INECITY CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant land Iers dorpje in ban van lotto Zomerfilm 1 The Mumm Circus Renz Berlin in Goes Manhuistuinconcert in Goes Zomerorkest naar Zeeland voor mid ENTRAPMENT 12jr WAKING NED AL THE MATRIX 16jr ASTERIX OBELIX TEGEN CAESAR AL KABOUTER PLOP AL LETTERS FROM A KILLER 16jr CRUEL INTENTIONS 16jr LA VITA E BELLA DE RUGRATS AL NOTTINGHILL 12jr DE KONING EN IK AL THE MUMMY 12jr JEZUS IS EEN PALESTIJN HAMAM; IL BAGNO TURCO YOL WESTERN CARO DIARO F I L M W E E K! F I L M W E E K VLISSINGEN première I De hartverwarmende komedie Waking Ned gaat donderdag in première bij Cine City in Vlissingen. Een film over ieders droom: het winnen van een miljoen in de loterij. Spanning, sensatie en avontuur in The Mummy. Oplettende bioscoopbezoekers zagen de film vorige week al: Cine City kon de film een weekje eerder aanbieden dan het gros van de andere bioscopen in het land. N Percussie in de Pompe Kozakken koor opnieuw in Grote Kerk Straatfestival zoekt aansluiting Deja Vu: Erwin van Ligten en Kees Meerman Veel theateractiviteiten spe len zich 's zomers in Zee land in de openlucht af. Bovendien is Zeeland in de cir cuswereld geliefd in deze perio de van het jaar om neer te strij ken. Het ZomerOrkest Nederland, ofwel ZON'99, komt bin nenkort naar Zeeland. Woensdag 14 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 9 Dagelijks 19.00 21.45 uur thriller met Catherine Zeta-Jones en Sean Connery over beruch te meesterdief Dagelijks 19.00 21.45 uur hartverwarmende komedie over ieders droom: het winnen van een miljoen in de loterij Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur spectaculaire actiethriller met Keanu Reeves, Laurence Fish- burne en Carrie-Anne Moss Dagelijks 13.45 16.15 uur live-action versie met Gérard Depardieu (Obelix) en Christian Clavier (Asterix) Dagelijks 13.45 16.15 uur eerste bioscoopfilm van de populaire Kabouter Plop en zijn ka boutervrienden Dagelijks 21.45 uur Patrick Swayze in een spectaculaire thriller van regisseur David Carson Dagelijks 21.45 uur Ryan Phillipe en Sarah Michel Gellar zoeken naïeve tieners voor hun spel van verleiding en bedrog Dagelijks® 19.00 uur aangrijpend verhaal over een Joodse man van Oscarwinnaar Roberto Benigni Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Tommie's leven verandert ingrijpend na de geboorte van broer tje Dil Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur romantische komedie van de makers van Bean en Four Wed dings and a Funeral Dagelijks 13.45 16.15 uur prachtige tekenfilm gebaseerd op beroemde musical The King Andl Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur zoektocht naar het graf van Imhotep die tot leven komt in de vorm van een mummi s Donderdag 20.30 uur Vrijdag en zaterdag 22.00 uur parodie op hedendaagse modeverschijnselen en westerse cul tuur Zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.30 uur een jongeman erft een traditioneel Turks bad en ziet zijn leven radicaal veranderen Maandag 20.30 uur Vrijdag 19.30 uur innemende roadmovie over immigranten Paco en Nino die door Noord-Frankrijk reizen Turkse gevangenen die gedurende hun verlof te maken krijgen met de terreur van de machtshebbers in hun land Dinsdag 20.30 uur autobiografische moralistische satire op Italiaanse maatschap pij iiiiifiii BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 focpm) Een ongelooflijk, waar ge beurd en hilarisch avontuur waarin twee charmante heren samen een schitterend plan bedenken, waarmee het leven van alle tweeënvijftig dorpe lingen van de Ierse