longeren Informatie Punt officieel van start jonge verhuisploeg voor bibliotheek Keltische muziek op Schouwen eren Kort 1 music (mj HOUSE !HS1 fl brnMInlil Jan uiV De 55-jarige Leo Breepoel heeft twee hobby's die nogal wat tijd in be slag nemen. Hij speelt niet onverdienstelijk met duiven, maar be heert daarnaast ook de penningen van de voetbalclub Hoek. Soms moet hij kiezen. „Dan gaan de duiven voor het voetbal", zegt hij zonder aarze len. Maar voor de sympathieke Hoekenaar gaan de twee hobby's meest al wel samen. Leo Breepoel: „Ik heb gelijk gezegd, toen ze me vroegen om penningmeester van de voetbal te worden: als mijn duiven binnen moeten komen, hoef je niet op me te rekenen." Net zwanger? Jouw geluk kun je delen. MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG 1 Inkomen Onder het motto 'vele handen maken licht werk' heeft de Openbare Bibliotheek in Vlissingen een ludiek plan voor de verhuizing bedacht. Als dat plan slaagt zullen op 14 sep tember binnen twee uur 60.000 boeken van het oude naar het nieuwe gebouw worden overge bracht. Daartoe zijn inmiddels de Vlissingse scholen benaderd. Jongeren uit Middelburg en Veere hebben vanaf vrijdag (10 september) eindelijk weer een plaats waar ze naar toe kunnen met vragen over studiefinanciering, drugs, huisvesting, seks of justitiële zaken. De wethouders J. van Dijk-Sturm van de gemeente Middelburg en E.J. Gelok van de gemeente Veere openen rond 16 uur het JIP (Jongeren Informatie Punt) in de Zeeuwse Bibliotheek. En alhoewel het een offi ciële opening betreft, hoopt coördinator Wil bert Mingelen vooral veel jongeren te kunnen begroeten. Ruzie In heel Zeeland worden in september de jaarlijkse Nazomerfestivals gehouden. Meer dan honderd bijzondere voorstellingen, ei gen producties en buitenlandse gastoptredens spelen zich af in historische gebouwen en op bijzondere plaatsen in het karakteristieke landschap van de Deltaprovincie. Alle festivals staan dit jaar in het teken van 'n Wereld in je Hoofd. Op Schouwen-Duiveland wordt het festival vorm gegeven met Keltische muziek. Woensdag 8 september 1999 FAAM/VLISSINGER 9 PRIJSKNALLER (advertentie) wwww.musichouse.nl ^^^fc^uirn.iiiujik i IUUJV.I ssingen WalstraatlOS (0118)411897 Middelburg Lange Ceere 5 (0118)62407Ï En dus komt hij op zaterdag wel eens iets later. Zo tegen het einde van een wedstrijd bijvoorbeeld, om nog net even getuige te zijn van de uitslag. Maar meer nog om de centen te tellen van de recet te. Dan volgt nog altijd even de onvermijdelijke vraag van Meld je aan of bel voor meer informatie gratis 0800 - 022 80 70, of je informatrice: Middelburg e.o.: tel. 0118 - 611 547 Goes e.o.: tel. 0113 - 220 890 Schouwen Duiveland: tel. 0111 - 415 199 Sporthal Baskenburg Vlissin- gen, aangepast sporten voor mensen met Cara, 15.30 u. Markt Middelburg, boek-, an tiek- en curiosamarkt, 11 u. De Parel Domburg, baby- zwemmen, 15 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis- singen, damesgym 13.30 u., darten, biljarten en klaverjas sen, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u., sjoelen 19 u. De Couburg, Koude- kerke, vergadering van de stichting Dorpsraad Koudeker- ke, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zee land: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speeltuinvereni ging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersba! 13.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen 18.30 u. Hotel Arion Vlissin gen, bijeenkomst van de Ka mer van Koophandel, 18.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing over Transcen dente Meditatie, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos 55-plus- sers, 19 u. Midgard Middel burg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sport- fondsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor men sen met Cara, 12.