Commissies Over kappen en snappen Provincie Zeeland DE OUDE SMIDSE Officiële special dry martini jamaican yoyo rusty nail black russian manhattan BOTTELIER Nieuwlandseweg 2-4 Arnemuiden Tel. (0118) 60 37 02 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 37/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 In beroep Er komt een betere handhaving ter voorkoming van het illegaal kappen van bomen. Dat is het streven van de provincie, die in samenwerking met gemeenten, politie en Openbaar Ministerie is begonnen met het project "de boom geveld!?" Milieuprijs Millenniumoefening Wegwerkzaamheden Veere - Vrouwenpolder Taxivervoer Milieu Vergunning KoSa Netherlands B.V. Saneringsplan KoSa Netherlands B.V. te Vlissingen REUMA PATIËNTEN SERVICE Verkeer en Vervoer -Margarita Singapore v_ sung Woensdag 15 september 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij De komende week zijn er vier vergaderingen van commissies uit Provinciale Staten (PS). De vergaderingen zijn niet alleen openbaar, maar er is ook spreek recht voor het publiek. Wie zich betrokken voelt bij een van de agendapunten kan tijdens de vergadering het woord krijgen om de statenleden zijn of haar mening voor te houden. In de commissievergaderingen komen voorstellen aan bod waar over de voltallige vergadering van PS een besluit moeten nemen. Met andere woorden: de voorbe reiding van de besluitvorming in de vergadering van PS van - november, gebeurt in de nu aan gekondigde statencommissies. De vergaderingen van de staten commissies zijn in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag '20 september, aanvang 09.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen: een brief van GS over de toekomst van de geriatrie; les- koffers voor de Zeeuwse basis scholen voor cultureel-educatief project 1900 - 2000; evaluatie beleid ontwikkelingssamenwer king. Verkeer en vervoer De Statencommissie voor Verkeer en Vervoer begint maandag 20 september om 13.30 uur met haar vergadering. De onderwer pen die op de agenda staan, zijn: tarievenbeleid voor de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) na 2000; tarieven PSD 2000; het beschikbaar stellen van een bedrag voor de uitvoering van een milieuproject in de recreatie sector; 16e wijziging van de begroting van de provincie 1999; wijziging van de provinciale rege ling voor het interlokaal openbaar vervoer in Zeeland; een brief over de N681, de aansluiting van de H.H. Dowweg op de N252, de Kanaalweg en planvaststelling. Wat de ingekomen stukken be treft zijn er brieven binnengeko men van de gemeente Veere over het fietspad Hogelandseweg en van de Stichting Klaverblad Zeeland over het meerjarenpro gramma infrastructuur Zeeland 2000-2004. Economie De Statencommissie voor Eco nomie schuift woensdag 22 sep tember om 15.30 uur aan de ver gadertafel. De commissie praat over: een bijdrage van de provin cie van ruim twee ton aan de uit voering van een milieuproject in de recreatiesector en over een binnengekomen brief over de MERrichtlijnen (Milieu Effect Rap portage) voor glastuinbouw in Zeeland. Ruimte, Milieu en Water Vrijdag 24 september is de datum waarop de Statencommissie voor Ruimte, Milieu en Water vergadert. De bij eenkomst begint om 09.00 uur. )nderwerpen die o.a. aan bod komen zijn: een overzicht van gemaakte afspraken met landin richtingscommissies; het beschik baar stellen van een bijdrage van ruim twee ton voor de uitvoering van een milieuproject in de recre atiesector; het structuurschema voor de burgerluchtvaart en een binnengekomen brieven over de MERrichtlijnen voor glastuinbouw in Zeeland en over gewasbe schermingsmiddelen. Informatie De agenda's van de vergaderin gen en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag open van 09.30 uur tot 12.30 uur en 14.00 tot 16.30 uur. De Adviescommissie voor de bezwaarschriften komt dinsdag 28 september, 15.00 uur, bijeen voor een openbare zitting. Een inwoner van de gemeente Middel burg komt in het geweer tegen een besluit van GS op grond van de Wet bodembescherming. GS vinden dat er op de locatie Koude- kerkseweg 14 in Middelburg geen sprake is van ernstige bodemver ontreiniging. Om 15.30 uur die dag komt de Besliscommissie beroepschriften bijeen voor de openbare behan deling van een inwoner van de gemeente Vlissingen. De Vlissinger is het niet eens met een eerder besluit van zijn gemeentebestuur over zijn ver zoek om ontheffing op grond van artikel 10 van de Woonwagenwet. Alle partijen zijn uitgenodigd om ten