I N E C I T Y CHUTTERSHOF ossos Anal aniekaanvallen Horrornacht in Cine City Knallers op mosselrock Yerseke Poffrct O raak dé uitgaanskrant WILD WILD WEST 12jr ANALYZE THIS AL 10 THINGS I HATE ABOUT YOU AL INSTINCT 16jr THE MATRIX 16jr KABOUTER PLOP AL SLIDING DOORS 12jr BABY GENIUSES AL NEVER BEEN KISSED AL RATJETOE AL DOTTING HILL DE KONING EN IK AL THE MUMMY 12jr JUNGLE JACK II AL LE BAL MASQUÉ BREAKING THE WAVES LAGRIMAS NEGRAS NORTH BY NORTHWEST 12jr F I L M W E E K F I L M W E E K uss première I première Topkomedie met Robert de Niro, Billy Crystal en Lisa Kudrow in de hoofdrollen. Analyze this gaat over een gangster die zich voor paniekaanvallen laat behandelen door een psychiater... Maar dan wel op zijn manier. Bloedstollende taferelen en gruwelijke ver halen staan centraal in de Horrornacht die vrijdag 13 augustus gehouden wordt in de Vlissingse bioscoop Cine City. Op het pro gramma drie horror-toppers, die achter elkaar gedraaid worden. Zusterliefde verte zoeken Vara Kindersongfestival Rob en Sugar Lee in Zeeland Mosseldag in Yerseke is meer dan bootjevaren en mossels eten. Er is ook Mosselrock. Het wordt zaterdag 21 augustus voor de achtste maal gehouden en de ervaring heeft geleerd dat er veel publiek op af komt. Het festival wordt gehouden op een unieke locatie: 'de Kijkuit' op de plaats waar normaliter oor en oog meer bezig zijn met zaken die met de visserij te maken hebben. m In Galerie De Ruimte aan de Kinderdijk in Middelburg is momen teel werk te zien van de schilder Ernst Voss. Wie de schilder zélf aan het werk wil zien, kan er terecht op zondag 15 en maandag 16 augustus. Vanaf 13.30 uur worden dan, net als bij de kapper 'op af spraak', door Voss in sessies van een uur portretten geschilderd. Woensdag 11 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 9 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) Donderdag 12 augustus t/m woensdag 18 augustus Dagelijks* 13.45 16.15 19.00 21.45 uur actie-avonturen komedie met Will Smith en Kevin Kline Dagelijks 19.00 21.45 uur gangster met hyperventilatie laat zich behandelen door psy chiater Dagelijks 19.00 21.45 uur de mooie Bianca mag alleen met jongens uit, wanneer die ook interesse tonen in haar suffe zuster Dagelijks 19.00 21.45 uur Anthony Hopkins en Cuba Gooding Jr. als antropoloog en psychiater, op zoek naar de ware toedracht rond beestachtige jungle-moorden Dagelijks 21.45 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fish- burne en Carrie-Anne Moss Dagelijks 13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn kaboutervrienden Dagelijks 16.15 uur romantische komedie over voorbestemming, timing en ver liefdheid Dagelijks 13.45 uur Kathleen Turner probeert er achter te komen of er een gehei me babytaai bestaat Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur journaliste Drew Barrymore krijgt de kans haar laatste high schooljaar over te doen Dagelijks 13.45 uur Tommie's leven, verandert ingrijpend na de geboorte van broertje Dil Dagelijks 19.00 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral r Wet Dagelijks 16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King And I Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van een mummie Dagelijks 13.45 16.15 uur de gemene Conrad neemt Jungle Jack gevangen om een filmster van hem te maken S Donderdag 20.30 uur Zaterdag 22.00 uur film gebaseerd op de bloedige aanslagen die de beruchte Bende van Nijvel pleegde Vrijdag 19.30 uur Zondag 20.30 uur meesterlijk melodrama over liefde, zelfopoffering en wonde ren Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woensdag 20.30 uur hartverwarmende documentaire over bejaarde Cubaanse muzikanten Maandag 20.30 uur beroemde klassieker van grootmeester Alfred Hitchcock Dinsdag 20.30 uur aangrijpend verhaal over een jonge wanhopige moeder in een verpauperde wijk van Lissabon Paul Vitti (Robert de Niro) is één van de grote gangsters van New York. Van kinds af aan groeide hij op in een maf fiafamilie. Toen zijn vader werd vermoord is hij onder de hoede genomen door Manet- ta, zijn mentor. Paul staat op het punt om zijn taak als hoofd van de familie op zich te nemen, maar.... hij krijgt last van hyperventilatie. En daar