iiiissiiÉ tflitftlftviiéwlililliril. il GEMEENTE MIDDELBURG Zo lang mogelijk zelfstandig blijven met WVG Het kleine geëxposeerd Afval: anders en beter Eerste zonneboilers in Middelburg geplaatst Kantoor Univé geopend Een uitdaging voor bewoners Vakantiesluitingen WOP's Doorstroming autoverkeer Herinneringsteken oud-Indiëgangers Koninklijke Onderscheidingen uw Nachtmarkt Mosself eest Steunpunt Arnemuiden Week 29 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) is vastgelegd dat de gemeen ten moeten zorgen voor woon- en vervoersvoorzie ningen voor hun gehandi capte inwoners. Mensen van alle leeftijden kunnen een voorziening aanvra gen; de WVG kent geen leeftijdsgrens. Het gaat daarbij om voorzieningen voor wonen, voor vervoer en om rolstoelen. Woonvoorzieningen Vervoersvoorzieningen en rolstoelen Collectief vervoer Rolstoelen en scootermobielen Aanvraag indienen Informatie en spreekuren Let op Een keuze uit een privecollectie miniatuurboekjes Wijkbeheer Middelburg Tafeltje Dekje Zomersluiting studiezaal Gemeentearchief Middelburg Enige tijd geleden is de Actie Zonneboiler Mid delburg van start ge gaan. Inmiddels zijn de eerste zonneboilers ge plaatst. Op korte termijn zullen er nog meerdere volgen. Huurwoningen Kostenplaatje Kinderschoenen DE ZON: EEN ONEINDIGE, SCHONE EN GRATIS BRON VAN ENERGIE Onlangs heeft wethouder Brakman het nieuwe kantoor van Univé verze keringen geopend. Woensdag 21 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Woonvoorzieningen stellen individu ele gehandicapten in staat zoveel mo gelijk normaal gebruik te maken van hun woning. Het hoeft hierbij niet per se te gaan om de woning die de gehandicapte op dat moment be woont. In veel gevallen kan de gehandicapte de woonproblemen oplossen door te verhuizen naar een gelijkvloerse of aangepaste woning. Deze gehandi capten kunnen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de ver- huis- en inrichtingskosten van fl. 6.000,-. Als verhuizing niet aan de orde is, kunnen woonvoorzieningen van bouwkundige of niet-bouwkundige aard noodzakelijk zijn. De vervoersvoorzieningen kunnen worden ingedeeld in twee hoofdca tegorieën: het collectief vervoer met taxi, minibus of rolstoelbus en de verstrekking van rolstoelen en scootermobiclen. Er is de mogelijkheid tot vervoer met taxi's, minibusjcs en rolstoel- busjes. Het bereik van het collectief vervoer is geheel Zeeland, met uit zondering van Tholen. In de ver voersregio wordt de reisafstand in zones uitgedrukt. Als een aanvraag voor vervoer wordt toegekend, krijgt u een vervoerspas. Op ver toon daarvan kunt u bonnen tegen een gereduceerd tarief van I, per bon kopen. Met één bon kunt u één zone reizen. MZW verstrekt ook rolstoelen. Hierbij valt te denken aan duwrol- stoelen, handbewogen of aangedre ven rolstoelen en sportrolstoelen. Ook aanvragen voor een scooter- mobiel, een driewielfiets vallen on der deze regeling. Wie denkt in aanmerking te komen voor één of meer van de genoemde voorzieningen, kan een aanvraag in dienen bij hel RIO-Walchercn te Middelburg. Aanvraagformulieren kan men daar persoonlijk afhalen of telefonisch of per post aanvragen. Na het indienen van een aanvraag om een vervoersvoorziening volgt er een aanvraaggesprek (intake) en wordt beoordeeld of er een sociaal-medisch onderzoek moet plaatsvinden. Bij af wijzing van een aanvraag wordt altijd vermeld welke mogelijkheden voor bezwaar en beroep er zijn. Voor informatie over de WVG, het indienen van een aanvraag, of het maken van een afspraak kunt u te recht op bij de WVG-inlake van het RIO-Walcheren