IN E CITY CHUTTERSHOF Levenslang voor Eddie Murphy Another Dav in Paradise dé uitgaanskrant THE THOMAS CROWN AFFAIR AL jj BABY GENIUSES NEVER BEEN KISSED AL RATJETOE LIFE F I L M W E E K WILD WILD WEST 12jr ANALYZE THIS AL 10 THINGS I HATE ABOUT YOU AL INSTINCT 16jr THE MATRIX 16jr KABOUTER PLOP AL AL AL NOTTING HILL 12jr DE KONING EN IK AL THE MUMMY 12jr JUNGLE JACK II AL I AL F I L M W E E K ANOTHER DAY IN PARADISE FOLLOWING DE MAAGDENBRON première De topkomieken Eddie Murphy en Martin Lawrence zijn vanaf donderdag weer sa men in één film te zien. In Life wordt het duo tot levenslang veroordeeld voor een moord die geen van beiden ooit pleegde. Sa men leeft het tweetal hun leven in een Ameri kaanse gevangenis, in de hoop ooit weer als vrij man naar buiten te kunnen. In het Middelburgse Schuttershoftheater draait deze week Another Day in Paradi se van regisseur Larry Clark. In de hoof drollen James Woods, Melanie Griffith en Vincent Kartheiser. 'Mensbeeld' in raadhuis Kapelle Orgelconcert Kees van Eersel Con Affezione in Manhuistuin Nieuwe koers Gebakken Peertjes In heel Zeeland worden in sep tember weer de jaarlijkse Na zomerfestivals gehouden. Meer dan honderd bijzondere voorstellingen, eigen producties en buitenlandse gastoptredens spelen zich af in historische ge bouwen en op bijzondere plaat sen in het karakteristieke land schap van de Deltaprovincie. Al le festivals staan dit jaar in het teken van 'n Wereld in je Hoofd. Fort Hollywood Homerus ■■■■■■■Mi Woensdag 25 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Dagelijks 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur journaliste Drew Barrymore krijgt de kans haar laatste high- school jaar over te doen Dagelijks 13.45 uur vorm van een mummie Dagelijks 19.00 21.45 uur s Donderdag 26 augustus t/m woensdag 1 september 1999 Dagelijks 16.15 19.00 uur actie-avonturen komedie met Will Smith en Kevin Kline Dagelijks 13.45 16.15 uur gangster met hyperventilatie laat zich behandelen door psy chiater Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur de mooie Bianca mag alleen met jongens uit, wanneer die ook interesse tonen in haar suffe zuster Dagelijks *19.00 *21.45 uur Anthony Hopkins en Cuba Gooding Jr. als antropoloog en psy chiater, op zoek naar de ware toedracht rond beestachtige jungle-moorden Dagelijks *21.45 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fish- burne en Carrie-Anne Moss ij u Dagelijks 13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn ka boutervrienden Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Pierce Brosnan als succesvolle zakenman die op het dieven pad gaat Kathleen Turner probeert er achter te komen of er een geheime baby-taal bestaat Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broer tje Dil Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral Dagelijks 13.45 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King Andl Dagelijks 19.00 21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de Dagelijks 16.15 uur de gemene Conrad neemt Jungle Jack gevangen om een film ster van hem te maken Eddie Murphy en Martin Lawrence krijgen levenslang voor 'n moord die ze niet pleegden Donderdag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur interessante film van Larry Clark over het leven van een groep je verslaafde criminelen Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag en dinsdag 20.30 uur een jonge schrijver raakt verstrikt in het criminele web van een professionele oplichter Maandag 20.30 uur klassieker van Ingmar Bergman over de wraak van een vader na de moord op zijn dochter BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Tijdens een gokavondje in een nachtclub steelt Rayford Gib son (Eddie Murphy) de porte- monnaie van één van de an dere spelers, Claude Banks (Martin Lawrence). Ray denkt met het geld uit de portemon- naie zijn gokschuld bij de ei genaar van het casino Spanky (Rick James) af te kunnen los sen. Maar tot zijn schrik is Claude's portemonnaie net zo leeg als die van hem. Gelukkig biedt Spanky het tweetal een uitweg. Als ze een klusje voor hem opknappen, is de rekening vereffend en kan ieder zijn ei gen weg gaan. Het blijkt een begin voor een reeks noodlot tige gebeurtenissen. Ray en Claude worden uitein delijk - ten onrechte - beschul digd én veroordeeld voor moord. Een levenslange ge vangenisstraf is het gevolg. Gedurende zestig jaar maakt het tweetal alles samen mee: ontberingen door droefheid, wreedheid en vergevens-ge- zindheid, leven en dood. Maar hun humoristische kijk op het leven heeft hoe dan ook de