Afval: anders en beter «llllinad AtflttftlftmiélmlIfliiMlI, GEMEENTE MIDDELBURG Jongeren Sint Laurens hoofdwinnaars spekcheques Doorstroming autoverkeer Burgemeester start bouw aan de Breeweg Opening vernieuwde school de Vossenburch Roozenburglaan heropend op ligfiets Ringrijden en sjeesjesrijden op het Abdij plein Taxatie Boeren markt [üvvl Tafeltje Dekje w Week 28 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Op woensdag 7 juli reikte wethouder mevrouw Van Dijk-Sturra in de Trouw zaal van het Middelburg se Stadhuis de spekche ques uit. Wijkvereniging Sint Laurens kreeg een spekcheque ter waarde van 3.000,- voor het opzetten van een jeugd raad om hun eigen belan gen te verdedigen. Winnaars Jeugdraad Dringend beroep: gebruik het rondwegenstelsel Naar aanleiding van ver keersmaatregelen in de omgeving van de Poelen- daeleweg zijn de Middel burgse wegen in het Sta tionsgebied behoorlijk vol komen te staan. Voor al in het spitsuur is het dringen voor de Middel burgse stoplichten. Om dit probleem te vermin deren worden mensen richting de Stromen wijk en Koudekerke dringend verzocht om het nieuwe rondwegenstelsel te ge bruiken. Stuur het kaartje in Op woensdag 7 juli ont hulde de Middelburgse burgemeester, mr. L.H.B. Spahr van der Hoek het bouwbord van het nieuwbouwproject aan de B reeweg/Kruisweg. Met deze handeling gaf hij het officiële startsein voor de bouw van 57 se niorenappartementen. De koopappartementen De huurappartementen Alle bewoners van de ge meente Middelburg heb ben een brief ontvangen over de vele veranderin gen in de afvalinzame ling. Een groot gedeelte van de huishoudens ont vangt in de maand okto ber of november een grijze container. Het is echter van groot belang om het antwoordkaart- je, dat bij de brief zit, vóór 17 juli 1999 terug te sturen wanneer u een grote grijze container wenst. Vrijwilligersdag 'bruggen bouwen tussen jong en oud' m-- Woensdag 14 juDï 1999 FAAM/VLISSINGER 3 internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De voorbereidingen voor de hertaxatie per I janu ari 1999 voor de periode 2001 tot en met 2004 zijn volop in gang. De taxaties worden uitge voerd naar aanleiding van de Wet Waardering Onroe rende Zaken (wet WOZ). Vanaf half juli tot half de cember 1999 zal het taxa tiebureau Kaft BV een in ventarisatie Uitvoeren van woningen en courante niet- woningen. zoals kantoren, winkels en dergelijke. Panden kunnen daarbij be zocht worden om onder an dere oppervlakte, inhoud, aanwezigheid van een ga rage, dakkapel te bepalen. Deze gegevens worden ge bruikt om de bestanden van de gemeente te verbeteren waar dal nodig is "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 19 juli tot en met 25 juli Maandag Runder saucijs, rode bieten, aardappelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus, wortelen, aardappelen Woensdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen, aardappelen Zaterdag Nasi Gorncg met kipsaté Zondag Wal de pol schaft Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De jeugdraad neemt de waardevolle spekcheque in ontvangst. Foto: Ruben Oreel Bewoners die een opmerkelijk ini tiatief nemen om de leefbaarheid van hun wijk of dorp te verbeteren kunnen daarvoor beloond worden. De gemeente spekt die initiatieven van bewoners. De spekcheques vor men geen symbolische waarde, maar vertegenwoordigen klinkende munten. Deze beloning wordt uitge keerd in een bedrag van 250,- lol 3.000,-. Winnaars van de cheque kunnen deze gebruiken voor een volgend project in hun wi jk of dorp of om het reeds beslaande project te voorzien van een "gouden randje". Voor deze ronde van de spekche ques werden vele