Werk voor Scaldiahaven t* Laat hem of haar niet vallen Provincie Zeeland 0900-821.24.11 Inspraak wegenstructuur Giro 222.111 e sOfficiële Mededelingen i Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 De samenwerking tussen Zeeland Seaports en de haven van Rotterdam blijkt vruchtbaar. Afgelopen week is de bouw van een nieuwe terminal in de Scaldiahaven aangekondigd. Eerder zijn de plannen ontvouwd voor de aanleg van de WCT, Westerschelde Container Terminal, 500 meter buitengaats. Diversen Legesverordening provincie Zeeland 1998 Verkeer en Vervoer Provinciale regeling interlokaal vervoer Zeeland Programma van Eisen Fast Ferry Vlissingen- Breskens. Ruimtelijke Ordening le wijziging bestemmingsplan Kom Westkapelle, gemeente Veere wijziging bestemmingsplan Buitengebied, gemeente Middelburg Milieu Melding Wet milieube heer Recyfeed B.V. te Nieuwdorp Ontwerp-vergunningen baggerspeciedepot Oostperkweg te Middelburg Ontwerp-vergunning Vlissingse Transportbeton Onderneming B.V. Bij ANGO tel je voor drie Word donateur, vraag informatie. (/Q y+A Postbus 270 Epilepsie-infolijn: 4 Woensdag 14 juli 1999 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Tot 11 september is het mogelijk te reageren op de plannen voor de zogeheten Recreatieverdeel- weg tussen Haamstede en Renesse. Voor deze weg zijn twee routes uitgestippeld. In de Kop van Schouwen wordt al jaren hardt gewerkt om enerzijds de stroom toeristen kwaliteit te bieden en anderzijds ook het ver keer dat daar een gevolg van is in goede banen te leiden. De sanering van een camping, aan leg natuur/fietsboulevard Water gat-Duinhoevepad, kanoroutes, Duinpolder, natuurontwikkelingen en de aanleg van een transferium zijn hiervan voorbeelden. Een vol gend onderdeel van die kwaliteits verbetering is de aanleg van de Recreatieverdeelweg. Het is de bedoeling op deze weg het recre- atieverkeer te concentreren. Dat is te bereiken door de Vroonweg af te sluiten en vervolgens te ver wijderen in combinatie met ver keersmaatregelen om de ver keersdruk op de kleinere wegen te laten afnemen. Alternatieven Twee alternatieve tracés zijn in de nota 'Alternatieve tracés Recreatieverdeelweg - Gedeelte Haamstede - Renesse' uitgewerkt. De twee alternatieven hebben gemeen dat het gaat om de aan leg van een nieuw tracé dat ge sloten is voor het langzame ver keer. De bestaande wegen zullen blijven bestaan. Op enkele punten is een 'knip' nodig. Het ene alternatief loopt langs bestaande binnenwegen. Het andere is georiënteerd op de waterlopen in het gebied en loopt langs bestaande sloten en kavelscheidingen. Beide tracés sluiten aan op Lagezoom bij de weg naar het transferium (Roelandsweg) en op de Serooskerkseweg (N57) nabij het kruispunt. Informatie en reageren Belangstellenden kunnen de nota tot 11 september 1999 inzien in het informatiecentrum van de Provincie Zeeland, Abdij 9 in Middelburg, het gemeentehuis in Zierikzee en het servicepunt van de gemeente Schouwen- Duiveland bij de Rabobank in Haamstede. Maandag 30 augustus 1999 van 19.00 uur tot 21.30 uur is er een inloopavond in het dorpshuis, Smidsweg 9a in Noordwelle. Tot 14 september is het mogelijk schriftelijk te reageren op de plannen: Provincie Zeeland Directie Infrastructuur Vervoer, t.a.v. ir. C.J. Hollebrandse, Postbus 524, 4330 AM Middelburg Nieuws naar verwachting voor meer dan de helft over water gaan. Het restant gaat voor de helft onge veer per spoor en de andere helft over de weg. Samenwerking De nieuwe activiteit is de eerste in de zogeheten Scaldiahaven. Dit deel van de haven in Vlissingen valt onder het geza menlijk beheer van Zeeland Verbrugge Terminals gaat in de haven van Vlissingen een terminal bouwen voor de overslag van papier en cellulose. Verbrugge heeft tot deze activiteit, die een investering vergt van 20 miljoen gulden, besloten in nauw overleg met een strategisch belangrijke klant: Gearbulk, wereldwijd markt leider in het vervoer per schip van papier en cellulose. Eerst 600 meter In de eerste fase van de bouw van de terminal gaat het om een kade van 600 meter met bijbe horende terreinen van 20 hectares. De ontsluiting hiervan met de aanleg van rails en aansluiting op het wegennet en het uitbaggeren om schepen met een diepgang tot 16 meter toegang te ver lenen, kost het havenbestuur ongeveer dertien miljoen gulden. Als het aan Gedeputeerde Staten ligt, GS, neemt de provincie hier van twee miljoen voor haar rekening. Provinciale Staten zullen hierover in september een definitief besluit nemen. In een tweede fase kan er nog eens 600 meter kade bijkomen. Hiervoor heeft de terminal een optie genomen op de aankoop van nog eens ruim 20 hectare grond in de haven. In het voorjaar van volgend