GEMEENTE MIDDELBURG Wereldreis door Middelburg - Inzien van de plannen - Sluiting studiezaal Gemeentearchief Middelburg Parkeervergunningen Tentoonstelling architect Hertzberger Tentoonstelling in de gang naar het Gemeentearchief N57 van cruciaal belang voor toekomst Middelburg uw Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen. Informatieavond herinrichting kernwinkel gebied LEEFBAARHEIDONDERZOEK MIDDELBURG-ZUID/ HERSTRUCTURERING MAGISTRAATWIJK Week 38 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Zoals u bekend is gaat het Gemeentearchief Middel burg fuseren met het Rijksarchief in Zeeland en het Gemeentearchief Veere. De fusiepartners gaan vanaf januari 2000 samen verder onder de naam 'Zeeuws Archief'. Op zondag 26 september 1999 kan iedereen een we reldreis maken. Op de fiets kunnen deelnemers aan de 'Wereldreis door Middelburg' kennismaken met multicultureel Middelburg. Wereldreizigers komen langs cultureel-historische plaatsen en langs diverse halteplaatsen. Middelburg is altijd al een stad ge weest met aantrekkingskracht op mensen van elders. Door de eeuwen heen vestigden zich hier Noorman nen, Hugenoten, Joden, Molukkers, gastarbeiders enzovoort. Van de Romeinen tot de huidige asielzoe kers kent Middelburg migranten, die samen met de autochtone bevolking Middelburg hebben gemaakt tot wat het nu is. Tafeltje Dekje Woensdag 29 september 1999 is er een informatie avond voor winkeliers en pandeigenaren over de plannen voor de herin richting van het kern winkelgebied in Middel burg. A BEZOEK STATENCOMMISSIE VERKEER EN VERVOER Eerder dit jaar lieten de Zeeuwse statenfracties zich positief uit over de Kwaliteitsatlas Middel burg 2030 en de nood zaak van de N57. Vrijdag 10 september was de sta tencommissie Verkeer en Vervoer het roerend met de fracties eens: de aan leg van de Dammenrou- te, ofwel de N57, is van cruciaal belang voor de economische ontwikke ling en de toekomst van Middelburg. Woensdag 22 september 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Nieuwe locatie Hel Zeeuws Archief wordt gehuis vest in het Van de Perrehuis aan het Hofplein te Middelburg. In hel mo numentale halfronde gebouw zullen de werkruimten worden ingericht. In de nieuwbouw achter het Van de Perrehuis bevinden zich de pu blieksruimten en daaronder drie de- pollagcn met bergruimte voor wel 25 kilometer archief! Verhuizing De verhuizing van de drie archief diensten. die verdeeld zijn over maar liefst twaalf locaties, heeft heel wat voeten in de aarde. Om al les zo goed mogelijk te laten verlo pen en om u straks in het nieuwe archief optimaal van dienst te kun nen zijn, is besloten dat het Ge meentearchief Middelburg, het Ge meentearchief Veere en het Rijksar chief in Zeeland hun deuren voor publiek zullen sluiten vanaf l okto ber a.s. tot en met 3 januari 2000. In die drie maanden wordt de voor bereiding voor de verhuizing afge rond, vindt de daadwerkelijke ver huizing plaats en zal hel personeel van het nieuwe Zeeuws Archief in tensief worden getraind om u straks zo goed mogelijk te helpen. Opening Vanaf dinsdag 4 januari 2000 opent het Zeeuws Archief haar deuren voor publiek. U bent dan van harte welkom in de nieuwe studiezaal! De openingstijden van het Zeeuws Archief zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00-17.00 uur. met uitzondering van de zomermaan den. dan is het Zeeuws Archief op zaterdag gesloten. Het Van Perrehuis In Middelburg vind je de gehele wereld. Tijdens de fietstocht kan kennis gemaakt worden met een groot aantal organisaties waarmee men in het dagelijks leven niet zo delburg' wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Zo zal er bij voorbeeld aan de Bachtensteene een snack-plek ingericht worden. Hier zijn hapjes en drankjes van al lerlei culturen te verkrijgen. Reisgids Mensen die willen deelnemen aan de "Wereldreis door Middelburg' kunnen voor fl. 2,50 een reisgids kopen. In de reisgids wordt de aanbevolen route beschreven en wordt achter grondinformatie verstrekt over de halteplaatsen en hun programma. Zo kunnen deelnemers van te voren kijken welke halteplaatsen zij het liefst willen bezoeken en eventueel hun eigen route uitstippelen. In de gids zijn bonnen opgenomen die gratis