GEMEENTE MIDDELBURG Opening siertuin aan Koudekerkseweg Rooiaanvragen Week 37 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De gemeente, wijkbeheergroep Stromenwijk en tallo ze organisaties organiseren in het kader van de cam pagne 'Stroomopwaarts' op zaterdag 18 september een natuur- milieu- en dierendag. Deze dag is be doeld voor alle inwoners van Middelburg. Er is een uitgebreid en aantrekkelijk programma voor zowel kinderen als volwassenen. Duikactiviteiten in Middelburgse wateren Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen. Informatieavond over komst asielzoekers centrum naar Stromenwijk Tafeltje Dekje Sluiting gemeentelijke kantoren BREDE SCHOOL Middelburg-Zuid De gemeente wil haar steentje bijdragen aan een goed vrijwilligersklimaat in Middelburg. Daarom wordt voor de tweede keer een vrij- willigersdag georganiseerd. Dit jaar in sa menwerking met de Stichting Welzijn Oude ren. En er is gekozen voor een thema: Brug gen bouwen tussen jong en oud met vrijwilli gerswerk. Woensdag 15 september 1999 FAAM/VLISSiNGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Een onderdeel van deze dag is de de Markt stonden hebben in deze opening van de siertuin aan de Kou- tuin een mooie plaats tcruggekre- dekerkseweg. De bomen die ooit op gen. Wethouder P.H.A. Brakman, wijkwethouder van 't Zand Stro menwijk. zal deze siertuin om 11.00 uur officieel openen. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 10.00 uur: aanvang van de informa tiemarkt. Hieraan zullen meewerken: Staatsbos beheer, Artemis, de Vlinder- en Libcllcstich- ting, Stichting Cats en Dogs, Greenpeace, Mic- Mec, Wereld Natuur- fonds. Cactus-vereni ging, Stichting Arduin, Aquariumvereniging Barbus Conchius I 1.00 uur: opening siertuin door wethouder P.H.A. Brak man 11.30 uur: kindertheater RobHetty 14.00 uur: dierenarts Roskam ver zorgt een keuring van huisdieren 14.00 uur: op hel grote veld wor den demonstraties ver zorgd door de Honden- vereniging Walcheren 16.00 uur: einde De hele dag zijn er kinderactivitci- ten, maskers maken, schminken, grabbelton, hapjes, er rijdt een bok- kenkar, paardje rijden etc. Pro gramma onder voorbehoud. Op de ze dag is er ook een open dag bij Vogel- en egelopvangccntrum de Mikke. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met het SKWM. telefoon 0118-634611 of hel WOP West, telefoon 0118- 641180 In het kader van de jaarlijks terug kerende actie Duik Holland Schoon, zal er zaterdag 18 septem ber aanstaande op twee verschillen de plaatsen in de Middelburgse wa teren gedoken gaan worden. Dit om de spullen die op de bodem liggen naar boven te halen. De gemeente heeft toestemming verleend voor het verrichten van deze schoon- maakwerkzaamheden. Er wordt verzocht hier rekening mee te hou den bij het varen door de betreffen de wateren. De duikactiviteiten zul len plaatsvinden in het water aan de Pottenbakkerssingel (tegenover de Kon mar) en in het water aan de Ko rendijk. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1,30m boven hel maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 '1 3 2 populier op het vcerse bolwerk esdoorn aan de IJsselstraat berken aan de Houtkaai beuken en 1 els aan de J.H. Huijssenstraat ceder aan de Hammarskjoldlaan Dunning en vervanging bomenbe- stand in gemeentelijke groenvoor ziening. In verband met het verbe teren van grociomstandighcdcn of groenstructuur is de gemeente voor nemens het bomenbestand langs na volgende wegen uit te dunnen of te vervangen: Torentrans, 80 metasequoia's ver vangen door 41 pyrussen Westmede, dunning 4 eiken. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster, afdeling Groenbeheer. tel. 0118-675312. Vorige weck dinsdagavond is er een informatieavond geweest over de plannen van de gemeente en hel Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) om op het terrein van Slichting Arduin een asielzoekers centrum te vestigen. In dit nieuwe AZC zullen de asielzoekers uil de centra aan de Kruilmolenlaan en de Zuidsingcl een nieuw onderkomen krijgen. Tijdens deze druk bezochte avond gaf loco-burgemeester Bruin- oogc eerst een toelichting over het tot stand komen van het plan om op het terrein van Arduin een asielzoe kerscentrum te plaatsen. Hij vertel de over de intensieve contacten met het COA door de twee AZC's die er nu in Middelburg zijn en over het verantwoordelijkheidsgevoel van de gemeente Middelburg om asielzoe kers onderdak te bieden. Het is de bedoeling dat Stichting Arduin een deel van het terrein zal blijven ge bruiken. Het cultureel centrum en het acliviteitencenlrum zullen bij voorbeeld gewoon op hel huidige terrein beslaan. Op een ander deel van hel terrein zullen