blijft het niet bij. Hij kan niet slapen. Hij is af standelijk tegen zijn vrouw en kinderen. Zelfs zijn maïtresse wil weten waarom zijn gevoel voor romantiek weg is. Bo vendien vragen zijn handlan gers zich af waarom hij bang is geworden. Ben Sobol (Billy Crystal) is een gescheiden psychiater die op het punt staat om met zijn Robert de Niro en Billy Crystal in Analyze This. vriendin Laura te trouwen. Al les in zijn leven gaat goed, tot dat hij achterop een auto botst die bestuurd wordt door Jelly, de trouwe bodyguard van Paul Vitti. Het moment dat Ben zijn visi tekaartje aan Jelly geeft, is het begin van een buitengewone band tussen dokter en patiënt. Want als Paul besluit dat hij professionele hulp nodig heeft en Jelly daarop Bens kaartje geeft, loopt Paul de spreekkamer in en eist dat hij genezen wordt. En wel onmid- foto Phillip Caruso dellijk. En helemaal. Ben, die in zijn hoofd al bezig is met de bruiloft, heeft helemaal geen trek in deze patient. En wat voor advies geef je ie mand die zijn problemen altijd heeft opgelost met een pis tool? The Dentist II gaat over de be zeten tandarts Alan Feinstone, die weet te ontsnappen uit de psychiatrische inrichting waarin hij na zijn veroordeling voor de massale slachtingen en verminkingen op patiënten zit. Hij zweert beterschap en bouwt een nieuw leven op in een andere gemeente. Alles gaat naar wens, totdat hem op een zwarte dag opnieuw een baan als tandarts wordt aangeboden. Voor hij het weet is hij opnieuw in de weer met scalpels, boren en vlijm scherpe mesjes. From Dusk Till Dawn II ver haalt over de vijf vrienden die van plan zijn een bank in Mexico te beroven. Terwijl ze op weg zijn naar de afgespro ken plek krijgt één van hen een ongeluk. Op zoek naar hulp belandt hij in de Tïtty Twister Bar, waar een reeks bloedstollende gebeurtenis sen de vijf vrienden en de plaatselijke sheriffs zullen tref fen. The Texas Chainsaw Massacre is een nieuwe montage van de originele cultfilm. Na her haaldelijke berichten over grafrovingen, gaat een groep vrienden naar een familiegraf om te kijken of daar alles nog in orde is. Al snel komen ze één voor één in aanraking met de moordlustige Leatherface en zijn groep kannibalen. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 11 van dit blad. De Stratfordzusjes Kat en Bianca hebben maar weinig ge meen. Bianca is knap en populair, Kat zet zich tegen alles af. Zusterliefde is dan ook ver te zoeken in 10 Things I Hate About You. Vader Stratford bepaalt dat Bianca (Larisa Oleynik) pas met jongens mag uitgaan zodra haar zus Katarina (Julia Stiles) dat ook doet. Een hoogst onmogelijke situatie aangezien Kat elke jongen die interesse voor haar toont op een afstand houdt. Dit geeft voor Bianca aanleiding een plan te ontwikkelen om Kat te koppelen aan een jongen met een even verschrikkelijke reputatie. 10 Things I Hate About You is een moderne bewer king van Schakespeares The Taming of the Shrew en zit boor devol lekkere muziek, spitsvondige humor en aanstormend ta lent. De provinciale finale van het Vara Kindersongfestival wordt zaterdag 15 augustus gehouden op de Markt in Westkapelle. De jury beoordeelt de kinderstemmen op prestatie, presentatie en tekstvastheid. De beste deelnemer gaat door naar de landelijke finale die zon dag 17 oktober in Zaandam is. In het Kindersongfestival vertol ken kinderen hun lievelingsliedjes uit Kinderen voor Kinderen. De reeks zomeroptredens van bekende Nederlandse artiesten van Roompot Recreatie loopt naar een einde. Zaterdag 14 au gustus treedt Rob de Nijs op in Theater De Parel te Domburg. Als laatste in de reeks geeft Sugar Lee Hooper een avondvul lende show in het familierestaurant Roompot Beach Resort te Kamperland. Samen met theater De Parel werd door De Room pot afgelopen twee maanden een reeks denderende artiesten optredens geboden. Gevarieerd ook en gericht op alle leeftijden. Rob de Nijs staat zaterdagavond 14 augustus in theater De Parel. Hij brengt zijn band mee. Het concert begint om 21.00 uur en de entree is 35,- per persoon. Laatste in de rij van zomerconcerten is dat door Sugar Lee Hooper. Zij staat zaterdag 21 augustus eveneens vanaf 21.00 uur op het podium. Entree voor haar