Kijken naar spelende kinderen in het water is een lust voor het oog. Kijken naar ouders met een baby in het water heeft iets vertederends. En zelf met je baby genieten in het water is een unieke belevenis. Dat ontdekken steeds meer ouders. Ritueel Baby thuis in het badje. Een ritueel waaraan vaders en moe ders veel plezier beleven en dat de nieuwe boreling meestal ook tevreden ondergaat. Van het badje thuis naar het zwem bad is niet zo'n grote stap Zwemmen met baby's is niet alleen bijzonder leuk maar ook erg nuttig. De grote wereld in.... Met het (vrucht)water is elk mens negen maanden lang ver trouwd geweest. Van gevaar was geen sprake. In de geborgen heid van de moederschoot was het veilig en knus. Maar het kan snel verkeren. Als de baby nog maar net geboren is, wordt wa ter door de ouders als een altijd op de loer liggend gevaar ge zien. Maar dat hoeft niet! Vanaf zes weken Hoe eerder na de geboorte aangesloten wordt op de onbewus te ervaringen met het oer-element water, des te groter is de kans dat het kind daar op een natuurlijke wijze vertrouwd mee raakt. Daarom kunnen ouders met hun baby al vanaf zes we ken na de geboorte naar het zwembad. Vertrouwen Niets is zo leuk om als ouder samen met je baby het water in te gaan. Allereerst gaat het in de lessen 'Zwemmen met ba by's' om het scheppen van vertrouwen met het water en het verstevigen van de band tussen ouder en kind. Het geeft ouders een heel apart gevoel om in het warme water van het zwembad bezig te zijn Wennen aan water Met echt leren zwemmen heeft 'Zwemmen met baby's' natuurlijk niets te maken. Daarvoor is de baby te jong. Maar er worden wel allerlei oefeningen gedaan om de baby aan het water te laten wen nen. Reflexen Heel jong beginnen heeft grote voor- :len. Want zuigelingen hebben dan nog natuurlijke reflexen van voor de geboorte, waardoor ze zich in het water uitstekend kunnen aanpassen. Een van die reflexen voorkomt bijvoor beeld dat een baby zich verslikt als het on der water komt. Menig kind dat kopje onder gaat, kraait het dan juist uit van plezier. Een an der voordeel is, dat baby's onder water hun ogen open houden, waardoor het contact met papa of mama mogelijk blijft. De automatische reflexen verdwijnen als een kind ongeveer drie maanden oud is. Daarna zijn ze slechts door oefe- ing aan te leren. Ideaal klimaat In het zwembad wordt voor de kleine spartelaars een ideaal kli maat geschapen. Het water heeft een aangepaste temperatuur van 30-32 graden om te grote lichaamsafkoeling te voorkomen en ook de boven temperatuur is behaaglijk. Er zijn aankleedta- fels, boxen, speelgoed en er is eventueel een ruimte waar moe der en kind zich even kunnen terugtrekken. Kom kennismaken Het zwembad biedt graag aan moeders, maar ook vaders, die met hun baby's te water willen gaan een leuke mogelijk om dat te doen. Kom eerst eens kijken naar dit speciale uurtje en heeft u vragen, dan zullen wij die graag beantwoorden. met hun baby's. Dat gebeurt natuurlijk onder deskundige begeleiding. Regelmaat Zo af en toe een keertje te water gaan met een baby heeft weinig zin. Aangeraden wordt om ten minste 1 keer per week mee te doen met de les 'Zwemmen met baby's'. Ook op wat oudere leeftijd zal re gelmatig bezoek aan het zwembad nodig zijn als aanloop naar de 'echte zwemles' later. Zo niet, dan gaat de verkregen vaar digheid snel verloren.

de Faam | 1999 | | pagina 31