verschillende aanvragen ingediend. Deze ronde was ook zeer speciaal, omdat wijk- verenigingen extra inspanningen hebben geleverd om in hun wijk binnen hel thema 'leefbaarheid' ac tiviteiten te organiseren. De wijk vereniging Klarenbeek was geno mineerd voor de tiende straat-te- gen-straat volleybaltoernooi. Niet alleen het toernooi, maar ook de passende afsluiting droeg bij aan de goede verstandhouding in de wijk. Zij ontving een cheque van 1.000,- dat besleed gaat worden aan nieuw spelmateriaal voor een zeskamp tij dens het 25-jarig bestaan van de wijkvereniging. Ook was Nieuw- en Sint Joosland genomineerd. Daar is de draad van vorig jaar weer opgepakt om een heus dorpsfestival te organiseren dat gecombineerd wordt met de viering van het dertigjarig bestaan van de wijkvereniging en het 175- jarig bestaan van de ringrijdersver- eniging. De organisatoren ontvingen dit jaar 1.500,-. Verder was de wijkver eniging 28e wijk genomineerd voor het realiseren van een kunstwerk en voor de herinrichting van liet KMT- terrein. Door het kunstwerk wordt het culturele aspect van de leefbaar heid in de wijk lol uiting gebracht. Zij mocht hiervoor een bedrag van l .000,- in ontvangst nemen en voor de speel voorzieningen op het voormalig KMT-lerrein kreeg zij een cheque van ƒ2.000,-. Voor de campagne 'Stroomopwaarts' was een bedrag van 1.500.- wegge legd. Er worden allerlei activiteiten verzorgd om de band tussen de be woner van de wijk te versterken. De activiteiten van Stichting 'de Wijk' in de Griffioen werden beloond met een bedrag van l .500,-. Er werden in deze wijk niet alleen activiteiten georganiseerd, met een groep jongeren zijn er speel voorzic- ningen gerealiseerd. De jeugdraad van Sint Laurens heb ben werk gemaakt van hun eigen stukje toekomst. Ze hebben een plan opgesteld en een van hun doelen was hel realise ren van een ontmoetingsplek voor tieners en jongeren. Naar aanlei ding van deze goede samenwerking besloten de leden om oog thema- avonden en coniputeravonden te or ganiseren Voor alle inspanningen worden zij beloond met een bedrag van ƒ3.000,- waarmee zij verder kunnen bouwen aan hun toekomst. De Poelcndaeleweg is nu een een- richtingsweg geworden en komende vanuit Koudekerke kunnen geen grote voertuigen de weg meer in draaien. Door de maatregelen neemt hel verkeer een andere route richting Stromcnwijk en Koudeker ke, waardoor er ernstige verkeers problemen ontstaan in hel Stations gebied. Helaas wordt de capaciteit van het rondwegenstelsel onvol doende benut. Dringend beroep Om de nadelige gevolgen te vermin deren en de bereikbaarheid van Mid delburg en omgeving zo goed moge lijk te laten verlopen, doet de ge meente Middelburg dan ook een dringend beroep op dc bewoners van de Stromenwijk en Koudekerke dan wel Zuidwest Walcheren, om de rou te het Groenewoud, Tangent, Lange- vieleweg, niet langer meer te gebrui ken en te kiezen voor hel rondwe- genstelsel Poelendaelesingcl, Nieu we Vlissingscwcg, Stromenweg, Maatregelen Momenteel zijn dc groentijden van de stoplichten op het Tangent aan gepast, waardoor een betere door stroming ontstaat. Voor dc omge ving van dc Kanaalweg wordt nog naar een oplossing gezocht. Boerenmarkt Op zaterdag I7 juli wordt er op de Markt in Middelburg een bóeren- markt gehouden. Op deze markt staan diverse kramen met agrari sche producten. Daarnaast worden er presentaties gehouden met dieren en landbouwwerktuigen. Woongoed Middelburg is dc ont wikkelaar van dit nieuwbouwpro ject. Woongoed staat garant voor duurzaam en degelijk bouwen. De kopers en de huurders van dc ap partementen kunnen kiezen uil ver schillende opties, waardoor zij hun eigen