i J Randstad toetst talenkennis secretaresses i 1 Secretaresse van het jaar Sturm terug op Veersesingel LUGUBER: RTL'S MANUELA KEMP REGELT EIGEN UITVAART i wij bereiken elke brievenbus EXTRA KOOPAVOND KORTING Leegverkoop Peeters X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X DEZE WEEK I IN PARTY: ZO LEEFTPRINSES MAXIMA IN HARTJE NEW YORK! MART SMEETS LASTIGGEVALLEN OP EIGEN TOILET! PZC reclameverspreiding HANDELSWEG 22 "VRIJBURG" 4387 PC VLISSINGEN TEL. 0118-484229 FAX 0118-467154 Randstad Uitzendbureau in Goes houdt don derdag 16 september het 'Groot Zeeuws Randstad Dictee'. Middels het dictee wil de uit zendorganisatie de kennis van de Nederlandse taal van Zeeuwse secretaresses testen. Rand stad is niet alleen geïnteresseerd in de kennis van de Nederlandse taal van de deelnemende secretaresses. De opheffingsuitverkoop van Peeters Ge schenken aan de Lange Zelke in Vlissingen is in volle gang. George Peeters, die daar sa men met echtgenote Jeanne ruim dertien jaar geleden begon, vindt het mooi geweest. Zware wissel Slag slaan Omschrijving. Schroevers Dictee Hoofdprijs De slagerij aan de Middelburgse Veers esingel heet weer 'ge woon' Slagerij Sturm. Drie jaar geleden werd de zaak verkocht, waar mee de familienaam Sturm verdween. WEEKBLAD Open huis Wagenvoorde Septemberactie Randstad Millenniumzwemmen Auto Poppe steunt Arduin Certificaat voor M.J. Janse tevens mogelijkheden in het buitengebied HEMA 10% korting* Woensdag 8 september 1999 FAAM/VLISSINGER 15 In de gelijknamige zaak in Mid delburg gaat zoon Marien Pee ters door met de service en verkoop van artikelen die val len onder de term 'gemengde branche'.Zo'n omschrijving is nogal vaag, geeft ook Peeters toe. „Het zijn luxe artikelen die te maken hebben met de ge dekte tafel en alles wat daarbij hoort", legt hij uit. „Dus glas, porselein en aardewerk. Bestek uiteraard én alles wat in de keuken gebruikt wordt voordat het op die gedekte tafel komt. Pannen, ovenschalen en koks messen, om maar een greep te doen. Het luxe slaat dan op het feit dat we alleen topmerken in de zaak hebben. Wedgwood serviezen en Fissier pannen zijn namen die in onze branche de absolute top zijn". Dat er naar die topkwaliteit vraag is, bewijst het feit dat de klantenkring van Peeters een hoog 'vaste klant'-gehalte heeft. Afstand speelt daarbij geen rol. „Als je een servies van twaalfhonderd gulden koopt, dan doe je dat niet in een impuls", weet Peeters. „Daar wordt met de familie over nagedacht en omdat wij een goede naam hebben opge bouwd en voor veel merken in dit gebied de alleenverkoop hebben, komen die kilometers er niet meer op aan. Voor de vaste klanten is het dus niet zo'n probleem dat we in Vlis singen stoppen, want Vlissin gen - Middelburg is natuurlijk geen afstand. Klanten vinden het natuurlijk wel jammer, maar dat blijft altijd zo, op welk moment je ook stopt". Dat stoppen heeft alles te ma ken met leeftijd, genieten en het feit dat twee zaken een zwa re wissel trekken op de vrije tijd. „Er wordt wat afgekletst hoor", lacht Peeters. „Van fail lissementen tot te dure spullen voor Zeeland. En het is zo sim pel. Ik ben 61 en zoals in het voetbal een arbiter ook op een bepaalde leeftijd geen hele wedstrijd meer wil mee hollen, zo wil ik nu ook wel eens vanaf de bank de wedstrijd zien. En