I N E C 1 T Y CHUTTERSHOF voor midden-zeeland Actie en avontuur met Will Smith Voorbestemming, timing en verliefdheid in Sliding Doors Billy the Kfd op Peerock Geen dansvloer. toch dansen WILD WILD WEST 12jr ENTRAPMENT 12jr VAKING NED AL THE MATRIX 16jr IABOUTER PLOP AL SLIDING DOORS 12jr BABY GENIUSES AL LA VITA E BELLA 12jr DE RUGRATS AL NOTTING HILL 12jr DE KONING EN IK AL THE MUMMY 12jr MULAN AL U-TURN GADJODILO CONTÉ D'ETÉ BLADE RUNNER EDIPO RE F I L M W E E K F I L M W E E K VLISSINGEN Pastel en keramiek in Kunstuus Wild Wild West is de nieuwe actie-avon- turen komedie van de makers van Men in Black met Will Smith (Men in Black, Enemy of the State) en Kevin Kline (A Fish Cal led Wanda). Engelse band in Manhuistuin Kunst in de kroeg Dubliners in Vlissingen Sliding Doors is een romantische komedie over voorbestemming, ti ming en verliefdheid. In een wereld van toe vallige ontmoetingen, meervoudige keuzes en voortdurende op ties kan het verschil van slechts enkele mi nuten een leven totaal veranderen... Zoals we al eerder meldden, staat Colijnsplaat komende vrijdag in het teken van Peerock. Acht bands treden op de Oude Haven nabij restaurant De Schelde op waar een podium en feesttent klaar staan. Een dansvloer is er niet. Toch valt er behoorlijk wat te swingen in café Nationaal aan de Markt in Middelburg. Het vorige week geopende feestcafé is een tweelingzusje van het welbekende café in Goes. Zelfs de schilderijen die daar hangen, zijn minutieus nagetekend om ook aan de muur in de Middelburgse zaak te kun nen prijken. Woensdag 28 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur actie-avonturen komedie met Will Smith en Kevin Kline Dagelijks *19.00 *21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruch te meesterdief Dagelijks *19.00 uur hartverwarmende komedie over ieders droom: het winnen van een miljoen in de loterij Dagelijks *19.00 *21.45 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fish- burne en Carrie-Anne Moss Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 *16.15 uur Dagelijks *13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn ka boutervrienden Dagelijks *19.00 *21.45 uur romantische komedie over voorbestemming, timing en verliefd heid Dagelijks *13.45 *16.15 uur Kathleen Turner probeert er achter te komen of er een geheime baby-taal bestaat Dagelijks *21.45 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni Dagelijks *13.45 *16.15 uur Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broertje Dil Dagelijks *19.00 *21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral Dagelijks *13.45 *16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King Andl Dagelijks *13.45 *16.15 *19.00 *21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van een mummie Donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks *16.15 uur Nederlands gesproken versie voor de prijs van fl. 7,50 s Donderdag en woensdag 20.30 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag *22.00 uur speelfilm met Sean Penn als reiziger die strandt in een Texaans dorpje Vrijdag 22.00 uur innemende film over de ontdekkingstocht van een jongeman naar de zigeunercultuur Zaterdag 19.30 uur Zondag 20.30 uur beslommeringen en liefdesperikelen van een groepje jongeren aan de Bretonse kust Maandag 20.30 uur sf-klassieker met Harisson Ford en Rutger Hauer Dinsdag *20.30 uur Italiaanse klassieker van regisseur Pier Paolo Pasolini BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cPm) De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. Tot en met 21 augustus is in 't Kunstuus aan de Dorpsstraat te Heinkenszand een tentoonstelling te zien van werk van Elly Knuist uit Baarland en Nellie Grim uit Heinkenszand. Eerstgenoemde exposeert pastelwerken die ze de afgelopen ja ren heeft gemaakt van mensen in hun schoonheid. Nellie Grim ondersteunt de tentoonstelling met vrouwfiguren in keramiek. Daarbij is tevens gebruik gemaakt van diverse stoffen waar door een Afrikaanse sfeer wordt opgeroepen. De expositie is te zien op woensdag en donderdag van 13 tot 18 uur, vrijdag van 13 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur en op za terdag van 10 tot 16 uur. De