Provincie Zeeland Financiële nood ambulancediensten I m R OPHEFFINGS UITVERKOOP! GIRO 625.000 Subsidie vitaal platteland 50% .o,70% KORTING DE OUDE SMIDSE Nu alle sieraden voor de OP OP OP OP OP Officiële Mededelingen AVO HELPT MENSEN MET EEN HANDICAP (24 augustus a.s. laatste dag) DE TONNEHES St. Jacobspassage 4. Vlissingen. Tel. 416653 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 32/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 hhhshhhhh Gedeputeerde Staten zijn ongerust over de toekomst van het ambulancevervoer in Zeeland. Minister Borst is gevraagd zeer snel met geld over de brug te komen. Niets aan de hand In beroep Verkeer en Vervoer Bekendmaking Milieu Melding Wet milieube heer Elf Atochem Vlissingen BV Saneringsplan Poelendaeleweg 22 te Middelburg DE BETERE BRUIDSZAAK! maat 36 t/m 60 Om plaats te maken ONZE ZOMERCOLLECTIE nu met wel WEG WEG f ANTON GEESINK MAAKT ZICH STERK VOOR AVO fttïÖ- Olifant Famous Grouse Bacardi 9 Hooghoudt X 1595 2695 BOTTELIER Nieuwlandseweg 2-4 Arnemuiden Tel. (0118) 60 37 02 Hypotheek rente 15 jaar vast vanaf Voorinformatie: (0113) 563772 Woensdag 11 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws - h Tot 1 oktober kunnen bij de pro vincie projectsubsidies worden aangevraagd voor plattelandsver nieuwing. Er is 250,000 gulden te besteden. Agrarische en andere onderne mers en instellingen in heel Zee land komen voor de subsidie in aanmerking als zij vernieuwende investeringen plegen op het plat teland. De subsidie kan ook die nen voor de uitbouw van de infrastructuur voor plattelandstoe- risme. Twee gebieden zijn voor die laatste sector uitgesloten, omdat zij uit andere bronnen al worden gefinancierd: de Zak van Zuid-Beveland (waardevol cultuur landschap) en Zeeuwsch-Vlaan- deren (Europees subsidiegebied). Overigens geldt voor alle aanvra gen dat er geen andere subsidie mogelijkheden bij het rijk en de provincie voorhanden zijn. Per project kan ten hoogste 25.000 gulden worden bijgedra- gen. Grondverwerving, nieuw bouw of uitbreiding van gebou wen, grondverzet of het aanbren gen van verhardingen vallen bui ten de subsidie regeling. Wie de verblijfsrecreatie als neventak bedrijft, wordt van de subsidie uitgesloten, tenzij het om iets totaal vernieuwends gaat. Alle aanvragen worden beoor deeld op onder meer de beschik baarheid van vergunningen, de cofinanciering die rond moet zijn, bestuurlijke en regionale vernieu wing en de integraliteit van het geheel. De integraliteit moet blijken uit: de ontwikkeling van duurzame land- of bosbouw, waarbij be houd, herstel en ontwikkeling van natuur- en landschapswaar den en recreatieve aantreklijk- heid voorop staan behoud, herstel of ontwikkeling van natuur- en landschapswaar- den, waardoor de landbouw of natuur en landschap zelf ster ker worden betere toegankelijkheid van de gebieden met behoud van de natuur- en landschapswaarden, van de landbouwgronden en van de bossen ontwikkeling van recreatief-toe- ristische producten op land- of bosbouwbedrijven een goede scheiding tussen de verschillende gebruiksmogelijk heden binnen een gebied vermindering van de milieube lasting of van de verdroging. Als aan geen van deze voorwaar den wordt voldaan, i.s subsidie uitgesloten. De subsidie-aanvragen kunnen tot 1 oktober worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Mid delburg. Het consortium vitaal platteland zal het provinciaal bestuur advise ren over de toekenning van de bedragen. 'De ambulancezorg in Zee land staat op de rand van de financiële afgrond. De situatie is volstrekt onverantwoord', zo laat het provinciaal be stuur de minister van Volks gezondheid, Welzijn en Sport per brief weten. De brief is ook gezonden aan de Tweede Kamer en - om de politiek extra op de zaak te attende ren - ook aan de Kamerleden die uit Zeeland komen. De minister is gevraagd met grote spoed te reageren en deze nijpende situatie finan cieel op te lossen. Een bedrag van twee ton dat de minister toezegde, wordt be schouwd als een druppel op een gloeiende plaat. Alle partijen (ambulancediensten, de