concert in Roompot Beach Resort is 20,-. Sugar Lee Hooper. foto Maarten van der Voorde Mosselrock is een festival met veel Zeeuw se inbreng. In de avonduren echter ook twee landelijke acts. Bijzonder aan Mosselrock is 't feit dat de toegang van oudsher gratis is. Succes ver zekerd dus! Er treden zeven Zeeuwse bands op en 's avonds zijn optredens van E'velyne en The Prince Party Band. Jacques Boonman, die Prince Party Band: in de finale van Mossel rock 1999. zich de rest van het jaar vooral bezighoudt met theaterprogrammering, maar in eigen gemeente ook zeer actief is voor Mossel rock, vertelt: „Daarnaast zijn er, zoals ge bruikelijk, weer een aantal leuke kramen en hebben we een vergroot terras. Verder is er voldoende te eten en te drinken, en uiteraard ook weer gekookte mossels! Voor beter beeld en geluid hebben we het podium breder en hoger gemaakt,zodat ie dereen alles goed kan zien en horen". Vanaf 12 uur 's middags gaan de taps open; ze gaan rond enen 's nachts pas weer dicht. Ondertussen komt een verfrissende mix van bands voorbij. Boonman: „We gaan van reggae tot punk via Prince, blues en rock. De eerste band treedt op rond 13 uur. Als laatste zal rond middernacht Prince het po dium verlaten. Bij het wisselen van de bands worden op tredens verzorgd door een groep van circa twintig mensen van de slagwerkschool 'Rondomtrom'. Ze brengen opzwepende Westafrikaanse percussie op zogenaamde Jembees (Afri kaanse trommels in allerlei maten). Kortom een half etmaal non-stop activiteiten voor elk wat wils en vooral ook in een schitteren de ambiance!" De bands die tijdens twaalf uren Mosselrock achtereenvolgens optreden zijn Crash and Burn, Rejoyce, de Niro, Disgorge, Anarchy, Nimbus en The Juke Joints, allemaal van Zeeuwse bodem. Twee nationaal bekende formaties zitten in de finale van het festival. Dat zijn E'velyne met haar band en de Prin ce Party Band. Galerie-eigenaar Kees Roest heeft Voss, of 'Vossje' zoals Roest hem vriendschappelijk noemt, op die manier aan het werk gezien tijdens de KunstRai in Amsterdam dit jaar. Roest daarover: „Daar gingen die schilderijtjes grif voor twaalfhon derd gulden weg. Voor Middelburg heb ik wel een meer 'Zeeuwse' prijs bedongen. Afhankelijk van het formaat is de prijs vanaf 375,exclusief zes procent BTW. Dan heb je een olie verfschilderij van achttien bij vie rentwintig centimeter. En wél een echte Voss!". Eigenlijk zou alleen op zondag ge schilderd worden, maar gezien de belangstelling komt ook de maan dag er bij. „Een uur schilderen en een kwar tiertje pauze is voor Voss natuurlijk ook behoorlijk inspannend", zegt Roest. „Er is trouwens nog plek op de af- sprakenlijst, maar dan moeten mensen wel snel reageren. Bellen en faxen kan naar nummer 640939. De galerie is gewoon open, maar ik denk wel dat als er teveel mensen binnen zijn, dat een probleem kan worden. Niet voor Voss, die werkt altijd tussen mensen, zelfs in de metro. Schilderskoffer mee en zodra hij iets interessants ziet, snel spullen pakken en schilderen. Maar voor iemand die nog nooit model heeft gezeten, kan al die belangstelling wel wat teveel van het goede zijn". Het werk van Ernst Voss, (geboren in Johan nesburg in 1959) vertoont verwantschap met schilders als Joseph Israëls, George Galeriehouder Kees Roest verkoopt de portretten van Ernst Voss voor een 'Zeeuws' prijsje: „In Amsterdam gingen de schilderijtjes weg voor grif twaalfhonderd gulden' foto Jaap Wolterbeek Breitner en Jan Sluyters. Realistisch, kleur rijk en met een zelfde voorkeur voor alle daagse dingen. De geportretteerden hoeven dus niet bang te zijn hun neus op een Picas- so-achtige wijze ergens achter het oor terug te zien. Voss heeft, mede door de inspannin gen van Roest, toch geen gebrek aan be langstelling in Zeeland. „Hij woont nu in Amsterdam maar hij zoekt zelfs een atelier in Zeeland; daar ga ik na tuurlijk ook graag voor op zoek", vertelt Roest. „Als we op 5 september weer een Kunst- en Cultuurroute in Middelburg heb ben, dan is-ie er weer. Er liggen dan vier hoogaarzen voor de deur en Voss zal de fok van één van die vier be schilderen. Hoe en wat weet ik nog niet, maar dat wordt heel speciaal". PW1IUWWI fl M

de Faam | 1999 | | pagina 9