overhand. Hun vriendschap wordt dan ook alleen maar hechter. En ze verliezen nooit de hoop dat op een goede dag de gevangenis als vrij man mogen verlaten. Eddie Murphy en Martin Law rence speelden al eerder met elkaar in de film Boomerang, uit 1992. Boomerang werd net als Life geproduceerd door Brian Grazer. Het scenario van Life werd geschreven door Robert Ramsey en Matthew Ston. De regie is in handen van Ted Demme. Life, ontroerend verhaal over twee mannen die ten onrechte veroordeeld worden voor moord. Another Day in Paradise beschrijft op indrukwekkende wijze het leven van een groepje verslaafde criminelen. Het stel probeert in hun levensonderhoud te voorzien door te stelen. Het jonge stelletje Bobbie en Rosie wordt door de routiniers Sidney en Mei op sleeptouw geno men. In een aaneenschakeling van riskante overvallen en ontsnappingen zijn ze wanhopig op zoek naar fortuin, ge luk en vriendschap. Another Day in Paradise is een confronterende film over een leven aan de zelfkant. Over vetrouwen en de leugen achtige wereld van misdaad en drugs. Fotowerk van de regisseur was onlangs nog te zien in het Groninger Mu seum. In de hal van het gemeentehuis van Kapelle is tot en met 24 september een tentoonstelling te zien van werk van Elly Knuist uit Baarland. De expositie is een keuze uit werken in pastel, acryl en gemengde technieken die ze de afgelopen jaren maak te. Daaronder veel portret- en naaktschilderijen. Ze wil de men sen laten zien in hun schoonheid. 'Mensbeeld' luidt de titel van de tentoonstelling. Elly Knuist heeft een aantal jaren de Academie voor Schone Kunsten in België gevolgd. Momenteel werkt ze in atelier 'De Kaai' De Goes, waar getalenteerde verstandelijk gehandicapte volwassenen creatief begeleid worden. Onlangs was ze deelnemer aan de Kunstroute in Middelburg. De expositie in het raadhuis te Kapelle is vrij te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De in Goes woonachtige organist Kees van Eersel sluit de reeks zomerconcerten in Vrouwenpolder komende maandag 30 augustus af met een concert in de Geref. Kerk aan de School straat. Op het programma staan werken van Walther, Ritter, Richter en Max Reger. Van Eersel, geboren in Vlaardingen, stu deerde aan de conservatoria van Utrecht en Rotterdam alsme de aan de Schola Cantorum te Parijs. In 1971 won hij de Prix d'Excéllence voor orgel. Naast organist en beiaardier is hij dirigent van het Zeeuws Vo caal Ensemble. Tevens is hij sinds 1974 cantor-organist in de Grote Kerk te Goes. Hij behaalde een groot aantal prijzen en on derscheidingen op internationale concoursen. Het concert in Vrouwenpolder begint om 20.00 uur. Entree 7,50, kinderen tot en met twaalf jaar gratis. Het concert wordt afgesloten met een improvisatie door de concertgever. De reeks zomerconcerten in de sfeervolle Manhuistuin in har tje Goes wordt zondag 29 augustus voortgezet. Tussen 12.00 en 13.00 uur wordt het concert verzorgd door de muziekvereniging Con Affezione uit Kwadendamme. Men kan in de Manhuistuin komen via het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat. Verder is er een de achterzijde een entree via het hek bij het winkelcentrum Schuttershof. Het concert wordt gegeven vanaf de muziekkiosk die in het midden van de tuin staat. Bij slecht weer kan worden uitgeweken naar de r.k. Maria Magdalenakerk. Restaurant De Gebakken Peertjes is een nieuwe koers gaan varen. In april traden Ron Dunnes en Lianne Baas er aan om het restaurant een nieuwe impuls te geven. Klanten kunnen nu uit de kaart zelf een drie-gangen menu samenstellen. Half oktober gaat de zaak een halfjaar dicht. Dan volgt een grondige verbou wing. Bedrijfsleider Ron Dunnes: „We krijgen dan echt een compleet nieuwe zaak die iets groter is dan nu. Bovendien ko men er dan een parkeergarage en serre bij". Begin april zal het restaurant nieuwe stijl weer opengaan. MaOftMCKKOMCtOlX* Lekker nazomeren in Zeeland De Zeeland Nazomer Festivals openen van 2 tot en met 12 september met de wereldpre mière van het muziektheater De Republiek der Negetatie. Toneelschrijver Nirav Chris- tophe schreef een nieuwe, actuele Reinaert, geïnspireerd door talloze eerdere bewerkin gen van het middeleeuwse dierenepos. Het stuk wordt opgevoerd in de open lucht, in een eikenbos aan de voet van de vesting wallen van het stadje Hulst. De keuze voor deze locatie is bijzonder, omdat het oor spronkelijke Van den Vos Reinaerde zich eveneens in de omgeving van het Zeeuws- Vlaamse Hulst moet hebben afgespeeld. Talloze plekken die in het middeleeuwse dierenepos worden genoemd, zijn nog steeds in het