te Middelburg, Koudckcrkseweg 143, tel. 670X00. Aanvragen die worden gedaan na dat voorzieningen zijn aangeschaft of nadat bijvoorbeeld een verhui zing heeft plaatsgevonden moeten altijd worden afgewezen. Soms kan met het aanschaffen of met de ver huizing niet gewacht worden tot het aanvraaggesprek of tol het sociaal- medisch onderzoek. Het is dan ver standig direct telefonisch of monde ling contact op te nemen met het RIO-Walcheren. Het RIO-Walcheren kan dan na mens MZW voor deze spoedeisen de aanvragen afspraken met u ma ken. Van 23 juli tot en met 28 augustus 1999 wordt in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 te Middelburg een tentoonstelling gehouden van mi niatuurboekjes uit één van de grootste particuliere verzamelin gen binnen Nederland. Deze collectie, die in de afgelopen twintig jaar is opgebouwd, bevat bijzondere exemplaren waarvan ook enkele op de tentoonstelling te zien zijn. Naast oudere boekjes o.a. een achttalig woordenboekje uil 1647, een Middelburgs drukkersproefje uit de 18' eeuw en een facsimile druk van een gebedenboekje in hand schrift uit de 16' eeuw worden ook hedendaagse uilgaven getoond. Catalogus De boekjes zijn gegroepeerd rond thema's als sprookjes, klassieken, religie, kunst, enz. Bij de tentoon stelling verschijnt een catalogus. Opening De opening vindt plaats op vrijdag 23 juli om 16.00 uur en worst ver richt verricht door de heer Ronald Rijkse, conservator bijzondere col lecties van de Zeeuwse Biblioteck. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Maandag 17.30-21.00 u. Dinsdag t/m vrijdag 10.00-21.00 u. Zaterdag 10.00-13.00 u. Via de krant maar ook via de an dere media wordt een aantal ke ren per jaar mededeling gedaan van het feit'dat één of meerdere personen een Koninklijke Onder scheiding hebben ontvangen. Met name voor Koninginnedag wordt een groot aantal van deze on derscheidingen uitgereikt. Dit bete kent overigens niet dat alleen op die dag de onderscheidingen worden uitgereikt. Ook op andere dagen kan een uitreiking plaatsvinden, bij voorbeeld op de dag waarop ie mand afscheid neemt van een orga nisatie waarvoor hij of zij zich vele jaren heeft ingezet. Personen die voor een onderschei ding in aanmerking komen, hebben zich op een bijzondere wijze ver dienstelijk gemaakt voor de samen leving. Hiervan is bijvoorbeeld sprake wanneer iemand zich gerui me tijd op een zodanige wijze heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan - maar ook voor het bepalen van de hoogte - wordt de maatschappelijke waarde ring voor de bijzondere verdienste en hel unieke van de prestatie be trokken. Voordracht Misschien kent u iemand in uw om geving die in aanmerking zou kun nen komen voor een Koninklijke Onderscheiding. Een voordracht kan worden ingediend bij de burge meester van Middelburg. Als de voordracht bedoeld is voor een Ko ninklijke Onderscheiding die uitge reikt moet worden ter gelegenheid van Koninginnedag 2000 dan moet deze voor 15 augustus 1999 aan de burgemeester worden toegezonden. Als de voordracht bedoeld is voor een uitreiking tijdens een bijzonde re gelegenheid (bijvoorbeeld een afscheid) dan moet deze worden toegezonden 5 maanden voor de da tum van de uitreiking. Het is aan te bevelen om eerst con tact op te nemen met het kabinet van de burgemeester van Middel burg, de heer drs. T van Gent. tel. 675592. Gekeken wordt welke ge gevens moeten worden ingediend en hoe de verdere procedure is. Ook voor meer informatie over Ko ninklijke Onderscheidingen kan contact worden opgenomen met de heer Van Gent. Het wijkbeheer Midddelburg