VAN DE Oorlogsmuseum Sinoutskerke weer geopend Ambachtelijk Weekend goed voor duizenden bezoekers Trekker-museum de boer op GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN tfllllittldfclllHlllflitftlitfiiifl biini.it. k fGEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN VEERE In het weekend van 21 en 22 augustus vindt voor de 20e maal het Ambachtelijk Weekend van het Land van Waas en Zeeuws-Vlaanderen plaats. De Oldtimer Trekker Motorenclub Midden- Zeeland, met als thuisbasis Zuid-Beve land, gaat binnenkort weer eens de boer op. Op zaterdag 28 augus tus zijn mensen en materieel te vinden bij de familie B Lous in Oostkapelle, waar een dors- en stoppeldag wordt gehouden. Veel Bevelanders weten niet eens van het be staan van het oorlogsmuseum van Jan de Jon ge in Sinoutskerke. Zo werd vorig jaar een in woner van Kapeile nota bene in een oorlogs museum in het Franse Semuy op de hoogte ge bracht van het bestaan van het museum. Het privémuseum is bij Jan de Jonge thuis geves tigd en is alleen in de maanden mei tot en met september op vrijdag van 13 tot 21 uur ge opend. Kampfraum 12 FAAM/VLISSINGER Woensdag 11 augustus 1999 NFORMATIE OVERHEID HOORZITTING COMMIS SIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 16 augustus 1999 van af 19.30 uur een openbare hoor zitting wordt gehouden in het ge meentehuis te Vlissingen. Behandeld worden (onder voorbe houd) het bezwaar van: (19.30 uur) de heerW. Huijbregt- se tegen het besluit van B&W van 8 september 1998, inhoudende het verlenen aan de heer J.G.van der Werf van een bouwvergun ning, vrijstelling en vergunning als bedoeld in artikel II e.v. van de Monumentenwet 1988 (garage, tuinmuur en broeikas Boulevard Evertsen 290 - hetWooldhuis); (19.50 uur) de Turkse Oudercom missie Vlissingen tegen het besluit van B&W van 11 mei 1999 inza ke het definitief vaststellen van de subsidie I998; (20.10 uur) de heer K.de Ridder en vier anderen tegen het besluit van B&W van 31 mei 1999 waarbij zij een gebruiksvergunning verleenden aan de heer G. Baldew voor het pand Paul Krugerstraat 304 te Vlissingen (kamerverhuur pand); (20.30 uur) de heer N.A. Kooij- man tegen het besluit van B&W van 2 juli 1999 waarbij zij hem een bouwvergunning verleenden voor het pand Paardenstraat 56 (dakkapel); (20.50 uur) mevrouw A.J.de Jong tegen het besluit van B&W van 20 mei 1999 waarbij haar een bijzondere bijdrage is toegekend in de huurlasten. Het procesdossier van elke zaak ligt van 9 tot en met 13 augustus 1999 voor een ieder ter inzage in het stadhuis, stafbureau Bestuur (kamer 118a - Ie verdieping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secreta ris, de heer F.H. Kuijper (tel. 0118- 487438). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een laadllos- ruimte met dockshelters Enge- landweg 3; - het bouwen van twee garages Assumburg 63 en 65 (oneven nrs.); - het vergroten van de woning Zuiderzeestraat 20; - het uitbreiden van een dakkapel Lambrechtsenstraat 5; - het plaatsen van een dakkapel Spaarnestraat 22; - het bouwen van 12 woningen Van Oorschotlaan (oneven nrs.); - het verbouwen van hotel Britan nia Boulevard Evertsen 244. