itiilitiiAi GEMEENTE M ftwtifiliiiiiituiK. k DDELBURG Standwerkers brengen producten aan de man Sieraden en schilderijen puzzelrubriek iiiliiiiÉ Werkzaamheden Noordweg Sluiting archieven in verband met verhuizing Zeeuws Archief Dubliners in Vlissingen Week 32 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Op maandag 23 augustus 1999 wordt begonnen met de riolerings- en her- bestratingswerkzaamhe den van de Noordweg tussen de Golsteinseweg en de Leliendaalseweg. De dienst Stadsbeheer heeft zoveel mogelijk re kening gehouden met in gebrachte reacties en de ze verwerkt in het voor gestelde plan. Duur van de werkzaamheden Informatie HUURSUBSIDIE? Ja, soms zelfs met een jaarinkomen van ƒ45.000,- De studiezalen van het Rijksarchief in Zeeland, het Gemeentearchief Middelburg en het Ge meentearchief Veere slui ten in de maanden okto ber, november en decem ber. Gedurende het laat ste kwartaal van dit jaar verhuizen de gefuseerde archieven naar het Hof plein in Middelburg, om daar op dinsdag 4 januari 2000 als Zeeuws Archief de deuren voor het pu bliek te openen. De Lange Delft staat morgen, donder dag 11 augustus, vol met enthousiaste standwerkers die allemaal mee doen aan het traditionele Middelburgs standwerkersconcours. Naast de ker mis op de Markt en Plein 1940 en de weekmarkt op het Damplein verleven digen verschillende standwerkers het centrum van Middelburg door op ori ginele wijze hun waren aan de man te brengen. Eisen Niet met de auto Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Eenvoud in sieraden schilderijen is de titel van een expositie in het monumentale stadhuis van Brou wershaven. Het be treft sieraden ge maakt door edelsmid Talke Sietsma en schilderijen vervaar digd door Patrick van Schijndel, beiden uit Breda. De tentoonstel ling is nog te zien tot en met donderdag 26 augustus. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG SNEL GEBOEKT MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Sport Vrije tijd Allerlei Cursus Het traditionele be zoek van The Dubli ners aan Nederland staat weer voor de deur. Ook dit jaar wordt Zeeland aange daan: 2 oktober staan de leren geprogram meerd in de Vlissingse Baskensburg sporthal. Woensdag 11 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dckjc" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diege nen, die (tijdelijk) zglf niet voor een warme maaltijd kun nen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 16 augustus lot en met 22 augustus Maandag Rundersaucijzen, bicten, aardappelen Dinsdag Gebraden varkensvlees in fijne saus, rodekool, aardappelpuree Woensdag .Stoofpot andijvie, krielaardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgonzolasaus, blokjes kalkoen en ham Zondag Wat de pol schaft Vooraf aan de herbestrating zal het hoofdriool gelegd worden en zullen de huiSrioleringsaansluitingen over gezet worden van hel oude riool op het nieuwe hoofdriool. Het oude ri ool ligt voor het grootste deel net in de tuinen. Hierdoor zullen veel aan sluitingen vanuit de tuinen aange sloten worden op het nieuwe riool. Voor de uitvoering van de werk zaamheden wordt de straat voor het verkeer afgesloten. Vervolgens wordt de straat inge richt als 30 km/u straat. Onder de bestrating van de rijbaan wordt een puinfundcring aangebracht. De bestratings werkzaamheden zul len ongeveer vier maanden duren. Getracht wordt voor de kerstvakan tie de werken gereed te hebben. Weersinvloeden kunnen genoemde periode wijzigen. Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer C. Mouthaan van de dienst Stadsbe heer. hij is belast met het dagelijks toezicht van de werkzaamheden en is bereikbaar onder telefoonnum mer 67 53 91. eel mensen denken dat ze geen recht hebben op huursubsidie omdat hun inkomen te hoog zou zijn. Vaak is dat ten onrechte. In bepaalde situaties kan men zelfs met een jaarinkomen van ruim 45.000.