DEZE WEEK IN PARTY: dichter bij ondernemer i MYLENE DE LA HAYE: ZORGEN OM HAAR KINDEREN... Open dag uitvaartcentrum De Voorzorg-Sinke Kamer van Koophandel MINOUSCH JORISSEN BEKENT: 'IK HEB EEN RELATIE MET BEAU!' Intratuin op stelten HET GEHEIME VERLEDEN VAN Intratuin Koudekerke staat van 16 tot en met 28 augustus op stelten. Koopjes, kor tingen en een keur aan knalaanbiedingen zijn het gevolg. Loketten Regiobijeenkomsten De Arnemuidenaar Jan de Nooijer is onlangs begonnen met zijn eigen meubel- en wo- ningstoffeerderij. Vanuit zijn eigen woning aan de Prinses Margrietstraat in het vissersdorp je geeft hij adviezen op het gebied van inrichting. Opvolger Easy Travel Helderheid in financiën Zaterdag 21 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom in ons vernieuwde uitvaartcentrum aan de Industrieweg 20 te Vlissingen voor een rondleiding of verdere informatie over uitvaartverzorging en -verzekeringen. In de Kamer van Koophandel voor Zeeland in Middelburg (KvK) wordt momenteel druk verbouwd. Door de invoering van een aantal moderne 'loketten' en een compleet nieuwe uitstraling wil het instituut voor ondernemers dichter bij haar doelgroep komen te staan. De vernieuwingen zijn het gevolg van een wijzi ging in het beleid: de Kamer van Koophandel wil af van het beeld dat ze een moeilijk te be naderen instituut is. Arena Belangen Nieuwe generatie wastabletten Werkpaard met elegantie Milieu-meetlat internationaal opgepakt Woensdag 18 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 13 (advertentie) Voor tuin en balkon zijn er allerlei aanbiedingen van plan ten die nog dit najaar in bloei staan. Maar aan tuin-onder- houd is gedacht. Zo zijn er roestvrijstalen spades, handge reedschap, bladruimers en vijverfilterboxen voor kleine prijsjes. Verder decoratieve sfeerartikelen als houten kan delaren en trendy glazen vazen voor binnenshuis. Als klap op de vuurpijl gaan grote delen van het zomerassortiment weg tegen hoge kortingen. SBaapaiag Marco Volleman: Natuurlijk komen we op voor de belangen van de regio. Maar we zijn Kamer van Bruinisse tot Nieuw-Namen". foto Jaap Wolterbeek Meubelstoffeerder werkt vanuit huis dat we alleen kijken naar de gevolgen voor Walcherse on dernemers. Per slot van reke ning zijn we Kamer van Koop handel voor heel Zeeland. En iets dat per definitie slecht is voor Middelburg, hoeft dat niet te zijn in het plaatje van de hele provincie. Natuurlijk komen we op voor de regio Walcheren. Maar we zijn Ka mer van Bruinisse tot Nieuw- Namen". Wie nu bij de Kamer van Koophandel naar binnen stapt, ziet direct een aantal lo ketten in de ontvangstruimte. Hierachter werken de 'front- office'-mensen. Volleman: „Die ontvangen de bezoekers en proberen ze te helpen met de vragen die er zijn. Komen ze er zelf niet uit omdat de vraag te specifiek of ingewik keld is dan wordt de 'back-of fice' ingeroepen. Maar de be zoeker houdt altijd het contact met de front-office-persoon. Dat maakt het contact duide lijk en kort. De tijd dat je on eindig doorverbonden werd of steeds naar een andere per soon doorgestuurd, is daar mee echt voorbij". Om ondernemers en aspirant-ondernemers op de hoogte te stellen van de mogelijkheden die de Kamer van Koophandel voor Zeeland biedt, zijn er onder het motto 'de Kamer komt naar je toe!' binnenkort regiobijeenkomsten door heel Zeeland. Directeur