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend voor: - het bouwen van een woning Schans 2; - het bouwen van een woning Lu net 5; - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat(K) 2 7 Volkstuin complex "Levenslust" tuin 52; - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 112; - het bouwen van een kap op de garage Van der Veerlaan 10; - het verbouwen van een woon huis Albert van Dalsumlaan 24; - het bouwen van een berging Thorbeckelaan 8; - het plaatsen van een tuinhuis Weyevlietweg 29; - het bouwen van een tuinhuisje Talmalaan 24; - het bouwen van een dakkapel PC. Hooftlaan 5; - het bouwen van een tuinhuisje Westerzicht 114; - het bouwen van een prieel Ro- senburglaan 213; - het aanbrengen van een anten ne installatie voor het mobiel netwerk aan en nabij een be staande lichtmast Irislaan 210 (sportpark); - het uitbreiden van twee garage boxen Van Hallstraat 95 en 97 (oneven nrs.); het bouwen van een "zelfbouw" garage Leeghwaterstraat 24; het uitbreiden van de productie hal en het bouwen van een kan toor Frankrijkweg 9; het bouwen van een schuur Zandweg 54A; het verbouwen van de gymzaal tot lesruimte Dreesstraat 2; het plaatsen van een dakkapel aan de voor- en achterzijde van de woning Lingestraat 14; het bouwen van 14 woningen Rietkraag 18 tlm 44 (even nrs.); het slopen van asbesthoudende kruipluiken Middelburgsestraat 91 tlm 111 (oneven nrs.), Oos- terscheldestraat I tlm 41 (one ven nrs.) en 2 tlm 34 (even nrs.), Rijnstraat I tlm 13 (one ven nrs.) en 2 tlm 32 (even nrs.), IJsselstraat I tlm 49 (one ven nrs.) en 2 tlm 46 (even nrs.),Westerscheldestraat I tlm 13 (oneven nrs.), 37 tlm 65 (oneven nrs.) en 85 tlm 11 7 (oneven nrs.), 133 tlm 145 (on even nrs.) en 2 tlm 28 (even nrs.); het slopen van bejaardenwonin gen en bijbehorende gebouwen Oranjeplein I tlm 6, 7 tlm 16, 17 tlm 31 en 32 tlm 47; het bouwen van een schuur Dwarsstraat 16; - het bouwen van een tuinhuisje Suze Groeneweglaan 89; - het verwijderen slopen van as besthoudende golfplaten van de garage Badhuisstraat 100 (ach terzijde Hobeinsteeg); - het bouwen van 17 patiobunga lows Rietkraag 29 tlm 61 (one ven nrs.); - het bouwen van een veranda Batenburg 62; - het wijzigen van de reclame aan de gevels Paul Krugerstraat 65; - het aanbrengen van lichtrecla me Scheldestraat 12; - het vervangen van een reclame bord Vlissingsestraat 12 9; - het aanbrengen van vijf lan taarns Nieuwendijk 25. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van Burgemeester en Wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERING VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE 19 augustus 1999 Uw plan moet tenminste twee da gen voor de vergaderdatum bij Bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. HEROVERWOGEN SLOOPVERGUNNING Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij hun besluit van I l-l 1-1997 hebben herroepen en in de plaats daarvan, na herover weging van belangen, op 2-8-1999 sloopvergunning hebben verleend voor een bunker en een woonhuis op het perceel Boulevard Evertsen 244. KAPVERGUNNINGEN Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vliss ingen) is ontvangen van J.P. van Hoorn, Badhuisstraat I 74, voor het verwijderen van twee populie ren in de achtertuin van zijn wo ning. Wij zijn van plan deze ver gunning te verlenen. Nadere infor matie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen,Vredehoflaan 50, te lefoon 487373. ONTWERP-BESTEMMINGS- PLAN RITTHEM, 5e uitwerking Wij maken op grond van artikel II van de Wet op de ruimtelijke Ordening en afd. 3.4 van de Alge mene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 12 augustus 1999 voor een ieder gedurende vier weken (tlm 8 september 1999) in het stadhuis bij de sector Stadsontwik keling (hal/2e verdieping) ter inza ge ligt het ontwerp van de 5e uit werking van het bestemmingsplan Ritthem met bijbehorende toelich ting en voorschriften. Deze uitwerking voorziet in de ge detailleerde bestemming van de aan de zuidzijde van de Zandweg aangelegde vijf bouwkavels, zoals voorzien in de derde afgehele herziening van het bestemmings plan Ritthem met de daarin opge nomen bestemming "Dorpsuitbrei ding". Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun be denkingen schriftelijk bij ons ken baar maken. Vlissingen, 11 augustus 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEENT E POSTBUS 1 TT p pWÉ 4370 AA KOUDEKERKE V JC, JZ IV i TEL. 0118 -555 444 i FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag tlm vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Se- rooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissementsrecht bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. Beleidsregels voor stimuleringsle ningen voor duurzaam (ver-)bou wen. Het college van burgemees ter en wethouders is voornemens beleidsregels vast te stellen die ge bruikt zullen worden als toetsings kader voor aanvragen om stimule ringsleningen voor duurzaam (ver-) bouwen. De beleidsregels bevatten bepalin gen en voorwaarden omtrent het verstrekken van laagrentende le ningen door de stichting Stimule ringsfonds Nederlandse gemeen ten voor het aanbrengen van een aantal voorzieningen op het ge bied van duurzaam (ver-)bouwen. Het is de bedoeling dat aan de ei genaar van een permanent be woonde woning (nieuw of be staand) een laagrentende lening kan worden verstrekt voor het aanbrengen van een grijswatercir- cuit, een zonneboiler of fotovoltaï- sche zonnecellen. De lening be draagt maximaal 15.000. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakver ordening ligt het concept van deze beleidsregels op de gebruikelijke wijze (zie inzage en openingstij den) ter inzage van 11 augustus tlm 8 september 1999. Iedere belanghebbende kan gedu rende deze periode zijn zienswijze over de beleidsregels kenbaar ma ken. U kunt uw zienswijze schrifte lijk indienen bij burgemeester en wethouders van Veere, Postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe kunt u een afspraak ma ken met de heer C. Maas (tel 597633) van de afdeling Bouwen en Wonen. De inspraakreacties zullen bij de definitieve besluitvorming worden betrokken. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor het bouwen van: - een zomerwoning aan Brou wers buurt 39 te Domburg; - een bedrijfsloods en een agrari sche dienstwoning aan de Bree- weg te Koudekerke. - het uitbreiden van een woonhuis met praktijkruimte op het per ceel Eikenlaan 30 te Oostkapel- le; De bouwplannen voldoen niet ge heel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 12 augustus tlm 8 september 1999 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Koudekerke - het uitbreiden van een garage Stationsstraat 15; Oostkapelle - het bouwen van een serre Oos terpark 117; - het bouwen van een garage/tuinberging Torenstraat 48 Serooskerke - het bouwen van een serre Wil- genhoekweg 26; Veere - het verplaatsen van een schuur Zanddijksewe'g 12; - het plaatsen van hekwerken rond sluiskolken Kanaalweg W.Z. Westkapelle - het bouwen van een bergruimte Joossesweg 202 Zoutelande - het uitbreiden van een woning Randduinhof 4. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. U kunt de stuk ken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Serooskerke. Een be zwaarschrift kan pas worden inge diend nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 13 we ken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het geheel vernieuwen en veran deren van een woning Oostweg 5(29/7); Grijpskerke - het uitbreiden van een woning Hondegemsweg 3(29/7); Koudekerke - het slopen van een c.v.