landschap aan te wijzen. Hoof drollen in De Republiek der Negatie kwor- den bezet door Hugo Metsers III (als Reina ert de Vos) en de bekende Vlaamse acteur Jakob Beks (als Koning Nobel). De eigentijd se muziek is van de uit Gent afkomstige componist Johan de Smet. Regie is in han den van Vincent van den Elshout. Het tijdens de Belgische opstand gebouwde Fort Ellewoutsdijk is nog zo'n bijzondere lo- katie. Samen met de bouwput van de Wes- terschelde-tunnel vormt het de tot verbeel ding sprekende entourage van het Festival van Zuid-Beveland. In de kazematten van het aan de Wester- schelde gelegen fort kunnen van 3 tot en met 5 september vrijwel doorlopend voor stellingen en optredens worden bezocht. zich tussen 10 en 27 september op concer ten van internationaal vermaarde gezel schappen en solisten. In de onlangs geres taureerde gotische basiliek van Hulst speelt het London Philharmonic Orchestra onder leiding van Jaap van Zweden. De Romaanse St. Baaf van Aardenburg biedt onderdak aan Les Musiciens d'Europe en topcellist Pieter Wispelwey is samen met pianist De- jan Lazic te beluisteren in de dorpskerk van Hengstdijk. In het badplaatsje Cadzand mu siceren Arno Bornkamp en Ivo Janssen, in Sluis is het cello-octet Conjunto Ibérico te gast en in het grensdorp Koewacht treedt de Deutsche Kammerakademie aan. Het programma vermeldt overigens nog een aantal onverwachte concerten rorïd het the ma 'sagen en legenden'. Het Zeeuwse filmseizoen wordt voortaan geopend met een nieuw festival: Film by the Sea. Het programma in het Vlissingse Cine City en het Middelburgse Schuttershof theater bestaat uit maar liefst vijfenvijftig voorpremières van grote Hollywood pro ducties en artfilms, eenmalige vertoningen, specials, galapremières en een programma rond recente Ierse films. Dagelijks zijn er muziekoptredens en talkshows met aanwe zige filmgasten. Dans is, door de beperkte theatervoorzienin gen, in Zeeland nogal eens onderbelicht. Dat wordt in één klap goedgemaakt met het danstheater lets op Bach, dat wordt opge voerd in de tv-studio van internetprovider Zeelandnet in Kamperland, lets op Bach, van het Vlaamse gezelschap Les Ballets C. de la B. en het Ensemble Explorations in re gie van Alain Platei, reisde sinds de premiè re in 1998 de hele wereld rond. De voorstelling is genomineerd voor de Ne- derlandsA/laamse Theaterprijs 1998/1999. Het is dan ook niet zomaar een dansvoor stelling: maar een wonderlijke mix van show, dans, variété en klassieke muziek. Het volledige programma is te vinden in de programmabrochure van de Zeeland Nazo merfestivals 1999. Het wordt na een tele foontje (0118 - 659 659) met het Bureau voor Toerisme Zeeland gratis thuisgestuurd. Hier zijn overigens ook kaarten te bestellen. Het muziekprogramma meldt namen als Thé Lau (van The Scene), Dyzack, Steve Wynn Band en Zita Swoon. Maar er is ook een theaterbewerking van het boek Zwart als Inkt van de Middelburgse kinderboeken schrijver Wim Hofman. Onder de titel 'He mel/lichamen' is zowel in het fort als in de tunnelaanzet een tentoonstelling ingericht met beelden, installaties en videokunst. Het Franse Cirque Plume is van 10 tot en met 19 september te zien in Middelburg, waar het nieuwe programma Mélanges wordt opgevoerd. Cirque Plume, een heel moderne variant op het aloude circus-ge beuren, staat daarmee voor de tweede keer in Middelburg: twee jaar geleden verzorgde het circus de opening van de Zeeland Nazo merfestivals. In de loop der jaren passeerden onnoemlijk veel interpretaties van de Odyssee, geschre ven door Homerus, de revue. De organisa toren van het festival Muziek Monumentaal op Schouwen-Duiveland gingen uit van een wel heel opmerkelijke: het verhaal over de beroemde zoektocht zou zich niet hebben afgespeeld rond de Middellandse Zee, maar aan de westkust van Europa. Homerus was geen Griekse schrijver, maar een Keltische bard, Troje lag in Engeland en tijdens zijn omzwervingen zou hoofdpersoon Odysseus op Schouwen zijn avontuur met de schoon- gelokte godin Circe hebben beleefd. Reden genoeg om de Griekse en Keltische muziek eens goed onder de loep te leggen, is de in steek van de organisatie. Groepen en solis ten als Ceylan Utlu, Statis Rallis, To Meraki, Sons of a Didge, Coracle en Show of Hands treden van 10 tot en met 12 september op in historische stadjes als Tholen en Zierikzee. Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen richt Dansz met 'Het labyrint en het andere gezicht van Fort Ellewoutsdijk', te zien tijdens het Festival van Zuid-Beveland. foto Willem Mieras

de Faam | 1999 | | pagina 9