liilsniÉiilllliiiililiiiiêilllliiiliil, Jl GEMEENTE MIDDELBURG Bewoners aan zet over de leefbaarheid in 't Zand Stromen wijk 00K IN DE GLASBAK Opening siertuin Koudekerkseweg Kluskeet Informatiebij eenkomst herinrichting Kern winkelgebied Nieuwe ronde wijktafels in Middelburg Riolering Klarebeeklaan Open dag AZC Zuidsingel Commissie straatnaamgeving Collecte Sluiting studiezaal Gemeente archief Middelburg Glasbak Mansveldstraat Arnemuiden buiten gebruik Week 39 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In het kader van het leefbaarheidonderzoek 't Zand Stromenwijk heeft de gemeente Middelburg op woensdag 15 september jl. een bewonerspanel geor ganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst kregen bewo ners de gelegenheid om hun mening te geven over een leefbare wijk in de toekomst. Het onderzoek Tafeltje Dekje Bewonersenquête Bel 0900 - 2025095 (50 c.p.m.) of verkrijgbaar bij de gemeente. Woensdag 29 september 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl In de Kvvalileilsallas Middelburg 2030 is als één van de nabije toe komstplannen de herstructurering van bepaalde Middelburgse woon wijken opgenomen. Om hier goed op in te spelen, houdt de gemeente Maandag 27 september 1999 is Aannemingsbedrijf Traas en Ovaa gestart met het vernieuwen van de riolering in de Klarebeeklaan. Na het vernieuwen van de riolering wordt de straat ook herstraat. Het werk start op de kruising Noord- weg/Klarenbecklaan en loopt tot aan de kruising Klarebeeklaan/ Sprencklaan. De werkzaamheden zullen, indien er geen vertraging ontstaat door weersinvloeden, begin december afgerond zijn. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor hel verkeer afgesloten moeten worden. Toegang tot de woningen zal ter voet mogelijk blijven. Er zal naar worden gestreefd hel ongemak tot een minimum te beperken. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer C. Moulhaan van de dienst Stadsbe heer. Hij is belast met het dagelijks toezicht op de werkzaamheden en hij is bereikbaar via telefoonnum mer 675 391. leefbaarheidonderzoeken in deze wijken. Onlangs is het eerste onder zoek, dat gehouden werd in Mid delburg Zuid, afgerond en is de her structurering in gang gezel. Mo menteel wordt de wijk 't Zand Stromenwijk onder de loep geno men. Het leefbaarheidonderzoek wordt begeleid door een kleine werkgroep. Daarin zitten mensen van de gemeente. Stichting Woon- gocd Middelburg en van het inge schakelde adviesbureau Companen. Het onderzoek in 'l Zand Stro menwijk is in juni van dit jaar van start gegaan. Inmiddels zijn drie van de vier fasen afgerond. In de eerste fase gaven lokale professio nals, zoals Thuiszorg, J.I.P., de wijkagent en de wijkbemiddelaar aan wat volgens hen de sterke en zwakke punten van de wijk zijn. Vervolgens werd op 2 september jl. een Kijk-in-de-Wijk gehouden. Óp tandems gingen bewoners samen met wijkwethouder Brakman, wet houder Bruinooge, enkele gemeen telijke ambtenaren, het adviesbu reau Companen en wijkprofessio- nals een middag rond kijken én luis teren in de wijk. Op woensdag avond 15 september vond het be- wonerspanel plaats. Als dé wijkdes- kundigen bij uitstek konden bewo ners op deze avond meedenken en meepraten over punten van verbete ring voor de toekomst. Als voor naamste verbeterpunten noemden zij de verkeersveiligheid, het ont- Zaterdag 2 oktober aanstaande is er een open dag in het asielzoe kerscentrum aan de Zuidsingel. Het programma voor deze open dag ziet er als volgt uit: Om 13.30 uur de opening. Wethouder van Dijk-Slurm geeft samen met directeur Burger en plaatsvervangend directeur Claes- sens en kinderen uil de buurt een feestelijk startsein. Van 14.00 tot 17.00 uur: Spelletjes uit de hele wereld Welke spelletjes doen mensen met elkaar in de diverse