Wonen in het nieuwe Woensdag 29 september 1999 FAAM/VLISSINGER 17 Op de drempel van het nieuwe millennium vraagt menigeen zich af hoe wonenleven en werken zich in de 21e eeuw zullen ontwik kelen. Trendwatchers beleven dan ook drukke tijden. Ook als het gaat om woninginrichting. Voorspellen blijft natuurlijk koffiedik kijken. Maar één ding is zeker: allerlei maatschappelijke verande ringen zullen van invloed zijn op de manier waarop we onze wo ning in het nieuwe millennium willen inrichten. Sommige van die ontwikkelingen zijn nu al te zien. Veel mensen zijn immers op zoek naar een beter evenwicht tussen werken en vrije tijd, tussen ver stand en emotie. Dat vertaalt zich in een interieur dat flexibel en (multi)functioneel moet zijn, maar tegelijkertijd warmte en per soonlijkheid uitstraalt. Bovendien voorspellen trendwatchers dat we steeds minder trendgevoelig zullen worden. Daardoor krijgt de individuele smaak steeds meer vorm en inhoud. In de 21e eeuw heeft iedereen zijn eigen 'stijl'enidentiteiten niet aléén wat wo nen betreft.... Trendwatchers verwachten dat de functie van onze woning in de 21e eeuw in grijpend zal veranderen. Niet meer alleen een plek om in te wonen, maar steeds vaker ook de plek waar we werken en recreëren. Het is een ont wikkeling die we nu al her kennen. Het vraagt om een inrichting die flexibel is. Waar het ene moment een laptop staat, wordt een half uur later huiswerk gemaakt of geschil derd. De inrichting van een kamer moet dus snel aange past kunnen worden. Lichtge wicht, modulaire, mobiele en stapelbare meubels maken het mogelijk. Daarnaast krij gen de van oudsher secun daire ruimtes in huis, de bad kamer en de keuken, een pri maire rol in het huis van de 21 e eeuw. De keuken is multifunctio neel, het hart van het huis met ruimte genoeg voor allerlei bezigheden. De bad kamer wordt ultieme ont- spaningsruimte. Balans Omdat we vaker thuis zijn, wordt de sfeer in huis be langrijker. Het creëren van een bepaalde sfeer in huis staat of valt met de wijze waarop de meubels, stoffen, verlichting, accessoires met elkaar worden gecombineerd in de leefruimte. Het is een il lusie te denken dat alleen maar dure en exclusieve pro ducten beeldbepalend zijn voor de 'perfecte' inrichting en woonsfeer. Het is de com binatie van de juiste kleuren Aaibaar Het interieur moet er niet al leen mooi uit zien, het moet ook goed 'voelen'. De aaibaar heidsfactor van de gebruikte stoffen en materialen moet hoog zijn. Ook kunststof meubels hebben een specia le finish waardoor ze zachter en warmer aanvoelen. Een vervolg op deze aandacht voor de tastbaarheid van ons interieur is dat de westerse wereld zich openstelt voor 'ontastbare' invloeden in huis. Denk hierbij aan de be langstelling voor Feng Shui. Ook geuren in huis spelen een rol met 'frisse lucht' als belangrijkste pijler voor een 'gezond' interieur. Geurac- centen kunnen worden ge legd door bloemen, het bran den van kaarsen, wierook en oliën. Fusion Het interieur wordt, tenslotte, ook steeds persoonlijker. Niet langer worden stijlen blinde lings nagevolgd, maar selec teert men uit elke stijl slechts die elementen welke in de smaak vallen. Zo ontstaat in het interieur een samensmel ting van sober en decadent, naturel en fluor, high tech en ambachtelijk, antiek en futu ristisch, verschillende cultu ren, trends en ontwikkelin gen. Een Afrikaans krukje ge combineerd met een Philip pe Starck stoel, Louis Seize goes flower power. Het interi eur van de toekomst is, net zoals op mode en culinair ge bied, fusion! design, dure met goedkope objecten, oude met nieuwe dingen. Overdaad schaadt, in geval van twijfel is het beter om minder neer te zetten dan meer. coratieve elementen een be langrijke rol. Steeds meer drait het daarbij om de juiste mix van accessoires. Het mot to voor de 21e eeuw is 'durf te combineren'. Antiek met en materialen en de zorgvul dige'opstelling'waardoor het interieur'in balans' is. In die balans spelen, naast de basisbehoeftes: bed, bank, kast, tafel en stoelen, ook de- millennh

de Faam | 1999 | | pagina 17