Ontspanning en gezondheid centraal bij Saunabezoek Nieuwe gebieden Ontdekkings- reis 2onnèbad .7.50 @@x®a dm Schoonheid bekroond T r n 1 SAUNA MIDDELBURG PROMÖTJEMAAND Hugo Portier Hairdesign PFIUL MITCHELL Het beroep schoonheidsspecialist zit enorm in de lift. Vijftig jaar geleden behandelde de schoonheidsspecialist vooral opkomende rim peltjes van oudere, welgestelde dames. Nu biedt de goed opgeleide, gespecialiseerde schoonheidsspecialist veel variatie voor ieder een! Tip Saunabezoek blijft populair, niet alleen om dat een bezoek aan de sauna ontspanning betekent, maar ook omdat een saunaronde een weldaad is voor lichaam en geest. Geschiedenis Ritueel Veiligheid Natuurlijk gaan veel mensen naar de schoon heidsspecialist voor een gezichtsbehande ling. Niet zo vreemd, want ons gezicht is altijd zichtbaar en deze huid moet in goede conditie zijn omdat ze onder invloed staat van warmte, kou, airconditioning, verwarming en luchtver vuiling. Drukpunten Na de vakantie nemen we niet alleen een la ding nieuwe indrukken mee, maar ook een lading goede voornemens. We beloven onszelf het iets rustiger aan te doen, gezonder te eten, meer te gaan sporten en ons lichaam (nog) be ter te verzorgen. In de praktijk komt er soms bar weinig van terecht. Menukaart de sêptérobéï sittlNA MIDDELBURG ditl 20 dierproef vrij BEAUTY CENTRUM 'DE DRUPPEL KUUR-, EN THALASSO zaterdag 25 september 1999 BEAUTY VERWENDAGEN SCHOONHEIDSBEHANDELINGEN iMijii ii mimwiwiwmwmm 0 Schoonheid zonder Dierproeven. 14 FAAM/VJLISSINGER Woensdag 22 september 1999 Achter de deuren van het he dendaagse schoonheidsinsti tuut vinden we een wereld waar onthaasten, ontspannen, een gevoel van welzijn, huid preventie én natuurlijk huid verbetering voorop staan. De ze mix aan ingrediënten zorgt ervoor dat je je gewoon goed voelt als je de deur van de schoonheidssalon dicht trekt en weer naar huis gaat. De aandacht voor schoon heidsverzorging neemt aan merkelijk toe. Niet alleen de werkende vrouw (en man) maar ook jongeren zien een schoonheidsbehandeling als een goede investering voor hun huid. De schoonheidsspe cialist anno 2000 is een spe cialist die zijn/haar vak ver staat. Een ware uitdaging is derhal ve de verkiezing van De Schoonheidsspecialist van het Jaar. Alle schoonheidsspecia listen van Nederland mogen meedoen, mits ze aan een aantal criteria voldoen. Na di verse praktijk- en theorieron des, worden er vijf schoon heidsspecialisten, waaronder ook mannelijke schoonheids specialisten, genomineerd. Tijdens de professionele vak beurs 'Beauty Salon' in sep tember, loopt de spanning hoog op als de nieuwe 'schoonheidskoning(in)' de Beauty Award krijgt en een jaar lang mag optreden als ambassadeur van het vak. En de winnaar is...Jeanne Roefs, eigenaresse van Centre Cosmétique Jeanne Jeareau uit Eindhoven. Zij werd als beste uitverkoren en zal tot september 2000 kunnen ge nieten van de nieuwe onder scheiding. Jeanne, die sinds 1990 werk zaam is als gediplomeerd schoonheidsspecialist, is naast het runnen van haar in- sti-tuut, ook actief als docente bij de Voortgezette Opleiding schoonheidsverzorging. Haar filosofie is: 'Perfect maatwerk leveren én persoonlijke aan dacht schenken aan de klant'. Zo kun je bij deze bekroonde specialist een scala aan spe cialistische behandelingen vinden, die getuigen van een volleerde vakvrouw. Een paar Jeanne Roefs voorbeelden waar de klant uit kan kiezen zijn Tymfedraina- ge, elektrisch ontharen, medi sche camouflage, maar ook kleur - en stijladviezen, bind weefselmassages of fruitzuur- behandelingen. Stuk voor stuk behandelingen die deskundig heid behoeven en aldus wor den geadviseerd, afhankelijk van de conditie van de klant en zijn/haar huid. Een zelfde professionele aan pak doet ons denken aan de vorige Beauty Award winnaar. Els van Mourik (van De Huid zaak) uit Oud-Beijerland. Op de valreep geeft zij nog een paar keuzes voor behandeitips die we u niet willen onthou den