kustplaats Tullymore in één klap veran dert. Wie naar deze film gaat, maakt zelf ook kans op een grote prijs als in het verhaal van de film: bij de eerste vijf tigduizend bioscoopkaartjes zit een gratis Lotto-lot. Jackie O'Shea (lan Bannen) leest in de krant dat in zijn regio de hoofdprijs uit de loterij is ge vallen. Ómdat Tullymore, de Ierse kustplaats waar hij woont, het enige dorp is in de wijde omgeving, kan het niet anders of één van zijn eenen vijftig dorpsgenoten is de ge lukkige. Maar wie? Hij vertelt het sensationele nieuws alleen aan zijn vrouw Annie (Fionulla Flanagan) en levenslange kameraad Micha el (David Kelly). Hoe kunnen zij er achter komen wie de ge lukkige winnaar is? Het moet dan toch eenvoudig zijn om met de juiste investering dikke vrienden te worden en zo mee te kunnen delen in het fortuin. Subtiele vragen aan dorpsbe woners leveren echter niets op. Uiteindelijk krijgt Jackie de postbode zover om hem een lijst te geven van alle loterij spelers en nodigt hij iedereen uit voor een kip-party. Maar na een avond vol whisky, kip en zogenaamd belangstellen de vragen, zijn ze nog geen steek verder gekomen. Totdat Annie constateert dat op de schaal met kippenpoten één poot is blijven liggen. De al wat oudere Ned Devine is niet komen opdagen! Daaar is een duidelijke reden voor. Met het winnende lot nog tussen zijn vingers geklemd, en met een grote glimlach op zijn gezicht, treft Jackie hem dood in zijn leunstoel aan. Wat nu? Ned heeft geen familie en dus zal dit fortuin aan Tullymore lan Bannen en David Kelly als Jackie O'Shea en Michael O'Sulli- van in Waking Ned. voorbij gaan. Jackie oppert een schitterend plan, maar heeft daarbij wel de hulp no dig van zijn goudeerlijke ka meraad Michael. Alleen het idee maakt deze al nerveus. Maar als Jim Kelly, de verte genwoordiger van de loterij, onverwacht in Tullymore aan komt, is er geen houden meer aan. Sterker nog, er is maar één manier om de jackpot in Tullymore te houden... De ge beurtenissen die volgen zijn bijna nog spannender dan het winnen van een hoofdprijs in de loterij. De film wordt in Ne derland uitgebracht bij Cine- mien. Als publiciteitsstunt geeft de distributeur op de eerste vijftigduizend verkochte bioscoopkaartjes gratis Lotto- loten ter waarde van een gul den weg. Zo kunnen bezoe kers van de bioscoop het ver haal van Waking Ned ook voor zichzelf in vervulling zien gaan. In 1719 voor Christus wordt in de Egyptische stad Thebe de verboden liefde ontdekt tus sen de slechte hogepriester Imhotep (Arnold Vosloo) en Anck-Su-Namun, de minnares van de farao. Anck-Su-Namun pleegt zelfmoord en Imhotep wordt vervloekt: zijn gemum mificeerde lichaam wordt in Hamunaptra, de Stad des Doods, begraven en zal tot in de eeuwigheid levend blijven, tenzij zijn rotte lichaam ooit bevrijd wordt. In 1923 stuit soldaat Rick O'- Connell (Brendan Fraser) op de ruïne van Hamunaptra. Een aantal jaren later zit hij gevan gen en kan hij zijn leven red den door archeologen de plek van Hamunaptra aan te wij zen. Samen met Egyptologe Evelyn (Rachel Weisz) en haar broer Jonathan (John Han nah) gaat hij op reis. Ze zijn echter niet de enigen die op zoek zijn naar de tempel. On derweg komen ze Amerikaan se grafrovers tegen die op hetzelfde uit zijn. Er is ook een groep met mysterieuze strij ders die het heilige graf van Imhotep wil beschermen om zo te voorkomen dat Imhotep weer tot leven komt in de vorm van de mummie. Hij heeft onmenselijke krach- The Mummy. ten waarmee hij de tien pla gen over het Egyptiche land kan afroepen. Eén voor één vallen de onderzoekers ten prooi aan de afgrijselijke vloek van de mummie. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. De Pompe aan de Grote Markt te Goes heeft zich de laatste ja ren ontwikkeld tot een muziekcafé bij uitstek. Zomer en winter zijn er live-optredens, waaronder afgelopen winter en voorjaar concerten door bekende bluesmusici uit eigen land en daarbui ten. Maar ook andere bands komen aan de beurt. Vrijdag 16 juli speelt in de Pompe de Surinaamse band Plotseling. Het gaat om een tien leden tellende percussieband. Het optreden begint rond 22 uur. Entree vrij. Het Schwarzmeer Don Kosaken Koor geeft opnieuw een con cert in de Grote Kerk in Veere. Liefhebbers van de sakrale zang van de Russisch-orthodoxe kerk moeten dinsdag 3 augustus ze ker een kijkje nemen, want het Don Kosaken Koor hoort tot de absolute top in dit genre. Door de knappe wisselingen van tem po weet het koor als geen ander een spannig ie creëren, die het concert niet zelden het karakter van een meditatieve belevenis geeft. Het concert in de Grote Kerk begint om 20 uur. Voor het eerst zullen vijf Belgische en Nederlandse zomerfesti vals hun krachten bundelen. Het Brugse Cactusfestival, Helden in het Park uit Eeklo, de Sint Niklase Walburgconcerten, het Straatfestival Vlissingen en het nieuwe Helden aan de Schelde uit Terneuzen zullen vanaf volgend jaar samenwerken op het gebied van publiciteit en programmering. Om de samenwer king vorm te geven is een permanent, grensoverschrijdend platform opgericht, dat volgende zomer op volle krachten moet draaien. Het is de bedoeling om gezamenlijk een muzikaal en theatraal aanbod te creëren waarvan de bewoners van Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland de hele zomer lang kunnen genie ten. De gezamenlijke inspanning moet er bovendien toe leiden dat het hedendaags culturtoerisme over de grenzen bevorderd wordt. Het laagdrempelige karakter dat alle festivals hebben (la ge of zelfs helemaal geen entreegelden) is hierbij een extra voordeel. Afgaande op voorgaande jaren trekken de festivals samen meer dan honderdduizend bezoekers. De doorgewinterde muzikanten Erwin van Ljgten en Kees Meerman spelen vrijdag 16 juli in café Deja Vu aan de Vlissing- se Walstraat. Het tweetal werkt al een kleine acht jaar samen en is voortdurend bezig met eigen, nieuw werk. Erwin van Ligten speelde onder andere met Bertus Borgers, Julya Lo'ko. Frederi- que Spigt, Mathilde Santing en Barry Hay. Kees Meerman was de Wild Romance-drummer in de gloriedagen van Herman Brood. Op gitaar ontwikkelde hij een stijl waarin zijn verleden als drummer duidelijk herkenbaar is. Aanvang 17 uur. Zo ook bij Circus Renz, dat een trouwe be zoeker van onze provincie is. Van woensdag 21 tot en met dinsdag 27 juli heeft het circus zijn tent opgeslagen staan in Goes. Circus Renz Berlin is trouwe bezoeker van de Gan- zestad. De tent wordt wederom opgezet op Circus Renz. het Molenplein aan het randje van het stads centrum. De facade van de tent laat duidelijk zien welke de plaats van herkomst van het circus is. Die facade is een namaak 'Bran denburger Tor', compleet met pilaren en renwagens. Op zich al de moeite waard om even bij stil te staan. De afgelopen jaren heeft de directie veel geld gestoken in mate riaal en dieren.Het resultaat daarvan zou tij dens de voorstellingen te zien moeten zijn. En inderdaad: Renz biedt een plaatje van een circus. Het programma is op veel pun ten vernieuwd. Er zijn veel jonge artiesten aangetrokken en dat is goed voor vaart en kwaliteit. Bernhard Renz zelf zal in Goes met vier