overheid, adviseurs, finan ciers en medici) zijn ervan over tuigd dat er per jaar 3,8 mil joen nodig is om de ambulance voorziening in Zeeland op het peil te brengen van de landeiijk nor men. Hiermee wordt bijvoorbeeld bedoeld: de tijd die een ambulan ce erover mag doen om bij de patiënt te komen (15 minuten). Een norm is ook: het te allen tijde beschikbaar zijn van gekwa lificeerd personeel. Plan Enige tijd geleden is een Zeeuws plan opgesteld voor de hulpverle ning per ambulance. Er is zo effi cient en zuinig mogelijk gepland, wél op basis van de landelijke nor men, die immers verplicht zijn. Hieruit vloeit een bedrag voort van 3,8 miljoen extra per jaar. ledereen die verstand heeft van ambulancevervoer is het erover eens dat het met minder kan zijn. De 'duurte' van het ambulance vervoer in Zeeland wordt veroor zaakt door de naar verhouding geringe bevolkingsomvang en de grote afstanden die moeten wor den overbrugd, zowel naar de patiënt als naar de zorgvoorzie ningen. Tekort Dit jaar zal er in Zeeland al een tekort zijn van naar schatting 2,5 miljoen. Als het rijk niet op zeer korte ter mijn soelaas biedt, zal de ambu lancedienst Schouwen-Duiveland per 1 september a.s. de dienst verlening gaan terugbrengen. Doet men dit met, dan stevent men af op een faillissement. Gedeputeerde Staten vrezen dat meer Zeeuwse ambulancedien sten voor dezelfde en in feite onmogelijke keus komen te staan: verminderen van paraat heid en kwaliteit versus het voort bestaan van de organisatie. Onmogelijk in die zin, dat het vol gens de voorschriften van het rijk niet is toegestaan onder de norm te werken,.. Op rijksniveau dient men zich te realiseren - aldus GS - dat de demografische, geografische en infrastructurele kenmerken zoda nig onderscheidend zijn van de rest van Nederland, dat de finan ciering van de ambulancezorg volgens de geldende normen per definitie onmogelijk is. In feite zou aan Zeeland een aparte sta tus moeten worden toegekend. Zoals het er nu voor staat, kunnen er voor patiënten kri tische en levensbedreigende situatie ontstaan, mogelijk met fatale afloop. Een volstrekt onverantwoorde situatie, zo laten GS de mi nister weten. De provincie weet zich o.a. gesteund door de patiënten/ consumentenorganisatie 'Het Klaverblad' en door de bestu ren van de ambulancedien sten. Op verzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken hebben Gedeputeerde Staten meege deeld dat er bij de provincie, de Zeeuwse gemeenten en water schappen geen risicovolle geld transacties worden gedaan. Het ministerie wilde dit weten naar aanleiding van de Zuid- Hollandse Ceteco-zaak. Volgens de rekening over 1998 beschikt de provincie over een forse reserve (ruim 51 miljoen). Dit 'spaargeld' is voor het over grote deel bestemd om de kos ten te dekken die gepaard zullen gaan met het beeindigen van de provinciale Stoombootdiensten, Dinsdag 17 augustus zijn er drie zittingen van de adviescommissie bezwaarschriften. De eerste is om 14.30 uur en heeft tot onderwerp een subsidie aanvraag van vereniging Het Zeeuwse Palet in Vlissingen voor de huur van een werkruimte. Om 15.00 uur dient het bezwaar van de heer en mevrouw Dekker uit Biervliet tegen onder meer het rapport bodemonderzoek en het plan van aanpak bodemverontrei niging van de nv Westerschelde- tunnel in Terneuzen. De bodem in kwestie is aan de H.H. Dowweg in Terneuzen. Hobbykwekerij Habitat in Bigge- kerke heeft bezwaar gemaakt tegen de weigering van de pro vincie toestemming te verlenen voor het plaatsen van verwijzings borden. De zitting hiervoor begint om 15.30 uur. De vorige week in AbdijNieuws aangekondigde zitting van de besliscommissie beroepschriften van 16.00 uur, met als onder werp een Vlissingse woonwagen zaak, vervalt. De drie zittingen van de advies commissie bezwaarschriften zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. zodra de Westerscheldetunnel een feit is. Het staat uit op gewone rekenin gen bij diverse solide banken. Het is bij de provincie Zeeland trouwens niet mogelijk om de speculatietoer op te gaan: er is een duidelijk besluit van