landen'? Bewoners AZC verrijken de Ne derlandse cultuur met leuke, ge zellige en/ of leerzame spelletjes Wij zien dal onze spelletjes inler- nationaler zijn dan we denken. Rondleiding door het gebouw Bewoners organiseren rondleidin gen in hel gebouw In leslokalen kan geleerd worden hoe het voelt om een nieuw bin nengekomen bewoner te zijn Culinaire versnaperingen Bewoners laten iets van hun cul tuur proeven en misschien ver klappen ze zelfs wel hun keuken geheimen Andere festiviteiten Schminken, popcorn en een clown Informatie over asielzoekers in Nederland Informatiekraam van Vluchtelin gen Werk Nederland Op dinsdag 5 oktober 1999 vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering begint om 14.00 uur in de kantine van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing- sestraat 21. Op de agenda staat onder andere het vaststellen van straatnamen ten behoe ve van de seniorenwoningen aan de Breeweg en een weg tussen de Bree- straat en de Rotterdamsckaai nabij de Bealrixbrug. Verder is een verzoek ontvangen van bewoners aan de Churchiillaan 1 t/m 6 om dit deel van de Churchiillaan te wijzigen in Parklaan. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 4 oktober tot en met 10 oktober 1999 Maandag Gebakken vleesballetjes in pittige saus, snijbonen, gestampte aard appelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus, worteltjes, aardappelen Woensdag Gemarineerd rundvlees in jus met rozijnen, rode kool, aardappelen Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst Vrijdag Visfilet, broccoli, worteltjes, bloemkool in saus. aardappelen Zaterdag Bami goreng, kipsaté Zondag Wat de pot schaft In de periode van 4 lot cn met 9 ok tober wordt er weer huis-aan-huis gecollecteerd. Dit keer zullen col lectanten van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren langs komen om geld in te za melen ter bevordering van het wel zijn van de dieren. breken van bepaalde voorzieningen, de verouderde infrastructuur en de overlast in sommige delen van de wijk. Binnenkort wordt gestart met de laatste fase van het onderzoek. Vierhonderd huishoudens worden in de periode van 4 tol en met 22 oktober telefonisch geënquêteerd. Ook hier krijgen bewoners de mo gelijkheid om hun visie te geven over zaken als de kwaliteit van hun woonomgeving, verkeerssituaties, voorzieningen en veiligheid. Kort om: de leefbaarheid. Voor vragen en opmerkingen kun nen bewoners terecht bij mevrouw Jo-Ella Verbeek van de gemeente Middelburg, tel. 0118-675 676. Foto: enkel bewoners uit de wijk 't Zand/ Stromenwijk tij dens het bewonerspanel. Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst en natuur. Zaterdag 18 september stond het park Toorenvliedt in het teken van de natuur-, milieu- en dieren dag. In het park was van alles te beleven, voor jong en oud. Zo was er bij voorbeeld een informatiemarkt met allerlei kramen van instanties die iets met natuur, milieu en/of dieren te maken hebben. Denk daarbij aan instanties zoals Staatsbosbeheer en het Wereld Natuur Fonds. Om 11.00 uur verrichtte wethouder P.H.A. Brakman de officiële ope ning van de siertuin die aan het Park Toorenvliedt grenst. Samen met Ronald Huwae, medewerker van de dienst groenbeheer, plantte wethouder Brakman de laatste struikjes rondom de leilinden aan de rand van de siertuin. Deze leilin den hebben vroeger op de Markt gestaan. Toen hier de herinrichting werd gestart is gezocht naar een an dere locatie voor deze linden. Rondom de perken in de siertuin zijn banken geplaatst zodat men kan genieten van de rust die de tuin uitstraalt. Foto: Frank Viergever. Zoals waarschijnlijk wel bij veel mensen bekend is, gaat het Ge meentearchief Middelburg fuse ren met het Rijksarchief in Zee land en het Gemeentearchief Vee- re. De fusiepartners