i J Inbraken dwingen Scarabee het centrum in wij bereiken elke brievenbus i Mulder Binnenhuis: 75 iaar ervaring i DEZE WEEK IN PARTY: SPIJT OM GOOIS HUIS VAN MARCO EN LEONTINE... AlfXANDER EN MAXIMA TROUWEN 15 DECEMBER! i Sierpleister op z'n mooist ANGELA SCHUF VALT NU VOOR FERRISOMOGYI PZC reclameverspreiding Opening 't Spui uitgesteld HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-467154 Na twee inbraken waren Joop en Elise de Winter het zat. De edelsmeden verhuisden onlangs van de rustige Hobeinstraat in Vlissin- gen naar een meer opzichtig plekje in het cen trum. Het nieuwe pand, recht tegenover de Al- bert Heijn in de Aagje Dekenstraat, biedt als bijkomend voordeel dat ook meer toevallige klanten zich aandienen. tevens mogelijkheden in het buitengebied Eigen kracht Kever Geen doorsnee ,e opening van 't Spui, met daarin 'VVV/Anwb, boekhandel De Ruiter/Fanoy, het Nederlands Handelsinsti tuut en de Vlissingse bibliotheek is een week uitgesteld. Het pand was nog niet klaar om afgelopen maandag open te kun nen gaan voor publiek. Mulder Binnenhuis is één van de oudste wo ninginrichters van Walcheren. Het bedrijf aan de Kromme Weele in Middelburg viert vol gend jaar het vijfenzeventigjarig bestaan. Nog altijd voert een Mulder-telg er de scepter. En dat blijft voorlopig nog even zo: dochter Jenne- ke Mulder is sinds het begin van dit jaar begon nen in de zaak van vader Piet Mulder. Vanuit hun woning aan de Mansfeldstraat in Arnemuiden is het echtpaar Bertus en Es ther Siereveld-Hamelink hun eigen afwerkings- bedrijf begonnen. De hoofdwerkzaamheden be staan uit spackspuitwerk en sierpleister, vertelt Esther Siereveld. Paplepel Effectieve behandeling koortslip Exclusief Jip en Janneke de wereld rond Moorddadig mooie Mudder Half miljoen Konmar-klantenkaarten Workshops Intratuin Denkend horloge Woensdag 29 september 1999 FAAM/VLISSINGER 23 door Ellen de Dreu Het echtpaar De Winter maakt al meer dan tien jaar bijzonde re sieraden, vaak geïnspireerd op de Keltische cultuur waarin symbolen een grote rol spe len. „Onze interesse daarvoor ontstond zo'n tien, twaalf jaar geleden, toen we met vakan tie in Engeland waren. Daar leerden we een edelsmid ken nen waarmee het gelijk klik te", vertelt Joop de Winter. „Hij vertelde ons een paar ge heimen van het vak en na een poosje rondkijken zijn we ei genlijk maar gewoon van start gegaan. Toen bleek dat we het snel in de vingers hadden, werd het alleen maar leuker en leuker". (advertentie) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 -1 Ook de betekenis van de steen speelt een rol. Elise de Winter: „Stenen hebben veel beteke nis voor mensen. Daarom geef ik vrijwel bij elk sieraad dat ik verkoop een briefje met daarop wat uitleg over de ge bruikte symboliek of steen". Joop en Elise de Winter: „Toen we begonnen met onze interesse voor de Keltische cultuur had niemand daar nog van gehoord. Nu is het echt harstikke in' Maar het smeden van zilver en edelstenen is een dure hobby. „Natuurlijk is de inves tering van de materialen op zich al niet mis, maar het ma ken van een enkel, uniek sie raad is heel veel werk waar je bijna niet van kunt bestaan", legt Joop de Winter uit. „Daarom wilden we er na ver loop van tijd ook een gieterij bij hebben". Die bouwde hij helemaal zelf. Niet van dure nieuwe appara ten, maar van oude spullen die ineens behoorlijk waarde vol bleken te zijn. „Een nieu we gieterij kost echt tonnen. Dus ben ik eerst terug gegaan naar onze vriend in Engeland, die ook een gieterij had. Daar ben ik gaan kijken waar alle afzonderlijke apparaten nu ei genlijk precies voor dienden. En vervolgens ben ik ze na gaan bouwen". Na een paar jaar van uitprobe ren en oefenen besloot het echtpaar hun sieraden te verkopen vanuit een winkeltje bij hun thuis. Scarabee, kreeg de juwelierszaak als naam mee, naar de Egyptische ke ver die vernieuwing symboli seert. „Nu werken