen die zijn geagen deerd zijn: 17* en 18* wijziging begroting 1999 provincie; 2* bestuursrapportage; begrotings brief en beleidsbegroting 2000; subsidie van 50.000 gulden voor project remidiatie baggerspecie Avrijevaart; budgetten voor co financiering van grensoverschrij dende projecten en activiteiten; richtlijnen MER glastuinbouw. Ruimte, Milieu en Water De statencommissie Ruimte, Milieu en Water vergadert vrijdag 8 oktober, aanvang 09.00 uur. De leden van deze commissie bespreken de volgende onder werpen: begrotingsbrief en be leidsbegroting 2000; jaarpro gramma 2000; 2* bestuursrap portage; 17* en 18* wijziging begroting 1999 provincie; voort gang vitaal platteland; vooront werp tranche 5 provinciale milieu verordening. Informatie De commissies vergaderen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda's van de vergaderin gen en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (O.L.A.Z.) voor de uitbrei ding van haar stortplaats Midden- en Noord-Zeeland, gelegen in de gemeente Borsele. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben, af wegende een aantal zaken waar onder de toegevoegde waarde die een MER naast een vergun ningprocedure zou opleveren en het gegeven dat de uitbreiding van de stortplaats toch moet vol doen aan de vereisten welke zijn neergelegd in het Stortbesluit bodembescherming, besloten dat voor de uitbreiding van de stort plaats geen MER hoeft te worden opgesteld. Het betreffende besluit ligt van september 1999 tot en met 27 oktober 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30- 12.30 uur, op donderdagavond van 17.00-20.00 uur; en in het gemeentehuis van Vlissingen,. op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, ligt het besluit ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 november 1999 een bezwaarschrift tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Nieuws De provincie zit ruim in het financiële jasje. Er is geld over om nieuwe dingen aan te pakken. Wat GS het komend jaar wil doen leggen ze uit in de zogeheten begrotingsbrief, een boekwerkje met de nodige foto's en afbeeldingen dat gratis verkrijgbaar is bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. De begrotingsbrief voor het vol gend jaar is een bijzondere brief. Niet alleen vanwege het jaar 2000, maar ook omdat het gaat om het eerste begrotingsjaar waarin het college gestalte kan geven aan het beleidsprogramma "Over de drempel". Daarin staat het beleid uitgestippeld voor de komende vier jaar, de zittings duur van het dagelijks provincie bestuur, tot de volgende verkie zingen. Extra Het symbolische karakter van de begrotingsbrief 2000 krijgt ge stalte in de vorm van twee bijla gen die normaliter geen deel uit maken van een begrotingsbrief. Ad Beenhakker geeft een be schrijving van het ontstaan van Zeeland vanaf het jaar nul tot heden. Van de hand van Ad de Jong is een reeks interviews met personen die de maatschappe lijke opleving van Zeeland in de laatste decennia van dichtbij heb ben gemaakt: Marinus Verburg, voorvechter van de Zeeuwse economie en jarenlang directeur van het Economisch Technolo gisch Instituut in Middelburg; A.L. van Geesbergen, gedeputeerde van 1966 tot 1982 voor onder meer recreatie, cultuur, verkeer en waterstaat; waterstaatkundig ingenieur Leen Becu, vanaf 1944 betrokken bij inpolderingen en afdammingen op de Zuid-Holland se en Zeeuwse eilanden; kenner van het landbouwbeleid Gerard Sroallegange, wiens beschrijvin gen van 1975 tot 1992 in de kolommen van de PZC waren te lezen; Hans Bannink, oprichter en voorzitter van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland; de bevlo gen provincie-ambtenaar Leo Hendrikse (van 1958 tot 1998) over vooral de (gezondheids)- zorg, en tot slot Gillis de Jager, onder meer dijkgraaf van het voormalig waterschap De Beve- landen. Stevig investeren In een wereld die door de snelle ontwikkelingen in de communi catietechnologie steeds kleiner wordt en in een Europa waar de landen steeds verder naar elkaar toegroeien, dient Zeeland zijn positie uit te buiten; schrijven GS in de inleiding van hun brief. Dat dit kan leert ons de geschiedenis en dat leert ook een simpele blik op de kaart. Zeker als we de landsgrenzen wegdenken, neemt Zeeland een strategische positie in: aan de monding van Rijn, Maas en Schelde, met Rotterdam als noorderbuur en Antwerpen als zuiderbuur. Het daadwerkelijk tot verdere ontwikkeling brengen van deze geografische positie betekent dat voor de komende jaren stevig geïnvesteerd moet worden in infrastructuur, maar ook in min der 'harde' activiteiten als (grens overschrijdend) overleg en het imago van Zeeland als vestigings- gebied. Evenwichtig Maar Zeeland is meer dan een kruispunt voor internationaal transport of een vestigingsgebied voor industrieën die het liefst de waterkant opzoeken. Cultuur historisch waardevolle landschap pen, steden met een menselijke maat, een rijke natuur, strand en duinen: ook dat is Zeeland en ook die kant verdient het te wor den uitgebuit. Daarbij willen wij ons rekenschap geven, vervolgen GS, van de samenhang tussen materiële en immateriële wel vaart. Het college wil dit bereiken door een evenwichtige planning die is geënt op drie leidende principes. Principes "Over de drempel", het beleids programma voor de komende jaren, vermeldt als leidende principes: duurzaamheid, veiligheid en sociale rechtvaardigheid zullen doorwerken in alle relevante beleidssectoren; de economisch-ruimtelijke en sociale infrastructuur dienen evenwichtig te worden ontwikkeld; stelselmatig streven naar breed draagvlak binnen de provincie om bij hogere over heden Zeeuws beleid aanvaard te krijgen. Ruim jasje De provincie beschikt over een Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. Geurts (tel. 0118-631774). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilan den om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewa teren voor het oprichten en in werking hebben van een depot bestemd voor het ontwateren van baggerspecie afkomstig uit de Veerse Vest te Middelburg. Het depot is gelegen aan de Oost- perkweg te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 30 september 1999 tot en met 10 november ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 912 en van 1416 uur, in het en bij de re ceptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Hein- straat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13- 16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning(en) kunnen tot en met 11 november 1999 tegen de vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 12 november 1999 van kracht, ten zij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Poelendaeleweg 22 te Middelburg ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) van de Stichting Uitvoering Bodem sanering Amovering Tankstations te Rotterdam ingestemd. De beschikking ligt van 29 sep tember tot en met 10 november 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 november 1999 een be- ruim financieel jasje. De meer jarenraming vermeldt een ruimte van ruim dertig miljoen voor het jaar 2000 en rond twintig miljoen voor de jaren daarna. De divi dendopbrengsten die de provin cie ontvangt van Delta Nutsbedrij ven kunnen gevolgen hebben voor de financiële ruimte in de jaren na 2003. En omdat divi denduitkeringen niet altijd even hoog zijn, voelen GS er niets voor al het geld te besteden aan struc turele uitgaven; dat zijn uitgaven die ieder jaar terug komen. In tegendeel, het merendeel van het geld krijgt een besteding in niet structurele uitgaven. Inspanningen De financiële en beleidsmatige inspanningen komen het volgend jaar tot uitdrukking in: grensoverschrijdende samen werking; communicatie: imago en be stuur - burger; infrastructuur verkeer en ver voer; werkgelegenheid; het instellen van een fonds voor natuur en milieu; gebiedsgericht beleid; een beleidskader sociale infra structuur. Sociale structuur Er is een verband, schrijven GS, tussen de sociale structuur van de samenleving en de mate waarin mensen een beroep doen op zorgvoorzieningen en de eisen die men aan deze voorzieningen stelt. De sociale structuur is te beschouwen als het totale mate riële en niet-materiële vlechtwerk binnen een samenleving. Ken merken hiervan zijn de onderwijs mogelijkheden, kansen op werk, woonkwaliteit, veiligheid, cultuur beleving, deelname aan ver enigingleven, kerkelijke organisa ties, jeugd- en jongerenwerk, sport, enz. Hoe kwetsbaarder deze struc tuur, hoe groter de druk op de zorgvoorzieningen zal zijn. Veel individuele problemen hebben als oorzaak dat mensen het contact met de maatschappij zijn kwijt geraakt. Daardoor komen ze terecht in het zorgcircuit, dat naarmate de vraag toeneemt, steeds omvangrijker en complex er wordt en meer gericht is op alle leeftijden. Gegeven deze belangen zijn GS van plan komend jaar tenminste ruim twee miljoen gulden extra aan dit alles te besteden. De omgeving Vorm geven aan ruimte begint met nadenken over en vaststellen zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont vangst op 16 september 1999 van een melding Wet milieube heer van Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen met betrekking tot de verbetering van het run away beveiligingssysteem van reactor 221-R en de verbetering van het afgassysteem naar de flare. Beide wijzigingen betreffen veiligheidsverbeteringen in de productie-unit van Metablen. De melding kan worden ingezien van 30 september tot en met 27 oktober 1999 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). van de mogelijkheden van die ruimte, onze omgeving. In het licht van wensen moet er vervol gens antwoord komen op de vraag aan welke voorwaarden onze omgeving kan voldoen. De invulling hiervan hebben PS op hoofdlijnen aangegeven met het vaststellen, dit jaar, van de nota Omgevingsbeleid. Deze nota vormt dan ook de grondslag voor een nieuw op te stellen milieu beleidsplan en voor het water huishoudingsplan; twee pijlers in het beleid als het gaat om moge lijkheden en voorwaarden. De nota Omgevingsbeleid krijgt verder gestalte in het uitwerken van vier thema's voor de toe komst: stedelijke vernieuwing, vitaal platteland, Deltawateren en gebiedenbeleid. Bij de aanpak van deze thema's zijn economie en infrastructuur, evenals te maken afspraken met Belgische en Nederlandse provincies (grensoverschrijdend beleid) bindende elementen. Bijna 1,8 miljoen gulden gaat komend jaar extra naar deze werksoort. Infrastructuur en economie Het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) wordt aangepast aan de nieuwste eisen en inzichten. Dat gebeurt onder meer om (financiële) keuzes te maken tussen de verschillende vervoersvoorzieningen voor fiets, bus en auto. Voor de komende jaren is het geformuleerde beleid in het so ciaal-economisch beleidsplan uit gangspunt. Per sector (landbouw, visserij, recreatie en toerisme, industrie en diensten) zijn in dat plan doelstellingen opgenomen die per jaar worden uitgewerkt. Centrale doelstellingen zijn een evenwichtige groei en een duurzame ontwikkeling van de Zeeuwse economie. Belangrijk element hierbij is het bevorderen van een ontwikkeling in met name de zakelijke dienstverlening die leidt tot een productiestructuur met een gelijkmatiger verdeling van de werkgelegenheid over de verschillende bedrijfstakken en sectoren. GS willen de werkgele genheid bevorderen door groei- impulsen te geven, de aansluiting onderwijsarbeidsmarkt te ver beteren en het tekort aan met name technisch gekwalificeerde arbeidskrachten terug te dringen. De extra kosten die hiermee gemoeid zijn komen wat het dagelijks provinciebestuur betreft neer op ongeveer een half miljoen gulden. 2 KILO 2 KILO 500 GRAM

de Faam | 1999 | | pagina 7