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissin gen, kindermiddag 14 u., dar ten 19.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door W. Vader over Jan Vader (1875-1966), 20 u. Door Ellen de Dreu Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym van 2,5 tot 4 jaar, 9.30 u., peutergym tot 2,5 jaar, 10.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. ANWV-VVV kantoor Middel burg, kerkenpad langs de Ab dijkerken, 13.30 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. De Druk- kery Middelburg, demonstra tie van de iMac-computer, 10 u. Centrum Domburg, am bachtenmarkt, 10 u. Heel Zeeland, Open Monumenten dag. Sportfondsenbad Vlis singen, Internationaal water- polotoernooi, 10 u. Binnen haven Vlissingen, bezichtiging van de driemast schoener Eendracht, 20 u. Markt Mid delburg, Interculturele dag met diverse muziek- en dans- optredens,, kraampjes en ex posities, 11 u. Damplein Middelburg, rommelmarkt, 9 u. Koorkerk Middelburg, sa menzang, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, snuffelmarkt, 9 u. Ontmoe- tingskerk Middelburg, koor- en samenzangavond, 19.30 u. Café The Duke en Café Van toen Vannu Middelburg, schaaktoernooi, 13 u. Ingang Fort Rammekens Rit- them, rondleiding door het natuurgebied Rammekens- hoek en door het fort, 14 u. Abdijplein Middelburg, rond leiding 'Het betoverde plein', 11.30 u. Heel Zeeland, Open Monumentendag. Strandpa viljoen De Stenen Toko Dom burg, surfclinic, 10 u. Sport fondsenbad Vlissingen, Inter nationaal waterpolotoernooi, 8 u. Binnenhaven Vlissin gen, bezichtiging van de driemast schoener Eendracht, 20 u. het voetbal de verslaggevers: hoe veel publiek Leo? „Ik schat zo'n duizend, of ietsje minder..." Leo Breepoel is geen boeg beeld in Hoek. Met zijn impo sante gestalte houdt hij zich liever op de achtergrond, be scheiden als hij is. En vraag niet hoe zijn duiven die dag hebben gevlogen, want dan komt het andere verhaal. Hij is ermee opgegroeid, vroeger als ventje van vier met z'n va der mee, later zelf gekroond als kampioen van de regio. Twee trofeeën zijn de stille ge tuigen van zijn grootste suc cessen. Hij werd generaal kampioen van de kring Mid den Zeeuws Vlaanderen (het huidige rayon 2) in 1976 en 1989. Dat wil dus zeggen: de meest regelmatige over alle vluchten in die twee seizoe nen. En verder heeft hij nog een tweetal spectaculaire overwinningen op zijn naam. Op een vlucht vanuit het En gelse Parkestone, over 180 ki lometer, had Leo Breepoel de snelste duif (een duivin) in een wedstrijd van de Zuid Ne derlandse bond, dus met deel nemers uit Zeeland en Bra bant. Tien jaar later vloog een kleinzoon van de toen win nende duivin de eerste prijs op het Franse La Souteraine. Met die winnaar kon hij de verleiding niet weerstaan. „Ik kreeg dezelfde dag nog een stroman op bezoek, die voor een makelaar kwam vragen of ik de duif wou verkopen. Hij is naar een Japanner gegaan, voor 7500 gulden. Dat kon ik niet meer weigeren, zo veel geld, voor drieënhalf ons vlees. Je moet maar denken: voor hetzelfde geld vliegt hij een dag later op een draad en ben je hem kwijt." Leo Breepoel is vanaf 1993 lid van De Vrede in Sas van Gent. Hij begon ooit met zijn vader bij een clubje in Hoek, dat in 1970 werd opgeheven. „Ik ben toen lid geworden van De Reisduif in Philippine, maar die club is later uit elkaar ge vallen. Van de 59 leden die er toen waren, zijn er nog maar achttien over. Er waren een paar mensen in de club die voor een vervelend sfeertje zorgden." Zelf zegt hij dat het huidige vluchtjaar qua resul taat iets minder goed is ge weest dan anders. Dat komt meer dan waarschijnlijk, om dat hij in maart een week in het ziekenhuis