circa 50 wo ningen geplaatst gaan worden. Er zal een duidelijke scheiding komen lussen deze twee terreinen en het asielzoekerscentrum.Als alles ver loopt zoals de planning nu is, zal het nieuwe AZC waarschijnlijk eind 2000/begin 2001 geopend worden. Maar voor hel zover is zal er eerst nog een uitgebreide procedure "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf 20 september tot en met 26 september Maandag Rundergehakt, andijvie, gestampte aardappelen Dinsdag Cordon bleu. bloemkool, gestampte aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spinazie, aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree Vrijdag Vis, groente, aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgon- zolasaus, blokjes kalkoen Zondag Wat de pol schaft plaatsvinden waarin meerdere ma len de gelegenheid wordt geboden aan de omwonenden om hun me ning aan de gemeente kenbaar te maken. Na deze inleiding door de heer Bruinooge, neemt de heer Bur ger hel woord. Hij is directeur van de AZC's in Middelburg en Burgh- Haamstcde. Hij geelt een uitleg over wat het COA is en wat het doet voor de asielzoekers. Het nieu we AZC zal kwalitatief beter wor den dan de huidige vestigingen aan de Kruilmolenlaan en de Zuidsin gel. Vooral het AZC aan de Kruil molenlaan voldoet niet aan de eisen die momenteel aan een asielzoe kerscentrum gesteld worden. Hij merkt verder nog op dat het gaat om een verhuizing van de reeds aanwezige asielzoekers. Na de pau ze werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld om (schriftelijke en mondelinge) vragen te stellen. Nadat alle vragen waren gesteld en beantwoord bedankte loco-burge meester Bruinooge alle aanwezigen voor hun komst naar de voorlich tingsavond. Op deze pagina zal ie dere keer bekend gemaakt worden wanneer er inspraakrondes en der gelijke zijn. Houdt deze pagina (en de PZC) dus in de gaten voor het vervolg van de ontwikkelingen. In verband met een voorlichtings middag voor alle medewerkers van de gemeente zullen op vrijdag 17 september 's middags vanaf 12.00 uur alle gemeentelijke kantoren ge sloten zijn. Het zwembad, de sport accommodaties. de parkeergarages, het kantoor van parkbeheer, het ge meentearchief. het crematorium en de begraafplaats zullen dan wel ge opend zijn. Het stadhuis zal ook open blijven voor voltrekking van huwelijken. Een nieuwe start. Aan het begin van dit jaar konden de bezoekers van Middelburg-Zuid kennismaken met het fenomeen "Brede School". Gedurende 3 maanden vonden er allerlei activi teiten plaats in en rond OBS de Leeuwenburch. Veel enthousiaste kinderen bezochten de activiteiten. Na de eerste 3 maanden werd de balans opgemaakt en besloten om een activiteitenprogramma voor een heel schooljaar samen te stellen. Achter de schermen is hard gewerkt aan het activiteitenaanbod dat in deze maand september van start gaat. De activiteiten worden ge coördineerd door het Sociaal Kultu- reel Werk te Middelburg in de per soon van Mariska Burger. Samen met hel team en de directeur van De Leeuwenburch Niek Flipse zal zij zorgen voor een gevarieerd pro gramma voor kinderen, ouders en overige wijkbewoners. De bewo ners van Middelburg-Zuid worden binnenkort via een nieuwsbrief op de hoogte gesteld van het activitei tenprogramma. Voor informatie Mariska Burger tel. 634611 of het WOP Zuid tel 640111. Vrij williger sdag 18 september Op zaterdag 18 september wor den in het gebouw van de Stich ting Welzijn Ouderen diverse activiteiten georganiseerd. Wat is er zoal te doen? Er komt iemand van het MIC MEC uitleggen wat met behulp van een leskist aan kinderen kan worden geleerd. Twee vrijwilli gers van het project "50+ leest voor" komen langs. Zij hebben het afgelopen jaar voorgelezen op kinderdagverblijven en peu terspeelzalen. Ook zitten er twee tieners klaar om ouderen internetles te geven. Verschillen de vrijwilligersorganisaties zijn bereid gevonden om informatie te geven over het werk dat zij doen en zij zoeken nog vrijwilli gers! Iedereen die geïnteresseerd is in ra vrijwilligerswerk is van harte uitgenodigd om op 18 septem ber tussen 11.00 en 16.00 uur langs te komen bij de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, Molstraat 13. Op de vrij wil ligersdag is het mogelijk ominformatie te krijgen over vrijwilligerswerk. Verschi 1 lende vrijwi 11igersorga- nisaties staan klaar om alle vra gen te beantwoorden. Direct kennis te maken met vrijwilli gerswerk. Vrijwilligers komen langs om te laten zien wat zij doen. Bij de sectie Communicatie (Stadhuisstraat 2) kan een vrij wil! igerskrant opgehaald wor den met daarin meer informatie over de vrijwilligersdag van aanstaande zaterdag. W

de Faam | 1999 | | pagina 3