dat geldt voor mijn vrouw net zo. We zullen echt nog wel eens naar de beurs in Frankfurt gaan; gewoon om op de hoog te te blijven. Het zal alleen op een meer ontspannen manier gaan. Het is natuurlijk voor ons ook fijn dat in Middelburg de zaak gewoon doorgaat. Daar mee kunnen de leden van de Swarovski-club hun kristalver zameling blijven aanvullen en niemand hoeft bang te zijn dat een bepaald onderdeel van het servies of van het bestek niet meer verkrijgbaar is". De opheffingsuitverkoop gaat door tot alles weg is. „In no vember moet het leeg zijn", zegt Peeters. „En we verkopen echt alles met leuke kortingen. In de normale januari uitverkoop zijn het vaak uitlopende collecties, maar dit is anders. Wie zijn ser vies wil aanvullen moet dus nu z'n slag slaan. Er werd ons ge vraagd waarom we niet alles naar Middelburg overbrachten. Maar waar moet je een comple te zaak laten, dat kun je niet kwijt. Op deze manier is het af scheid voor de Vlissingse klan ten toch leuker". Op op, luidt het principe. Wie dus achter het net vist kan bij de zaak aan de Nieuwe Burg in Middelburg te recht. Voor de normale prijs, dat wel, want daar is geen op heffingsuitverkoop. George Peeters: „In november moet alles leeg zijn". Foto Jaap Wol terbeek 1 2 3 4 5 6 7 O Q 1 O 1 1 1 9 1 O I 1A I O y 1A I u 1 7 1 1 IQ I z 1Q 10 OO I I 9 1 ID O O ID O 1 1 9 A 1 O 7A I O OA 97 z 9ft zz ZO z«* 7 1 ZD OO ZD OO z/ O A Zo OK zy A 30 OQ Oz OQ OO AO 0*f A1 OD A9 OO O/ OO 43 44 45 46 47 48 49 Vy Rond elk getal komt een woord van vier letters, waar het woord begint wordt niet gegeven. De woorden draaien in de richting van de wijzers van de klok. Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de hiernavolgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 2.3.6.32.33.40.49. 1 mesthoop: 2 nobel; 3 azijn; 4 opstaande haarbos; 5 wéndel- hoofd; 6. hoofdtelwoord; 7 vogel; 8 vrouwelijk dier; 9 kleur; 10 middeleeuws kerstlied; 11 feest; 12 zitkussen; 13 zwarte vogel; 14 eetgerei; 15 zwemvogel; 16 vertrekken; 17 rivier in ons land; 18 geld; 19 broedplaats; 20 tocht; 21 opgeworpen hoogte; 22 woonplaats; 23 in het jaar (Lat.); 24 slotwoord; 25 leidsel; 26 uit gewoond huis; 27 spleet; 28 klap; 29 toespraak; 30 ontkenning; 31 bladader; 32 uitgedorste halmen; 33 bloem; 34 geboorte (bij dieren); 35 uitgeperst vruchtvlees; 36 Europeaan; 37 omlaag; 38 rechtmatig trots; 39 deel van een waterketel; 40 vis; 41 onjuiste mening; 42 haarloos; 43 echtgenoot; 44 leuk; 45 hoofdtelwoord; 46 knorrepot; 47 voldoende gekookt; 48 rivier in ons land; 49 medicus. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'tuinman'. Het uitzendbureau maakt van de gelegenheid gebruik de se cretaresses te wijzen op de diensten die Randstad hun kan leveren. Zo bemiddelt Randstad in de detachering van secretaresses en heeft het uitzendbureau speciale oplei dingen voor secretaresses. Sinds vorig jaar heeft Rand stad Uitzendbureau in Goes een speciale afdeling voor se cretaresses. „Met name aan secretaresses met een specia lisatie is een tekort", weet Rick Bouwens, als intercedent ver bonden aan de secretariële af deling van Randstad in Goes. „We hebben zo'n honderdtien secretaresses ingeschreven waarvan er zo'n veertig aan het werk zijn. Bijvoorbeeld aan directiesecretaresses is gebrek. Op zo'n functie zit meestal