I N E C I CHUTTERSHOF Slopende reis in auto vol XTC Star Wars-fans o U WS Trippin in De Piek 't Beest Beweeet Verreth speelt Brouwer F I L M W E E K RUNAWAY BRIDE AL WILD WILD WEST 12jr AUSTIN POWERS THE SPY AL 10 THINGS I HATE ABOUT YOU AL INSTINCT 16jr KABOUTER PLOP THE THOMAS CROWN AFFAIR EYES WIDE SHUT 16ir NOTTING HILL 12jr DE KONING EN IK THE MUMMY 12jr LIFE AL OFFICE SPACE JUDAS KISS THE DELIVERY 12jr BUFFELO '66 F I L M W E E K A VENDRE BLACK CAT, WHITE CAT BROKEN DYKES EN DE WATER SNOODRAMPVAN 1953 A SHORT FILM ABOUT KILLING hm VLISSINGEN. première première 1 MIDDELBURG The Delivery be leefde vorige week zijn we reldpremière tijdens het filmfestival Film by the Sea in Cine Ci ty. Het idee voor het speelfilmdebuut van regisseur-producent Roel Reiné ontstond op de legendarische Route 66. Science fiction liefhebbers kunnen vast be ginnen met aftellen. Vanaf volgende week draait de allernieuwste Star Wars verfilming - Episode I, The Fantom Menace - in Cine City in Vlissingen. Panta Rhei Als een roos van Saron Kunst van Masdorp Landleven in brooddeeg wmÊÊM Het nieuwe seizoen is bij De Piek in Vlissingen alweer in volle gang. Vrijdag 24 sep tember treden er een paar piep jonge bands op in het Vlissingse open podium. Zaterdag 24 sep tember is het de beurt aan Grote Prijs van Zeeuws-Vlaanderen- winnaar Trippin. Voorprogram ma wordt verzorgd door het Walcherse MoBunk. René Verreth van het Me- chels Miniatuur Theater speelt op een inrukwekken- de wijze de rol van Adriaen Brouwer, de hoofdpersoon, uit het laatste boek dat Felix Tim mermans heeft geschreven. Ad riaen Brouwer is een haast le gendarisch figuur in de geschie denis van de schilderkunst. Podium 't Beest Beweegt, en hoe. Het Goese podium be gint haar nieuwe seizoen met het festival 't Beest Be weegt dat van woensdag 29 september tot en met zondag 3 oktober wordt gehouden. Op het festival is moderne dans, buikdans, theaterdans, mime, tango en alles wat daar tussen zit te zien. FAAM/VLISSINGER Woensdag 22 september 1999 Donderdag 23 september t/m woensdag 29 september Dagelijks 13.45 16.15 19.00 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur journalist Richard Gere wordt verliefd op mannenverslindster Julia Roberts Dagelijks 13.45 uur Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur actie-avonturen komedie met Will Smith en Kevin Kline Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Mike Myers als meesterspion in onconventionele komedie Dagelijks* 13.45 16.15 uur de mooie Bianca mag alleen met jongens uit, wanneer die ook interesse tonen in haar suffe zuster Dagelijks 13.45 uur Anthony Hopkins en Cuba Gooding Jr. als antropoloog en psy chiater, op zoek naar de ware toedracht rond beestachtige jung le-moorden Dagelijks 13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn ka boutervrienden Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag *21.45 uur Pierce Brosnan als succesvolle zakenman die op het dievenpad gaat Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag •21.45 uur Tom Cruise en Nicole Kidman als echtpaar op zoek naar de be tekenis van liefde en seks Dagelijks 19.00 Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral Dagelijks 13.45 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King Andl Dagelijks 16.15 19.00 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van een mummie Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 19.00 uur Eddie Murphy en Martin Lawrence krijgen levenslang voor 'n moord die ze niet pleegden Donderdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur komedie over de werksleur van alledag met Ron Livingston Jennifer Aniston en Stephen Root Dagelijks 16.15 19.00 uur een jonge vrouw en haar minnaar