gaan vanaf januari 2000 samen verder onder de naam 'Zeeuws Archief'. Nieuwe locatie Het Zeeuws Archief wordt gehuis vest in het Van de Pcrrehuis aan het Hofplein te Middelburg. In het mo numentale halfronde gebouw zullen de werkruimten worden ingericht. In de nieuwbouw achter het Van de Perrehuis bevinden zich de pu blieksruimten en daaronder drie de- potlagen met bergruimte voor wel 25 kilometer archief! Verhuizing De verhuizing van de drie archief diensten, die verdeeld zijn over maar liefst twaalf locaties, heeft heel wat voeten in de aarde. Om al les zo goed mogelijk te laten verlo pen en om u straks in hel nieuwe archief optimaal van dienst te kun nen zijn, is besloten dal hel Ge meentearchief Middelburg, het Ge meentearchief Veere en het Rijks archief in Zeeland hun deuren voor publiek zullen sluiten vanaf 1 oktober a.s. tot en met 3 januari 2000. In die drie maanden wordt de voor bereiding voor de verhuizing afge rond, vindt de daadwerkelijke ver huizing plaats en zal het personeel van het nieuwe Zeeuws Archief in tensief worden getraind om u straks zo goed mogelijk te helpen. Opening Vanaf dinsdag 4 januari 2000 opent het Zeeuws Archief haar deuren voor publiek. U bent dan van harte welkom in de nieuwe studiezaal! De openingstijden van het Zeeuws Archief zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00-17.00 uur. met uitzondering van de zomermaan den, dan is het Zeeuws Archief op zaterdag gesloten. Klussen is zeer populair. De omzet van doe-het-zelf-arti kelen stijgt sterk. Gemiddeld klust ongeveer 40% van de Nederlanders mini maal eenmaal per week in en om het huis. De laatste jaren zijn er ook steeds meer programma's op de televisie over doe-het-zelven. Denk daarbij aan een veel bekeken programma als "Klussen en tui nieren met kijkers". Veel doe-het-zelvers houden bij hun werkzaamheden graag rekening met het milieu en gezondheidsaspecten. Het valt echter niet altijd mee om daar goede informatie over te vinden. Zeeuwse Milieufederatie De Zeeuwse Milieufederatie wil daar verandering in brengen. Hiervoor willen zij de Kluskeet inzetten. In dit project wordt dc Zeeuwse Milieufe deratie gesteund door het Ministerie van VROM. de brancheorganisatie van doe-het-7.ellzakcn cn door het Openbaar Lichaam Afvalstoffenver- wijdering Midden- en Noord Zee land (OLAZ) en diverse Zeeuwse ge meenten. Kluskeet De Kluskeet is een opvallende bouw keet die een aantal dagen voor een bouwmarkt in Middelburg geplaatst zal gaan worden. In de periode van donderdag 7 lol en met zaterdag 9 oktober zal dc Kluskeet bij Karwei bouwmarkt aan de Waldammeweg voor iedereen toegankelijk zijn. In de Kluskeet wordt voorlichting gegeven over milieuvriendelijk klussen. Be zoekers kunnen meedoen aan het spel "Slaat u de spijker op de kop of de plank mis". Door mee te doen aan dit spel kunnen de deelnemers een leuke milieuvriendelijke prijs win nen. Dit spel bestaat uit een rad met daarop verschillende thema's aange geven. Over het thema waarop het rad tot stilstand komt, wordt een vraag gesteld. Wanneer hierop hel juiste antwoord wordt gegeven, kan dc deelnemer een enveloppe trekken met daarin een praktische KlusTip of een klusprijs. Bezoekers krijgen een korte rondleiding door de Kluskeet. Hierin zijn allerlei materialen en handige tips te vinden. Centrale the ma's zijn: hout. verf materialen en energie- en waterbesparing. De glasbak in de Mansveldstraat in Arnemuiden is weggehaald. Binnen drie weken zal er elders in de wijk "het Poldertje" een nieuwe glasbak geplaatst worden. Begin 2000 zullen de meeste bo vengrondse glasbakken worden ver vangen door ondergrondse model len. In verband met aanwezige on dergrondse kabels en leidingen is er in de Mansveldstraat geen geschik te locatie voor een ondergrondse