overstaan van de commissie hun standpunten toe te lichten. Nieuws In het Droject "de boom geveld!?" staan afstemming, voorlichting en handhaving centraal. Het project beperkt zich in eerste instantie tot Zeeuwsch-Vlaanderen, waar door de Regionale Kontaktgroep Milieu (RKM) reeds goede ervarin gen zijn opgedaan met een gebiedsgerichte aanpak van milieuhandhaving. Het project moet resulteren in een situatie waarin de boom met een gerust hart kan (blijven) staan. Kapregels Het kappen van een boom gaat zomaar niet: daar zijn regels voor. Al staat de boom in eigen grond, voor het omhakken of drastisch modelleren moet een vergunning worden aangevraagd bij de gemeente. Via de gemeen telijke kapverordening of in de gemeentelijke APV (Algemeeen plaatselijke Politieverordening) zijn regels gesteld ten behoud van bomen en opstanden. Tenslotte zijn in het bestemmingsplan bui tengebied van de gemeenten bepalingen opgenomen ter be scherming van een groot aantal beplantingen in bepaalde beschermde gebieden. De Bos- wet staat garant voor het behoud van het bosareaal buiten de bebouwde kommen. Is de Bos- wet van toepassing dan moet een kapmelding worden ingedi end bij LASER in Dordrecht. Afspraken gemaakt In de praktijk blijkt echter, on danks ogenschijnlijk goede be scherming, dat met alle bomen en beplantingen gevrijwaard blij ven van aantasting. Op vele plaat sen wordt illegaal geveld en vindt geen herplant plaats. Een ade quate handhaving ontbreekt en er is weinig tot geen afstemming tussen de diverse vergunningver lenende en handhavende instanties. Inmiddels heeft deze afstemming plaatsgevonden. Er is een inven tarisatie gemaakt van het wet telijk kader, zodat op een snelle manier kan worden nagegaan of de Boswet dan wel de gemeen telijke kapverordenmg/APV van toepassing is bij een velling of teniet gaan van houtopstanden en duidelijk is welk bestuursor gaan verantwoordelijk is voor handhaving. Tevens zijn er af spraken gemaakt over het te vol gen handhavingtraject en zal er bij het opsporen van overtre dingen gebruik worden gemaakt van milieuvluchten. Dit betekent onder meer een verscherpte con trole in het najaar door politie, gemeente en provincie. Campagne Bij veel mensen en organisaties is niet duidelijk hoe de regelge ving met betrekking tot houtop standen luidt. Dit is een van de oorzaken van het relatief grote aantal overtredingen. Onderdeel van het project is een voorlich tingscampagne waarbij regelge ving en wettelijk kader aan een breed publiek wordt duidelijk ge maakt, onder meer via de Milieu krant en de gemeentelijke infor matiebladen. Een tweede aspect betreft het duidelijk maken aan de streek dat overtreding van de regels wordt bestraft. Dit kan var ieren van aanzienlijke sancties tot strafrechtelijke vervolging. Een en ander dient tot resultaat te hebben dat bij de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen en bij de regionale beheerders van bos en bomen, evenals de Belgische eigenaren, bekend is aan welke regels zij zich op het gebied van het kappen van bos en bomen hebben te houden en dat over treders van Boswet, kapverorden- ing/APV en het bestemmingsplan buitengebied, voor zover dit het tenietgaan van houtopstanden betreft, worden bestraft. Wie meer wil weten over het vellen of rooien van bomen doet er goed aan contact op te nemen met zijn of haar gemeente bestuur. De termijn om inzendingen in te dienen voor de Zeeuwse Milieu- prijs is verlengd tot 15 november 1999. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan inzenders die hun project niet op tijd konden indie nen. Voor de Zeeuwse Milieuprijs komen personen, bedrijven en organisaties in aanmerking die een project hebben uitgevoerd dat een positief effect heeft op het milieu. leder die meent dat haar of zijn werk of dat van een ander waard is om te worden voorgedragen voor de'prijs wordt uitgenodigd dit ter kennis te brengen van de jury die de inzendingen beoor deeld. Het adres is: De jury voor de Zeeuwse Milieuprijs, Provincie Zeeland, Postbus 165, 4330 AD MIDDELBURG. Informatie kan wor den ingewonnen bij de volgende telefoonnummers 0118 631739 of 631187 of 631700 of via E- mailadres l.v.dijk@zeeland.nl Over enkele maanden zal de Zeeuwse Milieuprijs 1999 worden uitgereikt. De millenniumoefening vorige week in Zeeland is in het alge meen goed verlopen, zij het dat de verbindingen, die via het natio nale noodnet tot stand moesten komen, niet steeds vlekkeloos verliepen. Duidelijk werd ook dat de onderlinge