de Staten dat precies voorschrijft wat wel en met mag. K8BHB3S«BIS3S888&8IJB Op 11 mei 1999 heeft het Col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland de busdienstre geling 1999/2000 van het (inter)lokaal openbaar vervoer van ConneXXion vastgesteld. Op 27 juli 1999 heeft het Colle ge van Gedeputeerde Staten van Zeeland de door ConneXXion ingediende errata met betrek king tot de lijnen 10 (Kruimngen- Goes), 12 (Maldegem-Draaibrug alleen op Nederlands grondge bied) en lijn 39 (Bath-Goes) vast gesteld. De wijzigingen bestaan uit de vol gende onderdelen: Toevoegen van een rit op lijn 10 maandag tot en met vrijdag op het traject Kruiningen, Veer haven (vertrek 5.55 uur) via het NS station Kruinmgen/Yerseke naar Goes, busstation/NS (aan komst Goes 6.21 uur). Vervroegen met 3 minuten van de gehele rit 529 op lijn 12 op zaterdagen uit Maldegem (België, vertrek 21.22 uur) naar Draaibrug (aankomst 21.42 uur). Wijzigen van vijf ritten en toe voegen van drie lijntaxiritten op het traject Rilland-Kruiningen/ Yerseke van lijn 39; lijn 39 rijdt op maandag tot en met vrij dag, met tijdens de schoolva kanties. De wijzigingen van de dienstrege ling 1999/2000 van ConneXXion van de lijnen 10 en 12 zijn inmid dels ingevoerd, die van lijn 39 worden maandag 30 augustus a.s. ingevoerd. De wijzigingen zijn geldig tot en met zaterdag 27 mei 2000. Het erratumblad van ConneXXion betreffende de lijnen 10 en 12 en de dienstregeling van lijn 39 lig gen van 11 augustus tot en met 1 oktober a.s. ter inzage op bureau voorlichting-van de provin cie Zeeland, Abdij 9, te Middel burg, op werkdagen van 9.30- 12.30 uur en van 13.30-16.30 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, het krijgen van een mondelinge toelichting of het kopiëren van de ter inzage ge legde stukken, kunt u zich wen den tot de heer C. Lmdenberg, telefoon 0118-631616 of de heer D.S. Tijmons, telefoon 0118-631629. Het erratumblad is verder ver krijgbaar bij de buschauffeurs van ConneXXion en ConneXXion-ver- kooppunten. Belanghebbenden kunnen tot zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van de ont vangst op 23 juli 1999 van een melding Wet milieubeheer van Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen met betrekking tot de wijziging van het afvalplein ten behoeve van de opslag van een bijprodukt en bulkveriading van een aantal eindprodukten en de wijziging (milieuvriendelijker) van het MBTX-produktieproces. De melding kan worden ingezien van 12 augustus tot en met 8 september 1999 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur, Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich: ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een saneringsplan ontvan gen van de Stichting Uitvoering Amovering Tankstations te Rot terdam met betrekking tot de bo demverontreiniging op de locatie Poelendaeleweg 22 te Middel burg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 11 augustus 1999 tot en met 8 september 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Mid delburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). is BROUWERIJSTRAAT 9. Oostburg. Open van ma. t/m zat. van 10-17 uur Zondag open van 13.00-17.00 uur m.u.v. feestdagen Bel voor inlichtingen of maak een afspraak 0117-454861 1 'A - - dEk-< Vandaag lacht de toekomst u toe, maar hoe is dat morgen? Bijna 85% van de gehandicapte mensen in Nederland is gehandicapt geraakt tijdens hun leven. Bijvoorbeeld door een ernstige ziekte of een ongeluk. In bepaalde gevallen dreigt dan zelfs een catastrofe. Wat dan? %r-:- - f V V Vraag om informatie: Postbus 850,3800 AW Amersfoort AVO helpt als wettelijke voorzieningen niet toereikend zijn en er hulp moet komen. Dankzij de nationale collecte en vele donateurs wordt dit mogelijk gemaakt Anton Geesjnk helpt. Helpt u ook? Jonge Jenever §3 Scotch Whisky 1995 1 Rum Blanca Lemon Lime li. p Tropical, Passion J ii~ of Sunset Jil 995 r CFIÜMSH i ïmmm PIE Hf 70d Wm Geldig l/m 28 augustus 1999. Prijzen zijn afhaalprijzen. Nieuwbouw? Dan gelden nog lagere tarieven 1/2 prijs!

de Faam | 1999 | | pagina 7