heeft gelegen. Breepoel werd geopereerd aan een dubbele liesbreuk en aan een gaatje in zijn oor. „Dan zit je net in de voorbe reiding op het seizoen, dus het is niet ideaal om te begin nen." Toch viel hij binnen zijn club de laatste weken weer behoorlijk in de prijzen. Vorige week nog, op een vlucht uit Morlincourt, had Breepoel de drie snelste duiven en eindig den er acht bij de eerste tien. Leo Breepoel, in het dagelijks leven verantwoordelijk voor de inkoop en verkoop bij houthandel Jongeneel in Ter- neuzen, is een specialist op de vitesse-midfond: de korte vluchten tot vierhonderd kilo meter. Op die vluchten geeft hij veertig tot vijftig duiven mee, op grotere vluchten twintig en op de overnacht- vluchten hooguit vier of vijf duiven. Verder vervult hij ook binnen de duivensport-organi satie verschillende bestuurs functies: „Ik zit vier jaar in het bestuur dat na de fusie is ge vormd, in het vorige bestuur zat ik vanaf 1989 en daarvoor twintig jaar in het kringbe- stuur." En eigenlijk is het ook wel aardig te combineren met zijn bestuursfunctie bij de za terdag hoofdklasser Hoek. „Het seizoen voor de duiven loopt vanaf begin april tot half september. Daarna krijg ik weer wat meer tijd voor de voetbal." Duiven gaan voor Wilbert Mingelen: „De maatschappij probeert het gat tussen rijk en arm te dichten en dat is heel mooi. Maar daarvoor in de plaats lijkt er een tweedeling te komen tussen die mensen die infor matie goed en snel op kunnen nemen en mensen die daar gewoon meer moeite mee hebben". Foto Jaap Wolterbeek vertelt Mingelen. „Maar in fei te ben ik hier al een paar maanden bezig. Tot nu toe heel passief, afwachtend op wat er op mij afstapte. Maar na de opening kan ik ook ac tief op de jongeren afstappen, ze laten weten dat ze terecht kunnen bij het JIP. Dan ga ik naar scholen en vraag ik of ik in de pauze in de kantine mag staan met mijn verrijdbare fol- derrek en gratis condooms. Want in de bibliotheek zitten en dan wachten tot de jonge ren komen, nee. Dat werkt niet". Toch wist al een aantal jonge ren de weg naar het JIP inmid dels te vinden. „De meeste vragen die ze stellen, gaan over huisvesting. Dat is echt een groot probleem voor jon geren, vooral hier in Middel burg. Kamers zijn er hier nau welijks, die zijn echt heel moeilijk te vinden. En voor een gewone huurwoning ko men ze niet in aanmerking. Daar moet je een vast inko men voor hebben en studie financiering is daarvoor niet genoeg". Mingelen heeft in zijn kantoortje een lijst liggen waar zowat alle kamerver huurders van Middelburg op staan. „Die kunnen ze dan bel len om te kijken of er iets vrij is". Mingelen spreekt over een nieuwe tweedeling in de sa menleving. „Kijk, de maat schappij probeert het gat tus sen rijk en arm te dichten en dat is heel mooi. Maar daar voor in de plaats lijkt er een tweedeling te komen tussen die mensen die informatie goed en snel op kunnen ne men en mensen die daar ge woon meer moeite mee heb ben. Je wordt in Nederland geacht om de wet te kennen, maar die verandert wel bijna dagelijks. En er zijn zoveel re geltjes en afwijkingen, 't Is ge woon allemaal niet meer zo goed te volgen". Om zichzelf goed op de hoog te te blijven zorgt hij voor re cente folders. Bovendien is er de databank van het Neder lands Instituut voor Zorg en Welzijn. „Daar staan alle regelingen, voorzieningen en wijzigingen in beschreven. Voordeel is dat het een archief is dat altijd up- to-date is, want dat is het gro te probleem. De wijzigingen gaan zo snel". Kees Hamann, directeur van de bibliotheek legt het uit: „Het is maar een afstand van 350 meter en in de binnen stad. Met verhuiswagens is dat onzin. Als het lukt, en dat hoop ik van harte, zullen zo'n 1500 leerlingen, de oudste groepen