VAN DE lilli Trofee voor grensverleggend ondernemen r INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN VE GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Tien Zeeuwse bedrijven zijn in de race voor de BOV-trofee. BOV betekent: Beste Ondernemers Visie. Het gaat om een trofee die beschikbaar is gesteld door Junior Kamer Walcheren die daar mee Zeeuwse ondernemingen wil aanmoedi gen om 'grensverleggend' te zijn in het onder nemen. Vijfentwintig Woensdag 28 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 13 INFORMATIE OVERHEID GEMEENTE POSTBUS 1 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118-555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Se- rooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN. Door de raad is in zijn vergade ring van 3 juli 1999 verklaard dat met toepassing van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een herzie ning wordt voorbereid van: 1het bestemmingsplan "Kom Domburg" voor het perceel Bad- straat I 7 te Domburg t b.v. het bouwen van een berging; 2. het bestemmingsplan "Buitenge bied Mariekerke voor het per ceel Zuiverseweg 2 te Aagte- kerke, tb.v. de uitvoering van een kwaliteitsverbeteringsplan voor camping Westhove; één en ander zoals deze gebie den op de bij deze besluiten be horende en als zodanig gewaar merkte tekeningen zijn aange geven. Genoemde raadsbesluiten zijn op 21 juli 1999 in werking getreden en liggen met de bijbehorende stukken gedurende de openings tijden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en op het bureau Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. ARTIKEL I8AWRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het uit breiden van een woning op het perceel Bogerdweie 13 te Seroos kerke. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 29 juli t/m 11 augustus 1999 tijdens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: - het uitbreiden van een showroom aan de Molenweg 74 te Zoutelande; - het plaatsen van twee dakka pellen aan de Baljuwstraat 9 te Veere; - het bouwen van een agrarische bedrijfsloods en woning aan de Kruisweg te Veere. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 29 juli t/m 25 augustus 1999 tij dens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gaping seweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/'sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het wijzigen van een berging in zomerwoning Brouwersbuurt 39 Koudekerke - het gedeeltelijk slopen van as best houdende c.v. installatie Ter Poortweg 15; - het verbouwen van een dakka pel Tramstraat 24; Meliskerke - het bouwen van een bijkeuken en berging Torenstraat 24; Oostkapelle - het vernieuwen van een hobby ruimte/berging Westhovenseweg 3; - het verbouwen van een woning Randduinweg 39 Serooskerke het bouwen van een antenne- opstelpunt tb.v. mobiele netwer ken Vrouwenpolderseweg 55; - het bouwen van een bijkeuken/serre Bisschopstraat 29; Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomer huis Brouwershoofd 42; - het verbouwen van een zomer huis Vuurbakenstraat 13; - het slopen van een toiletgebouw op het strand; Westkapelle - het samenvoegen en verbouwen van de woningen Zuidstraat 108 en 110 - het uitbreiden van een woning en het bouwen van een carport Joossesweg 44; Zoutelande - het uitbreiden vam een showroom Molenweg 74; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. U kunt de stuk ken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Serooskerke. Een be zwaarschrift kan pas worden inge diend nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 13 we ken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het bouwen van twee woningen Brouwersbuurt 39-41(1917); - het uitbreiden van een woning Kanonweistraat 12(1917); - wijziging reeds verleende bouv/- vergunning voor het bouwen van een berging Voorschotenstraat 1(19/7); Grijpskerke - het bouwen van een dakkapel Loodhol 23(1917); Koudekerke - het bouwen van een dakkapel Middelburgsestraat 77(1917); - het bouwen van een melkveebe drijf/bedrijfswoning Breeweg 21(20/7); Oostkapelle - het bouwen van een opslagloods Rjnsburgseweg 5(1917); - het slopen van een woning Noordweg 8( 1917); - het bouwen van een woning Kalfhoekseweg 3(1917); Veere - het bouwen van een schuurtje Kaai 59(19/7); Westkapelle - het slopen van een woning en het bouwen/uitbreiden van een viswinkel/werkplaats en woning Markt 69(20/7). Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellingen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopi ge voorziening). U kunt de stukken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Serooskerke. Koudekerke, 28 juli 1999 Burgemeester en wethouders van Veere INSPRAAK ONTWIKKE LINGSVISIE KLEINE SPUIKOM In de door de gemeenteraad vast gestelde ontwikkelingsvisie voor de gehele Spuikom (raadsbesluit 27 maart 1997) zijn de mogelijkhe den verkend voor een nieuwe in vulling voor de zgn. Kleine Spui kom. Dit gebied wordt begrensd door de Spuikomweg, Duinpoort- weg, Strandweg en Kenau Hasse laarstraat. In die visie was dit ge bied aangemerkt als een gebied voor toeristisch-recreatieve ontwik kelingen. Intussen is vastgesteld dat de Kleine Spuikom onvoldoen de ruimte biedt om deze daarin te realiseren. Daarom is er voor de Kleine Spuikom een nieuwe (deel)visie ontwikkeld. In die visie wordt dit gebied - in overeenstemming met de oorpron- kelijke in het geldende bestem mingsplan neergelegde functie - aangemerkt als een woongebied. De visie bevat de uitgangspunten en randvoorwaarden voor de reali sering van woningbouw in de Klei ne Spuikom. Daarbij worden de kaders toegepast die in het gel dende bestemmingsplan zijn op genomen. De opgestelde visie ligt met in gang van 29 juli 1999 gedurende zes weken (t/m 8 september 1999) ter inzage in het stadhuis bij de sector Stadsontwikkeling (in de hal, tweede verdieping). Gedu rende deze termijn kunnen op grond van afd.3.4 van de Algeme ne wet bestuursrecht schriftelijke zienswijzen bij ons worden inge diend. Vervolgens zal de visie met de re acties en het commentaar daarop ter vaststelling worden aangebo den aan de gemeenteraad. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een dakop- bouwVan De Spiegelstraat 53; - het inrichten van de commer ciële ruimten Spuikomweg I; - het bouwen van een serre Dijk- straat 26; - het verbouwen van de gymzaal tot lesruimte Dreesstraat 2; - het bouwen en verbouwen van de aula en een vergaderruimte Koudekerkseweg 88; - het bouwen van een carport Rosenburglaan 223; - het vergroten van een dakkapel Vlissingsestraat 193; - het verbouwen van een woon huis AlbertVan Dalsumlaan 24; - het bouwen van een carport Chopinlaan 6; - het bouwen van een bijkeuken, hobbykamer en een schuur Kasteelstraat 188; - het verbouwen van het pand tot een horecagelegenheid Nieu- wendijk 7; - het bouwen van een serre Kou dekerkseweg 170; - het uitbreiden van een woning Anna Blamanlaan 42; - het bouwen van een tuinhuisje Vlissingsestraat(K) 2 7; - het bouwen van een bijkeuken en het verbouwen van de ber ging Cort Van Der Lindenlaan 18; - het uitbreiden van twee recre atiewoningen Westduin 28 en 30; - het bouwen van een woonhuis Handelsweg 23; - het bouwen van een woning Wildbaan 7; - het bouwen van 26 apparte menten met parkeervoorzienin gen Coosje Buskenstraat 144; - het bouwen van een bedrijfs ruimte Handelsweg 23; - het uitbreiden van een woning Dongestraat 12; - het bouwen van een dakkapel Westerzicht 789; - het plaatsen van kunststofkozij nen Zuiderzeestraat 52; - het verbouwen van een carport tot berging Merwedestraat 17; - het bouwen van een dakkapel Hunzestraat 4; - het vergroten van een dakkapel Spoorstraat 70; - het bouwen van een dakkapel Assumburg 23. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art 19 WRO 50 lid 5 Woningwet of voorschriften bestemmingsplan) van: 1. Raad voor Kunst Cultuur Vlis- singen voor het plaatsen van een cilinder met een diameter van 3 meter (hoogte 320 cm) voor expo sitie van kunst en cultuur op de lo catie Arsenaalplein. 