Herfstvoordeel bij Jamin! 'Blindegeleidemens' voor paard Napo Een nieuw Kamerkoor i Zeeuwse Oliver Cultuurroute Woensdag 22 september 1999 FAAM/VLISSINGER 19 De dochter van Esmeralda Craanen is nu een vrolijke peuter van twee en een half jaar. Maar de eerste 15 maanden na haar geboorte was dat wel anders. Ze was een huilbaby. Re den voor Esmeralda om haar ervaring te ge bruiken om andere ouders te helpen. 'Cry for help' heet het project met als veelzeggende on dertitel: Wanneer de roze wolk een donderwolk wordt... DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG IV 3NDAG AANDAG DINSDAG fOENSDAG Luisteren 5^33^ Traditionele bitterkoekjes Lekker verwerkt in desserts of gewoon ais tussendoortje, 2 zakken a 250 gram. Verrukkelijke kersenbonbons Heerlijk bij een kopje koffie of thee, 500 gram Overheerlijke stroopwafels Bereid met echte roomboter, zak a 10 stuks. Moeizame bevalling door Marijke Vael Wanneer ze ziet dat Napo 'lekker staat te suffen' probeert Jolanda Meerman uit Schuddebeurs wel eens ongemerkt langs het weiland of de box te lopen waarin haar paard staat. Dat lukt nooit. „Ze kent niet alleen mijn stem, maar ook mijn voetstappen. Zelfs wan neer ik langs sluip gaat dat kopje omhoog en komt ze aanlopen". Napo is blind. Evenals bij mensen met dat gebrek zijn haar andere zintui gen extra ontwikkeld. Daarom vindt de 33-jari- ge dierenliefhebster Napo, ondanks haar man co, niet zielig. „Als blinde kun je een heel goed leven hebben. Dat geldt ook voor een paard". Liefde Uit elkaar Blindegeleidemens Een klassiek repertoire, variërend van Re naissancemuziek tot muziek uit de twintigste eeuw. Dat is het doel van een nieuw kamerkoor, dat bij voldoende be langstelling wordt opgericht door de orga nist van de Jacobuskerk in Renesse, Sietse van Wijgerden. Ruim zestig amateurtoneelspelers repete ren sinds begin september voor de kerstproductie 'Oliver Twist'. Het gaat om een specifieke eigen bewerking binnen de provincie Zeeland van het bekende boek van Charles Dickens. Hulp aan ouders van huilbaby's „Machteloos, onzeker en ver drietig", omschrijft Craanen het gevoel dat je als ouder Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Con cert- en Gehoorzaal Middel burg, ouderavond Christenge meenschap, 20 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Ge nootschapscollege: 'Het Ne derlands in de wereld', 16.45 u. Het Bolwerk Vlissingen, praat- en dansavond voor al leenstaanden, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. De Druk- kery Middelburg, binnenhuis architect Willem van Doorn geeft persoonlijk advies, 12 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, 20 u. De Arne Arnemuiden, demon straties van verschillende hobbytechnieken, 10.30 u. Z te A^dijplein Middelburg, rond- le 11 bu dc ding 'Het betoverde plein', .30 u. Vismarkt Middel- rg, fietstocht 'Wereldreis or Middelburg', 11.30 u. Engelse Kerk Middelburg, in- kerkelijk kerkdienst, 19 u. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Markt Middelburg, boek-, an tiek- en curiosamarkt, 11 u. Parel Domburg, baby- vemmen, 15 u. Speeltuin- reniging De Oude Stad Vlis singen, damesgym 13.30 u., rten, biljarten en klaverjas- n, 20 u. Wijkcentrum heldebuurt Vlissingen, osmiddag, 13.30 u., sjoelen u. Stadhuis Middelburg, meenteraadsvergadering, .30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vljssingen, handwerkgroep vqor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 5Cj- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tej. 625655. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, péutermorgen, 10 u., koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen 18.30 u. Scoopefa Middel burg, algemene ledenverga dering van het Platform Zeeuwse Vrouwenraad, 15 u. De Drukkery Middelburg, narchitect Arend Jan van r Horst geeft advies over de gelijkheden van uw tuin, .30 u. ijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plüssers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le» wekelijkse soos 55-plus- sefs, 19 u. Midgard Middel burg, grootbeeldvideofilm, 20 u.i Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sport- fohdsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor men sen met Cara, 12.30 u. Abdij- pfèin Middelburg, kinderw- onJ<shop, 13.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, idermiddag 14 u., darten o!.30 u. Sporthal Souburg Opst-Souburg, koersbaltoer- nooi, 9.30 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing or Mirella Materei over het •ord-ltaliaanse landschap van Trentino, 20 u. hebt bij een baby die maar blijft huilen. „En dat niet even tjes, maar uren en dagen ach ter elkaar. Je bent, zeker bij een eerste kind, toch al onze ker of je het goed doet, maar op zoiets ben je al helemaal niet voorbereid. Als je omge ving dan ook nog reageert met kritiek, dan loop je vast. Je ziet ze denken: daar heb je haar weer met dat verhaal over die baby! Terwijl je juist zo graag zou willen dat er eens iemand met je meedenkt en gewoon luistert. Mijn erva ring is dat dat niet gebeurt. Ouders moeten niet zeuren, dat hoort niet. En de relatie met je partner wordt ook zwaar op de proef gesteld. Want letterlijk alles draait om die baby. Als het dan eindelijk even stil is, durf je nog geen televisie aan te zetten. Je raakt in een isolement waar je niet voor gekozen hebt, ook samen niet". De hulp die Craanen zelf niet heeft gekregen, is met het Cry for help project nu wel be schikbaar voor ouders die op dit moment zich wanhopig af vragen hoe het verder moet. „Het belangrijkste is dat ou ders niet blijven tobben, maar op hun eigen gevoel afgaan", benadrukt Craanen. „Je hebt als ouder heus wel in de gaten dat er iets met je kind is. Hoe sneller je re ageert, hoe beter dat is. Mijn hulp bestaat dan uit eerst en vooral luisteren. Dat is vaak al een hele opluchting voor mensen. Daarna kan ik ze op weg helpen en verwijzen naar specifieke hulpverlening. De Thuiszorg heeft bijvoorbeeld een troostkoffer. Speciaal be doeld voor kleintjes tot een half jaar. Voor sommige ou ders is dat een oplossing, maar dan moet je wel weten advertentie SPE CIAAL VOOR IEDERE N Aanbiedingen geldig van 22 september t/m 5 oktober 1999 of zolang de voorraad strekt. gaan dat het er is. Als er behoefte aan is, kunnen ouders ook met elkaar praten. Ontspan nen in een huiskamersfeer, kracht putten uit eikaars ver halen en het feit dat je niet de enige bent met zo'n pro bleem". Hoewel nog steeds niet duide lijk is waarom de ene baby zicht ontpopt tot een huiler en de andere niet, zijn er wel een aantal kenmerken. Craanen daarover: „Een huilbaby her kennen is niet zo moeilijk. Een kind dat meer dan drie uur per dag huilt; dat meerdere dagen achter elkaar doet en dan we ken doorgaat is een huilbaby. De oorzaak kan lichamelijk of psychisch zijn, maar over het algemeen zijn te vroeg gebo ren kinderen waarvan de moeders een moeizame be valling hadden er het meest gevoelig voor". Maar het her kennen van een huilbaby is nog niet hetzelfde als het ér- kennen er van. „Je moet het ook treffen met je huisarts of 't consultatiebureau", geeft Craanen toe. „Daarom