Het heeft lang geduurd, maar eindelijk be sluit je toch maar eens wat meer in bewe ging te komen. Je voelt je niet fit, je bent te zwaar, je zit te veel of je komt niet echt sportief over. Goede voornemens genoeg, maar er was altijd wel iets dat er tussen kwam. Maar nu is het dan zover, je hakt de knoop door. Wat ga je doen? 'Zwemmen, dat is goed voor je', hoor je van alle kanten. Aquasport Fit worden in het water Zwemmen, een prima keus! Algemeen wordt erkend, dat bewegen in het water tot de meest gezonde ac tiviteiten behoort. En dat geldt voor mensen van alle leeftijden. Zwemmen is meer dan je voortbewegen in het water. Onder de naam Aquasport wordt in veel zwembaden ook een reeks van pit tige water-activi teiten aangebo den. Ze verschillen nogal van aard, maar hebben toch een ding gemeen. Het zijn spor tieve activiteiten, waar door je op een aantrekke lijke manier je conditie kunt verbeteren. Afstand zwemmen Fris en monter baantjes trekken Regelmatig baantjes trekken is eigenlijk de oudste en meest bekende manier om fitter te worden. Veel zwemfans zwemmen wekelijks, alleen of in een groep je. Vaak komen ze zelfs een paar keer per week. Ze rij gen dan zo'n 250 of 500 metertjes en soms nog wel meer aan elkaar. Door regelmatig een afstand te zwemmen kan het uithoudingsvermogen worden ver groot en de lichamelijke conditie aanmerkelijk worden verbeterd. De inspanning die je daarvoor moet leveren is wel afhankelijk van de afstand en de snelheid waar mee je zwemt. In het zwembad leer je hoe je het bes te resultaat kunt bereiken zonder buiten adem te ge raken. Aquarobics Pittig bewegen op muziek Een andere heel dynami sche vorm van Aquasport is Aquarobics. Een aan trekkelijke manier om met regelmaat aan je conditie te werken. Erg in trek bij vrouwen, maar ook bij zonder goed voor mannen. Aquarobics is bewegen op muziek in lekker verwarmd water. De combinatie van be wegen, ritme en melodie is leuk en stimulerend. Aquarobics doe je sa men met an deren. In een les van 30 minu ten worden in een vlot tempo allerlei oefeningen uitge voerd. Aquarobics is behoorlijk inspannend, maar het water heeft ook een ontspannende werking en geeft verkoeling. Aquarobics is ook aantrekkelijk voor mensen die niet kunnen zwemmen, want alle oe feningen worden gedaan in heupdiep water. Aquajogging Lopen in diep water Duizenden mannen en vrouwen zijn al in de ban ge raakt van deze bijzondere activiteit. Aquajogging is 'lopen in diep water' afgewisseld met allerlei gymnas tische oefeningen. Geen spiergroep wordt daarbij ver geten. Opvallend en onmisbaar bij Aquajogging is de "wet belt"die om het middel wordt gedragen. De wet belt is een verstelbare gordel van lichtgewicht materi aal met een groot drijfvermogen. Je blijft er door als een dobber in het water staan, zonder dat de voeten de bodem raken. Het kost dus geen enkele moei te om het hoofd boven water te houden. Een heerlijke sensatie Lopen in diep water is in het begin een apar te gewaarwording. Dat komt door de weer stand van het water. Aquajogging is hierdoor een inspannende bezigheid. Regelmatig oefe nen leidt al gauw tot een betere conditie. Het grote voordeel van Aquajogging is, dat ge wrichten, pezen en spieren niet overbelast kun nen worden. Er is immers geen contact met een harde ondergrond. Door Aquajogging kun je dus vrijwel nooit een blessure oplopen. Zoals bij alle vor men van lichaamsoefening is het ook bij Aquajogging van belang om niet te hard van stapel te lopen. Des kundig personeel in het zwembad leert je te luisteren naar je eigen lichaam en daardoor overbelasting te voorkomen.

de Faam | 1999 | | pagina 35