Verbouwen met zekerheid Tafeldekken in Aziatische sfeer Huïs met tuin blijft populair «Hu Tekort twee-onder-een-kap-woningeri drijft prijzen huizen in Randstad op CBS: tekort aan woningen met éénderde gedaald SPELREGELS Borssele 's-Gravenpolder Lewedorp Ovezande 's-Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Nieuwdorp Woonbon Doorstromer* Starter* O Garage* J Tot. aantal personenBruto gezinsinkomgj^uud' a a 18-08-99 Woensdag 18 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 21 Doorstromer of starter? gesprek zult u hierover nader worden U behoort tot de categorie starters als u ingelicht. Wanneer u op het moment dat op dit moment nog geen zelfstandige u gaat huren jonger bent dan 23 jaar, huisvesting heeft. Tot de categorie door- moet u er rekening mee houden dat bij stromers behoort u als u nu reeds een huurprijs boven 611,-géén huur- zelfstandige huisvesting heeft en uw subsidie wordt verstrekt, woning vrijkomt bij het aanvaarden van Alle vermelde huurprijzen zijn incl. bij een andere woning. komende kosten. Huursubsidie Het verkrijgen van huursubsidie is af- Woonbonnen diénen uiterlijk dinsdag hankelijk van uw belastbaar inkomen, aansluitende op de bezorging van dit Als u wordt uitgenodigd voor een blad voor 12 uur in ons bezit te zijn. Voor uitgebreidere informatie over de "spelregels" is op het kantoor van WSB een brochure verkrijgbaar. W de Goedestraat 20 Advertentienr.: 9170019 Starter/doorstromer eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs: 689,92 Beschikbaar: 1 oktober 1999 Bijzonderheden: hoekwoning voor zien van HR combi-ketel Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 QO^STI CHT/ Kantooradres: Openingstijden: Mr. Dr. Meslaan 1 Maandag t/m donderdag: 4451 AJ Heinkenszand tussen 8.15 uur en 12.15 uur en Telefoon (0113} 56 20 10 tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Fax (0113)56 20 81 vrijdag: tussen 8.15 uur en 11.30 uur. Laustraat 34 Advertentienr.: 9170049 Doorstromer/starter eengezinswoning 4 slpkm Huurprijs: 760,77 Beschikbaar: 1 september 1999 Bijzonderheden: voorzien van HR combi-ketel Voorwaarden; Leeftijd: vanaf 18 Spreeuwehof 12 Advertentienr.: 9170109 Starter/doorstromer eengezinswoning 3 3ipkm Huurprijs: 753,81 Beschikbaar: 1 september 1999 Bijzonderheden: hoekwoning voor zien van HR combi-ketel, vaste trap naar zolder Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Dortsmanstraat 10 Advertentienr.: 9170129 Starter/doorstromer eengezinswoning 3 sipkm Huurprijs: ƒ731,01 Beschikbaar: 18 augustus 1999 Bijzonderheden: hoekwoning, voor zien van HR-combiketel Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 eengezinswoning 4 sipkm Huurprijs: 755,27 Beschikbaar: 18 augustus 1999 Bijzonderheden: voorzien van HR- combi ketel Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Klimoppiein 8 Advertentienr.: 9170039 Starter/doorstromer bovenwoning 1 sipkm Huurprijs: ƒ717,22 Beschikbaar: 1 oktober 1999 Bijzonderheden: voorzien van balkon en HR combi- ketel Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 bovenwoning 1 sipkm Huurprijs: 501,99 Beschikbaar: 1 oktober 1999 Bijzonderheden: hoekwoning voor zien van CV-combi ketel Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Oosterguitestraat 20 Advertentienr.: 9170059 Doorstromer/starter eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs: 773,91 Beschikbaar: 1 september 1999 Bijzonderheden: voorzien van CV, 2e vaste trap naar zolder Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Vinningestraat 24 Advertentienr.: 9170069 Doorstromer/starter bejaardenwoning b.g. Huurprijs: 427,57 Beschikbaar: 1 september 1999 Bijzonderheden: voorzien van CV, huurprijs incl. boiler Vóörwöardeh: Leeftijd: vanaf 55 bejaardenwoning b.g. Huurprijs: 510,36 Beschikbaar: 18 augustus 1999 Bijzonderheden: voorzien van CV. huurprijs incl. waterverbruik en boiler Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 55 Diepeneestraat 6 Advertentienr.: 9170119 Doorstromer/starter Emmastraat 70 Advertentienr.: 9170099 Starter/doorstromer Pastoor Eransestraat 6 Advertentienr.9170089 Doorstromer/starter Pr Christinastraat 5 Advertentienr,: Doorstromer/starter eengezinswoning 3 slpkm Huurprijs: ƒ771,23 Beschikbaar: 18 augustus 1999 Bijzonderheden: voorzien van lucht- verwarming Voorwaarden: Leeftijd: vanaf 18 Achternaam Geb.datum I Adres Postcode i Naam partner j Geb.Datum partner VoorlettersM/V Tefefoon 1J8I ...