- in aanmerking komen voor huursubsidie. Bel voor meer informatie uw gemeente of verhuurder. U kunt ook eerst de huursubsidiekaart aanvragen (telefoon 079-3449449), waarmee u snel en eenvoudig kunt bekijken of u een goede kans maakt om in aanmerking te komen voor huur subsidie. Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimteli|ke Ordening en Milieubeheer In april 1997 is met de onderteke ning van een cultuurconvenant de eerste officiële stap gezet op weg naar de fusie van het Rijksarchief in Zeeland, het Gemeentearchief Mid delburg en het Gemeentearchief Veerc. De locatie rondom hel monumenta le Van de Penehuis aan hel Hof plein in Middelburg, ook wel be kend als de oude rechtbank.'wordt de nieuwe thuisbasis van het histo risch kenniscentrum. Ook het Ge nealogisch Centrum Zeeland (nu gevestigd in Goes) zal zijn intrek nemen in hel pand van hel Zeeuws Archief. Om aan alle eisen van pu blieksvriendelijkheid te voldoen is het monumentale pand gerestau reerd en uitgebreid met een nieuwe vleugel in moderne architectuur. Na de oplevering in september ver huizen de kantoren en de archieven van de drie partners vanaf maar liefst 12 locaties naar de depots on der de nieuwbouw en naar de kan toorruimten in hel 18e eeuwse stadspaleis. De archieven bestaan uit ruim 15 strekkende kilometer historische documenten, foto's, kaarten, tekeningen, geluids- en vi deobanden. De verhuizing is een grote operatie, die de drie laatste maanden van deze eeuw in beslag zal nemen. Gedurende deze lijd hebben dc medewerkers van het Zeeuws Archief ook dc mogelijk heid om te wennen aan het gebouw en worden zij getraind om het pu blick in dc nieuwe locatie zo goed mogelijk van dienst te zijn. In hel Zeeuws Archief kan vanaf 4 januari iedereen terecht met een vraag op historisch gebied, of voor onderzoek over geschiedenis en ge nealogie. Raadpleging van de ar chieven is gratis. De openingstijden van het Zeeuws Archief worden van dinsdag lot en met zaterdag van 9.00 uur tol 17.00 uur. Behalve de studiezaal, waar iedereen in de ge legenheid is om de archieven in te zien, komt er een archiefcafé met terras en uitzicht op de tuin achter het Van de Perrehuis, een archief winkel en een tentoonstellingsruim te waar exposities over historische Zeeuwse onderwerpen zullen wor den gehouden. Ook zijn er ruimtes beschikbaar voor groepsonderzoek en een auditorium uitgerust met au diovisuele apparatuur. Het Zeeuws Archief zal worden opgenomen in de stadsrondwandelingen van het VVV. Dc exacte adresgegevens en tele foonnummers van het Zeeuws Ar chief zullen te zijner tijd bekend worden gemaakt via verhuisberich ten en de lokale media. foto: Ruben Oreel Om 17.00 uur worden de prijzen uitgereikt door wet houder Van Dijk-Sturm voor het warenhuis Vroom Dreesman. Aan dc standwerkers worden hoge eisen gesteld, willen ze in aanmerking komen voor de begeerde standwer- kersprijzen. De jury beoordeelt de verkopers op wel sprekendheid, originaliteit en overtuigingskracht. Zij zullen ervoor zorgen dal de beste wordt beloond. Gezien de verwachte drukte morgen op deze dolle don derdag is hel aan te raden om niet met dc auto naar het centrum te komen. Wanneer u wel met de auto komt. kunt u deze het beste parkeren in de parkeergarages aan de rand van het centrum. Tegenwoordig is het mogelijk om in dc garages met chipper en chipknip te betalen. Door de auto buiten het centrum te parkeren, kan veel ergenis worden voorko men op zo'n gezellige dag. g«ga»gajB 1 figuur met zes kanten; 