we sinds twee, twee en een half jaar professioneel met de sie raden". De twee inbraken in hun oude zaak aan de Hobeinstraat zorgden ervoor dat het stel hun spullen pakte om een plekje in de binnenstad te zoe ken. Een gedwongen keuze, maar wellicht geen verkeerde. Elise de Winter: „Deze straat is heel goed verlicht en nodigt daarom minder uit om een ruit in te gooien en er met de sieraden vandoor te gaan. Vanuit de flat, hier recht te genover, heb je een goed zicht op de zaak. We hopen dan ook dat het nu echt afgelopen is. Voordeel is wel dat het in de zaak een stuk drukker is. Je merkt echt dat je op een ande re plek in de stad zit". Alhoewel het echtpaar allebei sieraden ontwerpt en maakt, is er de laatste jaren toch een duidelijke rolverdeling tot stand gekomen. Elise de Win ter staat in de winkel en maakt foto Jaap Wolterbeek ter plekke ook sieraden. Echt genoot Joop houdt zich met name bezig in de gieterij. De sieraden die in de winkel liggen zijn niet de doorsnee- ringen en kettingen uit andere juwelierszaken. Ze worden ge kenmerkt door gebruik van grote stenen of symbolen. Joop en Elise de Winter ma ken vooral sieraden die zij zelf mooi vinden. „Grappige is dat er dan als vanzelf een markt voor lijkt te ontstaan", is de ervaring van Joop en Elise. „Toen wij bijvoorbeeld begon nen met de Keltische cultuur had niemand daar nog ooit van gehoord. Nu is het echt hartstikke in". Het tweetal heeft de afgelo pen jaren heel wat met eigen handen opgebouwd. Er is in middels een winkel in het cen trum van Vlissingen, alhoewel Joop zijn oude baan als klus ser nog niet durft op te geven om zich fulltime bezig te kun nen houden met de sieraden. Dat is op termijn wel de be doeling, legt hij uit. „Maar echt ver kijken we niet voor uit. We hebben het van het begin af aan gedaan op low budget basis, zonder al te gro te risico's of stress om alles maar te kunnen betalen. We zijn er gekomen door conse quent door te gaan - op eigen kracht. En dat willen we in de toekomst zo houden". systeem van de bibliotheek. Dat de opleveringsdatum niet is gehaald, heeft alles te maken met de complexi teit van het gebouw, 't Spui bestaat uit vijf oude panden die aan elkaar gebouwd zijn. Het laatste pand kon pas in april van dit jaar ver bouwd worden. Het is nu de bedoeling om maandag 4 oktober te ope nen. Bij de FaamA/lissinger van volgende week is een heel katern opgenomen waarin allerlei informatie en wetenswaardigheden rond 't Spui te lezen zijn. Hierin ook uitgebreide informatie over het nieuwe tarieven- door Ellen de Dreu Mulder Binnenhuis werd op gericht door Piet Mulders grootvader Chris Mulder. „Die was meubelmaker en had een zaakje in de Reigerstraat. Mijn vader - Gerard Mulder - ver huisde de zaak in 1949 naar de Kromme Weele, naar het zelfde pand als waar we van daag de dag nog inzitten". Aan het eind van de oorlogs jaren was Mulder Binnenhuis een zaak in woningtextiel en meubels. „Maar op een gege ven moment, nu zo'n dertig jaar geleden, blijkt dan dat het pand te klein is voor zo'n groot assortiment", herinnert Piet Mulder zich. „Toen moesten we een keuze maken: verhuizen of een dui delijke keus voor een bepaal de richting maken". Het werd het laatste. „We wilden liever niet weg uit de stad dus zijn we ons vanaf die tijd gaan richten op de woningtextiel". Omschrijving: In de eerste kolom moeten woorden worden ingevuld van drie letters en in de derde kolom van vier letters. De woorden van de middelste kolom worden gevormd door de letters van de woorden in de eerste en de derde kolom, de omschrijving van deze woorden staat door elkaar. Na juiste oplossing ontstaat in de aangegeven verticale kolom een beroep. Omschrijving van de woorden in de eerste en de derde koDom: 1.lofdicht - gewricht 2.deel van het hoofd - slotwoord 3.vocht - ontkenning 4.persoon - schoorsteenzwart 5.plaats in ons land - wandeldreef 6.Turkse titel - korf 7.knaagdier - grondsoort 8.kaartspelterm - watervlakte 9.aanwijzend voornaamwoord - kerel 10.stuk hout - wezenlijk 11.gesloten - spleet 12.klap - in sect 13.evenzo - losgerafelde naad 14.onbepaald voornaam woord - hoofdtelwoord 15.strafwerktuig - omheining Omschrijving van de middelste woorden: pekelen van voedsel - zeer bekend - geheel der liefdegevoelens - ervaring - voelspriet - duidelijk - nonsens - voortreffelijk - ge denkdag - sacrament - bazige vrouw - tapperij - bewegingsleer - soort werkplek - deel van een kapitaal. De oplossing van de puzzel van vorige week is: Kantoorbediende. In principe komen alle muren en plafonds in aanmerking om mooi afgewerkt te worden met een structuur-laag. „Veel mensen denken dat het een dure aangelegenheid is, dat spuiten", weet ze uit ervaring. „Maar dat valt hartstikke mee als je bedenkt dat wanneer je niet rook, je jarenlang niets meer aan de muren of pla fond hoeft te doen. En goede latex is tegenwoordig ook niet meer goedkoop. Het spack spuitwerk kan bovendien nog eens lekker afgedaan worden met een sopdoek, lekker schoon dus". Nieuwste trend in muren en plafonds is het zogenaamde Sigmulto: „Spuitwerk met een kleur eroverheen", legt Siere veld uit. „En daar zijn echt tal loze mogelijkheden in. Men sen denken vaak nog dat spuitwerk vlekkeloos witte muren oplevert, maar dat hoeft al lang niet meer. Alles is mogelijk, tegenwoordig". Spuiten kan tegenwoordig in alle kleuren", vertelt Ester Siere veld. foto Jaap Wolterbeek Piet Mulder kreeg het vak met de paplepel ingegoten. „De gordijnen werden altijd thuis genaaid en zo groei je er na tuurlijk midden tussen op". Dat geldt in mindere mate voor dochter Jenneke (25). „Ik wilde vroeger dierenarts wor den", lacht ze. „Maar ik ben uiteindelijk het MTS houtmeu- bileringscollege gaan volgen. Met in mijn achterhoofd de gedachte dat ik hier uiteinde lijk zou komen te werken. Nee, dat is niet opgedrongen: ik heb nog een broer en een zus die er allebei geen zin in heb ben. Dat is verder helemaal geen punt". Piet en Jenneke Mulder verko pen alles op het gebied van de woningstoffering. „En dan in hoofdzaak de meer op kwa liteit gerichte merken. Voor ta pijt is dat bijvoorbeeld Bona parte, waar ik in de oktober- woonmaand een prachtige aanbieding mee heb. Voor de gordijnen noem ik Ploeg en Kendix. Heel modern, maar toch ook tijdloos". Mulder signaleert als trend in het woongebeuren de terug keer van de 'in-betweens', de mooie uitvoering van wat je vroeger vitrage zou noemen. „Er wordt bij die transparante stoffen waarvan de in-be- tweens van gemaakt zijn te genwoordig nogal eens ge bruik gemaakt van uitgeëtste patronen, dat is echt iets van de laatste tijd. De patronen lij ken er dan als het ware in ge stanst. Verder zie je veel natu- relkleuren en gelige tinten. Heel warm en sfeervol alle maal". Op het gebied van vloerbe dekking is het parket en lami naat nog steeds aan populari teit aan het winnen. „Verder zie je dat steeds meer mensen Eén op de vier mensen heeft regelmatig last van een koortslip. Juist die mensen weten uit ervaring hoe belangrijk het is de be handeling onmiddellijk na de eerste tinteling te beginnen. Toch is het dan vaak al te laat. Vectavir maakt hier een eind aan: het is de eerste antivirale behandeling die ook na de tintelingsfase nog werkt. Het middel vermindert bovendien de pijn en be smettelijkheid van het Herpes Simplex virus. Het is zonder re cept te verkrijgen bij apotheek en drogist. toch uitkomen bij het comfor tabele hoogpolige tapijt in mooie kleuren, eventueel in combinatie met bijkleurende stoffering". Combinaties zijn bijvoorbeeld heel goed mogelijk bij de Li ving Colours-lijn van topont werper Jan des Bouvrie. Mul der: „Hierbij kunnen vloerbe dekking, karpetten en gordij nen prachtig op elkaar afge stemd worden en dat is één reden waarom het Living Co lours-concept zo aanslaat". In de zaak