smaak in de woning kunnen aanbrengen. In hel plan worden 30 huur- en 27 koopappartementen ge bouwd. Dc appartementen zijn ver deeld over vijf woonblokken. Deze woonblokken zijn zo gesitueerd dal Op woensdag 7 juli werd de her ingerichte Roo/.enburglaan in Dauwendaele in gebruik genomen door de heer Munnix. Samen met hem verrichte wethouder Brak man (van verkeer) de officiële handeling. Na een aantal maan den afgesloten te zijn geweest is de weg weer heropend. Na een toespraak en het startsein door wethouder Brakman, fietste de heer Munnix op een ligfiets door een lint om de heringerichte straal weer in gebruik te nemen. De heer Munnix is bewoner van de wijk Dauwendaele en heeft de problemen op dc Roozenburglaao bij de ge er een woon hof ontstaat. Huurders en kopers van de woningen kunnen gebruik maken van het zorgahonne- ment dat zorgcentrum Swerfrust aanbiedt. Van de 27 koopappartemenlen zijn er nog negen te koop. Deze apparte menten zijn verdeeld in drie typen. Type A, waarvan er negen zijn, is een driekamerappartement dal zich in het drie lagen tellende woonblok aan de Kruisweg bevindt. De wo ning heeft een zonnig balkon op hel westen met de volgende indeling: entree, hal, badkamer, toiletruimte, woonkamer, halfopen keuken, eet kamer en twee slaapkamers. Er zijn drie type B woningen. Deze zeer ruim en luxe vierkaincrappar- tcmenten hebben ook een royaal balkon op hoi westen. Ze bieden niet alleen uitzicht op de Kruisweg, maar ook op de Breeweg. De inde ling is als volgt: entree, hal. woon kamer, eetkamer, halfopen keuken, badkamer, toiletruimte, twee slaap- meentc Middelburg aangekaart. Naar aanleiding daarvan heelt hij met wethouder Brakman en een aantal medewerkers van dc gemeen te een fietstocht door Dauwendaele gemaakt en daarbij de verschillende knelpunten aangegeven. Onveilig Dc rechte weg die de Rooz.cnbtirg- laan voorheen was, leende zich voor het rijden met hoge snelheden. Me de hierdoor was de weg niet meer veilig voor met name dc school gaande kinderen. Er grenzen twee basisscholen aan de Roozcnburg- laan en dagelijks passeren vele kin deren deze straat. Het was niet al- kamers en een derde kamer die als werk- of hobbykamer kan dienen. Tenslotte zijn er 15 appartementen type C. Deze ruime driekamerap partementen liggen aan de Breeweg met een balkon op het zuiden dal uitkijkt op het binnenhof. Indeling: entree, hal, woonkamer, halfopen keuken, eetkamer, badkamer, toilet ruimte en twee slaapkamers. Dc verkoopprijzen zijn vanaf 234.000,- v.o.n. en meer informa tie is op te vragen bij Orisant Ma kelaardij. telefoon 0118-641500. De 30 huurappartementen (type D) zijn gelegen aan dc Smytegcllstraat, Nieuwervestraal en dc Breeweg. De indeling is: entree, hal, badkamer, toiletruimte, woonkamer, halfopen keuken, eetkamer en twee slaapka mers. De verhuur start in september 1999 en voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met Woon goed Middelbrug, telefoon 0118- 691700. Ruben Oreel leen gevaarlijk voor dc kinderen, maar ook voor de bewoners van de Roozenburglaan en directe omge ving. Veranderingen Door het aanbrengen van een drietal verkeersplateaus neemt dc snelheid van dc passerende auto's sterk af. Om de veiligheid van de fietsers op de Roozenburglaan te vergroten, zijn rode fietsstroken aan weerszij den van dc rijbaan aangebracht. Door beide maatregelen is de Roozenburglaan zowel voor dc schoolgaande kinderen als dc fiet sers als dc omwonenden veiliger ge worden. Burgemeester van Middelbrug zet bet nieuwbouwproject aan de Breeweg in gang. Foto. Op donderdag 15 juli is de eerste Folkloristische dag in Middel burg. De Folkloristische Commis sie, waarin