van de basisscholen en de eerste klassen van het voort gezet onderwijs, die klus kun nen klaren, ledereen krijgt een tas met boeken en brengt die in colonnes naar het nieuwe gebouw.. Stiekem hopen we op het Jeugdjournaal, want zoiets is nog nooit eerder ge beurd. En bedenk wel dat die groep jongeren de eerste Vlissingers zullen zijn die het nieuwe ge bouw van binnen zien. Hun ouders moeten daar nog twee weken op wachten". De (grotendeels overkapte) route, de Lange Zelke, Markt straat, Oude Markt naar de in gang van de nieuwe biblio theek tegenover de St. Ja- cobskerk, wordt afgezet. „We verwachten toch wel veel be kijks", zegt Hamann. „Overi gens nemen we niet bij voor baat aan dat alle scholen mee doen. We hopen het wel, maar het moet ook binnen de scholen ingeroosterd kunnen worden. De Onderwijsbiblio- theekdienst werkt nauw sa men met de scholen, maar we hebben er uiteraard begrip voor als scholen andere zaken voorrang geven". Onder de Vlissingse scholen worden de kasten uit het oude gebouw verdeeld. „Het zijn goede kasten, maar ze maken ze niet meer", vertelt Ha mann. „Voor onze nieuwe be huizing komen er andere, dus hebben we gevraagd welke scholen we er een plezier mee kunnen doen. Dat staat los van de verhuizings-actie. Stel je voor, dat zou een soort chantage zijn!". Misschien zit er zelfs nog een vermelding in het Guiness- book of Records in. Dat is nog niet helemaal zeker. Wel zeker is dat het een vrolijke middag belooft te worden in de Vlis singse binnenstad. Leo Breepoel is al jarenlang een van de succesvolste duivenmelkers in Zeeuws-Vlaanderen Foto Peter Verdurmen (advertentie) staat de deur ook open voor jongeren. Wilbert Mingelen: „In feite kunnen ze hier met al le soorten vragen terecht. We proberen ze zo goed mogelijk te helpen, maar daar moet ik misschien wel gelijk bij zeg gen dat we per definitie géén hulpverleners zijn. Die hebben namelijk een specifiek specia lisme waar ze veel vanaf we ten. Wij zien eerder het hele plaatje en verwijzen als dat nodig is door naar hulpverle- Hij vervolgt: „In feite vertellen we ze welke rechten ze heb ben, geven informatie over wat ze zouden kunnen doen. En dat kan best ver gaan, want als iemand ruzie heeft met de Sociale Dienst of de kinder rechter wil ik er samen met die jongere best op af stappen om te gaan praten. Maar als het een echt groot probleem blijkt te zijn, dan verwijs ik door naar anderen die in dat gebied beter op de hoogte zijn". Mingelen is al vanaf februari van dit jaar bezig met het op starten van het JIP. De laatste maanden is het informatie punt voor jongeren dan ook eigenlijk al min of meer actief. „Er moest nog een officiële laatste goedkeuring van de ge meenteraden komen om de opening officieel te maken", Het JIP is eigenlijk de opvolger van het J.A.I.B, het Jongeren Advies- en Informatie Bureau dat een paar jaar in de Middel burgse Hoogstraat gevestigd was. „Een Zeeuwse instantie", legt Mingelen uit. „En dus ook be taald door de provincie. Totdat het Rijk besloot dat de provin cie deze taak moest afstoten naar de gemeenten. Toen werd de subsidiekraan dicht gedraaid". Gevolg was dat el ke gemeente afzonderlijk ver antwoordelijk werd voor de in formatievoorziening richting de jeugd. „Veere en Middel burg zijn al vrij snel om de ta fel gaan zitten om een geza menlijke oplossing te zoeken. Vlissingen had daar geen oren naar. Daar hebben ze een rek met folders in de bibliotheek gezet en moeten de jongeren het verder zelf maar uitzoeken. Gelukkig is dat hier niet zo". Buiten het kantoortje in de bi bliotheek staan ook grote fol- derrekken. Maar daarnaast Gemeenteraad - De Vlissing se gemeenteraad vergadert donderdag 9 september in het stadhuis van de Scheldestad. Op de agenda onder meer het