liggen mijn foldertjes ook bij hen. Het moet een wisselwerking worden met onderlinge door verwijzing. Met als doel dat ouders niet aan hun lot wor den overgelaten". Voor infor matie over het Cry for help project, dat mede door Home Start en Humanitas onder steund wordt, kan elke maan dag tussen 19.00 en 20.00 uur gebeld worden naar Esmeral da Craanen op telefoonnum mer 0118 - 479081. De eerste zondag van de maand is in Middelburg gere serveerd voor de Kunst- en Cultuurroute. Zondag 3 okto ber is 'Kind en Kunst' het the ma van de cultuurwandeling. Op meer dan tien locaties in de provinciehoofdstad is van alles rond dit thema te doen. Zo is er een voorleesmiddag in De Boekenbeurs, kinder boekenleggers in Galerie T, zandkastelen bouwen in de tij delijke salon voor hedendaag se kunst, expositie kinder werkstukken bij SKM, live mu ziek door Leen de Broekert en leerlingen, een workshop ke ramiek etc. De Turfkaai (Gale rie T of De Boekenbeurs) is een mooie start voor de route, die overigens bij alle deelne mende zaken verkrijgbaar is. Ml HHHhM dq N Jolanda is trots op Napo en dat is begrijpelijk. Het paard, dat in een klein weiland naast haar huis graast, is groot, sier lijk, mooi en geschikt voor alle dressuursporten. Het is een volbloed Anglo-Arabier, ge fokt in het Zuid-Franse Pom padour Limosin. Daar kreeg ze bij haar geboorte, zeventien jaar geleden, de chique naam Napoleoniénne. Op grond van haar stamboom was het dier voorbestemd om uit te komen in de vooraanstaande Franse steeple chase competitie. Maar het lot besliste anders. Napoleoniénne kreeg een oogziekte waardoor ze blind werd aan één oog. Ze was daardoor niet meer geschikt voor de steeple chase en werd verkocht aan een dresseur na bij Parijs, die haar inzette op concoursen. „Daar werd ze erg schrikachtig van". Toen ook het rechteroog van het paard werd aangetast door een oogziekte werd ze volle dig blind en leek haar lot be slist. „In Frankrijk is een paard er voor de sport of om op te eten." Napoleoniénne ontkwam aan de slager door een speling van het lot, waarbij de Ameri kaanse vriendin van Jolanda Meerman, Wanda Richmond een rol speelde. Jolanda leer de haar kennen toen Wanda in Zierikzee kwam wonen en zich daar aanmeldde als vrijwillig ster bij het dierenasiel waar Jolanda beheerster is. Beide vrouwen deelden hun liefde voor paarden. Jarenlang verzorgde en be reed Jolanda Meerman paar den en pony's van particulie ren en manegepaarden. Een eigen paard was een utopie. Voor Wanda Richmond werd die droom wel werkelijkheid. Via Franse vrienden kocht zij het veulen dat werd gebaard door Napoleoniénne. „Toen zij het ging ophalen vroegen die mensen of zij Napoleoniénne er een half jaar 'bij' wilde heb ben omdat het veulen nog te jong was om te berijden". Wanda zag die verantwoorde lijkheid in haar eentje niet zit ten en belde daarom naar Jo landa met de vraag of ze het samen zouden doen. Zo kwam de Franse Ango-Arabier ruim tien jaar geleden naar Schouwen-Duiveland. Het dier werd gestald in manege Grol in Renesse en Jolanda ging aan de slag met 'Napo'. Een half jaar later bleken de Fran se eigenaren 'uit elkaar' te zijn en geen behoefte meer te hebben aan het dier. „Ze wilden het mij schenken. Dat vond ik erg leuk want ik wilde altijd al een eigen paard hebben en had reeds een half jaar in Napo geïnvesteerd. Niet alleen aandacht, maar ook kosten voor de dierenarts, stalling en voedsel". Jolanda was ongeveer een jaar met Napo aan het trainen voor het blinde dier haar volledig in vertrouwen nam en voluit durfde draven. „Ik