is op zoek naar bewoners die een actieve bijdrage willen leveren aan de leefbaarheid in hun wijk. Daartoe heeft het wijkbeheer ver schillende mogelijkheden: het re gelmatig overleg in de wijk (de wijktafels) het meldpunt in de wijk (de WOP's), de uitreiking van de Spekcheques, het samen werken met de WOP-ploeg (dage lijks onderhoud en beheer van de wijk) en het uitvoeren van allerlei (nieuwe) projecten. De Wijkondersteuningspunten in de verschillende wijken van Middel burg hebben de komende zomerpe riode gewijzigde openingstijden. Het WOP Dauwendaele is tijdelijk gesloten wegens een verhuizing naar kerkencentrum 'De Hoek steen'. In de week van 23 augustus wordt het nieuwe WOP daar geo pend. In deze periode liggen de spreekuren van de wijkagent stil. In deze periode is de wijkagent be schikbaar op maandag tussen 10.00 en 12.00 uur in het WOP in het Zui derbaken. In april 2000 wordt hel WOP ondergebracht in hel nieuw gebouwde Ontmoetingscentrum Dauwendaele. WOP Zuid en WOP West zijn ge sloten van 12 juli tot en met 9 au gustus. De spreekuren van de wijk agent gaan wel door. Voor Zuid op maandag van 10.00 tot 12.00 uur en voor West op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. WOP Nieuw Middelburg is geslo ten van 12 juli tot 22 augustus. Het spreekuur van de politic gaat door op de woensdagen van 10.00 tot 12.00 uur. WOP Arnemuiden blijft gedurende de vakantieperiode geopend. Iedere dinsdag, woensdag en donderdag zijn de wijkbemiddelaars beschik baar van 10.30 lot 12.00 uur. De politie houdt haar spreekuur nog steeds iedere vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor dringende boodschappen in de gesloten periode van de WOP's kan contact worden gezocht met Wijk beheer, telefoonnummer 634611. Voor boodschappen aan de wijk agenten kan contact worden opge nomen met het politiebureau Mid delburg, telefoonnummer 688000. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zeil' niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 26 juli tot en met 1 augustus Maandag Gehakt in pepersaus, sperzie bonen, aardappelen Dinsdag Varkensschnitzel 'Cordon Bleu', boerenkool, gestampte aardappelen Woensdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus, vruchten, rijst Vrijdag Gepaneerde visfilet, gemeng de groenten, aardappelen Zaterdag Kleurrijke pasta met gorgon- zolasaus, blokjes kalkoen en ham Zondag Wat de pot schaft Op vrijdag 23 juli is er een nacht- markt op de Markt in Middelburg. Van 21.00 tot 01.00 uur verkopen standwerkers allerlei verschillende artikelen. De kraampjes worden versierd met lampjes, iets wat een feestelijk tintje geeft aan de nachte lijke markt. Vanaf donderdag 22 juli tot en met zaterdag 24 juli wordt op de Vlas- markt hel traditionele mosselfeesl gehouden. De straten slaan vol met kraampjes en terrasjes waar mosse len worden geserveerd. Op die dagen wordt de Vlasmarkl en de Kromme- wcelc tussen 12.00 en 24.00 uur af gesloten voor het verkeer. Met ingang van 26 juli 1999 is de afdeling Sociale Zaken niet meer vertegenwoordigd op het Steunpunt Arnemuiden. Voor eventuele vragen over de Algemene bijstandswet, de huursubsidie, hel Gemeentelijk So ciaal Fonds en dergelijke kan con tact worden opgenomen met de re ceptie/administratieve ondersteu ning van de afdeling Sociale Zaken te Middelburg, telefoonnummer 01 18-675666. De sectie Burgerzaken blijft in Ar nemuiden wel geopend. De moge lijkheid bestaat om eventuele post stukken ter attentie van de afdeling Sociale Zaken te deponeren in de brievenbus van het Steunpunt in Ar nemuiden. Dringend beroep: gebruik het rondwegenstelsel Naar aanleiding van verkeers maatregelen in de omgeving van de Poelendaeleweg zijn de Mid delburgse wegen in het Stations gebied behoorlijk vol komen te staan. Vooral in het spitsuur is het dringen voor de Middelburg se stoplichten. Om dit probleem te verminderen worden mensen die richting de Slromcnwijk en Koudekerke drin gend verzocht om hel nieuwe rond- wegenstclscl te gebruiken. Momenteel zijn de groentijden van de stoplichten op het Tangent aan gepast, waardoor een betere door stroming ontstaat. Voor de omge ving van de Kanaal weg wordt nog naar een oplossing gezocht. Als u naar aanleiding van de verschillende veranderingen in de afval inzameling nog vragen hebt, kunt u altijd terecht bij de Stadsreiniging, telefoonnummer 675322. Hiervoor is een bijdrage noodzake lijk vanuit de bewoners van de wijk. Hel wijkbeheer werkt vanuit de volgende uitgangspunten: actieve betrokkenheid en zelfwerkzaam heid van bewoners, stimuleren van de verdraagzaamheid in de wijk, kiezen voor een integrale aanpak, het verbeteren van de wijk leefbaar heid een schone en veilige wijk, waarin je op een prettige manier met elkaar kunt wonen en waar ver draagzaamheid vanzelfsprekend is. Om deze doelen te realiseren vor men bewoners het centrale thema in de organisatie van het wijkbeheer. Voor de wijktafels zijn we nu op zoek naar bewoners die de kwaliteit hebben om voorzitter van de wijk- tafel te worden. Dal betekent, naast het leiden van de bijeenkomsten, een aantal ande re interessante taken; o.a. regelma tig overleg met instanties en wijk wethouder over de "toestand in de wijk", samen met de coordinator wijkbeheer voorbereiden van wijk tafels, wijkinitiatieven, het stroom lijnen van afspraken en wijkbeheer- organisalie, nadenken over voorge stelde toekomstige beleidsinitiatie ven die de toekomst van de wijk kunnen bepalen, representatieve ta ken, woordvoerder van de wijkta- fel. Vanuil het wijkbeheer bieden we beroepsmatige ondersteuning, het vergoeden van evt. onkosten, en een gevarieerde en uitdagende werkomgeving met soms lastige, maar altijd uitdagende problema tiek. De functies voor voorzitter van de wijktafels zijn momenteel vacant in de gebieden Zuid (Magistraatwijk e.o), Noord (Nieuw Middelburg e.o) en West (Stromenwijk e.o.) Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de coordinator wijk beheer. dhr H. Vergeer om geza menlijk' een boeiend toekomstper spectief te schetsen, tel. 634611. In de maand augustus en in de eerste week van september is de studiezaal van het Gemeentear chief Middelburg op vrijdag ge sloten. De openingstijden zijn dan als volgt: maandag tot en met donder dag van 08.00 uur-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. üp maandag 6 september is de stu diezaal wegens een voorlichtings bijeenkomst voor hel personeel van het nieuwe Zeeuws Archief 's mor gens tot 13.00 uur gesloten. Tevens maken wij u nu reeds attent op de aanstaande verhuizing van de archieven van de gemeentelijke ar chiefdiensten van Middelburg en Veere en hel Rijksarchief in Zee land naar een nieuw onderkomen aan het Hofplein te Middelburg. Dan zijn de studiezalen van deze drie diensten van oktober tol en met december 1999 gesloten. Er zijn reeds een groot aantal aan meldingen binnen, maar in verband met de vakantieperiode is de actie verlengd tot eind augustus. Aan meldingsformulieren zijn verkrijg baar bij de dienst Stadsontwikke ling. Vlissingsestraat 21 (tel. 675281) en bij de sectie Communi catie, Stadhuisstraat 2 (tel. 675446). De zonneboilers zi jn zeer zeker niet