-VpoTeti .M/V 1 Advertentienr.:Adres: 2 Advertentienr.:Adres: 3 Advertentienr.: Zelfstandige woonruimte I Econofflfscnabinj fipmtsene,:. tieverklaring Adres: o ja, datum woonachtig sinds. O nee O ja O nee Zo ja, aantal km woon- werkverkeerkm O ja O nee Plaats: j Handtekening: Datum: Onjuist of onvolledig ingevulde bonnen kunnen niet in behandeling worden genomen. Genoemde gegevens zullen als basisgegevens j worden gebruikt. Opsturen naar: WSB, Postbus 30,4450 AA Heinkenszand Zie toelichting/aankruisen wat van toepassing is. ^OSST'CHT% 0 ft eft Het woningtekort wordt ingelopen. In de afgelopen vier jaar is het gebrek aan woningen met dertig procent ge daald. Met de daling steeg de vraag naar kwaliteit. 27 pro cent van alle huurders wil nu de huurwoning kopen. Dit blijkt uit de cijfers van het Woningbehoefte Onderzoek 1998 van het ministerie van VROM in samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 1998 moes ten 365.000 woningzoekenden gemiddeld een half jaar op huizenjacht. Circa 137.000 ervan zochten een eerste woning. Er kwamen 41.000 huizen vrij door overlijden of verhuizing naar een te huis. Het tekort van 96.000 woningen staat tegenover 137.000 in 1994. Eind juni maakte voorzitter Smit van de Ne derlandse Vereniging van Makelaars (NVM) bekend dat be woners van woningen gebouwd op Vinexlocaties, waarop de grote inhaalslag vèn het woningtekort plaatsvindt, blij zijn met hun huizen. Dit in tegenstelling tot de beweringen van architecten en politici. Zij vinden de woningen op de Vinex-locaties saai. De Vinex-bewoners geven volgens de NVM hun woning gemiddeld een 8,1 en hun woonomge ving een 7,5. De goede lichtinval en de grootte van de woonkamer scoren hoog. Ze hebben wel klachten over ge brek aan bergingen en de beperkte mogelijkheid het huis naar eigen inzicht in te delen. Oosterse invloeden spelen een belangrijke rol in de actu ele woontrends. Ze komen met name tot uiting in acces soires. Muurdecoraties, sier- karpetten, maar ook tafellin nen. Christoffle introduceerde on langs een nieuwe collectie be drukt en gedamasceerd katoe nen tafellinnen, met tinten die de sfeer van Azië ademen: het blauw van de Ming-dynastie, de kleur van thee en het rood van Chinees lakwerk met daarop de sierlijke lijnen van een eeuwenoude kalligrafeer- kunst. De ideale aankleding van uw Chinese theeservies of passend decor voor uw Chine se of Japanse diner. De collectie kent drie dessins. Palenquin doet denken aan gevlochten manden. Aan de rand van de bamboedecoratie werden er met een penseel kalligrafische tekens op aan gebracht. Shanghai straalt een vergelijk bare sfeer uit. De cartouches met gestileerde bloemen lij ken op de ouderwetse manier te zijn gedrukt en imiteren aan de hand van een 'trompe- l'oeil'-effect de houtsnede techniek. Fijne kalligrafie, met het karakter van filigraanwerk, tenslotte, is de basis van het dessin Talisman. Elk jaar opnieuw worden on derzoeken verricht naar de woonwensen van de Neder landers. En elk jaar opnieuw blijkt dat een huis met een tuin nog steeds favoriet is.Men wil graag een duurder huis kopen dan momenteel beschikbaar is. Een extra ka mer op de begane grond blijkt een grote woonwens te zijn. In haar onderzoek betrok de Nederlandse Vereniging van Bouwondernemers alleen mensen met een modaal of hoger inkomen. Men wil een tuin, liefst groter dan tien me ter diep. Een kwart van de on dervraagden wil een tuin gro ter dan 15 meter diep. Met een rijtjeshuis is de helft van de Nederlanders niet te vreden. Liever verhuizen ze vandaag dan morgen naar een twee-onder-een-kap-wo- ning, een hoekhuis of vrij staand huis. Deze woningzoekenden heb ben geen problemen met de hoge prijzen van deze catego rie woningen. Ongeveer de helft van de ondervraagden vindt dat de woningen over het algemeen niet te duur zijn. Circa 70 procent van de on dervraagden is op zoek naar een woning vanaf drie ton. Een vijfde wil een woning bo ven de vijf ton en ongeveer elf procent van de woningzoe kenden