tot 50% korting... organa DEZE WEEK IN PARTY: FABIENNE IAAT VOOR GELD BORSTEN ZIEN! GESNAPft 'GTST'-STER VERDIENT BU ALS OBER Restaurant De Rozenhof geopend in Breezand mmmmwmm Gat in de markt: onbreekbaar glas Discount-drogist verovert Zeeland Druk weekend voor Pearle Vlissingen VERONICA'S DANNY ROOK: 'IK HOU VAN MANNEN!' 'n Baan in de reiswereld IJsje voor de hond Onderzoek naar liefdesleven partner Veilig bellen in de auto ...op veel showroommodellen, boxsprings, matrassen, lattenbodems, dekbedden, kussens, etc, etc... laatste kooplfl Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Net zwanger? Jouw geluk kun je delen. In Vrouwenpolder heeft Wilco Rosenthal Res taurant Rozenhof geopend. Binnen is er plaats voor een kleine honderdtachtig gasten. Omdat de ruimte is onderverdeeld in apart af te slui ten gedeeltes, leent De Rozenhof zich uitste kend voor feesten en vergaderingen, legt eige naar Wilco Rosenthal uit. Wat hebben het beachvolleybaltoernooi in Zoutelande, de Vis- serijdagen in Breskens en het optreden van Blof in de Breskense sporthal met elkaar gemeen? Op het eer ste oog niets. Toch is er een gemeenschap pelijke factor: bij alle genoemde evenemen ten werd glas van het kersverse verhuurbe drijf Happy Glass ge bruikt. Aan de Gortstraat in Middelburg opende on langs de van oorsprong Duitse drogisterij Schlecker z'n deuren. In 's-Gravenpolder ge beurde dat vorige maand en Oost-Souburg is de volgende plaats op de lijst waar een vesti ging zal komen. Districtleidster Mirjam Rama kers, met als werkgebied heel Zeeland en 'n stuk van Brabant, heeft wel even tijd om te praten. De medewerkers van de Pearle-ves- tiging aan de Vlissingse Lange Zelke hadden een drukke zaterdag, vorige week. Niet alleen stond vlak bij de opticien een heuse race-auto opge steld, er liep ook een Pearle-promo- tieteam door de stad. Woensdag 11 augustus 1999 FAAM/VLISSINGER Een goed en officieel erkend vakdiploma is van het grootste belang voor een geslaagde carrière in de reiswereld. Het jonge en dynamische opleidingsinstituut Tourist Travel Training ver zorgt de schriftelijke cursus SEPR-1. De lesstof is in overeenstemming met de eisen die hiervoor ge steld worden door de Stichting Onderwijs en Toerisme, die het examen twee keer per jaar landelijk afneemt. Meer informatie over de opleiding is verkrijgbaar via telefoonnummer 023 - 536 2734. Net als de mens raakt de hond zijn overtollige warmte kwijt door te transpireren. Daarnaast opent de hond bij warm weer zijn bek: ook hierdoor koelt hij af. Gevolg is wel dat het huisdier gaat kwijlen: hij zweet als het ware door zijn tong. Niet voor niets wordt altijd aangeraden uw lieveling altijd een bakje water voor te zetten bij warm weer. Wie zijn hond eens extra wil ver wennen, kan dat doen met Dog-lce. Deze lekkernij van Vitakraft is geschikt voor alle honden en is verkrijgbaar in de smaken vlees en melk. Het vitamine-B com plex in het ijs vermindert de nare consequenties van het warme zomerweer, zoals vermoeidheid en verlies van eetlust. Het is verkrijgbaar bij de meeste dierenspeciaalzaken en in diverse su permarkten. Dog-lce van Vitakraft. Spannende affaires en vakantieliefdes vinden meestal plaats in de zomer. En ze weten vaak ook het beste huwelijk in de sloot te doen belanden. Voor wie zijn of haar partner niet vertrouwt, is er het onderzoeksbureau Partner Watchers uit Eist. Medewer kers van het bureau gaan de gangen van de partner na en bekij ken of het wantrouwen al of niet op waarheid is berust. Het bu reau is goedgekeurd door het Ministerie van Justitie en heeft de door justitie vereiste vergunningen. Eén op de drie Nederlanders heeft een mobiele telefoon. Meer dan de helft van die toestellen wordt ook wel eens ge bruikt tijdens het rijden. Daar door gaat er nog wel eens iets mis in het verkeer. Om auto- (advertentie) mobilisten te wijzen op de risi co's die het bellen in de auto met zich meebrengt, zijn de vereniging Veilig Verkeer Ne derland en KPN Telecom sa men een campagne gestart. Hierin wordt de consument gewezen op de mogelijkheid van een 'carkit': een aan het dashboard gemonteerde hou der voor de mobiele telefoon waaraan een microfoon en een luidspreker zijn gekop peld. Door gebruik te maken van de carkit heeft de automo bilist altijd zijn handen vrij. In de campagne worden tv-spots en affiches ingezet. www.music house nl Vlissingen Walstraat 105 (0118)411897 Middelburg Lange Geere 5 (0118)624073 (advertentie) slaapkamers DE SCHIPPER WOONDELTA van Cittersweg 2a, Arnemuiden, 0118 - 60 34 34 dinsdag t/m vrijdag tot 8 uur open, zaterdag tot 5 uur open, zondag en maandag gesloten Internet: www.morgana.com (advertentie) PIKANT! Meld je aan of bel voor meer informatie gratis 0800 - 022 80 70, of je informatrice: Middelburg e.o.: teL 0118 - 611 547 Goes e.o.: tel. 0113 - 220 890 Schouwen Dulveland: tel. 0111 - 415 199 De race-auto van coureur Boy Zentveldt, die zelf ook aanwezig was om uitleg te geven, was in Vlissingen om het publiek kennis te laten maken met de Citroen Saxo Cup. Zentveldt wordt ge sponsord door Pearle. Op de foto de dames van het promotieteam, hier zonder zonnebril, en tussen hen in Boy Zentveldt. Rosenthal doet behalve de be drijfsvoering ook zijn steentje bijdragen in de keuken. Van oorsprong is hij kok en dat is dan ook goed te merken op de menukaart, waar bijzondere gerechten op prijken. Wat te denken van een Bourgondi sche kluif met honing-mos- terdsaus, bijvoorbeeld? Of de salade van brandnetelkaas, gelardeerd met geroosterde hazelnootjes. Rosenthal: „We proberen hier echt iets bijzon ders te brengen. Met uitslui tend verse producten, waar dat kan natuurlijk". Vier keer per jaar wisselt hij de kaart. „We willen hier in seizoenen koken, Zo kun je zo veel mogelijk verse producten gebruiken. Verder is het ook de bedoeling Zeeuwse streek- gerechten te serveren". Een deel van die verse pro ducten is afkomstig uit de ei gen kruidentuin. Een deel wordt echter ook van elders gehaald. Rosenthal: „De toet jes bijvoorbeeld. Die koop ik in in Zeeuws-Vlaanderen en zijn echt heel apart. Zo heb ik roomboterbabbelaarijs op de kaart staan. Maar ook kom kommer-dragon ijs. Dat is speciaal gemaakt in opdracht van de kok hier en dus ook nergens anders te krijgen. Maar wel ontzettend lekker!" HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: J.L.F. Wortel boer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 419, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253 Zondag tot 24 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 412233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van J.H. Vervloet, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zondag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Qostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Jbels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Biggekerke, Koudekerke, Me- liskerke en Zoutelande: Van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. Aagtekerke, Domburg en Westkapelle: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur- W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A Stutter- heim, Rapenburg 4, Mellskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: A.D. de Stigter, Van Bor- selelaan 38, Veere, tel. 501830. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvol gend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag 18 uur tot de vrijdagmorgen daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Pere straat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: H Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. .de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 611011 Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker- ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Restaurant De Rozenhof is het hele jaar door zeven dagen per week geopend. „In de zo mer zal ik het wel druk heb ben met toeristen", verwacht Wilco Rosenthal. „Maar in de winter wil ik me echt sterk maken voor feesten en partij en hier in de zaak". De ruimte leent zich er goed voor. Zo zijn bepaalde gedeelten, waar tot zestig man in plaats kunnen nemen, gemakkelijk af te slui ten. „Daar kan dan eigen mu ziek gedraaid worden zonder dat de overige gasten er last van hebben. Of juist anders om: terwijl in de rest van het restaurant zachtjes de achter grondmuziek draait, kan het hier stil zijn zodat er optimaal vergaderd kan worden", legt Rosenthal uit. Een hoekje van de ruimte is ingericht als café. „Lekker apart", licht Rosenthal toe. „Want het probleem van een café-restaurant is vaak toch wel dat de cafégasten rumoe riger zijn dan die in het restau rant. Hier in dit gedeelte kun nen mensen lekker rustig zit ten met een drankje en er een spelletje bij doen". Wilco Rosenthal: ...komkommer-dragon ijs, speciaal gemaakt