VAN DE ,*A\ Mosseldag Yerseke 21 augustus Circusdag in Domburg INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG VE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE De eerste mosselen van het nieuwe seizoen zijn gearriveerd. En voor Yerseke, mekka van de mosselen in Zeeland. Daarop vooruitlopend is door de organisatie afgelopen maanden weer hard gewerkt aan de jaarlijkse mosseldagen die in de tweede helft van augustus vallen. Woensdag 21 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 11 NFORMATIE OVERHEID iiilimilll BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van twee tuinpla- teau's op het perceel Van Se- rooskerkelaan 16 te Sint Lau rens; - het bouwen van een berging op het perceel Hugo de Grootlaan 73; - het uitbreiden van een woning op het perceel Joost de Moor straat 3; - het bouwen van een berging op het perceel Brandenburglaan 4; - het vernieuwen/vergroten van een woning met schuur op het perceel Walravenstraat 15 te Nieuw- en Sint Joosland; - het uitbreiden van een woning op het perceel Arnelaan 11 - het aanbouwen van een bijkeu ken en het wijzigen van de achtergevel van de woning op het perceel Schweitzerstraat 8; - het wijzigen van balkons en het verbouwen van een overkap ping tot berging op het perceel BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen ib.v.: - het bouwen van een muurop- bouw en een balustrade Boule vard Evertsen 288; - het uitbreiden van een woning Roerstraat 28; - het vergroten van de woning Hobeinstraat 50. Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in GEMEENTE POSTBUS l 4370 AA KOUDEKERKE TEL.0H8 -555 444 FAX 0118 -553 025 OPENINGSTIJDEN: maandag tlm vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (behalve vrij dagmiddag). De afd. Burgerzaken is donderdag tot 19.00 uur geo pend. TER INZAGE Stukken die op de gebruikelijke wijze ter inzage liggen kunt u tij dens openingstijden inzien bij de receptie van het gemeentehuis, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke, Dorps straat 3; Domburg, Markt I; Ser- ooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95. Voor som mige stukken, zoals b.v. bestem mingsplannen, bouwaanvragen, sloopvergunningen en milieuver gunningen geldt een aparte rege ling die steeds vermeld wordt. BEZWAARIBEROEPIVOOR- LOPIGE VOORZIENING Volgens deAlg.Wet Bestuursrecht kan iedereen bezwaar maken te gen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw be zwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft ge nomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Presi dent van de arrondisementsrecht- bank ook verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Ar rondissementsrechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015. 4330 KA Middelburg. Info: 0118-565569. ARTIKEL I8AWRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor het bouwen van een serre op het per ceel Domburgseweg 46 te Dom burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening van 22 juli tlm 4 augustus 1999 tijdens de ope ningstijden voor een ieder ter in zage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen dit bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: - het bouwen van een kippen/gei tenhok Lepelstraat I a te Vrou wenpolder; - het bouwen van een vergader ruimte Fort den Haakweg 2 te Vrouwenpolder; - het bouwen van een zomerwo ning op de percelen Brouwers- buurt 27 en 29 te Domburg. De bouwplannen voldoen niet ge heel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen van 22 juli tlm 18 augustus 1999 tij dens de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Ga pingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat Bogardstraat 14-16. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 5 juli tot en met 9 juli 1999 zijn de volgende vergun ningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het uitbreiden van een bedrijfs ruimte op het perceel Plein 1940 nr. 6; - het uitbreiden van een woning op het perceel Noordweg 184; - het bouwen van een serre op het perceel Jan Arentsen Boom straat 13; - het slopen van een dak op het immmmÈmmmmmm perceel Pijpstraat I; - het vervangen van een verwar mingssysteem op het perceel Zuidsingel 70; - het plaatsen van een berging op het perceel Westerschelde straat 237; - het uitbreiden van een woning en het bouwen van een ber ging op het perceel President Kennedy laan 21 - het wijzigen van een vergunning voor het aanbouwen van een serre op het perceel Maisbaai 4; - het uitbreiden van een woning en het bouwen van een berging op het perceel Klaverakker 70; - het bouwen van een kap op een garage en op een bijkeuken op het perceel Banjaard 12; - het plaatsen van een blokhut op het perceel Obsidiaan 11; - het plaatsen van een raamko zijn in de zijgevel van de woning Statenhove II nr. 32; - het plaatsen van reclame op het perceel Houtkaai 5; - het plaatsen van reclame op het perceel Dam 59; - het bouwen van een serre op het perceel Noordweg 85; - het bouwen van een serre op het perceel Teresastraat 7. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending be zwaar worden gemaakt bij het col lege van burgemeester en wethou ders, Postbus 61,4330 AB Mid delburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het gaat om: - het bouwen van een garage op het perceel Brandenburglaan 61; - het plaatsen van een blokhut op het perceel Eduard Veterman straat 29. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvragen positief be slissen. Artikel 18a en/of artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 23 juli 1999 twee weken (tot en met 5 augustus 1999) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 2 I In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "HOOGE PLAATEN" Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 juni 1999 het bestem mingsplan "Hooge Plaaten" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 23 juli 1999 gedurende vier weken voor een ie der ter inzage bij de sectie Ruim telijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling,Vlissingsestraat 21 en de sectie Communicatie, overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: bouwaanvragen (art I9WRO enlof 50 ,lid 5 Woningwet 1 P. Bliek voor de uitbreiding van de woonkamer op de lokatie Reho- bothstraat 6; 2 Chr.Verbeek voor de bouw van een woonhuis op de locatie Bach- laan 2 (toepassing art 50, lid 5 WW). 3 Proverko Bouwgroep B.V. voor de bouw van 26 appartementen met parkeergarage en commerciële mimte op de begane grond op de locatie C. Buskenstraat 144. De onder punt 3 genoemde bouw- aanvraag past in de door de ge meenteraad op 27 mei 1999 vast gestelde ontwikkelingsvisie Spuistraat-Noord.Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning enlof art 50 lid 5 van de Wo ningwet bieden daartoe de moge- lijkheid.Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 22 juli 1999 twee weken (dus tlm 4 augustus 1999) in het stad huis ter inzage bij de sector Stads ontwikkeling, sectie Bouwen en wo nen (hal/tweede verdieping). Gedu rende die periode kan iedereen schriftelijk zijn /haar bedenkingen bij ons indienen. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 5 augustus en 19 augustus 1999 Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT: wijziging gebruik en bestemming Nieuwendijk 11-13-15 en Nieuw- straat 26-28. De Stichting Maritiem Museum Zeeland te Vlissingen heeft een verzoek ingediend voor het ver bouwen, uitbreiden en het wijzigen van het gebruik van de panden Nieuwendijk I l-l3-15 en Nieuw- straat 26-28 en deze panden te gaan gebruiken als maritiem mu seum met daarin geïntegreerd een beperkte horecafunctie. De aan vraag is echter gedeeltelijk in strijd met het geldende bestemmings plan Beschermd Stadsgezicht I. Het merendeel van genoemde panden heeft de status van monu ment Dit verzoek hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een ver zoek om vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan. Wij willen medewerking verlenen aan het voorgestane gebruik op basis van het ingediende ontwerp. Met toepassing van het door de gemeenteraad op 4 maart 1999 vastgestelde voorbereidingsbesluit Binnenstad willen wij, na een ver kregen verklaring van geen be zwaar van het college van gedepu teerde staten van Zeeland, vrijstel ling verlenen van het geldende be stemmingsplan. Voordat wij daartoe overgaan, stel len wij, op grond van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht, belanghebbenden in de gele genheid hun zienswijze naar voren te brengen gedurende de hierna genoemde termijn. Het ontwerp plan c.q. vrijstellingsverzoek alsme voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. AANVRAAG MONUMEN TENVERGUNNING. Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor: het bouwen van een vergader ruimte Fort den Haakweg 2 te Vrouwenpolder De aanvraag ligt van 22 juli tlm 4 augustus 1999 voor iedereen tij dens de openingstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Seroos kerke. Gedurende deze periode kunt u schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplannen indienen bij het col lege BOUW/SLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloopvergun ning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het slopen van een bunker Dorpsstraat 53; Domburg - het wijzigen van de ingang van sportcafé De Parel Schelpweg 7; - het bouwen van een woonge bouw met zorgdeel aan de Domburgseweg; Serooskerke - het bouwen van een peuter speelzaal aan de Koepelstraat bij nr. 31; - het verbouwen van de woning Kadetweg 2; Veere - het uitbreiden van een woning Patrijzenlaan 6; Vrouwenpolder - het slopen van een schuurtje Le pelstraat 13; Zoutelande - het bouwen van 8 garages Lan- gendam 29; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. U kunt de stuk ken inzien op de afdeling Bouwen en Wonen te Serooskerke. Een be zwaarschrift kan pas worden inge diend nadat op de aanvraag is be slist (in principe binnen 13 we ken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend enlof met de volgende meldingen is ingestemd: tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het slopen van een veestal en berging Zuidweg 4(9/7); Domburg - het bouwen van twee woningen Brouwersbuurt 43 - 45(8/7); - het uitbreiden van een zomer- woningVan Voorthuijsenstraat 17(1217); - het uitbreiden van een woning Noordstraat 10(12/7); Koudekerke - het slopen van een garage en het uitbreiden van een woning Zwaanweg 7(8/7); - het bouwen van een tuinkamer Kerkhoflaan 7(9/7); Meliskerke - het plaatsen van een tuinhuisje Molenwerf 4(12/7); - het bouwen van een woning Molenwerf 1(9/7) Oostkapelle - het bouwen van een schuurtje/berging Duinweg 93(8/7); - het uitbreiden van een woning Chrysantenlaan 10( 1217); Serooskerke - het bouwen van een kippenhok Wilgenhoekweg 34(8/7); - het bouwen van een bedrijfswo ning De Zompe 6( 1217); - het slopen van een peuterspeel zaal Koepelstraat(9/7) Veere - het uitbreiden van een woning F. Naereboutstraat 5(1217); - het bouwen van een garage met bergingVeerseweg 64(1217); Vrouwenpolder - het uitbreiden/verbouwen van een zomerhuis Breezand 24(1217); - het bouwen van een loods Plant- lustweg 5(9/7); Westkapelle - het bouwen van een zomerhuis Joossesweg 190(8/7); - het bouwen van een volière 't Hout 22(917) - het bouwen van een garage/ber ging Molenweg 7a(9/7); Zoutelande - het verbouwen/uitbreiden van een zomerhuis Zandput 39(9/7); Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om be zwaar te maken tegen overheids besluiten (dus ook tegen bouwver gunningen, akkoord bevonden mel dingen en verleende vrijstellin gen). (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening)U kunt de stukken inzien op de afdeling Bou wen en Wonen te Serooskerke. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging aanvraag en ont- werp-beschikking veranderen van een paarden- en hengstenhouderij, Kl-station en rundveehouderij Ho- geduvekotsweg 8 te Oostkapelle. Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer, dat voor ieder een vanaf vrijdag 23-07-99 tot en met vrijdag 20-08-99 ter inzage ligt de aanvraag om milieuvergun ning, alsmede de ontwerp-beschik- king tot vergunningverlening. De voornoemde stukken liggen ter in zage op de locaties Serooskerke en Koudekerke (zie inzage en ope ningstijden) en 's avonds na telefo nische afspraak (0118- 597610). Deze veranderingsvergunning is ingediend door A.Z. de Buck voor de inrichting Hogeduvekotsweg 8 te Oostkapelle (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Oostkapelle, sectie K, nummer 1703 en 1801 fged.j. Tot en met 20-08-99 kunnen ge motiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschik- king schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend (Postbus 1,4370 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van de gene die schriftelijke bedenkingen hebben ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet be kend gemaakt Het verzoek daar toe moet tegelijkertijd met de be denkingen worden ingediend. In dien daarom wordt verzocht, kan tot en met 20-08-99 over het ont werp van de vergunning van ge dachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-be- schikking kunnen beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Terinzagelegging aanvraag en ont werpbeschikking oprichtingsver gunning voor een vuurwerkbe waarplaats, Aagtekerkseweg 2 te Aagtekerke. Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer, dat voor ieder een vanaf vrijdag 23-07-99 tot en met vrijdag 20-08-99 ter inzage ligt de aanvraag om milieuvergun ning, alsmede de ontwerp-beschik- king tot vergunningverlening. De voornoemde stukken liggen ter in zage op de locaties Serooskerke en Koudekerke (zie inzage en ope ningstijden) en 's avonds na telefo nische afspraak (0118 - 597610). Deze oprichtingsvergunning is aangevraagd doorA.H.Vreeke voor de inrichting Aagtekerkseweg 2 te Aagtekerke (kadastraal bekend ge meente Veere, kern Aagtekerke, sectie H, nummer 660. Tot en met 20-08-99 kunnen ge motiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschik- king schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend (Postbus 1,4370 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van de gene die schriftelijke bedenkingen hebben ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet be kend gemaakt Het verzoek daartoe moet tegelij Stadhuisstraat 2. Aangezien bij de vaststelling van het plan geen wijzigingen zijn aan gebracht en niemand tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad heeft ingediend, kunnen enkel be langhebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zienswijzen bij de ge meenteraad kenbaar te maken, gedurende bovengenoemde ter mijn schriftelijk bedenkingen tegen het plan inbrengen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daagMaximaal Text pagina 830 of www.middelburg.nl. de het voorbereidingsbesluit ligt met ingang van donderdag 22 juli 1999 in het stadhuis bij sector stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping), tijdens kan tooruren gedurende zes weken (dus tot en met woensdag I sep tember 1999) ter inzage. Vlissingen, 21 juli 1999. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad en Teletekstpagina 810 e.v. van MaximaalTV. kertijd met de bedenkingen wor den ingediend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 20-08-99 over het ontwerp van de vergunning van gedachten wor den gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-be- schikking kunnen beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. VERORDENING Alcoholverbod Wij hebben op grond van artikel 2.4.8. van de Algemene Plaatselijke Verordening een verbod afgekon digd op het gebied van alcohol. Het betreft de periode van 23 juli tot en met 27 september a.s. In deze periode is het verboden alco hol in bezit te hebben danwel te gebruiken. De gebieden waarvoor dit verbod geldt maken deel uit van de woonkernen Domburg, Westkapelle en Zoutelande, als mede een aantal wegen in het buitengebied. Het betreft de vol gende wegen, met inbegrip van de aan deze wegen gelegen trottoirs, bermen en openbare plaatsen: Domburg de wegen gelegen binnen het ge bied omsloten door de Van Voort huijsenstraat, P.J. Eloutstraat, Bad huisweg, Badstraat, Schuitvlot- straat, Singel, Ewout