glasbak. De bedoeling is dal er tijdelijk een bovengrondse glasbak in hel Pol dertje komt. Dit op dc beoogde plaats van een ondergrondse glas bak. Dit is afhankelijk van de bouwvergunning. Voor meer informatie kunt u bellen naar de informatielijn van de afde ling Stadsreiniging, lel. 675322. Vanavond is er een informatie avond voor winkeliers, pandeige- naren en bewoners van het Kern winkelgebied over de plannen voor de herinrichting van dit ge bied. Alle belanghebbenden heb ben een uitnodiging voor deze bij eenkomst ontvangen. Hel Kcmwinkelgebied betreft de volgende straten: Achter de Houttui nen, Gravenstraat, Herenstraat, Koorkerkstraat, Korte Delft. Korte Geere, Kromme Weele, Lammercn- sleeg, Lange Delft, Lange Geere. Lange Noordstraat, Langevielc, Nieuwe Burg, Nieuwe Kerkgang, Onder de Toren, Potlenmarkt, Se- geersstraat en de Vlasmarkt. De bij eenkomst staat onder voorzitter schap van de Kamer van Koophan del. Kuiper Compagnons zal een toelichting geven op hel Masterplan. Tevens zal de financiële bijdrage aan dc herinrichting van het Kemwinkel- gebicd worden besproken. Andere aanwezigen zijn: de heer Brakman (wethouder), de lieer Boers (voorzit ter VOM), de heer van der Linde (MKB) en dc heer Tahapary (sectie Belastingen gemeente Middelburg). De informatieavond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Zeeuwse bi bliotheek aan de Kou-steensedijk 7 te Middelburg. De komende maand overleggen de bewoners uit de diverse gebie den van Middelburg met de wet houder, de gemeentelijke diensten en andere instellingen over het wel en wee van hun wijk. Of het nu gaat 0111 het onderhoud van de wijk of het bouwen van nieuwe woningen: aan de wijktafel be spreekt u wat er in uw wijk ge beurt. N Dit overleg, de wijktafel, is voor ie dereen toegankelijk. Indien u een onderwerp zou willen inbrengen, verzoeken wij u wel vriendelijk dit bij aanvang van de bijeenkomst bij de voorzitter te melden. Verschuiving Dc Wijktafel Noord die gepland stond voor maandag 4 oktober 1999 gaat NIET door. Deze wijktafel wordt verschoven naar donderdag 28 oktober Data De Wijktafel Dauwendaele wordt gehouden op dinsdag 5 oktober 1999 in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat 98 (tegenover het winkelcentrum). Dc Wijktafel Zuid zal worden ge houden op woensdag 6 oktober 1999 in Wijkcentrum het Zuiderba ken aan de Rentmeesterlaan 245. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en zijn uiterlijk 0111 23.00 uur afgelopen. Meer weten over dc wijktafels? In formatie hierover is te verkrijgen bij de coördinator wijkbeheer, dc heer Hans Vergeer. Hij is te berei ken via het telefoonnummer 0118- 675 000. WOP's Dc wijkbeheerders van de wijkon- dersteuningspunten (WOP's) beant woorden vragen over de woon- en leefomgeving in dc wijken. Wan neer iemand het van belang acht een vraag rechtstreeks aan de bur gemeester of wethouder te stellen, kan hij gebruik maken van het we kelijks spreekuur van de burge meester en de wethouders. Dit is op dinsdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur. Voor een afspraak met de bur gemeester kan contact worden op genomen met zijn secretaresse, te lefoon 675 780. Voor een afspraak met één van dc wethouders kan contact worden opgenomen met de secretaresses van dc wethouders, te lefoon 675 431. Wijkwethouders Aan iedere wijk is een wethouder toegekend. Deze wethouder coördi neert dc ontwikkelingen die de wijk aangaan. Dauwendaele cn Nieuw- en Sint Joosland: wethouder Strous Magistraatwijk. Reijershove en de Erasmuswijk: wethouder van Dijk- Sturm Stromenwijk, 't Zand, Griffioen en Breewijk: wethouder Brakman Arnemuiden: burgemeester Spahr van der Hoek Nieuw Middelburg. Sint Laurens. Klarenbeek en het centrum: wet houder Bruinooge.

de Faam | 1999 | | pagina 3