moest ook aan Napo wennen, want ze is erg eigenwijs. Ziende paarden draven nooit over modder gronden, maar zij wel. Dan moest ik hard aan het bit trek ken of plotseling stoppen. Dan hadden we echt ruzie" Inmiddels is daar geen sprake meer van. Het blinde paard luistert perfect naar Jolanda, die met de teugels, haar stem en bewegingen van haar li chaam precies weet over te Jolanda Meerman met haar blinde paard. brengen wat het paard moet weten. Instructies als 'voetje' bij het naderen van hoge drempels in de manege be hoeden Napo voor struikel partijen en bij het horen van 'stukje galop' op het strand weet het dier dat het voluit kan gaan zonder ergens bang voor te hoeven zijn. „We heb ben samen een eigen taal ont wikkeld. Ik ben voor Napo een 'blindegeleidemens". Bijna ie dere dag gaat Jolanda met het paard rijden, door het pol dergebied en bos rondom haar huis in Schuddebeurs, over het strand of in de mane ge. „Een paard is een bewe- gingsdier. Daar moet je op rij den". In de zomer staat het paard op het weilandje naast het huis, in de winter in de stal bij manege Grol. „Niet foto Marijke Folkertsma vanwege de temperatuur, maar vanwege het vocht". Na po geniet van een mooi leven en Jolanda is ook gelukkig met haar paard. „Meestal is ze verschrikkelijk lief. Soms zou je haar achter het behang plakken, want ze heeft een heftig en eigenwijs karakter. Het is net als bij een kind. We hebben een innige band." Van Wijgerden studeerde af als docerend-, uitvoerend en kerkmusicus en is ook actief als muziekweten schapper. Hij wil een ensemble vor men met een muzikaal en artistiek hoog niveau, dat een flexibele en doorzichti ge klank produceert. Daar om mag het koor uit maxi maal twintig personen be staan, voor elke partij in elk geval vier. De repetities worden gehouden in de Ne derlandse Hervormde Kerk in Noordwelle, die volgens Van Wijgerden zowel op tisch als akoestisch zeer ge schikt is voor dat doel. De dagen en tijden van de re petities worden in overleg met de zangers vastgesteld. Voor het nieuwe koor kun nen zich mensen aanmel den die een goede stem hebben, voldoende kennis van het notenschrift en een goed muikaal geheugen. Het is de bedoeling om re gelmatig met het koor op te treden voor publiek tijdens concerten die worden ge houden in mooie histori sche gebouwen met een goede akoestiek. Van Wijgerden hoopt na 18 september spoedig te kun nen beginnen met de repe tities. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmelding telefonisch contact opnemen met de dirigent via 0187-601605. Esmeralda Craanen, op de foto samen met haar dochter: „Ou ders moeten niet blijven tobben, maar op hun eigen gevoel af- foto Jaap Wolterbeek Verdedigingswerken - De Provinciale Commisie Zeeland van de Bond Heemschut (ver eniging tot bescherming van cultuurmonumenten in Neder land) houdt zaterdag 25 septem ber een excursie voor leden en belangstellenden. Dit keer wor den onder de titel 'Van Burg tot Bunker' Walcherse verdedi gingswerken belicht. Wie mee wil op een reisje langs Walcher se plekjes met grote cultuurhis torische waarde, kan zich opge ven door veertig gulden over te maken op giro 1603836 t.n.v G.M. Baijens in Middelburg. Reconstructie Domburgse- weg - De Oude Domburgse- weg in Oostkapelle wordt vanaf woensdag 22 september gere construeerd. De rijbaan wordt voorzien van een fundering, waarna opnieuw wordt bestraat. De werkzaamheden zijn in net voor de Kerst klaar, verwacht de gemeente Veere. Loofhuttenfeest - De leden van de Wereldwijde Kerk van God komen vanaf 24 september in