alleen bedoeld voor eigenaren van koopwoningen. Huurders komen natuurlijk ook in aanmerking voor subsidie van de gemeente. De eige naar van de woning dient wel toe stemming te verlenen om een zon neboiler te plaatsen. Ook huurders komen in aanmerking voor fl. 1000,- subsidie van de gemeente. Dit komt bovenop de reguliere sub sidie die het Rijk verstrekt voor het plaatsen van zonneboilers. De kosten voor een zonneboiler-in stallatie variëren per woning. Om de exacte kosten te kunnen bepalen, komt er na ontvangst van hel aan meldingsformulier een installateur langs om de situatie Ier plekke te bekijken en een vrijblijvende offer te op te maken. De totale kosten zijn onder andere afhankelijk van de huidige CV-installatie die in de woning aanwezig is. Indien het mo gelijk is de zonneboiler aan te slui ten op de bestaande CV-ketel, zijn de kosten circa 11.3500,-. Indien er veel aanpassingen in de woning no dig zijn en een nieuwe ketel aange schaft moet te worden, zijn de kos ten circa 11. 7500,-. Lel wel: het gaat hierbij om een eenmalige actie. Deze lage prijzen gelden alleen tij dens de acliepcriode. Een veel gemaakte opmerking is dat de zonneboilers nog in de kin derschoenen slaan. Dit is zeker niet het geval. De zonneboilers zijn zeer goed ontwikkeld en slaan absoluut niet meer in de kinderschoenen. Hel zijn 'volwassen' schoenen die met een gerust hart aangeschaft kunnen worden. Voor verdere (technische) vragen kan natuurlijk ook contact worden opgenomen met één van de deelnemende installateurs. De in stallateurs die meewerken aan deze actie zijn: Intcc Installatietehniek uit Kapelle. Delta Gasservice uit Middelburg. Van der Hooft Installa ties uit Veere, Noordzij Brielle uit Brielle, Installatiebedrijf De Visser uit Middelburg en Installatiebedrijf Van de Velde uil Yerscke. Het gemeentebestuur wil een her inneringsteken oprichten voor de in het voormalig Nederlands-In- dië (periode 1945-1950) en het voormalig Nederlands Nieuw- Guinea (periode 1950-1962) ge sneuvelde militairen, afkomstig uit de huidige gemeente Middel burg. Om te voorkomen dat er namen worden vergeten en om de thans be schikbare gegevens nog verder aan te vullen roepen wij, mede op ver zoek van de Vereniging Oud Mili tairen Indiëgangers, de hulp van de lezers van deze rubriek in. Het gaat om de volgende personen: 1Belzen, M.C. van (overl, 1946) 2. Breel, A.E. (overl. 1946) 3. Goedhart, W. (overl. 1946) 4. Holtluiijzen, N. (overl. 1946) 5. Leijnse, A.J. (overl. 1949) 6. Moes, J. (overl. 1947) 7. Vos, R de (overl. 1945) 8. Wielemaker, C. (overl. 1946) 9. Baas, J.P. (overl 1946) 10. Jager, C. de (overl. 1947) 11. Schroevers, A. (overl. 1949) 12. Vcrweij, N.J. (overl. 1946) Graag ontvangen wij met name na dere informatie over de heren Breel (nr. 2). Leijnse (nr. 5). Moes (nr.6) en De Vos (nr. 7). Tijdens kantooru ren kunt u hiervoor bellen met het Gemeente-archief Middelburg, tele foonnummer 675459. Najaren aan het Molenwater geves tigd te zijn geweest, heeft Univé ge kozen voor een nieuw kantoor aan de Buitenruststraat. Dit is een uitstekende locatie die goed bereikbaar is voor de klanten. De verhuizing naar de Buitenrust straat staat ook voor de ambities van Univé: uitbreiding van het pak ket aan diensten zowel voor parti culieren als bedrijven en zeker voor startende ondernemers. Als ope ningshandeling plukte wethouder Brakman appels en peren uit een boom. •tóóDössiEftS' er. mmv. 0181-412657 Eén van de eerste zonneboilers wordt geplaatst op een dak in het Jan van Hoofdkwartier. Foto: Ruben Oreel

de Faam | 1999 | | pagina 3