kidnappen de baas van een computerfirma Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Fedja van Huet, Freddy Douglas en Esmée de la Bretonière in een internationale trip vol actie, avontuur en humor Vrijdag 16.15 uur Moviezone s Donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur nieuwste film van Masson over een detective op zoek naar de weggelopen liefde van zijn vriend Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.30 uur hilarische gangsterfilm in hedendaags Joegoslavië Zondag 12.00 uur doorlopende vertoning van oude Zeeuwse filmpjes Maandag 20.30 uur klassieker van Kieslowski, gezien als zijn beste film uit de serie Dekaloog BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Toen Reiné er met zijn auto door de Amerikaanse woestijn trok, begon hij zich af te vra gen waarom zoveel road mo vies zich in dit vrij eentonige landschap afspelen. Europa kan als setting zoveel meer bieden, was zijn gedachte. En dus begon hij in 1996 te werken aan een verhaal dat de titel Not a Route 66 mee kreeg. Samen met de Britse scenarist David Hilton, waar mee hij contact zocht na het zien van The Young Ameri cans, werden diverse script versies ontwikkeld. Uiteinde lijk leverde deze samenwer king het scenario voor The Delivery op, waarin een een voudige opdracht in de loop van het verhaal verandert in een bloedstollende nachtmer rie. Muziek speelt een belang rijke rol in de film. Zo zijn Hans Dulfer, Pussicat, Anouk en Handsome3Some te horen. Het titelnummer wordt gezon gen door de populaire Neder- The Delivery, het speelfilmdebuut van regisseur-producent Roel Reiné. landse tv- en radiopresentatri ce Fabienne. Het verhaal begint met een dramatisch auto-ongeluk, waarin Alfred (Fedja van Huet) en Guy (Freddy Douglas) al hun geld verliezen. Het twee tal aanvaardt een goed betaal de, eenmalige opdracht van de gehaaide Amsterdamse drugsbaron Spike (Rik Launs- pach). De opdracht bestaat uit het naar Spanje vervoeren van een vracht XTC tabletten. Het lijkt een eenvoudige klus, tot dat ze de spelregels verne men. Alfreds vrouw Anna (Es- mee de la Bretonière) moet als onderpand bij Spike ach terblijven. Om hen enigszins te kunnen volgen, eist Spike dat ze zich aan een strak reis schema houden. De uitgestip pelde route gaat via een aan tal telefooncellen waar ze zich op een vooraf aangegeven tijdstip moeten melden. Als ze ook maar één meldpunt mis sen, zal Anna iets verschrikke lijks overkomen. Het idee om rond te moeten Star Wars is gecreëerd door George Lucas. Tijdens het schrijven van het galactisch avontuur realiseerde hij zich al gauw dat het verhaal te lang zou worden voor één speelfilm. Hij splitste het ver haal in tweeën, maar ook dat bleek niet afdoende. Opnieuw werd het verhaal in twee stuk ken gehakt. Lucas' verfilming begon niet, zoals gebruikelijk, met Episo de I, maar met Episode IV (A New Hope uit 1977). Het pu bliek maakte kennis met Luke Skywalker: een jongeman die in tegenstelling tot zijn vader geen Jedi-ridder wilde wor den. Daarna volgden de ver filmingen van Episode V (The Empire Strikes Back uit 1980) en Episode VI (The Return of the Jedi uit 1983). Nu, meer dan twintig jaar na dat het allemaal begon, gaat eindelijk het eerste deel in première. Dit deel neemt de kijker mee naar het echte avontuur, waarin de hoofdrol is weggelegd voor Luke's va der Anakin, die uiteindelijk Darth Vader zal worden. Aan de verfilming van Episodes II en III wordt momenteel ge werkt. rijden met een voor vijf mil joen dollar aan XTC volge stouwde auto, en daarbij ook nog eens een verplicht sche ma aan te houden, roept na tuurlijk een aantal vraagte kens op. Toch zijn Alfred en Guy ervan overtuigd dat er niets fout kan gaan, zolang ze tenminste