Middelburg samen om het Loofhuttenfeest te vieren. Feest- coördinator Henk Buist: „Het Loofhuttenfeest laat zien hoe we samen met Christus op weg zijn naar het Beloofde Land". Op het programma, dat tot 2 oktober duurt, staan samenkomsten, le zingen, workshops, een dans- en folklore avond, nachtwandeling en klassieke muziekavond. Meer informatie is verkrijgbaar via de Wereldwijde Kerk van God: 0418 - 584 055. Massage - In gebouw De Vier Elementen in Middelburg wordt opnieuw een massagecursus gegeven door Didi van Loon. De cursus is bedoeld voor wie ken nis wil maken met eenvoudige massagetechnieken ter verlich ting van stress, hoofdpijn, nek- en schouderspanning en slape loosheid. De cursus omvat vier avonden en één zaterdag. Start 27 september. Meer informatie 0118-625 526. Vrije keuze huisartsen - Het Klaverblad Zeeland - een samen werkingsverband van gebrui kersorganisaties van zorg- en dienstverlening - is vorige week begonnen met de meldlijn 'knel punten vrije keuze huisartsen in Zeeland' Uit eerdere meldingen is gebleken dat het zelf kiezen van huisartsen ook in Zeeland lang niet altijd van een leien dak je gaat. Om te kijken of er een structureel probleem is, staat de meldlijn open tot oktober. Tunnelboormachine - In Ter- neuzen is het boorproces van de tweede tunnelboormachine afgelopen maandag begonnen. De eerste machine begon in juli aan de 6,6 kilometer lange tocht naar Zuid-Beveland. Traditiege trouw krijgen alle boormachines een vrouwennaam. Voor de eer ste was dat Sara, voor de twee de Neeltje Suzanna Zeeuwse Bibliotheek - In verband met de overgang van de oude naar de nieuwe entree is de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg 4 en 5 oktober ge sloten. Ook na 6 oktober zijn de werkzaamheden nog niet afge rond. Dan wordt nog gewerkt aan bewegwijzering, verlichting en nieuwe klantenservice-balie. Natuurgeneeskunde - Prak tijk voor Natuurgeneeskunde De Levensboom in Domburg houdt zaterdag 25 en zondag 26 sep tember open dagen. Er is infor matie verkrijgbaar over allerhan de natuurgeneeskunden als an- ti-stressprogramma's, aquatrai- ning, aromatherapie, balneo- en hydrotherapie, bloesemtherapie, homeopathie, kruidengenees- kunde en massages en pakkin gen. Meer informatie. 0118 - 583 717. Studiezalen archieven - De studiezalen van het Rijksarchief Zeeland, het Gemeentearchief Middelburg en het Gemeentear chief Veere sluiten in de maan den oktober, november, decem ber om te verhuizen naar het pand van de gefuseerde archie ven aan het Hofplein in Middel burg. Het Zeeuws Archief, zoals de archieven dan heten, opent 4 januari 2000. Volksuniversiteit - De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint binnenkort in Middelburg met de cursussen Duits voor ouderen, Hindi voor beginners, Nederlandse grammatica en Ter ra Cotta in de tuin. De vakantie cursus Engels voor ouderen wordt gegeven in Vlissingen. Meer informatie en aanmelding- 0118-634 800 Splinter - De Anti-armoedebe weging in Nederland heeft maandag 27 september uitge roepen tot landelijke actiedag voor lokaal armoedebeleid. Splinter (platform voor bestrij ding van armoede en sociale uit sluiting in Zeeland) tekent daar bij voor het Zeeuwse program ma. Vanaf 13 30 uur is er in het waterschapskantoor in Goes een discussie tussen Zeeuwse Tweede Kamerleden, gemeen tebestuurders, belangengroepe ringen en geïnteresseerden. De resultaten van deze discussie worden tijdens de sociale confe rentie op 14 oktober aangebo den aan minister De Vries en staatssecretaris Vliegenthart. Daarnaast krijgt de Tweede