een wat oudere meer ervaren secretaresse en juist die groep wil vaak parttime werken. Veel bedrijven zien een duo-baan nog niet zo zit ten en daarom is er een te kort". Het beroep van secreta resse wordt nog steeds door hoofdzakelijk vrouwen uitge voerd. „We hebben maar één man als secretaresse inge schreven staan", vertelt Rick Bouwens. Randstad Uitzendbureau houdt zich niet alleen bezig met de detachering van secre taresses en de bemiddeling bij tijdelijke en vaste banen. Het uitzendbureau biedt ook een speciale secretaresse-op leiding aan de Randstad Se cretaresse Academie in Breda. „Die opleiding komt binnen één jaar ook naar Goes. Nu hebben secretaresses veelal een opleiding Schroevers of Notenboom. Wij verzorgen opleidingen tot junior secretaresse, directiese cretaresse of management as sistente en opleidingen ge richt op een bepaalde bran che. Bijvoorbeeld de medi sche sector of internationaal werkende bedrijven". Om Zeeuwse secretaresses te informeren over de diensten die Randstad Uitzendbureau te bieden heeft, houdt de uit zendorganisatie donderdag 16 september een informatie- Rick Bouwens: Het dictee is eigenlijk een beetje vergelijkbaar met avond. Hoogtepunt van de bij eenkomst is het 'Groot Zeeuws Randstad Dictee'. „Dat lijkt ons wel aardig", ver klaart Rick Bouwens. „Eigen lijk willen we een beetje in na volging van het Groot Natio naal Dictee eens kijken hoe het met de kennis van de Ne derlandse taal van de Zeeuw se secretaresses is gesteld. Sinds de wijziging van de spelling, enkele jaren geleden, is er onder veel mensen nog onduidelijkheid over hoe be paalde woorden gespeld moe ten worden". Het dictee is sa mengesteld door het VNU-ta- lencentrum en moet voor se cretaresses met een MBO-op- leiding goed te doen zijn. Bou wens: „Het is eigenlijk een beetje vergelijkbaar met het nationale dictee, maar dan is het meer toegepast op het vak van secretaresse". Naar verwachting zullen zo'n vijftig Zeeuwse secretaresses het nationaal dictee". foto Anton Dingemanse aan het dictee deelnemen. De hoofdprijs bestaat uit een bu reaulijn - pennenhouder, tape houder, liniaal en puntenslij per - van Randstad. De set is ontworpen door Nino Bruba- ber. Het dictee is niet alleen be doeld voor secretaresses die ingeschreven staan bij Rand stad Uitzendbureau. Alle Zeeuwse secretaresses mo gen deelnemen en kunnen zich opgeven bij Rick Bou wens of Margot Geijs van Randstad in Goes. Managers kunnen hun se cretaresses weer aanmel den voor de verkiezing Secretaresse van het jaar. De wedstrijd staat dit jaar in het teken van de vraag: is de secretaresse een vrouw? Daarom wordt dit keer in het bijl zonder een oproep ge daan om mannelijke se cretaressen te nomine ren. De wedstrijd wordt net ais elk jaar georganiseerd door Manpower Uitzend organisatie. De finale is woensdag 15 december in het Amsterdamse Gol den Tulip Barbizon Palace Hotel. Het secretaressevak is de laatste jaren sterk veran derd. De secretaresse van vandaag de dag heeft zich ontwikkeld tot een volwaardige ondersteu ner van zijn of haar ma nager. Mannen zijn in dit vak nog sterk onderver tegenwoordigd. Manpo wer liet een onderzoek doen naar de oorzaak hiervan. De resultaten worden tijdens de finale- avond gepresenteerd. Wie z'n secretaresse wil opgeven, kan een deelna me- en