toegang verlenen tot bijvoor beeld de rondleiding van het Zeeuws museum en de unieke voor stelling in het Schuttershofthcater. De reisgids is te koop bij: ANWB/VVV informatiewinkel, Nieuwe Burg 40; De Drukkerij, Markt 51; Wereldwinkel, Nieuwe Wal 10/ hoek Koorkerkstraat; Terre des Hommes. Sint Jansstraat 27 Tropische winkel Mijera, Sint Jans straat 24. snel in aanraking komt. Denk hier bij bijvoorbeeld aan een moskee, een Joodse begraafplaats, een Turk se winkel en de Wereldwinkel. Tijdens de 'Wereldreis door Mid- Voor ondernemers die werkzaam heden dienen te verrichten in een gebied dat is aangemerkt als een gebied voor vergunninghouders of op een plaats waar parkeermeters of -automaten staan, bestaat de moge lijkheid om bij de sectie Parkeerbe heer een dagparkeervergunning aan te vragen. Indien het noodzakelijk is kan de dagparkeervergunning voor meerdere dagen worden afge geven. Een dagparkeervergunning kost 11,00 van de 1 e dag en 6,00 voor de daarop volgende dagen. De sectie Parkeerbeheer is gevestigd aan de Stadschuur 8, telefoon 675376 en is geopend maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur lot 17.00 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 27 september tot en met 3 oktober Maandag Rundergehaktballen. crème spinazie, aardappelen Dinsdag Gepaneerde varkenskotelet, groenteschotel, aardappelen Woensdag Varkenslapje, rode bietjes, aardappelen Donderdag Kipfilet in witte wijnsaus, groenten, rijst Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfi let, preischotel, aardappelen Zaterdag Nasi rames Zondag Wal de pot schaft In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzie ningen en een boom met een stamdiaineter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 esdoorn aan de Van Borsselen- laan 1 wilg en 1 esdoorn aan de Bou- daelaan 1 meidoorn aan de Loskade 1 es aan het Statenhove I kastanje aan de Zeeburgstraat Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312. In de gang naar de studiezaal van het Gemeentearchief Middelburg is een kleine expositie ingericht. En kele aspecten van de nieuwbouw van het Zeeuws Archief (fusie tus sen het Gemeentearchief Middel burg, het Gemeentearchief Veere en het Rijksarchief in Zeeland) worden getoond, waaronder virtuele com putertekeningen van de nieuwe stu diezaal van het Zeeuws Archief. Zo kunt u alvast een indruk krijgen van de ruimte waarin het personeel van hel Zeeuws Archief u vanaf 4 janu ari 2000 graag van dienst zal zijn. Topstukken In de vitrines is een aantal topstuk ken uit de collectie van het Ge meentearchief te zien, zoals een 'transfix' (een aantal bezegelde per kamenten oorkonden die aan elkaar zijn bevestigd), een schoonschrijf- schriftje, een mooi boekbandje en het allerkleinste boekje (bijna zo groot als een vingernagel) uit het bezit van het Gemeentearchief. Ver der een aantal stereoscopische fo to's met de bijbehorende stereokij ker (een voorloper van de moderne re viewmaster) en een familiefoto album. En tot slot enige getekende portret jes met bijbehorend doosje uit een particuliere collectie en tekeningen die gemaakt zijn tijdens lessen aan de Middelburgsche Teekenacade mie in 19de eeuw. De tentoonstelling is ook te bezich tigen tijdens de maanden dat het Gemeentearchief Middelburg in verband met de verhuizing gesloten is (oktober tot en met december 1999). De tentoonstelling is tijdens kantooruren in het gemeentehuis te bezichtigen. Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Dc informatieavond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Zeeuwse bibliotheek. Kousteense- dijk 7. Tijdens deze avond wordt er een toelichting gegeven door Kui per Compagnons en wordt er uitleg gegeven over het project cq baatbe lasting. Maquette van het plan foto Ruben Oreel In navolging van de op 15 juni 1999 gepresenteerde resultaten van het leefbaarheidonderzoek Middel burg-Zuid zijn er op 8 en 9 septem ber 1999 presentaties gehouden over de voorgestane vervolgstap pen. De presentaties zijn gehouden voor de bewoners van de Hoogbouwflats in de Magistraatwijk, dc bewoners van Middelburg-Zuid en de ge meenteraad. Tijdens de presentaties is ondermeer een uiteenzetting ge geven over de visie ten aanzien van het creëren van