pzc wee T thuis in heel zeeland DE WERELD IS MISVORMD EN WAT DOEN WIJ? in juli en augustus Deze maanden 1 kopen bij TMC levert u extra voordeel op- Provincie Zeeland Subsidie voor kunst en cultuur Werk aan de weg VSO: hulp met opgestroopte mouwen Woensdag 21 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Over de drempel ^Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Wijziging Algemene Voorschriften kabels en leidingen, lichtmasten en palen in provinciale wegen Milieu Saneringsplan Noordweg 17-19 Oostkapelle Onze goed opgeleide vrijwilligers werken in de Derde Wereld voor concrete duurzame projecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. Helpt u ons daarbij? ecten. Met een BEZ0RG(ST)ERS Interesse? Bij elke aankoop ontvangt u waardebonnen cadeau die u kunt besteden bij Verf&Wand en Henn.e s Woondecoratie om uw interieur gratis compleet te maken. informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 29/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abd Nieuws mt - *s» V ïïK t ji—— sm- -SR jfÉfes i^J| I '*44 Vlak na de zomervakanties neemt de provincie twee grote kruispun ten onderhanden: N256/N254 Deltaweg in Goes en N254/N667 Stoofweg 's-Heerenhoek. De werkzaamheden duren zes we ken: vier weken voor de recon structie en daarna nog eens twee weken voor het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag. Het ver keer moet in de periode septem ber oktober rekening houden met omleidingen en oponthoud. Om het verkeer zo goed mogelijk te geleiden, komen er op grote afstand van de kruispunten al ver wijsborden. Goes Deltaweg - 's-Heer-Hendrikskinde- rendijk (N256/N254) is het druk ste kruispunt van het provinciale wegennet. Dat het nodig is daar maatregelen te nemen, maken de cijfers duidelijk. Met 47 ongeval len in de periode 1988/1990 staat het als nummer één te boek op de lijst van meest onvei lige wegvakken en kruispunten van de provincie. En het is er druk; te druk. In de zomermaan den kan het kruispunt de drukte met aan en nemen de wachttijden meer dan evenredig toe. Het verbeteringsplan voorziet in de aanleg van een extra opstel- strook voor het rechtdoorgaande verkeer vanaf het zuiden; aan de noordkant verdwijnen de verbin dingen tussen de hoofdrijbaan en de parallelwegen. Vanaf de hoofd rijbaan de parallelweg opschieten of andersom, is na voltooiing van de klus verleden tijd. Daarmee verdwijnt een belangrijke veroor zaker van onveilige verkeerssitu aties. Langzaam verkeer moet natuurlijk wel kunnen oversteken. De verbeteringsplannen voorzien daarin. De wegwerkers maken van de gelegenheid gebruik het kruispunt en aansluitende weg vakken ook te voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Verkeersmaatregelen Tijdens de reconstructie zal voor al het verkeer vanuit zuidelijke richting rekening moeten houden met langere wachttijden. Het aan brengen van de nieuwe asfaltlaag is het laatste onderdeel van de klus en gebeurt 's nachts. Het kruispunt en het gedeelte van de N254- tot 's-Heer-Hendrikskinde- ren is dan twee weken gesloten voor alle verkeer. 's-Heerenhoek Het kruispunt N254/N667 Stoof weg krijgt verkeerslichten. Ook komen er aparte opstelstroken op de Stoofweg en de N667. Ook hier geldt dat het aanbren gen van een nieuwe asfaltlaag het laatste onderdeel is van de werkzaamheden. Verkeersmaatregelen De N667 en de Stoofweg zijn de eerste vier weken van de werk zaamheden gesloten voor alle verkeer. Het doorgaande verkeer op de N254 kan gebruik blijven maken van deze weg, maar afslaan naar 's Heerenhoek en Lewedorp is met mogelijk. Het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag gebeurt overdag. Het kruispunt is dan twee weken gesloten voor alle verkeer. "Over de drempel" is de naam van het beleidsprogramma zoals het dagelijks provinciebestuur (GS) dat de komende vier jaar wil uitvoeren. In deze brochure staan de hoofd lijnen van het beleid uitgelegd. Het boekwerkje is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. (0118) 63 14 00. De provincie heeft jaarlijks ongeveer 3,5 ton beschikbaar voor instellingen en personen die bijzondere uitingen van kunst en cultuur willen bewerkstelligen. Voor het aanvragen van subsidie is een gestroomlijnde procedure opgezet. Instellingen en personen die vol gend jaar subsidie willen hebben van de provincie om zo bijzonde re uitingen van kunst en cultuur mogelijk te maken, moeten hun aanvragen voor 1 oktober van dit jaar indienen. De aanvrager moet daarbij ge bruik maken van een speciaal aanvraagformulier. De formulie ren zijn verkrijgbaar bij mw. P. Dieleman en mw. J. van Dijk, tel. (0118) 63 14 18 of 63 14 98. Wie een aanvraagformulier opvraagt krijgt tegelijkertijd de uitgangspunten, voorwaarden en richtlijnen toegestuurd waaraan zowel de aanvrager als de activi teit moeten voldoen. De Raad voor de Cultuur Zeeland zal voor 15 december alle aan vragen tegen het licht houden en beoordelen en Gedeputeerde Staten (GS) adviseren over het al dan met toekennen van bedra gen. GS tenslotte zal zich voor 15 februari van het volgend jaar uitspreken over het advies van de Raad en een besluit nemen. Half februari weten de aanvra gers dus ook waar ze aan toe zijn. In het algemeen In z'n algemeenheid geldt dat de activiteit het lokale belang duide lijk moet overstijgen. Nog beter is het als er sprake is van een uit straling naar de hele provincie. Samenwerking met andere, ook commerciële, instellingen en met andere disciplines, verhogen de kansen op toekenning. Vanzelfsprekend speelt bij de be oordeling ook een rol of bij ande re overheden (gemeente en rijk) en fondsen bijdragen zijn aange vraagd. Onderdelen Om het aanbod van bijzonder theater te stimuleren is een klei ne ton beschikbaar. Te denken valt aan moderne dans, margi naal theater, theater voor jeugd en jongeren, muziek en theater projecten. Het bijzondere heeft veelal te maken met een of meer onderdelen van de productie: vorm, inhoud, uitvoering, locatie, tijdstip. Om er voor te zorgen dat in Zeeland goede producties van de grond komen (stimuleren pro ductieklimaat in de vaktaal) staat ongeveer 20 duizend gul den op de lat. Dit geld is beschik baar voor onder meer: schrijven, componeren of ontwerpen van nieuw materiaal, reproduceren van bestaand materiaal, een (reis)beurs om het componeren en produceren te leren, organisa tie van masterclasse's. Eveneens een bedrag van rond de 20 duizend gulden is beschik baar voor tentoonstellingen, initiatieven en manifestaties beeldende kunst. De inwoners van Zeeland ver trouwd maken met kunst en cul tuur, er aan laten snuffelen en liefst nog aan deel laten nemen, is GS wel wat waard. Vandaar dat voor cultuureducatie ongeveer 130 duizend gulden is gereser veerd. Vooral als het project is gericht op kinderen en jongeren, leerlingen van VBO en MAVO in het bijzonder, neemt de kans op subsidie toe. Voor amateurkunst staat onge veer 17,5 duizend gulden op de begroting. De activiteit moet onder meer artistiek en vakinhou delijk bijdragen aan de ontwikke ling van de amateurkunst in de provincie. Een gekwalificeerd iemand moet verantwoordelijk zijn en in principe is er een vorm van samenwerking met de betref fende koepelorganisatie of met Stichting Scoop. Om het lezen te bevorderen en voor het