5 wig; 8 adellijke titel; 13 deel van het hoofd (mv.); 14 plaats in Limburg; 16 aanlegplaats; 17 hoender eigenschap; 18 trouweloze handeling; 19 zoogdier; 20 leuk; 22 lekkernij; 23 bovenlijf; 24 uiterste punt; 26 deksel; 27 ruimte in een graansilo; 29 afsluiter; 31 schrijfgerei; 33 stel; 35 opzet; 38 hoofdkerk; 40 schoeisel; 41 muziekstuk; 42 klein; 43 steunpaal; 47 speelgoed; 48 paard; 49 persoonlijk voornaamwoord; 52 zoogdier; 53 kunstwerk; 55 troefkaart; 58 karakter; 60 hofstede; 62 gezicht; 64 open plek in het bos; 65 gipssoort; 66 voor (lat.); 67 doel; 69 vertegenwoordiger; 70 overwinning; 71 alarmtoe stel; 72 ieder; 73 gelukkig bezit. 1 brandstof; 2 tijdmaat; 3 start; 4 internationale organisatie (afk.); 5 flinke man; 6 respect; 7 trap van bloedverwantschap; 9 godsdienst (afk.); 10 bijbels persoon; 11 bloedvat; 12 viering; 14 verdwenen; 15 deel van een boom; 21 opperwezen; 23 delfstof; 25 samenzwering; 27 kwalificatieterm van kaas; 28 gestolen goed kopen; 30 nachtspiegel; 31 onmeetbaar getal; 32 opper wezen (vr.); 33 wintersportartikel; 34 doortochtgeld; 36 aanvan kelijke benaming van Europese munt; 37 grasveld; 38 por; 39 klap; 44 boom; 45 aanzienlijk; 46 Noord-Holland (afk.); 48 wiel; 50 voorzetsel; 51 geestelijke; 52 dagblad; 53 verdieping; 54 on aangename geur; 56 manier van voortbewegen; 57 gevolg; 59 lied; 60 groente; 61 Europeaan; 63 aldus (lat.); 68 lidwoord; 70 persoonlijk voornaamwoord. Er ontstaat de naam van een muziekinstrument wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 5.13.17.29.38.53.59.61.70. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: altfluit. Talke Sietsma is 29 jaar en volgde een opleiding aan de Vakschool Edelsmeden in Schoonhoven. Haar sieraden zijn simpele ba sisontwerpen die zij invulde met verscheidene patronen. Sietsma gebruikt daarbij zilver en 18 karaats geelgoud. Het zilver wordt meestal verwerkt in het basisontwerp, terwijl het goud wordt gebruikt voor de opgelegde vervormde ova len, bolletjes en grillige fi guurtjes, die haar werkstuk ken bijzonder maken. Sietsma maakt ook zilveren sieraden waarin vormen zijn weg ge zaagd. Een techniek die ajour wordt genoemd. Patrick van Schijndel is 27 jaar en studeerde aan de Acade mie voor Beeldende Vormge ving in Tilburg. Hij is gefasci neerd door ruimte die ge creëerd kan worden op een plat vlak. „Ruimte ontstaat door gebruik van perspectief. Ik onderzoek de werking van perspectief door gebruik van kleuren. Door minimaal gebruik van middelen kan een groot ruim telijk effect ontstaan". Bij zijn werk maakt Van Schijndel ge bruik van diverse materialen, lijnen, vlakken en zuivere kleu ren die hij schraal over elkaar schildert. De expositie in het Brouwse stadhuis is op weekdagen (met uitzondering van donder dag) geopend van 10.00 tot 12.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Bij de foto: Talke Sietsma maakt sieraden met de zogenaamde ajour- techniek. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, kla verjassen, 19.30 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dancing, 20 u. FNV Zeeland: telefo nisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Vischmarkt Middelburg, antiek- en am bachtenmarkt, 9 u. Informatiecentrum Kamerse Kooi Heinkenszand-Nisse, huifkarexcursie naar de bloemrijke dijken in Zuid-Beveland, 13.30 u. Kas teel van Batavia Westkapelle, puzzelrit, 19 u. Theatercafé De Parel Domburg, karaoke, 21 u. De Drukkery Middelburg, schaken tegen leden van een schaakvereniging, 11 u. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeld videofilm, 20 u. Torenstraat Meliskerke, ringrijden in klederdracht, 14 u. Kerkplein Westkapelle, am bachtenmarkt en kindervrijmarkt, 13 u. Strand ra dartoren Westkapelle, start triatlon, 19 u. De Strandjutter Domburg, kinderbingo, 19 u. Ingang Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuurgebied Rammekenshoek en door het fort, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapel- le, rondleiding in de heemtuin Hortus Zelandiae, 14 u. Abdijplein Middelburg, rondleiding tentoon stelling Het Betoverde Plein, 11.30 u. Café-Res taurant Duinlust Dishoek, beachloop, 10.30 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, body-art, wandel route op zoek naar de artistiek beschilderde mens, 14 u. Plompe Toren Koudekerke (Schouwen), ex cursie in de boeiende omgeving van de toren, 10.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast spor ten voor mensen met Cara, 15.30 u. Markt Mid delburg, boek-, antiek- en curiosamarkt, 11 u. De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Ontmoe tingscentrum De Halve Maan Oostkapelle, bingo, 19.30 u. Langstraat Zoutelande, zwerfafvalbestrij- dingsteam, 15.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie con tactochtend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55 plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50- plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Ingang Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuurgebied Rammekenshoek en door het fort, 19.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, roofvogelshow, 16.30 en 19 u. Par keerterrein Kon. Emmaweg Vrouwenpolder, zomer avondwandeling in het voormalig waterwingebied Oranjezon, 19.15 u. Braai-Tapperij De Mug Mid delburg, bierproefavond, 20 u. Tennispark Zer Oirts Serooskerke, badgastentoernooi tennis mix dubbels, 9 u. VVV-Westkapelle, inline skatetocht, 9.30 u. 't Winkeltje van Jannetje Zoutelande, de monstratie patchwork 60° driehoekraster, 13.30 u. Sportveld Breezand Vrouwenpolder, bungee run, 14 u. Catharinakerk Zoutelande, tentoonstelling houtgravures bijbelse voorstellingen, 19.30 u. Hervormde Kerk Domburg, wereldwinkel, 20.30 u. Slot Haamstede, diaserie over de historie van Slot Haamstede, 19 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50-plussers, 13.30 u. Dienstencentrum Ou deren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30-17 u. Sportfondsenbad Vlissin gen, aangepast zwemmen voor mensen met Cara, 12.30 u. informatiecentrum Kamerse Kooi Hein- kenszand-Nisse, wandelexcursie naar de bloemrij ke dijken in Zuid-Beveland, 13.30 u. Café Traolje- werk Westkapelle, start 'Walcheren on wheels', 11- dorpen skeelertocht, 17 u. Amicitia Aagtekerke, bingo, 20 u. Markt Westkapelle, lampionoptocht, 20.30 u. Slot Haamstede, rondleiding door het Slotbos en de Zeepeduinen, 19 u. Wheels - De Kust-VVV Wal cheren heeft een boekje met negen skeelerroutes samenge steld. De tochten voeren veelal over geasfalteerde of betonnen fietspaden en wegen. De routes zijn beschreven en ingetekend op een kaartje. Ook zijn tips voor stops onderweg opgeno men Een van de in het boekje opgenomen routes, de elf-dor pen skeelertocht, wordt 18 au gustus als toertocht gereden. Er kan ingeschreven worden op af standen van tien, twintig, veer tig of zestig kilometer. De start is tussen 17 en 18 uur bij lunch- café 't Troaljewerk in Westka pelle. Aan de start zijn skeelers te huur. Toertocht - De Hoechst Toer club houdt zaterdag 14 augus tus een vrije toertocht. Er zijn af standen van 75 of 120 kilometer te fietsen over Zuid- en Noord- Beveland. Start en finish is Eet huis De Vierlinden aan de Kat- tendijksedijk in Goes. Tussen 10 en 10.30 uur wordt gestart. Meer informatie is verkrijgbaar bij Henk de Jong: 0113 - 689 703. Beachloop - De tien reisbu reaus van Van Fraassen/Holland International