2. Raad voor Kunst Cultuur voor de plaatsing van een kunstwerk (3 lichtlijnen) op het kunstcentrum De Willem III aan de Oranjestraat 2-8; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en si tuatietekeningen m.i.v. 29 juli 1999 twee weken (dus t/m 11 au gustus 1999) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwik keling, sectie Bouwen en Wonen (hal/tweede verdieping). Geduren de die periode kan iedereen schriftelijk bedenkingen bij ons in dienen. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE 5 augustus en 19 augustus 1999. Uw plan moet tenminste twee da gen voor de vergaderdatum bij Bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. BESTEMMINGSPLAN BOU LEVARD, 8E HERZIENING (BRITANNIA) Wij maken bekend dat de Voorzit ter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State bij besluit d.d. 16 juli 1999 de inge diende verzoeken tot het treffen van een voorlopige voorziening, ge richt tegen het goedgekeurde be stemmingsplan Boulevard 8e her ziening, heeft afgewezen. Het door de gemeenteraad bij be sluit d.d. 26 maart 1998 vastge stelde bestemmingsplan alsmede het goedkeuringsbesluit van Gede puteerde Staten, treden daarmee in werking. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vliss- ingen) is ontvangen van P. Joziasse, Suze Groeneweglaan 55 te Vlissin- gen, voor het kappen van een Oostenrijkse den en een conifeer op het perceel Willem Klooslaan 20. Wij zijn van plan deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen,Vredehoflaan 50, te lefoon 487373. VERKEERSMAATREGELEN Wij zij van plan naar aanleiding van een verzoek van de Regiopoli tie Zeeland (districtWalcheren) de verkeerstekens op de Hercules Se- gherslaan/Bloemenlaan te verwijde ren (het gaat hier om de gesloten verklaring c.q. opheffing van het éénrichtingsverkeer voor het gemo toriseerde verkeer in de west-ooste lijke richting.) Door intrekking van de maatregel wordt de bereikbaar heid van de in de buurt gelegen woningen en de verkeerscirculatie in het woongebied bevorderd. Het verzoek ligt vanaf heden gedurende een periode van vier weken ter in zage in het stadhuis (hal tweede verdieping bij de sector Stadsont wikkeling). Belanghebbenden kunnen hun zienswijzen over het voornemen mondeling of schriftelijk indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, Stadhuisplein 2,4382 LGVIissingen, sector Stadsontwikke ling, sectie Nieuwe werken MONUMENTENWET De burgemeester van Vlissingen maakt ingevolge artikel 12 van de Monumentenwet bekend dat ver gunning is gevraagd op grond van artikel 11 van eerdergenoemde wet om een kunstwerk bestaande uit drie lichtlijnen aan te brengen op het beschermde monument De Willem III aan de Oranjestraat 2- 8. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan met ingang van 29 juli 1999 ter inzage gedu rende een periode van 14 dagen (tot en met 11 augustus 1999). Belangstellenden kunnen het be treffende plan inzien bij de sector Stadsontwikkeling (stadhuis, hal tweede verdieping). Gedurende bo vengenoemde termijn kunnen be langhebbenden hun eventuele zienswijzen tegen dit plan bij ons kenbaar maken. Vlissingen, 28 juli 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informa tiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Teletekst pagina 810 e.v. van Maximaal TV. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het verbouwen van een garage tot appartement op het perceel Oude Vlissingseweg 103; - het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 73; - het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak van de woning Generaal Eisenhowerlaan 28; - het bouwen van een woning met garage op het perceel Grut tostraat 14; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Noordsingel 88; - het bouwen van vier woningen met garages op het perceel Van Cittersstraat 67 te Sint Laurens; - het uitbreiden van een woning op het perceel Oranjeplaat 33 te Arnemuiden; - het uitbreiden van een woning op het perceel Biesbosstraat 48; - het vergroten van een woning en het maken van een balkon op het perceel Sint Pieterstraat 51; - het verbouwen van een schuur tot poppenmuseum op het per ceel Goese Korenmarkt 7; - het bouwen van een woning op het perceel Veerseweg 103. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 12 juli tot en met 16 juli 1999 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het wijzigen van een vergunning voor het bouwen van 22 twee-onder-één-kapwoningen en 2 vrijstaande woningen aan de Scholeksterstraat 44 t/m 64 (even nummers) en 74 t/m 98 (even nummers); - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Boterbloem straat 6 te Arnemuiden; - het vervangen van zes ramen in de achtergevel van het pand Lange Noordstraat 3 7; - het bouwen van een jeugdhonk Voorzitter van de BOV-com- missie Midden-Zeeland is Frank A. Bijleveld. Hij vertelt: „De trofee wordt op 5 novem ber uitgereikt aan het bedrijf dat zich het meest weet te on derscheiden op het gebied van grensverleggend onder nemen, bijvoorbeeld export, nieuwe technieken, samen werking met bedrijven in het buitenland of vernieuwde werkwijzen. Aanvankelijk hadden onge veer zeventig Zeeuwse bedrij ven zich kandidaat gesteld voor de felbegeerde trofee. Na selectie zijn er nu nog tien bedrijven in de race. Momen teel worden deze bedrijven door middel van interviews onderzocht op invulling van het thema grensverleggend ondernemen". De tien bedrijven die in de race zijn gebleven zijn: Hubro Vleesproducten uit Goes, Im kerij Poppendamme uit Grijpskerke, Magnum Holland uit Tholen, High Five Lifestye Centre te Goes, Parree uit 's- Heerenhoek, Coremans Me taalbewerking te Rilland, Top- sy Baits uit Wilhelminadorp, Nestaan Holland uit Tholen, Bakkerij Piet Daane uit Vlissin gen en Restaurant De Kluize naar uit Middelburg. Op 3 september wordt bekend ge maakt welke drie bedrijven genomineerd worden, waarna een vakkundige jury uiteinde lijk de winnaar moet aanwij zen. Die jury wordt gevormd door de heer W.van Gelder, voorzitter van de KvK, de heer Labruyère, voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland, en de heer H. Eversdijk bekend Zeeuws politicus en lid van de Eerste Kamer. De winnaar wordt op 5 november bekend gemaakt. Dat gebeurt tijdens een feestelijke bijeenkomst van de Junior Kamer, waar voor Willem Il-trainer Co Adri- aanse is uitgenodigd als gast spreker. Hij zal op zijn bekende over- Voorzitter Frank A. Bijleveld van de BOV-commissie Midden-Zeeland overhandigt de cheques aan de Vrijwillige Thuiszorg en de Vereniging tot bescherming van Dieren in Midden-Zeeland. foto W. Mieras tuigende wijze verbaal aanto nen, dat grensverleggend on dernemen net zoiets is als topsport. Hij weet waarover hij praat, want Adriaanse was destijds degene die als hoofd Jeugdopleidingen aan de wieg stond van een gefun deerd selectiesysteem van jeugdvoetballers bij zowel Ajax als Willem II. Het afgelo pen seizoen kwam de laatste club in de top van de vader landse voetbalcompetitie en verzekerde zich daarmee van deelname aan het Champions League-voetbal. Landelijk Overigens is de BOV-verkie- zing, zoals nu in Midden-Zee land plaatsvindt, een landelijk evenement. Vorig jaar werd de verkiezing voor de eerste maal door de Junior Kamer Walcheren georganiseerd, 't Werd in alle opzichten 'n suc ces en dus reden om er mee door te gaan. Meer dan vijftig bedrijven stelden zich in 1998 kandidaat voor de trofee en de eerste uitreiking ervan werd bijgewoond door drie honderd vertegenwoordigers van het Zeeuwse bedrijfsleven en uit de politiek. „Daarmee was het tevens een van de grootste business-to-busi- ness-evenementen in de pro vincie geworden", aldus Bijle veld. De eerste verkiezing le verde trouwens de Junior Ka mer nog geld op ook! Vandaar dat kort geleden twee projec ten in Zeeland een gift in ont vangst konden nemen. De stichting Vrijwillige Thuiszorg en de vereniging tot Bescher ming van Dieren in Midden- Zeeland kregen elk een che que van 2500,-. De uitreiking daarvan vond dezer dagen plaats bij Mosselbedrijf De Prins Dingemanse te Yerseke, vorig jaar winnaar van de BOV-trofee. op het perceel Goudend 2; - het verbouwen van een super markt tot ontmoetingscentrum op het perceel Vrijlandstraat 65; - het verbouwen van een ontmoe tingscentrum tot supermarkt