nominatieformu lier aanvragen bij de Or ganisatie Verkiezing Se cretaresse van het Jaar, postbus 53031, 1007 RA in Amsterdam. Sluitings datum is 12 november. Inmiddels is de zaak weer in andere handen: Marijke Sturm (dochter van de oude slager) en Henk van der Hout geven de slagerij nu haar oude naam weer terug. Donderdag 9 september wordt Slagerij Sturm feestelijk geo pend. Niet heropend, hoewel de naam anders doet vermoe den. Dat de slagerij aan de Veersesingel in Middelburg de naam Sturm draagt, heeft te maken met de goede naam die het oude slagersbedrijf had. Toch zegt het ondernemerstrio duidelijk een eigen koers te va ren. Henk van der Hout, al twaalf jaar slager, is evenals zijn vrouw en opgegroeid in zin. Marijke hebben samen burgse slager Marijke Sturm een slagersge en Marie-José bij een Middel- gewerkt. „Het advertentie EXCLUSIEF! was een te mooie kans om te laten liggen", zegt Van der Hout. „Als supermarktslager, zoals ik heb gewerkt, is er te weinig ruimte voor het am bachtelijke werk. Zelf vleeswa ren maken en worsten stoppen is er niet bij. Toch is daar veel vraag naar. Ouderwetse kwali teit. Dat wil trouwens niet zeg gen dat er geen kant-en-klaar maaltijden of snel vlees te koop is. Het wordt een combi natie van die twee. Inspelen op de oudere buurtbewoners én de nieuwe bewoners die straks in de Veerse Poort komen wo nen". Sturm vult aan: „De in richting van de zaak krijgt een warmere uitstraling door het bordeaux-rode schilderwerk. Er is weer tijd voor een praatje, dat is ook iets dat bij een su permarkt niet werkt. Als ie mands vrouw ernstig ziek is dan vraag je hoe het gaat. Klantvriendelijkheid hoort bij een slagerij". Naast de al genoemde eigen gemaakte vleeswaren zijn er meer veranderingen op komst. „Producten waar geen zout aan toegevoegd is", legt Sturm uit. „Dat kunnen vleeswaren zijn, maar ook rookworst en verse worst. Voor mensen met een zoutarm dieet is dat een uitkomst. Die hebben nu meestal maar keus uit twee soorten. En het Walchers lams vlees gaat weer een prominen te plaats krijgen, want dat ver dient het. We willen echt voor jong en oud de juiste slager zijn. Van kaantjes en varkens schenkel tot kant-en-klare ge rechten die uit de magnetron zo warm zijn mee te nemen". Marijke Sturm combineert het moederschap met de slagerij. Wagenvoorde Lastechniek uit Middelburg zet 9, 10 en 11 sep tember haar deuren open. Het bedrijf heeft net een flinke ver bouwing achter de rug waarmee in één klap een eind is ge maakt aan het chronische ruimtegebrek waar het personeel mee te kampen had. Tijdens de open dagen is er een las- en snijtechnische expo, waarbij veel demonstraties worden gegeven. Op het program ma van donderdag een arbitragezaak, waarbij lasspecialisten hun mening geven over een miljoenenproject dat wordt afge keurd. Waar ligt nu de oorzaak en wie moet de schade dragen? Het publiek geeft na afloop van het debat uitsluitsel. Vrijdag- en zaterdagmiddag zijn er voordrachten door lasspecialisten. De open dagen zijn donderdag en vrijdag van 15 tot 21 uur, zater dag van 10 tot 16 uur. Wie met ingang van september minstens twee maanden be schikbaar is, wordt bij uitzendbureau Randstad in de watten ge legd. Zo krijgen nieuwe uitzendkrachten een contract aangebo den en wie nog in september begint, kan rekenen op een