kan zich een huis van niet meer dan 240.000 gulden veroorloven. De prijzen van de wonin gen rijzen nog steeds de pan uit. Het afgelopen jaar werd een gemiddeld huis 14,1 procent duurder, van 287.000 naar 329.000 gul den. In vergelijk met de zelfde periode vorig jaar is de gemiddelde prijsstij ging explosief te noemen. Toen was er sprake van een toename van 6,6 procent. Over heel 1998 stegen de prij zen van de huizen met 8 pro cent. Dat blijkt uit de cijfers die de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM) in de tweede week van juli heeft bekendgemaakt. De hausse op de woningmarkt wordt ziet in essentiële zaken, zoals de duur van de verbouwing, verzekering, herstelplicht bij gebleken tekortkomingen en boete bij te late oplevering. Het modelcontract maakt on derdeel uit van de brochure 'verstandig verbouwen', die alle informatie biedt over ver bouwingen en onderhoud aan de woning. Voert een aannne- mer die is aangesloten bij het Nederlands Verbond van On dernemers in de Bouwnijver heid (NVOB) de verbouwing uit, dan kan men voor 50 gul den een garantie-overeen komst afsluiten op de ver bouw- en onderhoudswerk zaamheden. De werkzaamhe den mogen dan wel niet meer dan 250.000 gulden bedragen. Informatie over het modelcon tract verbouwingen kan wor den verkregen onder telefoon nummer 033 450 77 52. veroorzaakt door de lage ren te, de uitstekende werkgele genheid, het positieve consu mentenvertrouwen en de schaarste aan huizen. De prijsstijgingen hebben alles te maken met de scheefheid in het aanbod van en vraag naar woningen. Met name is er in de Randstad een zeer groot tekort aan twee-onder-een- kappers. Makelaars werkzaam in dit ge bied zeggen moeite te hebben om aan vraag en aanbod te kunnen voldoen. In Amster dam zijn de problemen al zo groot dat een aantal make laars in verband met een door huizenzoekers overspoelde woningmarkt een zoekersstop heeft ingevoerd. Volgens de makelaardij is de gekte op de woningmarkt in nieuwbouw wijken eveneens groot. De scheefheid in vraag en aanbod is het grootst in Am sterdam, het Gooi, Utrecht en in Doorn en omgeving. Daar is het percentage prijsstijging dan ook het hoogst. In de eer ste helft van dit jaar betaalden woningzoekenden zelfs 20 procent meer dan in de eerste zes maanden van vorig jaar. Starters en alleenverdieners vissen hierdoor meestal naast het net, omdat de huizen voor hen financieel onbereikbaar zijn geworden. Starters die willen doorstromen naar het duurdere twee-onder-een-kap huis van gemiddeld vijf ton, blijven in hun rijtjeshuis zitten omdat hun woningen voor nieuwe starters onverkoop baar is en omdat het duurdere huis niet voor handen is. De verkoopprijs van een gemid delde woning in Friesland, Groningen en Limburg bleef de eerste zes maanden van 1999 zo goed als gelijk. Een vrijstaande woning steeg het sterkst in prijs, met 14,7 naar 549.000 gulden. Een hoekwo ning werd 14,1 procent prijzi ger naar 356.000 gulden en een appartement steeg ge middeld 14,6 procent naar 199.000 gulden. Ook de tussenwoningen zijn stukken duurder geworden. Zij stegen gemiddeld van 13,3 procent naar 285.000 gulden. Woningzoekenden moeten steeds sneller beslissen of ze het huis waarop ze optie heb ben genomen willen kopen. De verkooptijd daalde van 43 naar 35 dagen. Prijzen koopwoningen met gemiddeld 14,1 procent gestegen Het aantal tweede hypothe ken en verhogingen hypothe ken is de laatste tijd enorm gegroeid. Huiseigenaars pro fiteren van de lage rente en de gezonde economische situatie om hun verbouwingsplannen te verwezenlijken. Ongeveer 20 procent van alle woningbezitters heeft verbou wingsplannen of wil zijn huis een groot onderhoudsbeurt geven. Circa 40 procent laat de verbouwing of het groot onderhoud verrichten door een aannemer en 36 procent steekt zelf de armen uit de mouwen. Wie de verbouwing uitbesteedt aan een aannemer kan bij de vereniging Eigen Huis een modelcontract ver bouwingen aanvragen. Het modelcontract geeft aan welke afspraken tussen de klant en de aannemer moeten worden vastgelegd. Het contract voor- Het modelcontract helpt u bij het maken van duidelij ke afspraken met de aanne mer in geval van verbou wing.

de Faam | 1999 | | pagina 21