de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging en de VVV-Mid- dclburg samenwerken, organi seert dit evenement. De paarden met sjezen rijden de volgende route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdij plein. De genoemd straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft ver der tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer ge stremd is: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reiger- straat Korte Giststraat. Parkeren is niet mogelijk op de genoemde route en op het Koorkerkplein en het Walplein. Ringrijden op de Dam Ook is er een ringrijwedslrijd aan de Noordzijde van de Dam. Deze traditionele wedstrijd is op zaterdag 17 juli en wordt georganiseerd door Ringrijdersvereniging 'Nooit Ge dacht'. Openbare basisschool de Vossen burch is vernieuwd. De school is geverfd, de lokalen en de gang hebben nieuwe vloeren gekregen, er is een nieuw klaslokaal bij ge komen en het schoolplein heeft een kleuren face-lift gekregen. Kinderen van de Vossenburch heb ben een muurschildering ontworpen en een ouder en een illustrator heb ben de schildering op de muur van de gymzaal gemaakt. Als dank voor het maken van de muurschildering ontvingen zij van wethouder Brak man een cheque voor een bezoek aan bet vernieuwde Van Goghmuse- um in Amsterdam. Wethouder Brakman heeft hel laat ste gedeelte van de muurschildering onthuld. Iedere klas heeft een deel van de muurschildering zichtbaar gemaakt door stroken zwart plastic- te verwi jderen. Dc wethouder heeft tenslotte de laatste strook verwij derd waarmee de totale muurschil dering zichtbaar werd. Op zaterdag 17 juli wordt er op de Markt in Middelburg een boeren markt gehouden. Op deze markt staan diverse kramen met agrari sche producten. Daarnaast worden er presentaties gehouden met die ren en landbouwwerktuigen. Stampvoetend rent de Zeeuwse knol en zijn berijder op de ring af. Wanneer het kaartje niet wordt te ruggezonden. krijgen die huishou dens automatisch een 140 liter grij ze container. Dit kan lastig zijn wanneer een 240 liter container ge wenst is. want inwisseling kan slechts écn keer per jaar en hier zi jn ook kosten aan verbonden. Om te weten of uw huishouden een grote grijze container nodig heeft, kunt u de daarvoor opgestelde richtlijnen in de nieuwsbrief doornemen. Dus wanneer u een 240 liter contai ner wenst, stuur liet kaartje in! Heeft u nog vragen dan kunt u con tact opnemen met Stadsreiniging, telefoonnummer 675332. Op een ligfiets opent de heer Munnix de Roozenburglaan. Foto: Ruben Oreel De gemeente Middelburg organi seert samen met de Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg (SWOM) op 18 september een vrijwilligersdag. Dit jaar sluiten wc aan bij de open Vrijwilligers dag. Een landelijk evenement dat steeds op de derde zaterdag van september gehouden wordt. Gekozen is voor het thema: "Met vrijwilligerswerk bruggen bouwen lussen jong en oud". Want cr is veel vrijwilligerswerk waar oud en jong elkaar ontmoeten en van elkaar le ren. Op 18 september zet dc SWOM haar deuren aan de Mol straat 13 open. Er worden die dag allerlei activiteiten georganiseerd voor jong en oud. zoals intemetcur- sus voor ouderen, expositie van workshop van jong en oud en na- tuurcxcursie voor jongeren. Ook presenteren verschillende vrijwilli gersorganisaties zich. In augustus verschijnt het programma voor dc vrijwilligersdag. Een exemplaar kan worden opgehaald bij de sectie Communicatie. Stadhuisstraal 2. Vrijwilligersorganisaties die aan deze dag mee willen doen kunnen contact opnemen met de sectie WVC, Jo-Ella Verbeek, telefoon nummer: 675676. PlekUotechniek

de Faam | 1999 | | pagina 3