reusachtige olifanten in de piste komen. Sarina en Virginia verzorgen parterre-acro- batiek, er is een complete wild-westshow, miss Mandy verzorgt een nummertje dan sen op de dunne staalkabel, er wordt aan trapeze gedaan en verder nummers met paarden, kamelen en reptielen. De Russische clown Andrezej en Marek completeren de show. De voorstellingen in Goes zijn dagelijks om 19.30 uur. Op zondag 25 en dinsdag 27 juli is er bovendien een matinee die om 16.00 uur begint. Voorver koop van kaarten bij de VVV. Na Goes geeft circus Renz Berlin nog enkele voorstellingen in Renesse om daarna weer verder af te rei zen buiten Zeeland. In het centrum van Goes is een oase van rust te vinden: de Manhuistuin. Op zondag maakt de rust plaats voor muziek. In de zo mer althans. Er wordt namelijk een reeks concerten gegeven: de Manhuistuinconcer- ten. Zondag 18 juli treedt op de muziekkiosk onder het lommer het Souburgs Koper Quintet op. De muzikanten van dit quintet zijn lid van de fanfare „Vlijt en Volharding". Het werd in 1985 opgericht en geeft sinds dien regelmatig concerten binnen en buiten Zeeland. Het repertoire bestaat, naast orgi- ninele composities voor koperblazers, uit bewerkingen van klassieke en moderne wer ken. Het concert in Goes begint om 12.00 uur en duurt ongeveer een uur. Ingang van de Manhuistuin bij het poortje rechts van het Oosterscheldecollege aan de Zuster straat 11. Aan de achterzijde kan men de tuin bereiken via het Schuttershof. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk of de rk Maria Magdalenakerk. Het bijzondere orkest geeft in deze vakan tieperiode drie concerten in de provincie, te weten in Vlissingen, te Kamperland en op Neeltje Jans. De drie concerten maken deel uit van een tiendaagse toernee langs druk bezochte toeristische locaties in Nederland. Het ZON biedt vijftig getalenteerde muzi kanten tussen 16 en 23 jaar de gelegenheid om gedurende een korte periode zeer inten sief met hun hobby bezig te zijn in een goed orkest. Het orkest wordt geleid door twee jonge, net afgestudeerde "Hafabra'-di- rigenten. De concerten worden gegeven in de openlucht en duren in het algemeen ruim twee uur. Het repertoire omvat zowel barok als rock. Tijdens de tournee zal samen met Amnesty International actie worden gevoerd tegen de nog altijd voortgaande schendingen van de mensenrechten. De aandacht wordt hier bij gericht op de Turkse mensenrechtenacti vist en muzikant Sanar Yurdatapan. Tijdens de tour zullen handtekeningen worden in gezameld om hem te steunen in zijn strijd voor vrije meningsuiting. Voor haar promo tionele activiteiten voor de blaasmuziek, met name door middel van het ZON, is in 1995 de Leen Schouten Memorial Prijs toe gekend aan de Stichting Melomaan. Deze prijs wordt jaarlijks toegekend aan perso nen of instellingen die op een bijzondere wijze invulling hebben gegeven aan de blaasmuziek. De prijs is vernoemd naar Leen Schouten, onder meer de geestelijke vader van het idee achter het ZON: samenwerking door en stimulatie van jonge mensen met dezelf de hobby, de blaasmuziek. Tijdens de toernee worden 14 concerten in de open lucht gegeven, op plaatsen waar veel mensen al uit zichzelf naar toe zijn ge komen, zoals stadscentra, campings en jachthavens. In Zeeland zijn drie concerten gepland: op woensdag 4 augustus om 20.00 uur een Gala-concert in de St Jacobs- kerk te Vlissingen, op vrijdag 6 augustus om 14.00 uur op WaterLand Neeltje Jans te Burgh-Haamstede en diezelfde avond om 20.00 uur op het Recreatiecentrum De Schotsman te Kamperland. k

de Faam | 1999 | | pagina 9