voor onze kok... foto Jaap Wolterbeek Menig ondernemer droomt ervan en menig uitvinder is er aan failliet gegaan: het spreekwoordelijke gat in de markt. De Bressiaander Cees Petiet, in Middelburg bekend als eigenaar van Bar Ameri can, heeft een waar 'gaatje' in de Zeeuwse markt ontdekt en opgevuld. Sinds dit seizoen klopt hij bij organisatoren van grotere evenementen in Zee land aan met zijn verhuurbe drijf Happy Glass. Cees Petiet verhuurt met zijn eenmansbe drijfje als eerste in de provin cie onbreekbaar glas. „Het dus. Daarom ben ik zelf maar begonnen". Zo gezegd, zo ge daan. Petiet kocht het on breekbare glas in en startte een verhuurbedrijf. Zo zijn zijn glazen deze zomer niet alleen aan te treffen bij de Visserij feesten. De glazen volgen een route die nog het beste om schreven kan worden als 'cul tureel Zeeuws'. Petiet somt de meest recente evenementen op: „De Visserijdagen in Co- lijnsplaat, Mosselrock in Yer- seke, de Gildefeesten in Sluis kil, het Mosselfestival op de Zeilmarkt in Vlissingen en het beachvolleybaltoernooi in Zoutelande". Ook bij het op treden van Blpf in de gloed nieuwe sporthal in Breskens waren de glazen vertegen woordigd. „Bij zo'n nieuwe sporthal kun je natuurlijk niet met gewoon glas werken", weet Petiet. „Dan is binnen de kortste keren alles kapot. Om dat dit glas onbreekbaar is, is het bovendien veel veiliger. Ik verhuur dan ook veel aan dis cotheken die speciale thema party's hebben. Vaak zie je dan dat er zand of popcorn op de vloer gelegd wordt. Als je dan niet goed uitkijkt struikel je, en met een beetje pech haal je je been open aan glas dat er op de grond ligt. Dat hoeft nu niet meer". idee is eigenlijk ontstaan bij de Visserijfeesten in Breskens, waar ik bij betrokken ben. Het onbreekbare glas bestaat al langer, op zich niets nieuws onder de zon", legt Petiet uit. „Maar om nu, als je maar één keer per jaar een evenement hebt, een heel leger van die glazen aan te schaffen en te bewaren, is een beetje veel van het goede. Daarom ben ik naar de fabrikant gegaan om daar te vragen of ze misschien ook aan verhuur deden. Nee Cees Petiet: ...om nu, als je één keer per jaar een evenement hebt, een heel leger glazen aan te schaffen... foto Jaap Wolterbeek De dames van het promotieteam waarschuwden het winkelend publiek voor de schade die UV- straling aan de ogen kan veroorzaken. Een zonne bril is daarom geen overbodige luxe. Ze is er in plaats van de filiaal leidster. „Die is nog in oplei ding", lacht Ramakers. „Soms duurt het lang voor we ergens een geschikt pand gevonden hebben, maar hier gaat het nu zo hard dat de filiaalleidster nog niet klaar was". Schlecker noemt zich 'de Nr. 1 discount drogist' in Europa. Wie een blik werpt op de prij zen, zal moeten erkennen dat het niet veel goedkoper kan. „Toch zijn het allemaal A-mer- ken", zegt Ramakers. „Maar doordat Schlecker achtdui zend filialen heeft, kan er na tuurlijk groot ingekocht wor den. Daarnaast is er nog het huismerk AS, de initialen van Anton Schlecker, de grondleg ger van het bedrijf". Naast het normale drogisterij assortiment zijn er ook minder voor de hand liggende artike len. Koffie en thee, veel was middelen en een uitgebreid schap met diervoeding. „Dat komt door Duitsland", weet Ramakers. „Daar zijn de meeste filialen in kleinere dor pen waar geen buurtwinkel advertentie) meer was. Dan is het logisch om dat in je pakket op te ne men en omdat alle filialen de zelfde artikelen voeren ge beurt dat hier ook". Toch zal, zeker in kleinere steden en dorpen, niet iedereen even blij zijn met een discount-collega. Een zelfstandige drogist, die zoals in Oost-Souburg pal naast het te openen filiaal zit, zal het er niet makkelijker op krijgen. „Dat hoeft niet altijd zo te zijn", relativeert Rama kers het probleem. „Onze ver koopsters hebben geen dro gistdiploma en voor extra ser vice of uitgebreid advies heb ben ze gewoon geen tijd. Medicijnen zoals pijnstillers enzo verkopen we niet. Daar voor blijft een andere drogist dus toch nodig. En zoals we in Verkoopster Ineke Lievense voor het nieuwe filiaal in Middelburg. foto Jaap Wolterbeek 's-Gravenpolder gezien heb- wege'n spaarkaart of iets der- het Kruidvat meer last van ben, blijven klanten hun eigen gelijks. ons hebben, want daar zitten drogist ook vaak trouw van- Ik denk dat grotere ketens als we qua prijs duidelijk onder".

de Faam | 1999 | | pagina 13