I N E C I T Y EST CHUTTERSHOF zeeland Woensdag: Wild Wild West Geheimtaal van Sliding Doors E Kleuren in mijn luchtballon André Hazes in De Roompot Music, film en dj op Beestenmarkt Goes WILD WILD WEST 12jr ENTRAPMENT 12jr WAKING NED THE MATRIX KABOUTER PLOP SLIDING DOORS BABY GENIUSES NOTTING HILL MULAN THE HI-LO COUNTRY A LIFE LESS ORDINARY KLEINE TEUN PORCILE YOL AL 16jr AL 12jr AL LA VITA E BELLA 12jr DE RUGRATS AL 12jr DE KONING EN IK AL THE MUMMY 12jr AL THE JAMES GANG bab^i F I L M W E E K F L M W E E K F I L M W E E K hm iSSINGEN première GOES y) Wild Wild West is de nieuwe actie-avontu ren komedie van de makers van Men in Black met Will Smith (Men in Black, Enemy of the State) en Kevin Kline (A Fish Called Wanda). Baby Geniuses, heet de nieuwste film met Kathleen Turner, Christopher Loyd en Kim Catrall. En wie dacht dat baby's eerste brabbeltjes niets te betekenen hebben, moet zeker eens een kijkje gaan nemen. en romantische komedie over voorbestemming, timing en verliefdheid. Kunstcollectief Goes in debat met politici Het kleine geëxposeerd Mulan op herhaling Schildersclub Westkapelle exposeert Claudia Kölgen in vensters Ceasuur I In 't Kunstuus aan de Dorps straat te Heinkenszand zijn tot en met zaterdag 24 juli bijzon dere kindertekeningen en -schil derijen te zien. Het gaat om werk van kinderen die een ouder heb ben verloren. De tentoonstelling draagt de naam 'Kleuren in mijn luchtballon'. De Roompot te Kamperland en Theater de Parel in Dom burg brengen een zomer lang topamusement. Op de Beestenmarkt te Goes is donderdagavond 22 juli, mor gen dus, een mixage te zien en te horen van muziek en film. Qwestd Mobiel van Trechter Vijf staat vanaf 19 uur op het Goese plein en biedt er een open stage aan jongeren. Woensdag 21 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 19 Woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruchte meesterdief Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 21.45 uur Woensdag 21.45 uur Dagelijks o 19.00® 21.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 16.15 uur Woensdag 13.45 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 16.15 uur Woensdag 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur een mummie Dagelijks 13.45 16.15 uur Nederlands gesproken versie voor de prijs van fl. 7,50 S Vrijdag 8 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag 20.30 uur ode van regisseur Stephen Frears aan de verdwenen cowboy cultuur Vrijdag «22.00 uur Woensdag 20.30 uur populaire romance over onmogelijke liefde Zaterdag® 19.30 uur Dinsdag 20.30 uur komedie van regisseur Alex van Warmerdam over analfabeet Brand, zijn vrouw en de huislerares Lena Maandag 20.30 uur klassieker van filmmaker Pasolini over radicale gevolgen van anti- conformisme Dinsdag 20.30 uur Turkse gevangenen die gedurende hun verlof te maken krijgen met de terreur van de machthebbers in hun land hartverwarmende komedie over ieders droom: het winnen van een miljoen in de loterij spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn kabouter vrienden Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 21.45 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van oscarwinnaar Roberto Benigni Dagelijks 13.45 16.15 uur Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broertje Dil romantische komedie van de makers van Bean en Four Weddings and a Funeral Dagelijks 13.45 16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King And I Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van Donderdag 20.30 uur een jonge moeder slaat noodgedwongen op de vlucht voor haar ex- man en de politie BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) Officieel gaat de film pas don derdag in première. Cine City heeft, onder het motto 'Wild Wild West Wednesday' de film echter woensdag al op het programma staan. De film gaat over de geheim agenten James West (Will Smith) en Artemus Gordon (Kevin Kline). Die krijgen in het jaar 1869 een belangrijke opdracht van President Grant: ze moeten tien vooraanstaan de wetenschappers die sinds enkele maanden ontvoerd zijn, opsporen en bevrijden. Bovendien moeten ze de identiteit van de verantwoor delijke voor de ontvoeringen achterhalen. En alhoewel er - zeker in het begin - nogal wat rivaliteit tussen de twee bestaat, wordt dat gaandeweg steeds min der. Het duo gaat per trein op weg naar New Orleans. Daar Wild Wild West gaat donderdag in première. Bezoekers van Cine City kunnen de film woensdag al zien. ontmoeten West en Gordon de briljante maar duivelse we tenschapper dr. Arliss Love less (Kenneth Branagh) en de mooie, verleidelijke Rita Esco bar (Salma Hayek) die op haar beurt weer haar gekidnapte vader dr. Escobar zoekt. Dr. Arliss Loveless wil een aan slag