-installa- tie, bouwdeel O.Ter Poorteweg 15(2917); - het uitbreiden van een woning Dorpsplein 26(2917); Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorziening). U kunt de stukken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Serooskerke. Koudekerke 11 augustus 1999 Burgemeester en wethouders van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het plaatsen van een dakop- bouw op het perceel Seisweg 37; - het bouwen van een tuinber- ging/installatieruimte op het perceel Langeweg 7 te Nieuw- land; - het bouwen van een garage/bij keuken op het perceel Pinkster bloemlaan I 7 te Arnemuiden; - het bouwen van een serre op het perceel Koudekerkseweg 126. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 26 juli tot en met 30 juli 1999 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het plaatsen van een schuurtje op het perceel Pr. Mauritsstraat 56; - het uitbreiden van een woning op het perceel Grootmede 90; - het uitbreiden van de woonka mer op het perceel Klaverakker 28 te Arnemuiden; - het vervangen en veranderen van een tuinmuur op het per ceel Spanjaardstraat 4 7; - het aanbrengen van reclames aan de gevel van het pand op het perceel Vlasmarkt 20-22; - het gedeeltelijk slopen van een woning op het perceel Oranje plaat 33 te Arnemuiden; - het wijzigen van een carport in een schuur op het perceel Grootmede 21; - het vergroten van de woning en het maken van een balkon op het perceel Sint Pieterstraat 51 - het plaatsen van een dakopbouw op het perceel Seisweg 3 7. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. WARENMARKT EN STAND WERKERSCONCOURS Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat de warenmarkt van donderdag 12 augustus 1999 in verband met de jaarlijkse ker mis niet op de Markt wordt ge houden maar op het Damplein. Op donderdag 12 augustus 1999 wordt in de Lange Delft een stand werkersconcours georganiseerd. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. Ambachtslieden en kunste naars zetten beide dagen hun deur wagenwijd open. Het weekend trekt ieder jaar op nieuw duizenden bezoekers. Men kan kiezen uit tien ver schillende grensoverschrij dende routes. De routebe schrijving met uitgebreide in formatie over de deelnemen de ambachtslieden en kunste naars is verkrijgbaar bij het VVV-kantoor in Hulst en Axel. De Vlasroute (Axel, Koewacht, Stekene, Klein Sinaai) is 32 km lang. Onderweg kan men een kijkje nemen in het atelier van tientallen kunstenaars/ ambachtslieden. Er zijn ook enkele tentoonstellingen te bezichtigen (onder meer in museum 't Vlasschuurken in Koewacht). Tevens wordt ge zorgd voor kinderanimatie. Plaats van handeling is de ak ker aan de Aagtekerkseweg, hoek Baayenshovenseweg. Daar wordt om 10.00 uur door de heer C. Bierens, oud kring voorzitter G.L.T.O., de officiële opening verricht. Daarna zul len de leden de oogstmachi- nes uit de jaren '40 - '60 de monstreren met graan maai en, graan laden, dorsen met antieke dorsmachines en ge trokken maaidorsers en meer van dat moois uit vroeger tij den. De leden zullen ook een ploegwedstrijd houden. Er wordt gereden met 1-2-3- schaar rondgaande ploegen, De Oldtimer Trekker- en Motorenclub Midden-Zeeland, anno 1999 nog met volop dynamiek. foto Anton Dingemanse getrokken door antieke rups en wieltractoren. Tevens zijn andere stoppel werktuigen aan het werk te zien, zoals schijfeggen en cul tivators. Als extraatje zijn tien tallen gerestaureerde tracto ren te bewonderen. Het bij zondere van deze dag is, dat dors- en stoppelwerktuigen op één perceel gelijktijdig werkzaamheden verrichten. Uniek in Nederland. Kortom: een oogstdag waar de klok een halve eeuw is stil blijven staan. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot circa 16.00 uur. Entree 2,50 per per soon. Overigens kunnen belangstel lenden een deel van dit oude landbouwmaterieel in de zo merperiode ook bekijken in het trekkermuseum. Dat is te vinden bij het oude station De Palmboom onder Nisse. Grote stromen bezoekers krijgt Jan de Jonge uit Si noutskerke niet in zijn muse um te verwerken. De toerist heeft zijn bijzondere collectie materialen uit de Tweede We reldoorlog nog niet ontdekt, terwijl een bezoek aan de ex positie toch zeker de moeite waard is. Voor de inrichting van zijn museum kan De Jon ge putten uit een omvangrijke verzameling. Maar liefst honderdtwintig geüniformeerde etalagepop pen, duizenden foto's en do cumenten, voertuigen, kanon nen, munitie en mijnen en een uitgebreide collectie authen tieke wapens. De bezoekers van het museum in Sinouts kerke worden veelal door de verzamelaar zelf rondgeleid in het museum. Het eerste gedeelte van het oorlogsmuseumpje in Si noutskerke vertelt over de ge beurtenissen in Zeeland in de meidagen van 1940. In vitrine kasten zijn Nederlandse, Duit se en Franse uitrustingsstuk ken te zien zoals die in mei 1940 zijn gebruikt. Bijzonder zijn ook de eerste foto's van de Duitse bezettingsmacht in Beveland. Toen Nederland door de Duitse troepen werd aangevallen kreeg de provin cie steun van Franse en Belgi sche militairen. Ook van deze landen zijn de uniformen te zien. De Duitse militairen zijn in het museum in Sinoutsker ke uitgerust met een DKW- motor. „Veel bezoekers ver wachten dat allemaal niet te zien", vertelt Jan de Jonge. „Door diorama's op ware gro te na te bou wen geef je het beste een indruk van hoe het er toen uit heeft gezien. Alles schaal één op één met de origi nele uitrus tingsstuk ken". Zo heeft de ver zamelaar een comple te bunker na gebouwd waar is te zien hoe de Duitse mili tairen in de oorlogsjaren in deze be tonnen ves tingwerken bivakkeer den. Niets van de appa ratuur zoals die in de bunkers werd ge bruikt ont breekt in de tentoonstel ling. De mili tairen be schikten in de bunkers over speciale kachels, telefoons, luchtzuiveringsapparatuur, stapelbedden en kasten. Met een periscoop die echt werkt kunnen bezoekers naar buiten kijken. Beroemde taferelen uit het Zeeuwse oorlogsverleden heeft Jan de Jonge na ge bouwd. Zo is te zien hoe in 1944 de Duitse generaal van de troepen op Walcheren zich overgeeft aan geallieerde mili tairen. Een EHBO-post zoals die bij de geallieerde landing in 1944 in Westkapelle is ge bruikt is compleet uitgevoerd met een originele vlag van het Rode Kruis die daadwerkelijk de amfibische landing heeft meegemaakt. Een tweede op ware grote na gebouwde bun ker wordt aangevallen door Engelse commando's. „Dat is misschien niet helemaal juist", verklapt Jan de Jonge. „Een bunker zoals deze heb ben ze hier nooit aangevallen. Maar het kwam in de opstel ling nu eenmaal een beetje beter uit". Het tweede deel van de expo sitie in Sinoutskerke handelt over de bevrijding van Zee land in 1944. Ook wordt een uitstapje naar Arnhem ge maakt. Zo is te zien hoe de En gelse parachutisten er uit za gen die in 1944 deelnamen aan de beroemde Slag om Arnhem. Verder zijn er nog talloze kleine uitrustingsstuk ken opgesteld. In een speciale wapenkamer is de collectie schiettuig van de Bevelandse verzamelaar te bewonderen. Het oorlogsmuseum in Si noutskerke is van mei tot en met september op vrijdagen geopend van 13 tot 21 uur. Op andere dagen kunnen groe pen ook in het museum te recht als vooraf een afspraak wordt gemaakt. Het museum is te vinden in Sinoutskerke 2, telefoon 0113-311830. In het oorlogsmuseum in Sinoutskerke is te zien hoe Duitse militairen leefden in de bunkers die in de Zeeuwse dui nen werden gebouwd.

de Faam | 1999 | | pagina 11