Rob van Renterghem geeft een introductie, waarna speerpunten en activiteiten voor 2000 aan de beurt komen. Er wordt een overzicht gegeven voor economische trends en ont wikkelingen in de regio. Na de pauze is er een discussie waarin de achterban duidelijk kan maken of zij het eens zijn met de ac tiviteiten en standpunten van de Kamer van Koophandel. Maandag 6 september in Mondragon in Zierikzee Woensdag 8 september in sport- en gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen Dinsdag 14 september in Hotel Arion in Vlissingen Dinsdag 21 september in Hotel Goes in Goes Donderdag 23 september in paviljoen Westkant in Terneuzen Alle bijeenkomsten beginnen om 18.30 uur. PILLEN! (advertentie) Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) heeft de Nibud-gids voor Financiële Planning op de markt gebracht. Het is een uitvoerige gids voor consumenten over persoonlijke financiële planning. In vijf logische stappen wordt de lezer wegwijs gemaakt in de wereld van vermogensopbouw en het vermijden van financiële risico's. Bij de gids wordt bovendien gratis de PensioenManager gele verd, een cd-rom voor pensioenberekeningen. De gids is te bestellen door ƒ59,50 over te maken op giro 368700 ten name van Nibud Utrecht, onder vermelding van be stelnummer C25. Omschrijving horizontaal: 1 bloem; 4 graansoort; 8 hoofddeksel; 11 order; 13 zeilen in- plooien; 15 persoonlijk voornaamwoord; 17 vertrager; 18 stuf; 19 nachtspiegel; 20 kledingstuk; 22 respect; 26 vlekkenwater; 27 snel; 29 plaats in het Gooi; 30 tijdperk; 31 plaats in Drente; 33 oude vochtmaat; 34 af; 36 karaat (afk.); 37 maatstaf; 39 nobel; 41 muzieknoot; 42 wereldtaal; 43 plaats in Gelderland; 44 getij; 46 zeer goed; 48 afsluiter; 49 persoonlijk voornaamwoord; 50 oorzaak; 52 profeet; 54 manier van voortbewegen; 56 huid; 57 nabootsing; 59 nachtkleding; 60 elasticiteit; 61 spotprent; 63 voor (lat.); 65 voorzetsel; 66 been; 67 preuts meisje; 69 zendge machtigde (afk.); 70 soort stof; 72 voorstel; 74 harde val; 75 symbool voor drogisterij; 76 ontkenning. Omschrijving verticaal: 1 tocht; 2 rivier in Rusland; 3 Sociaal Economische Raad (afk.); 4 dodenrijk; 5 reeds; 6 bijwoord; 7 neerslag; 8 persoonlijk voor naamwoord; 9 voorvoegsel; 10 weersgesteldheid; 12 kudde die ren; 14 oude lap; 16 verharde oppervlakte; 19 luister; 21 betaal- plaats; 23 venster; 24 deel van visvangst voor eigen gebruik; 25 honingbij; 26 open plek in het bos; 28 hachelijk; 30 deel van de arm; 31 zinnebeeld van de hoop; 32 behoeften; 34 weefpatroon; 35 begroten; 38 paard; 40 duinvallei; 45 trillen; 47 zacht; 48 ge wicht; 49 trant; 51 deel van een schip; 53 Europeaan; 55 afslui ter; 57 voordelig; 58 gever (lat.); 60 friszuur; 61 kraag; 62 voor deel; 64 richting; 66 mond van een dier; 68 Europeaan; 70 bijde hand meisje; 71 familielid; 72 persoonlijk voornaamwoord; 73 hoenderproduct. Er ontstaat een beroep wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 2.4.9.30.47.53.64.75. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: 'doe delzak'. De Nooijer werkt al jaren in de woninginrichtingsbranche. „Ik heb eigenlijk altijd voor een baas gewerkt", vertelt hij. „Maar ik merkte dat ik daar de laatste jaren weinig voldoe ning uit kon halen. Daarom ben ik de uitdaging aange gaan om voor mezelf te be ginnen". In een speciaal ingericht schuurtje in zijn achtertuin lig gen boeken met stalen. „Die neem ik mee wanneer ik bij ie mand langs ga voor advies", legt hij uit. „Mensen kunnen die vervol gens op hun gemakje doorkij ken en er eens een nachtje over slapen. Voordeel is dan wel dat je de stalen bij de rest van je meubels kunt zien. Zo weet je dus echt of je voor gordijnen kiest die passen bij je interieur". Behalve woninginrichting doet hij ook meubels stoffe ren. „Want van huis uit ben ik meubelstoffeerder", zegt De Nooijer. „Een nauwkeurig werkje, maar wel heel leuk om te doen. Je ziet zo'n meubel opknappen, en dat geeft veel voldoening". Hij knapt overi gens niet alle meubels op. „Nou, ik ga altijd eerst even kijken of het nog wel de moei te waard is. Sommige banken zijn namelijk niet zo duur en de vraag is dan ook altijd of een meubel het opknappen waard is. Meestal doe je dat toch alleen met de duurdere spullen. Een bank van drie honderd gulden is per slot van rekening zo opnieuw ge kocht". De Nooijer heeft in het schuurtje achter zijn huis alle stalen liggen. Hij werkt met een aantal merken: „Crowson, Pero, Verbeek, Aritex en Oh- mann", somt hij de belangrijk ste op. „In elk geval werk ik uitsluitend met topmerken, kwaliteit is gewoon heel be langrijk". In zijn vak heeft De Nooijer als Jan de Nooijer: „De effen stoffen gaan er een beetje uit". foto Jaap Wolterbeek geen ander te maken met trends. „Op het moment is er veel aandacht voor patronen", weet hij. „De effen stoffen gaan er een beetje uit. En wie nu echt bij de tijd wil zijn, kiest voor let ters op de stof. Dat is heel sfeervol en toch heel mo dern". Bovendien informatie over: notariaat grafmonumenten uitvaartkisten bloemarrangementen rouwkoetsen De Travelmanager, het boek en de cd-rom. De Travelmanager in boekvorm, uitgegeven door Andes VSP, is sinds kort ook als routeplanner op cd-rom te koop. De elektroni sche versie combineert praktische gebruiksmogelijkheden met het gedetailleerde kaartenbestand met alle straten in Neder land, zoals eerder door Travelmanager in boekvorm werd gepu bliceerd. De cd-rom is geschikt voor Windows 3.x, 95 en 98. De nieuwste versie voor thuis is verkrijgbaar bij boekhandel en computerwinkels voor nog geen honderd gulden. De Office-uit voering kost het dubbele. door Ellen de Dreu Mare Volleman, woordvoerder van de Kamer van Koophan del, legt de achtergronden rond de verbouwing uit: „Per 1 januari vorig jaar zijn de Ka mers van Koophandel Noord en Midden Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen gefuseerd tot één Kamer van Koophan del Zeeland. Vanaf die tijd zijn we bezig om de organisatie als het ware 'open te breken', gemakkelijker toegankelijk te maken voor ondernemers". Want lang niet iedereen weet de KvK zomaar te vinden. „Natuurlijk", zegt Volleman, „Elk nieuw op te starten be drijf wordt hier aangemeld. Een soort geboorteregister, zeg maar. Voor ondernemers is dat ook iets heel speciaals wanneer zij zich hier komen aanmelden. Maar buiten het handelsregister is er zoveel meer dat we kunnen beteke nen voor een bedrijf. En daar wordt niet altijd optimaal ge bruik van gemaakt". De Kamer van Koophandel voor Zeeland, zoals de KvK of ficieel voluit heet, begeleid on dernemers van begin tot ein de. „Wie hier met het idee voor een eigen onderneming naar binnen stapt, kunnen we met van alles helpen. Daarbij gaat het vooral om