film gaat over de geheim agenten James West (Will Smith) en Artemus Gordon (Kevin Kline). Die krijgen in het jaar 1869 een belangrijke opdracht van President Grant: ze moeten tien vooraanstaan de wetenschappers die sinds enkele maanden ontvoerd zijn, opsporen en bevrijden. Bovendien moeten ze de iden titeit van de verantwoordelijke voor de ontvoeringen achter halen. En alhoewel er - zeker in het begin - nogal wat rivali teit tussen de twee bestaat, wordt dat gaandeweg steeds minder. Het duo gaat per trein op weg naar New Orleans. Daar ontmoeten West en Gor don de briljante maar duivelse wetenschapper dr. Arliss Lo veless (Kenneth Branagh) en de mooie, verleidelijke Rita Escobar (Salma Hayek) die op haar beurt weer haar gekid napte vader dr. Escobar zoekt. Dr. Arliss Loveless wil een aanslag plegen op de presi dent en het is aan West en Gordon om hem tegen te hou den. Maar dan kan nog eens lastiger worden dan ze den ken: Loveless heeft niet alleen Wild Wild West gaat donderdag in première. Bezoekers van Ci ne City kunnen de film woensdag al zien. een aanta spectaculaire uitvin- een viertal mooie dames tot dingen die hem moeten be- zijn beschikking, de zoge- schermen, maar ook nog eens naamde Loveless Ladies. Zondag 1 augustus wordt de reeks Manhuistuinconcerten in Goes voortgezet met een optreden door de Engelse Towbridge and District Youth Band. Deze jeugdband werd in 1983 opge richt voor jongeren vanaf acht jaar. De leden kregen spelenderwijze muzikale kennis bijgebracht en het resultaat is een dermate hoog niveau, dat de band regelma tig wordt uitgenodigd voor optredens in het buitenland, waar onder Nederland. De band speelt een zeer gevarieerd repertoire: van Freddie Mercury tot Mozart. Verder traditionele brassbandmuziek, maar ook nummers uit musicals.Het concert begint om 12 uur en duurt ongeveer zestig minuten. De Manhuistuin is vanuit de Zusterstraat te bereiken (poortje rechts naast nummer 11) en aan de achterzijde via het hek bij het Schuttershof. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk of rk Maria Magda- lenakerk. In het Middelburgse Café Al- lez is een expositie ingericht van Erlend van der Knaap. Deze Zuid-Hollandse kunste naar ziet schilderijen als een verzameling van symbolische gegevens en dat komt tot ui ting in zijn werk. De tentoon stelling is nog tot medio sep tember te zien in de tapaz-bar. Eén van de schilderijen die momenteel in Café Allez te vinden zijn. Het inmiddels traditionele bezoek van de wereldberoemde Ier se folkgroep The Dubliners aan Nederland staat weer voor de deur. Tijdens de tournee doen de leren, die nooit anders dan unplugged gespeeld hebben, ook Vlissingen aan. 2 Oktober staat de band geprogrammeerd in de Baskensburg sporthal in de Scheldestad. Kaarten zijn verkrijgbaar op het postkantoor, in de grenswissel kantoren en aan de kassa. Helen (Gwyneth Paltrow) is PR-medewerkster en woont in het hartje van Londen. Ze heeft haar leventje, zo lijkt het, aardig op de rails staan en woont samen met Gerry (John Lynch), die met schrij ven zijn brood probeert te ver dienen. Maar als Helen onver wacht ontslagen wordt en vroeger dan gewoonlijk naar huis terugkeert, neemt haar leven een onverwachte wen ding. Sterker nog, het neemt twee onverwachte wendin gen. Op weg naar huis mist ze de metro. Aangezien een onge lukje nooit alleen komt wordt Sliding Doors. ze beroofd en arriveert ze veel later thuis dan de bedoeling was. Haar vriend Gerry, die van huis uit werkt, staat net onder de douche. Maar stel dat Helen de metro wel had kunnen halen? Dan zou ze vast kennis hebben ge maakt met de charmante James (John Hannah), die ze nooit uit haar gedachten had kunnen zetten. Dan zou ze ook vroeger zijn thuisgekomen en had ze haar vriend Gerry flir tend in bed betrapt met zijn ex-vriendin Lydia (Jeanne Tripplehorn). Zo lopen twee heel verschillende verhaallij nen, beide met even verras sende ontknopingen, door el kaar. Peter Howitt tekende zo wel voor het script als voor de regie. Billy the Kid: één van de publiekstrekkers tijdens komende Peerock. Het is de zesde editie van Peerock en net als vorig jaar wordt veel publiek verwacht.Eén van de publiekstrekkers