het hoofd koel hou den. Alles verloopt volgens plan, tot er letterlijk een auto uit de lucht komt vallen. Zo ontmoe ten beide mannen Loulou (Au- relie Meriel): bloedmooi, inne mend en heel, heel gevaar lijk... Vanaf dat ogenblik ver andert de reis in een bloed stollende nachtmerrie. Het reisschema begint in het honderd te lopen wanneer het drietal plotseling aangezien wordt voor Europa's meest gezochte terroristen. En of dat nog niet genoeg is, zitten de echte misdadigers, een groep uiterst gevaarlijke extremisten die zich gewelddadig verzet ten tegen de Europese een wording, hen ook nog op de hielen. Ze willen wraak nemen op de van verraad verdachte Loulou. Wat volgt is een span nende achtervolging door Eu ropa, waardoor het voor Alf red en Guy bijna onmogelijk wordt 'the delivery' te vol brengen. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 11 van dit blad. laar "liefst dertien finalisten kent de Zeeuwse unplugged competitie die jaarlijks wordt gehouden in strandpaviljoen Pan ta Rhei in Vlissingen. Patrick Schipper, Frappant, Willy Skipper, Nimbus, Brother James, The Cheeky Blighters, Edwin Teenaart, Pilars of Heaven, MoBunk, Not James Dean, Firma Hopeloos, Flagmen Ahead en Restless Soul zullen 3 oktober in het Arse naaltheater strijden om de hoofdprijs: de opname van een cd. Ook wordt deze avond de cd gepresenteerd die Geerts Parkeer beleid, de winnaar van vorig jaar, maakte. Het gemengd koor Sursum Corda uit Middelburg presenteert zaterdag 25 september de nieuwe cd 'Als een Roos van Saron' in de Ter Hoogekerk van de Gereformeerde Gemeente in Mid delburg. De cd werd een paar maanden geleden opgenomen in dezelfde kerk. Het uit tachtig personen bestaande koor zingt psalmen en andere geestelijke liederen. Ook zijn er een paar nummers te beluisteren waarbij soliste Caroline Grootenboer meezingt met het koor. De verkoopopbrengsten van het schijfje zijn bestemd voor een project in Zuid-Soedan, dat nader wordt toegelicht tijdens de presentatie. In de Parkzalen van het Badhotel Domburg is vanaf 1 oktober een expositie te zien van A. Masdorp. Haar schilderijen zijn lo- catiewerken als zeezichten, landschappen en huisjes en hebben allemaal het thema Zeeland. In het Grand Café hangen zeef drukken en aquarellen van haar hand. De schilderijen zijn dage lijks tot 23 uur te bezichtigen. Tijdens de Zeeuwse Nazomer Fair in Kats (van 23 tot en met 26 september) presenteert Yvonne de Kramer haar derde boek over siergebak en brooddeeg: Het Lieve Landleven in Brood deeg. Het hobbyhoek staat bol van de landelijke onderwerpen als hanen, kippen, vogels, vissen en kransen. Donderdag 14 ok tober is de auteur bij Pipoos in Middelburg om haar boek te sig neren. Yvonne de Kramer met haar boek. Lekkere groovy dansmuziek, dat is waar Trippin voor staat. De voorliefde voor mu- Trippin, zaterdag in De Piek in Vlissingen. Hij ging door het leven als een Palliteriaanse ziek uit de jaren zeventig en funk, disco, soul en het iets latere hiphop bracht de vijf mansformatie in 1997 bij elkaar. Trippin ba seert muziek op de 'groove' van bassist Marcel, drummer Pim en dj/scratcher Ivo (ook wel bekend als dj Evol). Het funky gi- taarwerk van Jorit en de zang/rap van Boaz resulteert dit in songs die qua stijl variëren van funky hiphop of rappin' funk tot ballads met hier en daar zelfs wat close harmony. Deze muzikale mengelmoes en de gedreven podiumpresentatie van het doorgewinterde vijftal leidde dit voorjaar al tot de overwin ning tijdens de Grote Prijs van Zeeuws- Vlaanderen. Momenteel probeert de band hoge ogen te gooien bij de Zeeuwse Belofte en zijn de leden druk in de weer met de af ronding van een tweede demo. De Walcherse formatie MoBunk warmt het publiek