behoud van het cultu reel erfgoed zijn bedragen beschikbaar van respectievelijk 2,5 en 8,5 duizend gulden. Orkestbegeleiding koren De begeleiding van koren door orkesten heeft een speciaal plaatsje in het kunsthart van het dagelijks provinciebestuur. Daarvoor staat twee ton op de lat. Alleen koren die met al jaar lijks een vast bedrag krijgen van de provincie komen voor subsidie in aanmerking. Met uitzondering van operettekoren die een eigen professioneel begeleidingsorkest mogen samenstellen moet de begeleiding geschieden door een (semi)professioneel orkest als het Randstedelijk Begeleidingsorkest of Het Zeeuws Orkest. De data van de uitvoeringen moeten zijn vastgesteld in overleg met de andere koren van het Korenplat form. Het bijzondere van het pro ject kan blijken uit onder meer de keuze van het programma en de aanpak. De uitvoering van werken die vernieuwend zijn, onbekend of weinig in Zeeland zijn te horen, hebben een streepje voor bij de beoordeling. Tot nu toe was het mogelijk het hele jaar door subsidie-aanvragen in te dienen. Daar komt nu een eind aan. De nieuwe procedure vergemakkelijkt het maken van vergelijkingen en bevordert het evenwicht in de uiteindelijke beoordeling. In verband met gewijzigde regel geving is het noodzakelijk dat de Algemene Voorschriften voor het leggen van electriciteits-, tele com- of andersoortige kabels, gas- en waterleidingbuizen en voor het plaatsen van lichtmasten en palen in bij de provincie Zee land in beheer zijnde wegen, wor den aangepast. De voorlopig vastgestelde gewij zigde Algemene Voorschriften liggen van vrijdag 23 juli 1999 tot en met maandag 23 augustus 1999 ter inzage bij de Directie Infrastructuur Vervoer, kamer D 104, Abdij 6, Middel burg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren (voor het inzien buiten kantooriiren, mondelinge toe lichting en kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer J.C. de Haan, tel. 0118-631506). Belanghebbenden kunnen tot en met maandag 23 augustus 1999 schriftelijk of mondeling (na tele fonische afspraak) hun zienswij zen kenbaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur Vervoer, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een bodemonder zoeksrapport en een sanerings plan ontvangen van de Stichting Uitvoering Amovering Tanksta tions te Rotterdam met betrek king tot de bodemverontreiniging op de locatie Noordweg 17-19 te Oostkapelle. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan (artikel 39 Wet bodembescherming) in te stemmen De ontwerp-beschikking ligt van 21 juli 1999 tot en met 18 augustus 1999 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Veere, Dorpsplein 28 te Koudekerke, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op don derdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). in i_-/^i va^ vsé VSO Nederland, Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht. Tel. 030 - 27 69 237. Giro 92 R.V.N. zoekt; Voor T wekelijks bezorgen van folders op maandag en/of dinsdag. Aflevering aan huis, Bczorgwijk in je eigen omge ving. Bel dan 0165-578222 of schrijf naar onderstaand adres: Beider 26. 4704 RK Roosendaal 91 Thuisvoordeel voor Thuisblijvers j GOES Stijl Klasse Tapijt er Gordijnen Pardio Paiketstudio Jan des Bouvrie Shop Sleepy TMC Prpjekt Runner Meeneem Meubelen Verf Wand KRUININGEN Gtymeubel Stijl Klasse Tapijt en Gordijnen Gtyslapen Hennie's Woondecoratie MIDDELBURG Stiil Klasse Taoirt en Gon TAPIJT- EN MEUBELCENTRUM MARCONISTRAAT 13, GOES Telefoon (0113) 213525 ZANDWEG 1b, KRUININGEN Telefoon (0113) 382626 KORENDIJK 34MIDDELBURG Telefoon (0118) 623632

de Faam | 1999 | | pagina 7