is ongetwijfeld Billy the Kid. Bij de VVV Noord-Beveland, een van de voorverkoopadressen, zijn de afgelopen week al de nodige kaarten verkocht. „Maar", aldus Arianne Albregtse van het VVV-kantoor te Wissenkerke, „de ervaring heeft geleerd dat de meeste mensen toch op de dag zelf aan de kassa staan om het festival bij te wo nen". Het spits van het festival wordt afgebe ten door de Colijn sessie band, helemaal vol gens de traditie een Colijnsplaatse band die het festival opent. Vervolgens de Brabantse rockband Nodal Point met muziek die van bal lad naar rock loopt en aansluitend Stagger Lee met eigen songs en covers. Daarna the return of funky rock 'n soul met StickS 'N' Stones en de meidengroep Willem Alexan der's Harem, die in hun cabaretliedjes onder andere uitleggen waarom je beter een man kunt gebruiken dan een prei... Na dit heftige optreden is het tijd voor de hoofdact van het festival: Billy the Kid. Deze rockband stond het afgelopen jaar in het voorprogramma van Anouk en The Golden Earring. Een band van formaat dus, die zeker niet mag ontbreken op het festival. Na Billy the Kid is er een optreden van de Kel tische rockband The Old Firm. De band dankt zijn naam aan de voetbalderby tussen Glas gow Rangers en Celtic, voetbalclubs waar twee bandleden echte supporters van zijn. Het festival wordt afgesloten door de gloed nieuwe Belgisch-Limburgse band Rhytm Bombs, een band die boogie, swing, mambo jump en flat tire brengt: een ideale afsluiting van Peerock 1999. Het festival vindt plaats op de Oude Haven in Colijnsplaat en begint om 18.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voor verkoop via de VVV Noord-Beveland voor 12,50 of aan de feesttent voor 17,50. Frank de Vos is bedrijfsleider van het Mid delburgse Nationaal. „De inrichting is hele maal naar het voorbeeld in Goes. De kasten zijn nagemaakt en de bar ook. Bij de ope ning vorige week waren er ook wat mensen uit Beveland naar hier gekomen. Die wisten werkelijk niet wat ze zagen". Voorheen zat in het pand op de Markt res taurant De Ploeg gevestigd. Een flinke ver bouwing was nodig. De Vos: „We zijn alles bij elkaar wel zo'n week of zeven bezig ge weest". Het Middelburgse Nationaal noemt zichzelf een 'feestcafé'. Frank de Vos legt uit wat dat is: „Lang leve de lol. Dat is ons motto. En ie dereen die zin heeft in een feestje, is wel kom. Zeven dagen per week. We doen hier gewoon niet zo moeilijk. Wie zin heeft om te dansen of gek te doen, wordt niet tegenge houden. Een dansvloer is er niet, maar wie op de tafels wil dansen, kan zijn gang gaan". Om te bewijzen dat hij dat meent, wijst hij naar een grote tafel. „Die is vorige week binnengekomen. Gloedjenieuw, glanzend in de lak. Tijdens de openingsavond is er flink op gedanst. Nu ziet 'ie eruit zoals dat hoort bij een stamtafel: oud en bekrast". In het nieuwe café kan zowel oud als jong zich vermaken, denkt Frank de Vos. „We richten ons zeker niet op een bepaalde doel groep. Wel willen we proberen om 's mid dags scholieren binnen te krijgen. Voor wie even geen zin heeft in school, of een tus senuur". Regelmatig zijn er thema-avonden in Natio naal. „We denken bijvoorbeeld om binnen kort een mid summer kerstfeest te houden", vertelt Frank de Vos. „En vrijdag was er een Viagra-avond, waarop een Amerikaans drankje met de naam Viagra voor een luttel bedrag was te verkrijgen. Dat soort dingen willen we in de toekomst meer gaan doen". In het feestcafé is plaats voor driehonderd man. „Maar dan zit het hier ook afgeladen vol", weet De Vos. „Door de week zal het een stuk minder druk zijn. Dan staan er ta fels waaraan een lekker bakje koffie gedron ken kan worden". De muziekkeuze is altijd van groot belang in horecazaken. Ook daar wordt in Nationaal niet moeilijk over gedaan. „Lekker commer cieel", zegt Frank de Vos. „Dus alleen be kende nummers. En wie graag een nummer wil horen, kan dat aanvragen. Alles kan, al les mag. Als het maar lekker klinkt". House en hardrock zal er in principe weinig ge draaid worden. „Behalve dan de bekendere top 40 nummers. We houden niet zo van dat extreme. Doe maar gewoon, zeg ik altijd. Dan doe je al gek genoeg". -v-y

de Faam | 1999 | | pagina 9