Ka mer een pakket voorstellen voor beleidsverbetering. Informatiemiddagen afge last - De geplande informatie dagen van de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, waar wethouder E.J. Gelok al lerhande vragen zou beantwoor den, gaan niet door Dit in ver band met het vertrek van Gelok naar de gemeente Strijen. Het betreft de data 23 september (Ons Huis, Meliskerke), 28 sep tember (De Halve Maan, Oost kapelle), 12 oktober (De Zand- put Serooskerke), 19 oktober (Dorpshuis Grijpskerke) en 25 oktober (Schuttershof, Dom burg) Dag tegen Geweld - De stichting Blijf van mijn Lijf houdt dinsdag 28 en woensdag 29 september een expositie in het kader van de landelijke dag te gen geweld, die woensdag 29 september wordt gehouden. De expositie belicht geweld op een breed vak en is te zien in de Zeeuwse Bibliotheek. De ten toonstelling wordt om 16 uur af gesloten met het oplaten van zwarte ballonnen als protest te gen geweld in de samenleving. Schoolkorfbal - De Souburg- se, Ritthemse en Middelburgse jeugd kan woensdag 29 sep tember terecht op het kunst grasveld aan het Koopmans voetpad in Oost-Souburg. Daar wordt namelijk een schoolkorf- baltoernooi gehouden door korf balvereniging Fortis. De eerste wedstrijden zijn om 13.30 uur, de finales om 16.30 uur. Als het weer slecht is wordt het toer nooi één week uitgesteld. Wandeling - Over de hele we reld zullen jongeren en ouderen zaterdag 2 oktober samen gaan wandelen. Het is dan namelijk internationale wandeldag. Vanuit de kantine van sporthal De Zandkuil aan de Middelburgse Breeweg zijn er routes van vijf, tien, vijftien en dertig kilometer uitgezet. De lange routes kun nen vanaf 8.30 uur worden gelo pen, de korte afstanden vanaf 9.30 uur. De organisatie van de wandeltochten is in handen van MTV '69. Volleybal - Volleybalvereniging Dynamo '70 is op zoek naar nieuwe leden. Dynamo '70 is de enige Middelburgse volleybal vereniging die aangesloten is bij de landelijke bond Nevobo. Er zijn momenteel 75 ambitieuze leden actief Er wordt in compe titieverband gespeeld. Alle teams trainen woensdagsavond tussen 18.30 en 21 uur in de sporthal aan de Nassaulaan. Geïnteresseerden kunnen zich daar melden. Onthaasten - De waarde van geld. Zo heet de cursus van vijf avonden die 29 september be gint in 'De Omgedraaide Steen' aan de Singel in Vlissingen. Hij is bedoeld voor mensen die wil len investeren in de kwaliteit van het bestaan, waarbij niet al leen het steeds méér consume ren centraal staat Aan de orde komen onder meer economie- in-relatie, de opbrengst van het werk, het besteden van geld, de economie van ruilen en beleg gen en Iets-systemen. Meer in formatie is verkrijgbaar via tele- foonummer 0118 - 430 847. Dit muziektheaterstuk is een coproductie van het Zeeuws Centrum voor Amateur theater, de Stadsschouw burg Middelburg en de Stichting Scoop. Deze fami lievoorstelling gaat op tweede kerstdag in premiè re. Naast spel vormen zang en vooral ook muziek be langrijke onderdelen van het stuk. Het enthousiasme voor deelname bij de ama teurtoneelspelers blijkt zeer groot, maar de bezetting van het orkest of ensemble dat de voorstellingen moet gaan begeleiden met live muziek is nog niet com pleet. Het productieteam zoekt enthousiaste amateur musici, zowel jongeren als volwassenen, die ervoor voelen aan Oliver Twist mee te werken. De gedachte gaat vooral uit naar mensen die altviool, basgitaar/con trabas, piano/keyboard, saxofoon/klarinet of tuba bespelen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Ron Thir

de Faam | 1999 | | pagina 19