plegen op de president en het is aan West en Gordon om hem tegen te houden. Maar dan kan nog eens lasti ger worden dan ze denken: Loveless heeft niet alleen een aantal spectaculaire uitvindin gen die hem moeten bescher men, maar ook nog eens een viertal mooie dames tot zijn beschikking, de zogenaamde Loveless Ladies. z.e vermoedt. Ze komt erachter dat sommige baby's geboren worden als kleine geniën, met kennis die van generatie tot generatie wordt doorgegeven in het DNA-patroon. Wanneer zo'n kind echter de leeftijd van twee jaar bereikt, vervaagt langzamerhand al die kennis in de hersenen. Elena Kinder zoekt naar een manier om die specifieke kennis van zo'n kind af te tappen om op die manier de wereld te kunnen beheersen. Net als ze op het punt staat een spectaculaire ontdekking te doen, ontsnapt één van haar 'proefkinderen' uit het laboratorium. Dit kan wel eens het einde betekenen Baby Geniuses. van het project. Dr. Elena Kinder (Kathleen Turner) is de eigenaar van Ba- byco, 's werelds grootste fa briek voor kinder artikelen. Maar daarnaast is ze ook be zig met een geheim project: in een ondergronds laboratori um probeert te er achter te ko men of er inderdaad een ge heime baby-taal bestaat, zoals In een wereld van toevallige ontmoetingen, meervoudige keuzes en voortdurende op ties kan het verschil van slechts enkele minuten een le ven totaal veranderen...Helen (Gwyneth Paltrow) is PR-me- dewerkster en woont in het hartje van Londen. Ze heeft haar leventje, zo lijkt het, aar dig op de rails staan en woont samen met Gerry (John Lyn ch), die met schrijven zijn brood probeert te verdienen. Maar als Helen onverwacht ontslagen wordt en vroeger dan gewoonlijk naar huis te rugkeert, neemt haar leven een onverwachte wending. Sterker nog, het neemt twee onverwachte wendingen. Op weg naar huis mist ze de metro. Aangezien een onge lukje nooit alleen komt wordt ze beroofd en arriveert ze veel later thuis dan de bedoeling was. Haar vriend Gerry, die van huis uit werkt, staat net onder de douche. Maar stel dat Helen de metro wel had kunnen halen? Dan zou ze vast kennis hebben ge maakt met de charmante Ja mes (John Hannah), die ze nooit uit haar gedachten had kunnen zetten. Dan zou ze ook vroeger zijn thuisgekomen en had ze haar vriend Gerry flir tend in bed betrapt met zijn ex-vriendin Lydia (Jeanne Tripplehorn). Zo lopen twee heel verschillende verhaallij nen, beide met even verras sende ontknopingen, door el kaar. Peter Howitt tekende voor het script en de regie. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 21 van dit blad. Kunstenaarscollectief Trechter 5 gaat zaterdag 24 juli te Goes op de Grote Markt een debat aan met politici. Deze laatste krij gen een aantal 'prikkelende stellingen' voorgelegd met als uit gangspunt de toekomst van Goes. De meeting heeft als titel 'In gekomen stukken'. Plaats van handeling is Qwestd Mobiel, waarmee Trechter Vijf de laatste maanden wel vaker naar buiten komt. Het gaat om een wagen die als donkere kamer kan worden gebruikt voor de vertoning van video's. Op het podium bij de wagen kunnen mensen hun visie op bepaalde zaken geven. In de wagen wor den ook regelmatig exposities gehouden. Qwestd Mobiel wordt komende zaterdag gebruikt om politici hun oordeel te laten ge ven op de toekomst van Goes, waarbij als uitgangspunt het jaar 2030 wordt genomen. Voor Trechter Vijf is dat jaartal voldoende abstract als aanlei ding om mensen uit te nodigen tot verbeelding. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. De uitgenodigde politici kunnen zich niet alleen in woord uitdrukken, maar ook in beeld. De Grote Markt van Goes is de publieke tribune tijdens de vergadering. In het souterain van de Zeeuwse Bibliotheek is tot en met 28 augustus een tentoonstelling ingericht met miniatuurboekjes uit één van de grootste particuliere verzamelingen uit Neder land. De collectie werd in twintig jaar tijd opgebouwd en bevat bijzondere exemplaren. Naast oudere boekjes als een exemplaar uit 1647 zijn ook mo dernere werkjes te bewonderen. De boekjes zijn gegroepeerd rond thema's als sprookjes, klassieken, religie en kunst. De ten toonstelling is tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bewonderen. Mulan, de avondvullende Disneyfilm over de jonge Chi nese vrouw Mulan die door haar vrijgevochten geest in botsing komt met de traditio nele maatschappij waarin ze leeft, is even terug van weg geweest in Cine City. De held haftige Mulan gaat, vermomd als man, in het leger om zo haar land te dienen. Mushu, het vuurspugende draakje, helpt haar. De film draait in Ci ne City voor een vrienden prijsje: toegang kost 7,50. De Westkapelse Schildersclub houdt deze zomer haar jaarlijk se tentoonstelling in verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst aan de Mark in het dijkdorp. Er is vooral aandacht voor thema's die met het dorp te maken hebben, zoals klederdracht, oude be kende gebouwen en natuurlijk de zee. Het motto van de ten toonstelling: 'Spele en wêrke, tussen blommen en de zêe'. De tentoonstelling is van 2 tot en met 7 augustus te bewonderen. Over de volle breedte van de ramen van Vensters Caesuur in de Middelburgse Lange Noordstraat is werk te zien van kunste nares Claudia Kölgen. Het is niet voor het eerst dat werk van haar de ramen siert. Andere voorbeelden zijn te zien in Gorin- chem (het gebouw van zorgverzekeraar Trias) en in de peniten tiaire inrichting in Nieuwegein. Het werk blijft nog te zien tot en met 20 augustus. De tekeningen en schilderijen maken onder deel uit van een project dat is opgezet door Mieke van Rees Vellinga uit Heinkenszand. Haar doel was een gezellige en creatieve middag te organiseren voor kinderen die op jonge leeftijd hun vader of moeder hebben verloren. Tijdens een speurtocht naar opvangmoge lijkheden voor deze groep kinderen kwam ze uiteindelijk in contact met de stichting Ach ter de Regenboog uit Utrecht. Deze behar tigt de belangen van kinderen die met een- verlies in de directe omgeving werden ge confronteerd. Met het project 'Kleuren in mijn luchtballon' heeft ze iets tastbaars wil len ondernemen. 'n Tijdje geleden zijn de kinderen onder be geleiding van Martijn de Bruijn bij elkaar ge komen. Hij is docent tekenen en schilderen aan het ROC te Goes. De bijeenkomst had dertien tekeningen en schilderijen tot resul taat. De werken zijn ingelijst en zullen ko mende tijd in de vorm van een reizende ten toonstelling door de provincie Zeeland gaan. De tekeningen en schilderijen waren eerder al in de Stadsschouwburg van Mid delburg te zien. In september worden ze tentoon gesteld in het Lunchcafé Stadhuis aan de Grote Markt te Goes. Voor die tijd, tot en met 24 juli dus, worden ze geëxposeerd in 't Kunstuus aan de Dorpsstraat 43 te Heinkenszand, waar sinds de opening veel regionele kunst ruim baan krijgt. Overigens worden voor het pro ject nog nieuwe exposeermogelijkheden binnen Zeeland gezocht. Wie accommodatie daarvoor heeft kan dat bekend maken via tel. 0113-563747. André Hazes: zaterdag 24 juli bij de Room pot te Kamperland. Zaterdag 24 juli treedt André Hazes op in het familierestaurant Roompot Beach Resort. Het concert begint om 21 uur. Entree, inclu sief het voorprogramma, is ƒ22,50 per per soon. In hetzelfde restaurant staat voor za terdag 31 juli een Rhytm and Bluesparty op het programma. Die avond treden op Ro meo, Voices in Motion, Play-its en Raphaele. De presentatie die avond is in handen van Sylvana van TMF. Entree voor deze avond 27,50 per persoon. De organisatie dringt er op aan niet te wachten met reserveren, aan gezien er veel belangstelling wordt verwacht voor de concerten. Voor komende tijd staan nog avonden op het programma met Ma rianne Weber en Danny Christian (7 augus tus in Kamperland), met Rob de Nijs (14 au gustus te Domburg) en op zaterdag 21 au gustus met Sugar Lee Hooper bij de Room pot te Kamperland. Er staat onder meer een optreden op het programma door Indigo. Het gaat om een muziekband die enige tijd geleden is ont staan na een workshop in jongerencentrum Midgard in Middelburg. De band bestaat uit muzikanten zangeres sen en rappers in de leeftijd van zestien tot drieentwintig jaar. Wat culturele samenstel ling betreft vormen ze een redelijke afspie geling van de Zeeuwse samenleving. Virgil, Sally, Dennis, Awax, Jessica, Rowena, Boy- ke, Steward, Luis en Vampire hebben hun culturele roots in Suriname, Marokko, Indo nesië en Nederland. Het repertoire bestaat uit R&B en reggae. Verder die avond de vertoning van een filmdocumentaire over een groep Australische goudzoekers die in de jaren dertig de binnenlanden van Nieuw- Guinea introkken. Een van de mannen had een filmcamera bij zich en dat leverde bijzondere beelden op van een ontmoeting met een paar miljoen mensen die nog in het stenen tijdperk ble ken te leven. Verder een tripfilm met als titel 'Koyani- squati' van een Noord-Amerikaanse filmma ker die het effect van menselijk ingrijpen op de natuurlijke leefomgeving in een eindelo ze reeks van beelden met enkel muzikaal commentaar vastlegde. Ten slotte de eerder genoemde open stage, waarbij jongeren de kans krijgen om iets te zeggen over de jon gerencultuur in Zeeland. Ze kunnen een ge dicht voordragen, dans vertonen, muziek ten gehore brengen of zich op een andere manier uiten. Deelnemers kunnen zich tot uiterlijk 19 uur melden bij de organisatie. Deze is te vinden bij de podiumwagen van Qwestd op de Beestenmarkt. RS&i Mulan.

de Faam | 1999 | | pagina 19