een nieuw hart in de Magistraatwijk en hoe men wenst om te gaan met de aanbevelingen van het leefbaarheidonderzoek ten aanzien van de leefbaarheid in Rcij- ershove, Erasmuswijk en de Magi straatwijk. Reacties De reacties op de plannen waren zowel bij de bewoners van de Hoogbouwflats als de bewoners van Middelburg over het algemeen po sitief. Het was voor heel veel men sen al langer duidelijk dat er in de Magistraatwijk wat moest gaan ver anderen. De bewoners van de Hoogbouw flats worden door Stichting Woon- goed Middelburg geholpen bij hel zoeken van vervangende woon ruimte ook zullen zij een tegemoet koming in de verhuiskosten ontvan gen. Voor het zoeken van geschikte vervangende woonruimte zullen er bijvoorbeeld door een aantal mede werkers van Woongoed huisbezoe ken afgelegd gaan worden om met de mensen te bespreken wat hun woonwensen zijn. Naar aanleiding van dc woonwensen zal gezocht worden naar een geschikte vervan gende woonruimte voor de bewo ners van dc te slopen Hoogbouw flats. Ter inzage Aan diegenen die niet in dc gele genheid zijn geweest om (één van) de gehouden presentaties bij te wo nen wordt de gelegenheid geboden om dc plannen (alsnog) in te komen zien. Dit is mogelijk vanaf donder dag 23 september 1999 tot en met woensdag 6 oktober 1999. Dc stuk ken liggen ter inzage van 08.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur op het kantoor van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 en het kantoor van dc sectie Com municatie, Sladhuisstraat 2. De plannen liggen tevens ter inzage bij het Wijkonderstcuningspunt Mid delburg-Zuid, Rcntmcesterlaan 245 (lel. 640111). De openingstijden van het WOP zijn maandag tol en met donderdag van 08.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Wie de stukken bij de gemeente buiten genoemde lijden in wil zien kan hiervoor een afspraak maken bij de sectic Bouwen en Wonen (tel. 675286) of dc sectie Communicatie (tel. 675450). Met nadruk wordt er op gewezen dat bij de verdere uitwerking van de onderhavige plannen die bewoners die het aangaat en/ of die het wil len. actief bij dc uitwerking betrok ken worden. Iedereen heeft inmiddels wel al veel gehoord over dc Veersche Poort waarvan de eerste huizen mo menteel gebouwd worden. Vanaf 25 september tot en met 14 oktober is er in de voorhal van het Stadhuis een overzichtstentoonstelling van de architect Herman Hertzberger. Hertzberger is de architect die het stedenbouwkundige plan heeft ge maakt voor de Veersche Poort. Ope ningstijden: 7 dagen per weck geo pend van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De drijfwoning: altijd uw schaapjes op het droge! ■y Voorfinanciering De aanleg van de N57, inclusief het aquaduct, staat pas voor 2006 op het Meerjarenprogramma Infra structuur en transport. Als de weg door zowel de Provincie als Mid delburg wordt voorgefinancierd, kan per die datum de weg worden aangelegd. Inmiddels hebben zowel de provin cie als de gemeente Middelburg er geld voor over om door middel van een onderzoek duidelijkheid te krij gen over hoe die voorfinanciering plaats moet vinden. Gedacht wordt onder meer of er bedrijven zijn die een bijdrage aan de aanleg willen leveren. „Op zich niet zo verwonderlijk", vonden de diverse commissieleden. De leden van de commissie hij het tracé van de N57 „Bedrijven die interesse hebben ge toond om zich in het bedrijventer rein Mortiere te willen vestigen, hebben uiteraard een belang in een goede infrastructuur". Beleggers, projectontwikkelaars en bouwcombinaties zouden dan werkzaamheden kunnen combine ren. Die samenwerking zou zich dan moeten richten op de ontwikke ling van zowel het Stationsgebied, Mortiere als de N57. Het onderzoek naar de financieringsmogelijkhe- den, dat wordt uitgevoerd door Bu reau BVR, moet nog dit jaar zijn af gerond. Naast informeel overleg over de mogelijkheden van voorfi nanciering, benadrukten zowel foto Ruben Oreel VVD-gedeputeerde J. Hennekeij als wethouder P. Brakman dat er pas met een versnelde aanleg van de N57 kan worden begonnen als van het hele tracé het bestemmingsplan is gewijzigd. Tot nu toe is het be stemmingsplan voor de N57 pas tol Sint Laurens (het Middelburgse deel) geregeld.

de Faam | 1999 | | pagina 3