dingen waar de aspirant-ondernemer misschien niet aan gedacht heeft of die hij of zij misschien gewoon niet weet", legt Volle man uit. Als voorbeeld haalt hij een handelsnaam-onder zoek aan. „Je mag je bedrijf geen naam geven die al door een ander wordt gebruikt", legt Volleman uit. „Kijk maar naar Ajax, dat vorig jaar een nieuw stadion opende. De Are na, heet het. Maar in Amster dam was al een Grieks restau rant met die naam. Omdat dat bedrijf er ais eerste was heeft de voetbalclub een heleboel geld aan het restaurant moe ten betalen om de naam Arena te kunnen houden. Wanneer Ajax nu een handelsnamenon- derzoek door de Kamer van Koophandel had laten uitvoe ren, hadden ze zich een hoop geld kunnen besparen". Verder heeft de Kamer van Koophandel een mooi over zicht van wat er op econo misch gebied allemaal speelt in de regio. „En daarbij behar tigen we de belangen voor ondernemers. De verkeer schaos in Middelburg is een mooi actueel voorbeeld. We kregen het verzoek van de Vereniging Ondernemers Mid delburg om de situatie eens te bekijken. De ondernemers in Middel burg lopen namelijk geld mis door de opstoppingen voor de brug. Leveranciers die niet op tijd komen, afspraken die niet nagekomen kunnen worden: voor ondernemers ernstige zaken. Naar aanleiding van dat verzoek zijn we in gesprek met de gemeente". Volleman maakt wel een kanttekening bij deze vorm van service: „Het kan natuurlijk niet zo zijn Ariel heeft een nieuwe generatie wastabletten uitgevonden. Als eerste bedrijf in Nederland in troduceert de wasmiddelenfa brikant de bruistabletten voor de was. Het tablet combineert een zachte kern van speciaal aangepast compactpoeder met een stevige coating. Die unieke coating zorgt ervoor dat het niet snel kapot gaat tijdens trans- Ariel tabletten zouden de was port en gebruik. Aan de andere schQon b kant is de coating waterdoorla- tend, zodat het tablet binnen enkele seconden krachtig bruisend oplost wanneer het met water in contact komt. De tabletten zijn te koop in nagenoeg elke supermarkt. Voor de ondernemer in het midden- en kleinbedrijf is de bestel- wagen meer dan een werk paard dat zo goedkoop mo gelijk een lading van A naar B voert. Zo wordt van de moderne bestelwagen snel heid, comfort en veiligheid verlangd. Vredestein heeft, speciaal voor dit doel, een tweetal nieuwe types Trac- banden op de markt ge bracht. Ze kenmerken zich door perfect stuurgedrag, lange levensduur, een de sign dat iets aan de auto toe voegt, een laag geluidsni veau, een laag brandstofge- Nieuwe Vredestein banden, spe- bruik en een goede hanteer- ciaal voor de bestelwagen. baarheid bij aquaplaning. Wat vier jaar gele den begon als een initiatief van Ne derlandse kwekers, afzetorganisaties en bloemenveilin gen is hard op weg uit te groeien tot een internationale milieustandaard. MPS, ofwel Milieu Project Sierteelt, is inmiddels buiten Nederland géac- l^nHpn'^^hi'nnon'^pn Hef Nederlandse Milieu Project Sierteelt landen binnen en J buiten Europa. Het ™dt navolging m twaalf landen. MPS is gericht op het verlagen van de milieubelasting van kwe kers van sierteeltproducten en geeft inzicht in de hoeveelheid gewasbeschermingsmiddelen, energie en meststoffen die telers gebruiken. Cijfers worden daarbij gecontroleerd door de onaf hankelijke controle-organisatie SGS Agro Control.

de Faam | 1999 | | pagina 13