al of niet aanwijzen van de gebou wen van de Zeevaartschool als monument, een gemeentelijke bijdrage voor de overlevenden van de aardbeving in Turkije en de ontwikkeling van het Spui- komgebied. Aanvang 19.30 uur. Hengelsport - In Dishoek wordt zondag 12 september een internationale hengelsport- wedstrijd gehouden door Hen gelsportvereniging Middelburg en Brammetje Dump. Tussen 10 en 14 uur kan iedereen meedin gen naar de hoofdprijs, een be drag van duizend gulden. Er wordt in drie vakken gevist, uit sluitend met behulp van pieren. Inschrijven kan bij Brammetje Dump in Middelburg, Vlissingen en Goes. Sportvissers kunnen zich ook op de dag zelf nog tot een uur voor de wedstrijd in schrijven bij verenigingsgebouw De Couburg in de Koudekerkse Duinstraat. Daar is ook de prijs uitreiking. Ontembaar - Ria Geerse en Corrie Kooke beginnen woens dagavond 30 september met de^ cursus "De Ontembare Vrouw"' - naar het gelijknamige boek van Clarissa Pinkola Estes. Door middel van tekenen, fantasie, drama en dans proberen de cur sisten contact te maken met een onverwoestbare kracht in zichzelf. Meer informatie: 0118 - 634 933. Roeifietsen - De Open Euro pese Kampioenschappen Roei fietsen worden 11 en 12 sep tember gehouden op het na- tuureiland Neeltje Jans. Op za terdag is er een wedstrijd over twintig kilometer en een tijdrit van een uur. Zondag is er een rally rond de Oosterschelde en het Veerse Meer. Dan wordt vanaf 12.30 uur gefinished bij De Banjaard. Er hebben zich veertig mensen ingeschreven, waaronder ook tweevoudig we reldkampioen roeien Ronald Flo rijn, Olympisch kampioen Niels van Steenis, Bram Moens (pio nier op het gebied van roeifiet sen) en Wout Conijn, de man die per roeifiets de Dalai Lama bezocht. De eerste start is za terdag om 13.30 uur bij het Del ta Paviljoen van Waterland Neel tje Jans. Volleybal - Volleybalteams uit heel Nederland komen dit week end naar Middelburg om daar mee te doen aan het jaarlijkse volleybaltoernooi van Dynamo '70. Zowel zaterdag als zondag worden in sporthal De Kruitmo- len vijf wedstrijden gespeeld van elk veeftig minuten. De prijsuit reiking is zondag rond 17 uur. Vrijwilligerswerk - De ge meente Middelburg en de Stich ting Welzijn Ouderen Middel burg (SWOM) houden, onder het motto "vrijwilligers zijn goud waard" zaterdag 18 september een "vrijwilligersdagi. Wie geïn teresseerd is in vrijwilligers werk, kan een kijkje nemen in het pand van de SWOM aan de Molstraat. Tussen 11 en 15 uur is er informatie over vrijwilligers werk. Bovendien laten andere vrijwilligers zien wat zij doen. Speciaal voor de gelegenheid is er een krant gemaakt, waarin het belang van vrijwilligers wordt duidelijk gemaakt. De krant is verkrijgbaar bij gemeen te en SWOM. Jeu des Boules - Club Jeu des Boules Middelburg houdt zaterdag 11 september een gro te rommelmarkt in het Boulo- drome 't Boel Uus aan de Kou- dekerkseweg (naast Stichting Arduin). Die begint om 10 uur. Een half uur later begint er een verkoop per opbod. ZVU - De Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) begint binnenkort weer met het nieuwe cursussei zoen. Het aanbod wordt elk jaar geactualiseerd en vastgelegd in een programmakrant. Deze is af te halen op het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat 51 in Middel burg of aan te vragen via tele foonnummer 0118 - 634 800. Nieuw zijn dit seizoen onder meer de cursussen Hindi, Grieks voor beginners, Aspec ten van de stem, Millennium koorts en Feng Shui huis- en tuindecoraties. Ouderen - De Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg begint - bij voldoende belangstelling - binnenkort met een cursus mul- ti-cultureel koken, een verkeers- opfriscursus en een gratis puz zeluitleen. Informatie: 0118 - 627 537. Zingen - Het Zeeuws Vrou wenkoor, een algemeen koor van ongeveer zestig dames, is op zoek naar nieuwe leden. Wie tussen 18 en 55 jaar oud is en graag verschillende genres zingt kan elke maandagavond tussen 20 eng viert vrijdag 10 septem ber groot feest in verband met de opening van een speelhuis. Voor alle kinderen van het cen trum zijn er vanaf 15.30 uur acti- viteiten georganiseerd. De ope ning is om 16 uur. Nassaulaan - Het nieuwe handbalveld en voetbalveld aan de Middelburgse Nassaulaan zijn sinds kort klaar voor ge bruik. De voorzieningen zijn met name voor de handballers sterk verbeterd. Het voetbalveld wordt in 2001 ondergebracht bij het nieuw te bouwen Sportcom plex Veersepoort. In de loop der jaren werden veel interpretaties gemaakt op de Odyssee van Homerus. De organisatoren van het festival Mu ziek Monumentaal op Schouwen-Duiveland gingen uit van een zeer opmerkelijke. Het verhaal over de beroemde zoektocht zou zich niet hebben afgespeeld rond de Middellandse Zee, maar aan de westkust van Europa. Homerus was geen Griekse schrijver, maar een Keltische bard, Troje lag in Engeland en tijdens zijn omzwervin gen zou Odysseus op Schouwen zijn avontuur met de schoon- gelokte godin Circe hebben beleefd. Dat was reden om de Griekse en Keltische muziek eens goed onder de loep te nemen. Muziek Monumentaal opent met een muziek- en theaterspektakel op vrijdag 10 september in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De band Fling brengt muziek en songs waarin de mystieke kant van de Keltische psyche naar voren komt, maar ook swingende jig of reel. Na de pauze pre senteert La Trace de muziektheatervoorstelling Aeolus. Hoofd persoon Alcha wordt daarin verleid door Zeeuwse westenwin den en meegevoerd door een blauwe noordooster. Aanvang 20.30 uur. Schotse doedelzakmuziek is ook een aspect van de Keltische cultuur. Het wordt zaterdag 11 september gespeeld in de bin nenstad van Zierikzee door Inter Scaldis Pipes and Drums. Het optreden dat is gepland van 13.00 tot 14.00 uur wordt verleven digd met dans. In de Zeeuwse Muziekschool wordt vanaf 14.00 uur een workshop gehouden van Griekse en Turkse muziek; de Aman liedkunst. Belangstellenden kunnen eraan deelnemen met een muziekinstrument of zang. Om 16.15 uur wordt in de Lutherse kerk een uiteenzetting gehouden over deze kunst, ge volgd door een optreden van zanger Stratis Rallis, een Griekse grootheid op dit gebied. Hij wordt begeleid door een ensemble onder leiding van Ceylan Utlu. Een ander hoogtepunt van het festival is het concert van het akoestische duo Show of Hands dat Keltische ballades combi neert met muzikale invloeden van over de hele wereld. Steve Knighley speelt viool en songwriter Phil Beer is een virtuoos op verschillende muziekinstrumenten, waaronder gitaar, cuatro, cellomandoline en mandoline. Het concert is zaterdag 11 sep tember in Theater Mondragon en begint om 21.00 uur. Het wordt gevolgd door een optreden van de Dublinse groep Cora cle in theatercafé Mondragon, dat daarmee wordt omgetoverd in een Ierse pub. Het festival wordt zondag 12 september afge sloten met een optreden van de Ierse dichteres Cathy Pember- ton in Slot Moermond in Renesse. Ondersteund door de klan ken van Sons a Dige brengt zij hedendaagse interpretaties van de Odysseus. Vervolgens worden de avonturen van Odysseus vertelt in Schouws dialect en voorzien van muzikaal commen taar door het Griekse trio To Meraki. Aanvang 14.00 uur. Het volledige Zeeland Nazomerprogramma is te vinden in de programmabrochure van de Zeeland Nazomerfestivals 1999. Het wordt na een telefoontje (0118 - 659 659) met het Bureau voor Toerisme Zeeland gratis thuisgestuurd. Bij het bureau kun nen ook kaarten worden besteld.

de Faam | 1999 | | pagina 9