staan open voor in schrijving op de Dishoek Beach loop van 15 augustus. Er kan worden ingeschreven op een korte en een lange loop De start is bij Dishoek en deelne mers lopen naar Panta Rhei of de overgang bij de Hoge Duinen (voorheen de Vijgheter) Voor de winnaar is er een wisselbeker, maar er zijn meerdere prijzen beschikbaar gesteld door spon sors De loop begint om 10.30 uur en is georganiseerd door Dynamico en De Trots van Rodts. Triatlon - In Westkapelle wordt vrijdag 13 augustus een triatlon gehouden. Deelnemers vertrekken om 19 uur vanaf het badstrand in Westkapelle om 750 meter te zwemmen, 27 ki lometer te fietsen en nog eens zes kilometer hard te lopen. Meer informatie is verkrijgbaar via de VVV in het dorp onder de vuurtoren: 0118- 571 281 Cursus oud worden - Een goede gezondheid, welbevin den en behoud van zelfstandig heid zijn belangrijke ingrediën ten voor een goede oude dag. Om ouderen hiermee te helpen begint in Vlissingen de cursus 'Goed oud worden'. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee uur. Deelnemers leren zelf wat ze kunnen doen om ge zond en fit te blijven. De eerste bijeenkomst is vrijdag 20 augus tus in het Theo van Doesburg centrum in de Brouwenaarstraat in Vlissingen. De cursus is be doeld voor de groep mensen van 75 jaar en ouder die weinig lichamelijk actief zijn. ledereen vanaf 65 jaar is echter welkom. Seniorenfestival - Senioren kunnen dit jaar voor het eerst naar een eigen festival: het na tionale Semorenfestival. Het wordt van maandag 6 tot en met vrijdag 10 september ge houden in Den Bosch. Het pro gramma is behoorlijk gevarieerd en omvat onderdelen omtrent kunst en cultuur, sport, onder wijs en technologie. Het Senio renfestival wordt georganiseerd door de Unie van Katholieke Bonden van Ouderen in Den Bosch. Meer informatie is ver krijgbaar via telefoonnummer 073-6123475 wijk in Oost-Souburg, in de om geving van de Prins Hendrik straat, wordt een Pasar Maluku gehouden waarbij allerlei spul len en lekkernijen worden ver kocht. 's Avonds sluit de mu ziekgroep HouJSTD Band het midzomerfeest af. Meer infor matie: 0118-470 800. Zomerfeest - De Molukse Welzijnsstichting Mae Uku houdt zaterdag 14 augustus voor de negentiende keer een midzomerfeest. In de Molukse Puzzelrit - Motor en Autoclub De Zeeuwen houdt donderdag 12 augustus de Bataviarit, een puzzelrit voor auto's en fietsen. Inschrijven kan bij café Het Kas teel van Batavia in Westkapelle, van 19 tot 20 uur. A. Wouters en L.F Waterman hebben de route gemaakt. Elke deelnemer ontvangt een prijs Huisvlijt - Voor de 22e keer wordt woensdag 11donderdag 12 en vrijdag 13 augustus een hobby- en huisvlijttentoonstel- ling gehouden. Aan de orde ko men in elk geval bonsai, paere- messe, quilten, figuurzaagwerk, aquarellen, kralenwerk, gedich ten, poppen/figuren van fimo- klei, pergamano en bijenteelt. De beurs wordt gehouden in het Hervormd Centrum aan de Joh, de Pourckstraat 2. Hatha Yoga - Energetisch centrum Kaivalya begint in de laatste week van augustus weer met cursussen hatha yoga in Middelburg, Vlissingen, Koude kerke, Zoutelande en Gapinge. In Vlissingen en Gapinge wordt bovendien gestart met cursus sen Raja yoga. Wie meer wil weten, kan bellen met 0118 - 593 831. The Dubliners weten als geen ander eeuwen Ierse geschie denis in hun muziek te laten doorklinken. Ze staan garant voor volle zalen, dus wie zeker wil zijn van een plaatsje doet er goed aan vast een kaartje te kopen. Dat kan niet alleen bij de sporthal, maar ook bij de grotere postkantoren, op het grens wissel kantoor of de andere bekende voorverkoop adressen. Overigens spelen The Dubliners altijd 'unplug ged'.

de Faam | 1999 | | pagina 3