op het perceel Vrijlandstraat 51 - het plaatsen van een geluids scherm op het perceel Zuidsin gel 24; - het plaatsen van een berging op het perceel President Kennedy- laan 17; - het plaatsen van een tuin- schuurtje op het perceel J. Bras serstraat 28; - het plaatsen van een blokhut op het perceel G.W. Sturmstraat 30; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel J. Brasser straat 9; - het gedeeltelijk slopen van het hoofdkantoor van de Rabo bank Middelburg-Veere op het perceel Lange Geere 3; - het verbouwen van een bankge bouw op het perceel Lange Gee re 3; - het uitbreiden van een woning op het perceel Arnelaan 11; - het verbouwen van een werk plaats op het perceel Oude Rijksweg 27 te Nieuw- en Sint Joosland; - het bouwen van een hangar op het perceel Calandweg 4k te Ar nemuiden; - het aanbouwen van een serre op het perceel Walcherseweg 186; - het verbouwen van een fietsen stalling tot wasserette, lin nenkamer en magazijnruimte op het perceel Noordpoortplein 2. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61, 4330 AB Mid delburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 30 juli tot en met 12 augus tus 1999 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsont wikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter in zage voor het slopen van een aan bouw op het perceel Damplein 36. Gedurende voornoemde perio de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag, Maximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. 'Vijfentwintig graden!' juichten we en enthousiast begonnen we in onze koffers te graven en diepten een spetterend felge kleurd T-shirt op, zo van twee voor een tientje. 'Olé' riepen we en we zetten een oranje petje op ons hoofd. We von den ook nog een korte broek die na een jaar nogal strak om de buik paste. 'Vijfentwintig graden' zeiden we en zo liepen we in polonaise-pas naar het Italiaanse station. Daar wer den we aangestaard door hon derd Italiaanse ogen die geen boekdelen maar slechts drie woorden spraken: Die zijn gek. Alle Italianen waren gekleed in smetteloze kostuums, hooguit het jasje losjes over de schou der geslagen, 'Dat zijn nu Ne derlanders' knikten ze naar el kaar. Voor een Italiaan is het bijna altijd vijfentwintig gra den. Ze keken nog eens om en we voelden ons naakt. 'Vijfentwintig graden' roepen ze en alle middelbare scholie ren duiken in hun klerenkast. Ze zoeken naar lapjes stof waarmee zo blootbeens moge lijk op school kunnen verschij nen. De een wil niet voor een ander onder doen en van de een op de andere dag is de saaie school met boekentas sen veranderd in een kleurrijk tropisch zwemparadijs. Tijdens de tussenuren vleien de dames zich op het schoolplein languit in de zon. Ze lachen lief naar de leraren en vooral naar de leuke jongens -* JB. die van schrik ook maar een korte broek over hun witte benen wagen aan te trekken. Gelijk met de roklengte dalen de cijfers mee. Want het is toch vijfen twintig graden en dan gaan de Nederlanders uit de kleren. De Engelse, Franse, Duitse en Belgische scholieren wrijven hun ogen uit. 'Dat zijn nu Ne derlanders' zeggen ze tegen elkaar en wijzen naar hun voorhoofd. 'Vijfentwintig graden!' roept jong en oud op vakantie. Zo uitzonderlijk is deze tempera tuur in ons land dat iedereen hoteldebotel wordt. Wat Ita lianen wel begrijpen maar Ne derlanders niet meer is dat er verschil is tussen strand en stad. Van tien tot tachtig, in het goedkoopste verkleurde textiel, met het strandzand tussen de tenen, sjokken we door de stad. Bobbelend en bubbelend, likkend en lekkend met soft-ice lopen we de win kels in. Blootbeens en bloot- buiks bezoeken we paleizen en musea zonder te beseffen dat je, zo-dra je een gebouw binnen gaat een stukje van dat gebouw wordt. Natuurlijk willen we de Sint Pieter in. 'Kleed u eerst maar aan' zegt de wacht. 'Achterlijke kerk!' roepen we verontwaardigd als we er niet in mogen. 'Het is toch vijfentwintig graden' en we snappen echt niet meer dat je op een bruiloft niet in zwembroek hoort te ver schijnen.

de Faam | 1999 | | pagina 13