wordt handig ge bruik gemaakt van elke vier kante meter. „Natuurlijk droom ik wel eens van een grotere zaak", laat Mulder we ten. „Maar we hebben voorlo pig nog helemaal geen zin om uit het centrum te vertrekken. Bovendien kunnen we de klanten genoeg laten zien op deze manier. Tuurlijk, je denkt er wel eens over om te verhui zen. Maar we zijn nu eenmaal verknocht aan het centrum van Middelburg". Mulder onderscheidt zich vooral door het bieden van een persoonlijke service. „Ik vind het gewoon echt leuk om persoonlijk met mensen bezig te zijn. En we doen natuurlijk alles in eigen hand. Gordijnen naaien, vloerbedekking leg gen, we hoeven nergens voor naar de fabriek. Zo weet je ze ker dat het ook goed gebeurt". Wie echt iets exclusiefs in de kamer wil hebben liggen, kan ook bij Mulder terecht. Zo is het sinds kort mogelijk om een karpet te kopen naar ei gen ontwerp. „Ik heb daar voor een fabrikant die werke lijk alles kan maken", weet Mulder. „Zelfs als je een af beelding van je teckel op het kleed zou willen terugzien, geen enkel probleem". Piet en Jenneke Mulder: Natuurlijk denk je er wel eens over om te verhuizen. Maar we zijn nog steeds verknocht aan het centrum van Middelburg". foto Jaap Wolterbeek Nieuw middel tegen koortslip. Wie is er niet opgegroeid met Floddertje, Pluk van de Petteflet en Jip en Janneke? De spannende verhalen van Annie M.G. Schmidt zijn dit jaar het thema voor de kinderpostzegels. Die worden 10 november uitgegeven. Vanaf vorige week zijn kinde ren alweer op pad voor de verkoop van de zegels, die door Fiep Westendorp werden getekend. Voor kinderpostzegels wordt al tijd een toeslag betaald. Daarmee worden zo'n duizend projec ten in binnen- en buitenland, gericht op kinderen in moeilijke omstandigheden, betaald. Wie geen kinderen aan de deur krijgt, kan de kinderzegels ook vanaf 10 november nog op het postkantoor kopen. In het novembernummer van het populaire mannenblad Playboy schittert actrice Ma rian Mudder (Cocks assistente Vera Prins uit Baantjer). Fotograaf Bart van Leeuwen maakte een reportage met daarin Mudder als hoofdon derwerp. Als lokatie is geko zen voor hotelkamers. Mud der daarover: „Een mooie ho telkamer vind ik erotischer dan mijn eigen slaapkamer...' Deze Playboy ligt vanaf 15 ok tober in de winkel. Marian Mudder. De Konmar verwacht dit weekend haar vijfhonderdduizendste klantenkaart uit te kunnen reiken. Wie het exemplaar bestelt, wacht een ballonvaart voor vier personen. Overigens krijgt ie dereen die zaterdag na 10 uur een klantenkaart aanvraagt, een bos bloemen en een heerlijke slagroomtaart. Met de kaart kan geprofiteerd worden van aantrekkelijke aanbiedingen. Daar naast is er een speciaal Konmar-spaarsysteem aan gekoppeld. Met de gespaarde punten kunnen cadeaus worden aangeschaft. Bij de Intratuin-vestiging in Koudekerke is opnieuw een geva rieerd workshopprogramma opgesteld. Tot en met oktober is er aandacht voor het najaar, met daarin ook de nieuwe thema's rond de interieurinrichting verwerkt. Tegen de kersttijd is het aanstaande lichtfeest het belangrijkste thema. Elke week is er een andere workshop, die de week daaraan voorafgaand wordt ingeleid door een demonstratie in de winkel. Een overzicht van het programma is verkrijgbaar in de winkel. Het nieuwe Seiko Kinetic Auto Relay horloge kan stilstaan en toch de tijd onthouden. Wordt het horloge langer dan drie dagen weggelegd, dan komen de wijzers automatisch tot stil stand. Maar wordt het horloge daarna weer opgepakt dan schrikt een voorgeprogram meerde chip weer wakker en bewegen de wijzers zich van zelf naar de juiste tijd. Zo wordt geen energie ver spild. De nieuwe Kinetics zijn verkrijgbaar met zwarte, blau we, witte of grijze wijzerplaat. Een bol mineraal glas en de massieve schakelband ken merken de horloges. Het nieuwe Seiko Kinetic Auto Relay horloge. (advertentie) GERUCHT

de Faam | 1999 | | pagina 23