jaar moeten de eerste schepen kun nen afmeren. Het verdere vervoer van de aangevoerde lading zal Seaports en het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam die daar voor ESM (Exploitatiemaatschap pij Schelde Maas) hebben opgericht. ESM is een zogeheten joint venture op fifty-fiftybasis tussen de twee havenbeheerders. Dat betekent dat de kosten en de verdiensten gelijkwaardig ten laste en ten goede komen aan de twee partners. Het voordeel van deze samenwerking is dat de twee havens elkaar klanten kun nen toeschuiven die anders mis schien niet bij een van hen te recht waren gekomen en wellicht niet in een van de andere havens in Nederland. Verliefd De onderhandelingen tussen Verbrugge Terminals, Gearbulk en ESM hebben ongeveer ander half jaar geduurd. De twee bedrij ven moeten natuurlijk hun zake lijke belangen veilig stellen en ESM speelt daarin belangrijk mee door de manier van aanbieden van een haven en de voorzienin gen die ze daar beschikbaar stelt: diep vaarwater van 14 meter bij laag water uitbaggeren tot een diepte van ruim 16 meter, wegen, rails en andere havenfaciliteiten. Tijdens de on derhandelingen bleek dat Gearbulk eigenlijk al langer ver liefd was op Vlissingen: ligging aan diep vaarwater en de goede (binnenvaart)verbindingen. Dit in combinatie met de ervaring en knowhow van Verbrugge Terminals en de samenwerking met de havenbestuurders zijn voor Gearbulk uiteindelijk doorslaggevend geweest de overeenkomst aan te gaan. Het project brengt werk met zich mee voor ongeveer 150 mensen. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat Provin ciale Staten van Zeeland op 2 juli 1999 een wijziging van de Legesverordening provincie Zeeland 1998 hebben vastge steld. De wijziging van de Legesveror dening bevat een lagere legesheffing voor ont heffingen van het RW in samen hang de Wegenverkeerswet voor sportieve amateurevenementen. Dit besluit treedt in werking op 13 juli 1999 De verordening is bekend gemaakt in het Provinciaal Blad. De verordening ligt ter inzage bij: - het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400 geopend op werkdagen van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur - de Stafafdeling Financieel-eco- nomische Zaken van de provin cie Zeeland, Abdij 6, Middelburg (geopend als infocentrum) ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift van de stukken krijgen. Naar aanleiding van de vast stelling van het beleidsplan open baar vervoer "Overstappen naar 2000", dient de Provinciale regeling interlokaal vervoer Zeeland gewijzigd te worden. De wijzigingen betreffen de vol gende onderdelen: 1. Artikel 6 buurtbus-regeling: in dit artikel worden de regels gesteld waaraan een buurtbus voorziening moet voldoen. 2. Artikel 8 reserve openbaar ver voer: in dit artikel worden de voor waarden opgenomen waaron der bijdragen kunnen worden verleend aan innovatieve initi atieven t.b.v. het openbaar ver voer. 3.In de appendix wordt het cri terium voor de ontsluiting van een kern, de afstand van 1.250 meter teruggebracht naar 800 meter. (t.a.v. artikel 3 lid 4) 4. In artikel 5 lid is de procedure voor de vaststelling van de dienstregeling aangepast. De concept-wijziging Provinciale regeling interlokaal vervoer Zeeland ligt ter inzage van 15 juli 1999 tot en met 26 augustus 1999 bij de Directie infrastructu ur en vervoer, kamer C 208, Abdij 6, Middelburg, op werkda gen van 8 tot 17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelichting en kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer C. Lindenberg of de heer D.S. Tijmons, telefoon (0118) 631616. Belanghebbende kunnen tot uiter lijk 26 augustus schriftelijk of mondeling hun zienswijze op het concept van de wijziging van genoemde regeling naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, (telefoon 0118 631616, de heer C. Lindenberg of de heer D.S. Tijmons. Het Programma van Eisen Fast Ferry heeft van 25 februari 1999 tot en met 8 april voor een ieder ter inzage gelegen. De inge brachte zienswijzen hebben geen aanleiding gegeven om het Programma van Eisen voor de Fast Ferry Vlissingen Breskens te wijzigen en is derhalve op 29 juni 1999 door Gedeputeerde Staten van Zeeland ongewijzigd vast gesteld. Het besluit ligt van 15 juli 1999 tot en met 26 augustus 1999 ter inzage op het bureau voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 09.30-12.30 uur en van 13.30- 16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, het krij gen van een mondelinge toelichting of het kopiëren van de ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer H. Assink (telefoon 0118- 631617). Belanghebbenden kunnen tot en met 26 augustus 1999 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM te Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondissementsrechtbank om een voorlopige voorziening vra gen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de le wijziging van het bestemmingsplan Kom Westkapelle (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) goedgekeurd. Deze wijziging betreft het wijzi gen van de bestemming "woon- doeleinden" in de bestemming "detailhandel" van het perceel Markt 69 te Westkapelle. Het besluit ligt met ingang van 15 juli 1999 tot en met 25 augustus 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondeling toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mw. M.C. Wolterbeek, tel. 0118-631908). Gedurende de termijn van ter- visielegging kunnen belangheb benden tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) goedgekeurd. Deze wijziging betreft het toevoe gen van een agrarisch bebouwingsvlak teneinde de ves tiging c.q. verplaatsing, van een thans aan de Noordweg geves tigd, melkrundveehouderijbedrijf aan de Schotelweg mogelijk te maken. Het besluit ligt met ingang van 15 juli 1999 tot en met 25 augustus 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondeling toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mw. M.C. Wolterbeek, tel. 0118-631908). Gedurende de termijn van ter- visielegging kunnen belanghebbenden tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van de ont vangst op 5 juli 1999 van een melding Wet milieubeheer van Recyfeed B.V. te Nieuwdorp betr effende enkele veranderingen in de werkzaamheden ten gevolge van de verwerking van producten van Coca Cola. De veranderingen hebben betrekking op het plaat sen van eem mestzak ten beho eve van de opslag van frisdrank Deze frisdrank zal niet worden afgevoerd als veevoeder, maar worden verwerkt in een indus triële afvalwaterzuivering. De inrichting is gelegen aan de Polenweg 12 te Nieuwdorp (Havennr. 7267 (Vlissingen-Oost). De melding kan worden ingezien van 15 juli tot en met 11 augus tus 1999 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ont vangen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren van het dagelijks bestu ur van het waterschap Zeeuwse Eilanden voor het oprichten en in werking hebben van een depot bestemd voor het ontwateren van baggerspecie afkomstig uit de Veerse Vest te Middelburg. Het baggerdepot is gelegen aan de Oostperkweg te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten ën het dagelijks bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 15 juli 1999 tot en met 11 augustus 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na tele fonische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur; en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113-241268) van 18- 21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 12 augustus 1999 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indi enen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet verontreiniging oppervlaktewa teren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bek end te maken. Tot en met 4 augustus 1999 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 0118-631071). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van de Vlissingse Transportbeton Onderneming B.V. voor de plaats ing van een nieuwe cementsilo van 120 m3. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 3 te Vlissingen-Oost. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 15 juli tot en met 11 augustus 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensda gavond van 17.15-20.15 uur Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 12 augustus 1999 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 4 augustus 1999 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631774). Bij de gedachtenwissel ing wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redeli jkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelicht ing en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot D.S. Groenveld, (tel. 0118-631774). De almaar ingewikkelder wet- en regelgeving kunt u het beste SAMEN aanpakken. Bel of schrijf ANGO. O Postbus 850. 3800 AW Amersfoort. Telefoon (033) 465 43 43 Epilepsie is meer dan alleen maar medicijnen slikken. Het begrip van anderen is van groot belang. Het Nationaal Epilepsie Fonds organiseert vakantiereizen en informatieavonden, zij beschikt over een info-lijn en verleent individuele hulp aan mensen met epilepsie. Belangrijk /yOv\ is ook de financiële steun aan het wetenschappelijk onderzoek. Nationaal Epilepsie Fonds i -f 1 fcrÖVn 3990 GB Houten (3 cent per minuut) Voor iedereen die vragen heeft over epilepsie. KEURMERK VOOR VERANTWOORDE FONDSENWERVING EN -BESTEDING

de Faam | 1999 | | pagina 7