communicatie bin nen de provinciale rampenstaf en tussen de provinciale en regiona le staf nog verbetering behoeft. In Middelburg was het provinciaal coördinatiecentrum, onder voor zitterschap van commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder, actief. Adviseurs van onder meer milieu-inspectie, defensie, rijkswa terstaat, Delta Nutsbedrijven en de directeuren van de ambtelijke provinciale directies waren aan wezig. In Vlissingen oefende het regionaal coördinatiecentrum on der voorzitterschap van coördine rend burgemeester drs. R.C.E. Barbé van Terneuzen. Verder waren de gemeenten en de waterschappen paraat. De oefening duurde van woensdag avond 22.00 uur tot donderdag ochtend twee uur in de morgen. De komende tijd moet rekening worden gehouden met oponthoud op de route Veere - Vrouwenpol der. De provinciale weg N 663 tussen de twee kernen wordt gedurende acht weken opge knapt en zal in gedeelten worden afgesloten, waardoor moet wor den omgereden. De omleidingen worden met borden aangegeven. Het openbaar vervoer en de hulp diensten kunnen wel steeds door; de aanliggende bedrijven blijven bereikbaar. Het zwaartepunt van het werk zit in de kruising van de weg bij Zanddijk, waar een rotonde wordt gemaakt. De aansluiting op de Kreekweg wordt gereconstru eerd, het kruispunt met de Langedam komt op een plateau te liggen en er komen in het tra ject diverse drempels: een asfalt- drempel bij de aansluiting jacht haven Oostwatering en zes ver laagde drempels van asfaltbeton op de aansluitingen van de zijwe gen en bij de brug over de water gang. Nadat de werkzaamheden vol tooid zijn, geldt op de weg Veere - Vrouwenpolder een snelheidsbe perking van 60 kilometer per uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning voor taxivervoer verleend aan: J.H.D. Valkenier h.o.n. Zeeuw se Taxicentrale, Mansfeld- straat 29, 4341 EW Arne- muiden, tel: 0118-601100 voor het verrichten van taxiver voer binnen en vanuit de provin cie Zeeland met ten hoogste 3 auto's. C.J. Walraven h.o.n. A.W. Taxi, Kanaalstraat 11, 4417 AH Hansweert, tel: 0113- 382874 voor het verrichten van taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland met ten hoog ste 2 auto's. De besluiten liggen van 15 sep tember t/m 26 oktober 1999 ter inzage op het bureau voorlich ting van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werk dagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het in zien buiten kantooruren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118-631657). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. m m Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan KoSa Nether lands B.V. te Vlissingen een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor de productie van dimethylterephtha- laat (DMT), inclusief de onder steunende processen. De inrich ting is gelegen aan de Europa- weg 4 te Vlissingen. De vergunning ligt van 16 sep tember tot en met 27 oktober 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 28 okto ber 1999 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 29 okto ber 1999 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouw vergunning nog met is verleend. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich' wen den tot J. Provoost (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op het ter rein van KoSa Netherlands B.V. te Vlissingen ter plaatse van de HD Pompen/DMT ernstig is en hebben met het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) ingestemd. De beschikking ligt van 15 sep tember tot en met 27 oktober 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 oktober 1999 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw D. van Meteren (tel. 0118-631720). Red de bossen... FSC' kies FSC! Koop hout mul tiet internationale FSC- keurmerk, aanbevolen door Wereld Na tuur Fonds. Novib en Milieudefensie Dan weet u zeker dat het hout uil goed beheerde bossen komt WIN EEN GRATIS FSC-TUINMEUBELI Doe mee! Bel de Milieudefensie Servicelijn. 020 - 62 62 620 ircfmrAtu k Mr UvOx fë&y x WW L Een initiatief van de Reumapatiëntenbond f Onze ideate mix is al gemaakt Gulle Bottelier en Pinot slijters gaan vanaf beden samen verder als BOTTELIER slijters. Heeft u ook een ideale cocktailmix, loop dan snel naar uw Bottelier en vul uw mix op de speciale jnixkaarf in. Misschien heeft u dan morgervaiéén van onze exclusieve cocktailmixers gewonnen. MARTINI DRAM&tJlE Geldig van 17 september t/m 2 oktober. Prijzen zijn afhaalprijzen.

de Faam | 1999 | | pagina 7