van Dishoeck- straat, Beatrixstraat. Westkapelle de wegen gelegen binnen het ge bied omsloten door het Abraham Calandplein, Nieuwe Dijkstraat (tot de kruising met de Wever ijstraat), Koestraat (van de kruising met de Zuidstraat en de kruising met de Weverijstraat), Koudorp straat, Molenwal (van de kruising met de Koudorpstraat), Noordker- kepad, Grindweg (van de kruising met het Noordkerkepad en De Casembrootstraat), De Casembrootstraat, d'Arke, Ach terweg. Buiten de woonkern Westkapelle het voet-lfietspad, bermen en openbare plaatsen, aan de Grind- weg, gelegen tussen de Zuidstraat en de Joossesweg, alsmede de Bucks- weg (van de kruising met de West- kapelseweg). Zoutelande de wegen gelegen binnen het ge bied omsloten door de Nieuw- straat, Ooststraat, Langendam (van de kruising met de Oost straat), Langstraat Het alcoholverbod geldt niet voor de in de hiervoor genoemde perio de vallende dagen en tijdstippen, waarop door de burgemeester een ontheffing danwel vrijstelling is ver leend voor het schenken c.q. ver strekken van zwak-alcoholhouden- de dranken. De volledige tekst van het besluit met bijbehorend kaart materiaal ligt gedurende de ope ningstijden voor een ieder ter inza ge op de locaties Meliskerke en Koudekerke (zie ter inzage en openingstijden). DRUGSBELEID De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 8 juli 1999 beslo ten het gedoogbeleid voor drugs in de regio Walcheren te onderschrij ven en te herbevestigen. Voor Veere betekent dit de voortzetting van het beleid dat al gold onder de voormalige gemeenten. Concreet houdt dit in dat binnen het grond gebied van de gemeente Veere de zogenaamde 'nuloptie'geldt, op grond waarvan geen verkooppunt van softdrugs zal worden toege staan of gedoogd. Het handha vingsbeleid zal zijn gericht op de naleving van de nuloptie.Verkoop- punten van softdrugs zijn en blij ven geconcentreerd in de steden Middelburg en Vlissingen. Het raadsbesluit ligt voor een ieder ter inzage tijdens de openingstijden op de locaties. Koudekerke, 21 juli 1999 Burgemeester en wethouders van Veere. Domburg staat donderdag 22 juli helemaal in het teken van circus. Om 14 uur begint de circusdag op het strand, bij De Oase, waar kinderen hun eigen circusact presente ren. Om 15.30 uur is er een vrolijke optocht door het dorp met ballonnen, clowns, muziek en een kameel. Van 16 tot 19 uur is het te doen in het centrum van Domburg: er is een circusje met onvoorspelbare gebeurtenissen en acro batische toeren, ritjes op een kameel, een circuswerk plaats waar het publiek kan leren jongleren en een steltlo per. Om 19 uur is het tijd voor een voorstelling van Circus Bongo bij vakantiepark Hof Domburg. Een half uur later begint in het centrum de voorstelling van Noah, de Ameri kaan voor wie de zwaartekracht niet lijkt te bestaan. Op de Markt is er een spannend vuurwerkspektakel. Vorige week zijn de eerste uit nodigingen voor de jaarlijkse Mosseldag verstuurd naar de binnen- en buitenlandse pers, die steeds veel belangstelling heeft voor het feest in het dorp aan de Oosterschelde. Mosselfeest 1999 wordt ge houden op donderdag 19, vrij dag 20 en zaterdag 21 augus tus. Die dagen verwacht het dorp aan de Oosterschelde tienduizenden bezoekers uit binnen- en buitenland en met name op zaterdag wordt weer een complete invasie van be zoekers verwacht. Voor wie zaterdag 21 augus tus Mosseldag Yerseke wil be zoeken geven we een voor proefje van wat er zoal te doen is: braderie, mosselsloe penrace, vrijmarkt voor de jeugd, gratis mosselen eten bij de Julianahaven, mossel rock, vlootschouw van ver sierde mosselkotters, taptoe en als slot een groot vuur werk. Meevaren met de mos selkotters behoort ook weer tot de mogelijkheden. Verder die dag veel muziek met onder meer een taptoe in de avonduren, terwijl overdag enkele dweilbands door de straten van Yerseke voor de nodige stemming moeten zor gen. Mosselfeest te Yerseke: dat betekent onder meer gratis meevaren op de feestelijke versierde mosselkotters op de Oosterschelde.

de Faam | 1999 | | pagina 11