vast op voor het concert van Trip pin. In feite zijn de twee bands 'soulmates', alhoewel MoBunk geen gebruik maakt van een dj maar van een saxofoon. Funk vormt de basis, met hier en daar een klein snufje jazz. Het viertal speelt sinds het voorjaar van 1998 samen en heeft inmiddels een in drukwekkende staat van dienst in uiteenlo pende bands binnen en buiten Zeeland. Zo stond gitarist Mischa al eens op een cam pingfestival aan de vooravond van Pinkpop en saxofonist Jos verzorgde met een andere band ooit een voorprogramma van Mot her's Finest. Begin dit jaar bracht MoBunk de eerste demo uit, die resulteerde in optre dens in Vlissingen, Nijmegen en Amster dam. Mimespeelster/danseres Jeanette van Steen komt met een Japanse taikogroep. Het festival wordt geopend door het gezel schap Unieke Zaken en de Daders, die de voorstelling Bunder brengen vanaf 14 uur. Vijf uiterst zwijgzame types leven al jaren op een eenzame boerderij, omgeven door bunders land vol winterwortelen, aardappe len en uien. Om aan de vooruitgang deel te nemen bestellen ze een machine om de ver werking van landbouwproducten te versnel len. Op de dag dat het indrukwekkende me chaniek wordt bezorgd, trekken ze hun zon dagse kleren aan en halen nog een kamme tje door het haar. Dan blijkt dat de machine een zelfbouw-pakket is, zonder gebruiksaan wijzing. Een muzikale, tekstloze bewegings komedie met vier spelers en een muzikant. Van een heel andere orde is de taikogroep Hanadon: Japanse trommelaars bestaande uit zes spelers die onder leiding staan van Jeanette van Steen. Als mimespeelster/dan seres ging zij tien jaar geleden naar Japan om daar het traditionele Japanse theater te bestuderen. Toen ze terugkwam naar Neder land met een middelgrote en kleine taiko. Daaromheen bouwde ze haar eigen groep Hanadon. Op de opening van het festival een uur lang beweeglijke muziek en uitge balanceerde dans. Aanvang 20.30 uur. Donderdag 30 september is er de Japanse film Shall We Dance? van Masayuki Suo en de voorstelling Onderhuids die gebracht wordt door Ik, een groep jonge acteurs uit Nederland, Suriname, Columbia en Bosnië. Vrijdag 1 oktober is er een Danceparty door dj's Marcel en Robbert. Het complete pro gramma van 't Beest Beweegt is verkrijg baar bij Podium 't Beest in Goes. held. Het turbulente leven van deze Bohé mien was één lange zwerftocht, tijdens wel ke hij in aanraking kwam met drinkebroers, kroeglopers, vechtersbazen en aan bella donna-verslaafden. Hij verliet op zestienjari ge leeftijd zijn ouderlijke woning te Oudena- erde en kwam via Antwerpen en Breda in Amsterdam terecht, waar hij in de leer ging bij Frans Hals (die hem overigens misbruik te om er zelf beter van te worden). De zwerf tocht wordt door Felix Timmermans mees terlijk beschreven en door René Verreth op een werkelijk adembenemende wijze verteld en gespeeld. René heeft zich helemaal ver eenzelvigd met zijn held. Smeuïg en open hartig in een versleten jas vol gaten, met een waggelende gang, een verlopen kop en een gebarsten stem. Hij vertelt met verve, zingt, danst, scheldt, vloekt, lacht en rochelt, kreunt en zingt en danst opnieuw. Adriaen Brouwer wordt tot leven gewekt als een bijzondere figuur, levenslustig en vooral levenskrachtig. René Verreth neemt het publiek mee op de ze enerverende zwerftocht. Hij heeft deze voorstelling al meer dan 350 keer gespeeld, op enkele plaatsen zelfs al drie keer. Kaarten kosten f.20,- en met CJP/65+-pas f.17,50 en zijn verkrijgbaar bij de gemeente Reimers- waal (Bachten Vaete)en het VVV kantoor te Yerseke. Telefonisch reserveren kan via de nummers; 0113 395326 (bureau burgerza ken) en 0113 551552 (Jacques Boonman). Scholierenkaarten f.10,-. MM'

de Faam | 1999 | | pagina 9