Een ontspannende polari teitsmassage. Deze massage kun je niet onder een bepaal de techniek scharen. Het is een samenspel van verschil lende grepen waarbij de schoonheidsspecialist op de meridianen werkt en zo blok kades in het lichaam vermin dert en optimale ontspanning realiseert. Saunabezoek aan een door de Nederlandse Sauna Vereni ging erkende sauna geeft de- zekerheid dat al het mogelijke wordt gedaan op het gebied van veiligheid van water, mi lieu en hygiëne. Van oorsprong is de sauna - Fins voor kuil - een Scandina vische vinding. Om zich tegen het barre win- terklimaat te beschermen stookten houthakkers in vroe ger tijden een met bomen, takken en aarde gevulde en afgedekte kuil met houtvuur warm. Deze techniek werd la ter gebruikt om via een zweet- proces de lichaamsreiniging te bevorderen. Met de vinding van het geslo ten systeem en de echte saunablokhut met Finland als bakermat, evalueerde de sauna tot een moderne, ge zonde en ontspannen manier van vrijetijdsbesteding. Sinds 1936, toen de Finse deelne mers aan de Olympische Spe- len een eigen sauna meena men, is deze vrijetijdsbeste ding voor honderdduizenden Nederlanders niet meer weg te denken. Bij alleen al de honderd leden van de Nederlandse Sauna vereniging ligt het aantal be zoekers op jaarbasis op circa 2,2 miljoen. Rust en ontspanning in de sauna is met name het gevolg van transpireren gedurende een verblijf van 8-10 in de ca bine. De cabine - meestal een Finse sauna - is van hout en heeft een gas- of elektrakachel als warmtebron. Op de kachel liggen stenen en men kan deze overgieten met water, waardoor er een stoomstoot ontstaat (lölly). Dit bevordert het zweten. De speciaal geprepareerde wan den en plafonds stralen de warmte via infrarood op de huid. Hierdoor blijft de lucht vochtigheid zeer laag. Onder in de cabine is het 35° C, bo ven in 100° C. Een saunaronde bestaat uit een ritueel afwisselend op warmen en afkoelen. Nadat de saunagast zich heeft ont kleed gaat het door de Neder landse Sauna Vereniging aan bevolen ritueel in de voorrei- nigingsruimte van start: toilet, douche en afdrogen. Dan een warm voetenbad en verblijf van 8-10 minuten in de saun acabine. Vervolgens begint het afkoelingsproces met koudwaterafspoeling - water slag, manteldouche, stortdou- che of koud dompelbad - ge volgd door het warme voeten- bad en daarna geruime tijd rusten in de rustruimte. Veel saunabedrijven bieden naast het saunabezoek extra ontspanningsmogelijkheden, variërend van stoomcabines, zwembaden en whirlpools, kruidenbaden, zonnebanken tot schoonheids-behandelin gen en massages. Om er een complete ontspanning van te maken zijn er dikwijls ook uit stekende horeca-voorzienin- gen. Met name de Nederlandse Sauna Vereniging ontwikkelde voor de circa honderd leden een aantal verplichte veilig heidsvoorschriften. Het betreft voorschriften op gebied van water, milieu en hygiëne, die niet alleen dage lijks worden gecontroleerd, maar ook verder gaan dan wat wettelijk is voorgeschre ven. In het afgelopen jaar werd ook het keurmerk 'Legio nella Vrij' ontwikkeld. Het keurmerk wordt aan het be trokken lid verleend op grond van de wettelijk verplicht ge stelde controle volgens de 'Wet Hygiëne Veiligheid Zweminrichtingen' en het door de Nederlandse Sauna Vereniging verplicht gestelde regelmatige legionella-onder- zoek. Dit onderzoek wordt uitge voerd door BCS en dat is het Bacteriologisch Controle Sta tion in Katwijk, een geaccredi teerd Ster-lab, volledig erkend door de overheid. Het legionella onderzoek vindt minimaal 2 maal per jaar plaats. Zoals bekend mag worden verondersteld, kan een Legionella bacterie in fei te niet voorkomen indien: - de boilers tot boven 70 gra den Celsius worden ver warmd. foto: Decléor Maar denk ook eens aan een deelbehandeling; bijvoorbeeld van de borsten. Door ouder worden, maar ook door zwan gerschap en borstvoeding, verliezen ondersteunende weefsels en spiertjes hun spanning. Met