bo nus van honderd gulden. Er zijn vacatures in techniek, industrie en administratie. De voordelen van een contract en de voor waarden voor het krijgen van de bonus staan omschreven in een folder die opgehaald kan worden bij elke Randstad-vesti ging. Het Middelburgse zwembad Poelendaele begint weer met een reeks nieuwe activiteiten en cursussen. Nieuw dit seizoen is'een cursus Aqua-zwemfit van tien weken en het zogenaamde 'mil lenniumzwemmen'. Deelnemers trekken voor het jaar 2000 maar liefst tweeduizend baantjes in het gemeentelijk zwembad. Eenieder doet dit in zijn eigen tijd en op zijn eigen tempo. Bij het zwembad is een informatiefolder over het nieuwe seizoen verkrijgbaar. Auto Poppe in Vlissingen is een tijdje geleden grondig ver bouwd. Bij de receptie vroeg directeur Gillis Poppe zijn gasten om geen cadeaus mee te nemen, maar geld voor een goed doel. Het bedrag, zo'n vijfentwintighonderd gulden, is inmid dels op de plaats van bestemming. Op de foto overhandigt de Walcherse Volkswagen en Audidealer de cheque aan Arduin-di recteur P. van den Beemt. Schildersbedrijf M.J. Janse en Zoon/Mieras Services in Middel burg is onlangs in het bezit gekomen van een VCA-certificaat (Veiligheids Checklist Aannemers). Onderzoeksbureau Veritas Quality International uit Goes bekeek de afgelopen tijd het vei ligheidssysteem van het schildersbureau, dat aan alle gestelde normen bleek te voldoen. Het AF-erkende schildersbedrijf doet naast de bekende schil ders-, behangers- en glaszetterswerkzaamheden ook specifieke reinigings- en onderhoudwerkzaamheden voor industriële op drachtgevers. (advertentie) Foto Jaap Wolterbeek waarbij veel administratie thuis gedaan kan worden, zo als ze zelf zegt. De Van der Houts zullen dus voor een groot gedeelte het 'gezicht' van slagerij Sturm zijn. De opening gaat gepaard met feestelijke aanbiedingen; een proeverij met lekkernijen uit de wok en voor de kinderen een leuke attentie. In hetzelfde pand is Cuisinerie Monica gevestigd. Eigenaresse Monica van Luijk is gespeciali seerd in luxe catering voor particulieren en bedrijven. „Dat gaat van twee personen tot een veelvoud daarvan en van ontbijt tot grote buffetten", zegt ze. „Ik heb een standaard folder, maar tot nu toe heb ik nog geen twee keer hetzelfde klaargemaakt. De klant bepaalt wat het gaat worden. Alles is vers en van hoge kwaliteit en doordat ik vijfdejaars kok ben, is dat een meerwaarde. Het gaat veel verder dan een door snee broodje of salade. Ik lever een totaalpakket; wat de klant zelf kan daar blijf ik af. Maar wie kiest voor niet alledaagse dingen en dat tot in de puntjes verzorgd wil hebben is bij mij op het goede adres. Er wordt veel zorg aan besteed; dat is ook de reden dat ik soms ge woon vol zit. Je kunt wel veel tegelijk aanpakken, maar dat gaat ten koste van de kwaliteit. En dat is m'n eer te na". De sa menwerking met de nieuwe 'buren' ziet Van Luijk met ple zier tegemoet. „Zij zijn enthou siast en dat ben ik ook. Als ik er niet ben kunnen zij wat voor mij opvangen. Hoge kwaliteits normen zijn zowel voor hen als voor mij belangrijk. Dat is een goede combinatie in één pand", besluit Van Luijk. (advertentie) tussen 18.00 en 21.00 uur HEMA MIDDELBURG VRIJDAG 10 SEPTEMBER 'uitgezonderd afgeprijsde en aktie-artikelen.

de Faam | 1999 | | pagina 15