een of meerde re verstevigende borstbehan- delingen, krijgt u als het ware de veerkracht terug. Een borstbehandeling begint altijd met ontspannende 'strijkbewegingen' in hals, nek en decolleté. Daarna komt, af hankelijk van de behandelwij ze en filosofie van de schoon heidsspecialist, er een zachte scrub op de borstpartij, die met ronddraaiende bewegin gen wordt ingemasseerd. Een loom gevoel maakt zich van u meester. De behandeling is gelukkig nog lang niet ten ein de. De schoonheidsspecialist be werkt drukpunten voor het af voeren van overtollig vocht en voert daarna het massageritu eel op. Net als bij een gezichtsbehan deling, krijgen ook de borsten een speciaal aangemaakt masker met effectieve werk- stoffen. Het masker blijft on geveer een kwartier inwerken en kan daarna met een soepe le beweging van de huid ge nomen worden. Na het afdrogen van de huid zien de borsten er een stuk strakker uit! Veel borstbehan- delingen zijn trouwens manu eel, maar sommige specialis ten gebruiken ook nog specia le apparatuur om het effect van de behandeling te vergro ten. Toch kunt u in een klap een groot aantal van die voorne mens waarmaken. Hoe? Heel eenvoudig. Door een of meerdere behan delingen bij de schoonheids specialist te boeken. Want bij de schoonheidsspecialist kunt u alles krijgen; ontspanning en dat willen we toch alle maal? Maar ook uitgebreide li chaamsmassages en pakkin gen, intensieve reiniging, af slankende en verstevigende behandelingen, (elektrisch) ontharen, anti-verouderings- behandelingen, vele soorten maskers, speciale behandelin gen die afgestemd zijn op een komende operatie (face lift), een behandelprogramma voor patiënten (bijvoorbeeld mensen met kanker) en nog veel, veel meer. Stap binnen in de wereld van schoon heidsverzorging en ga op ont dekkingsreis. Die ontdekkingsreis begint al bij het speuren naar het grote aanbod van behandelingen op de 'menukaart' van de schoonheidsspecialist. Kiezen we voor een voetenbadje, of beginnen we met een warm- temasker voor intensieve rei niging? Een ontspannende shiatsu-massage is natuurlijk ook heerlijk, en wat te denken van een pakkingen-kuur voor ontgiften, ontslakken en ver stevigen? Het is maar goed dat de vakspecialist ons helpt in deze soms, onbekende we reld. De schoonheidsspecialist gaat Veel mensen die de stap niet durven te maken naar de plastisch chirurg, kunnen wel terecht bij de schoonheids specialist voor een breed sca la behandelingen met appara tuur die een minder rigoureus, maar toch een 'liftend' effect hebben. nooit zomaar aan de slag. U krijgt, als u voor de eerste keer een bezoek aan de salon brengt, altijd een huidanalyse. Daarna wordt een behandel plan gemaakt en krijgt u pro ductadviezen. Als u al vaker bij de schoon heidsspecialist bent geweest, is het leuk om de ontdekkings reis te continueren. Denk daarbij eens aan 'vergeten ge bieden' zoals borsten, rug, de colleté, maar ook handen en voeten kunnen vaak extra aandacht gebruiken. Adressen van schoon heidsspecialisten: De Gouden Gids of in het roze gedeelte van het telefoonboek. foto: Decléor Pr. Irenestraat 14 4424 AL Wemeldinge Telefoon: 0113-621445 'rrf V, n n r —1 Wijngaardstraat 15 Middelburg tel.:0118-640974 uitsluitend volgens afspraak 0113 250515 0118 639905 0118 430250 naast het postkantoor Lombardstraat 6 Lange Delft 121 Oude Markt 18 van 10.00 tot 17.00 uur ki-, Ép Deze dag 10% korting op verkoopproducten en a/spra ken die u deze dag maakt voor behandelingen in ok tober a.s. Korting is niet geldig voor speciale aanbiedingen, make-up cursus kleurenanalyse. Gegarandeerd van hoge kwaliteit op basis van natuurlijke grondstoffen zonder dierlijke ingrediënten alle produkten Oogpotloden Lippenstiften Oogschaduw enz.... Bij inlevering van deze bon van BWC FL. 2,50 KORTING j 50 KORl^G j i op alle BWC produkten i 1 Bij De Rode Pilaren 1 fct tjas vaa flfll? èsfnt u kmileraa FAAM/VLISSINGER

de Faam | 1999 | | pagina 14